Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum

sunt de acort cu tine, dar sunt si barbati care nu merita femeia de linga el. Am trait si traiesc in continuare aceasta [problema]. Am renuntat la tot si la toti ptr. el[rude,prieteni] tot nu e multumit si imi reproseaza ca nu il mai iubesc. As face orice ptr.el [orb e cel care nu vrea sa vada]-el doar profita de iubirea mea si isi bate joc de ea.
c_costel18
Postat pe 19 Ianuarie 2010 10:12
NU merita sa stai langa un barbat neserios, iresponsabil, care ar vrea doua femei, dar de fapt n-are nici una. Lasa-l si cauta pe altul mai serios, mai responsabil. De astia neseriosi gasim cu miile, barbati care sa se implice mai greu. Dar cauta, sper sa gasesti!
fania1972
Postat pe 19 Ianuarie 2010 10:37
nu doar barbatii sunt vinovati....va spun eu ca femeie.daca un barbat are o aventura si atat,apoi se intoarce acasa-si este ok.
dar in clipa in care el nu -si mai iubeste nevasta..asta numai este vina lui,ci a situatiei create de nevasta.nimeni nu se desparte de bine....de consoarta daca este bine.vina este la amandoi.si apoi ,barbatii sunt ca niste copii,vor sa fie alintati mereu,daca -i neglijezi putin-zboara.
carmenita37
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:08
de ce te roaga sa ramai din comoditate
tusi_Oli
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:07
draga mea pt nici un barbat din lume nu merita sa plangi.
sa stai cu tatal copilului doar pt a avea un tata la copil nu cred ca merita viata este asa de scurta incat nu-ti dai seama cum trece timpul si vei ajunge la un moment dat sa te uiti in spate si sa-ti dai seama ca totul a fost doar..... nimic
dragostea trece, copilul creste si tu ce faci? ramai intr-o relatie doar de dragul copilului?
nu draga mea sa nici nu te gandesti vezi-ti de viata ta
un sfarsit este intotdeauna un inceput
sa nu te uiti niciodata in urma
tusi_Oli
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:13
carmenito mama!..ceva mai multa coerenta nu ti-ar strica...
si...sa-ti dea tie Dumnezeu asa:
...sa fii tu nevasta aia care n-a gresit cu nimic si totusi i-a plecat sotul de tot...sa te vad atunci cum mai ridici tu la rang de axioma vinovatia nevestei...
unbef...enlievable!
Ines
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:13
draga mea,banui ca nu esti mai urata decat baba cloanta.fa bine si incearca sa privesti mai mult in jurul tau.sunt multi barbati care chiar merita sa fie iubiti.sotul tau nu mai merita nimic.
dodo_dodo
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:11
batman, batman...

intrebarea ulterioara care se va pune este daca barbatu-sau rezista acuma in bratele alteia. ..altfel, asa cum am mai spus-o, va deveni o alternativa.
anakin
Postat pe 19 Ianuarie 2010 17:37
io zic ca daca i da bine cu ficsativ....rezista!!!!
nazirra
Postat pe 19 Ianuarie 2010 17:41
si daca nu.....ii bagam un staviv purtator cu glucoza....pi roti....
nazirra
Postat pe 19 Ianuarie 2010 17:43
salut
!imi pare rau sa aud asa ceva............si eu am trecut prin asa ceva,fiind singura la parinti..........
dar am reusit sa il tin langa mine,l-am facut gelos,i-am platit cu aceeasi moneda si nu i a placut.............
garbo068957
Postat pe 19 Ianuarie 2010 18:40
De la: garbo067619, la data 2010-01-18 15:20:56pt.assiris si garbo 46: credeti-ma ca am facut orice sa-l recastig, s-o demonizez,sa-l fac gelos si singurul raspuns a fost "ca sa simte bine cu ea"

desfiinteaz-o, adica fa sa nu ii mai para perfecta
Assiris
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:38
De la: nazirra, la data 2010-01-19 17:43:04si daca nu.....ii bagam un staviv purtator cu glucoza....pi roti....
c_costel18
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:45
Buna,din pacate si eu ma numar printre acele femei care se mint singure,in speranta ca intr-o buna zi el(sotul ),v-a aprecia mai mult ce are acasa.Tot ce pot spune este ca nimic din ceea ce vei face nu iti v-a aduce fericirea atata timp cat vei ramane langa el,acele vorbe te vor macina zilnic,uneori si noaptea,vei ajunge o fiinta fara personalitate....O MARIONETA ,tu nu vei stii cum sa faci si cum sa dregi ca sa se simta bine cand vine acasa ,iar el nu v-a sti cum sa plece mai repede la alta,care este tot timpul mai frumoasa ,mai desteapa si care se reguleaza si mai bine....asa ca nu te mai osteni.nu merita ..nu el.
letitia_n
Postat pe 19 Ianuarie 2010 20:41
De la: c_costel18, la data 2010-01-19 10:12:09sunt de acort cu tine, dar sunt si barbati care nu merita femeia de linga el. Am trait si traiesc in continuare aceasta [problema]. Am renuntat la tot si la toti ptr. el[rude,prieteni] tot nu e multumit si imi reproseaza ca nu il mai iubesc. As face orice ptr.el [orb e cel care nu vrea sa vada]-el doar profita de iubirea mea si isi bate joc de ea.
Da pai barbatul profita pt ca femeia cam a uitat sa ceara si ea portia ei de fericire...Adica un barbat pt o femeie trebuie sa fie o responsabilitate mare...Si o femeie pt un barbat inseamna un obiect pe care il pot manevra ei cum vor...
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:17
De la: buna01, la data 2010-01-19 21:17:22
De la: c_costel18, la data 2010-01-19 10:12:09sunt de acort cu tine, dar sunt si barbati care nu merita femeia de linga el. Am trait si traiesc in continuare aceasta [problema]. Am renuntat la tot si la toti ptr. el[rude,prieteni] tot nu e multumit si imi reproseaza ca nu il mai iubesc. As face orice ptr.el [orb e cel care nu vrea sa vada]-el doar profita de iubirea mea si isi bate joc de ea.
Da pai barbatul profita pt ca femeia cam a uitat sa ceara si ea portia ei de fericire...Adica un barbat pt o femeie trebuie sa fie o responsabilitate mare...Si o femeie pt un barbat inseamna un obiect pe care il pot manevra ei cum vor...
Dar femeia este vinovata...Pt ca ii permite barbatului sa se foloseasca de sentimentele ei...Si sa se impuna...Oricum barbatii sunt egoisti si rationali....
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:18
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si constit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este constit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire..
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:19
Ca sa poti pretinde iubire de la o femeie...Trebuie sa fii bun...Da sa fii bun,,dar sa nu fii prost...Sa fii bun dar sa fii sever...Pt ca datorita greselilor oamenilor ca confunda bunatatea cu prostia...Si sunt prea buni decat trebuie,,sufera...Pt ca sunt luati de prosti..Apoi devin egoisti si nu le mai pasa de nimeni...Dar asta din cauza prostiilor si slabiciunile lor....Si bunatatea asta are o limita..
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:19
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si cinstit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este cinstit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire..
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:20
Feminismul va lipsi lumea de mame si de sotii crestine, iar egoismul va lipsi lumea de soti urmatori lui Hristos. Este nevoie a constientiza, cat mai repede, ca fiecare are chemarea lui, ca fiecare este luptat intru ale sale.

A intelege ca barbatul are datoria de a-si mantui femeia, copiii si pe sine, iar femeia pe aceea de a asculta de barbat si de a randui in chip odihnitor lumea in care vietuieste, este ceva ce tine de datoria fiecarui crestin. Acestea trebuiesc rostite in fata tuturor, cu curaj! La judecata, iubirea va fi criteriul de mantuire, insa sotii vor mai auzi inca o intrebare.

"Femeie, ai ascultat de barbatul tau precum Biserica a ascultat de Mine?"
"Barbate, ti-ai iubit femeia precum Eu Mi-am iubit Biserica si M-am dat pe sine-Mi pentru ea?"

Astfel, la sfarsit, din gura lui Hristos fiecare isi va auzi intrebarea sa. Raspunsul trebuie deci pregatit.
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:21
ioi,any!

acidutz mic ce esti!
preciouss
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:38
buna01..mai zi,ca te citesc si nu am fost duminica la sfanta slujba.
Ariesh
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:53


sa cred?
sa nu cred?
preciouss
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:55
crede si nu cerceta...nu asa se zice?
sora_ilsi
Postat pe 19 Ianuarie 2010 23:02
BUNA , NU STIU DE O ACUZATI PE EA DE RUPTURA RELATIEI ? IN PRIMUL RAND E VB DE 2 IUBIRI DIFERITE. NU INTELEG DE A PUS-O SA ALEAGA INTRE EL SI PARINTI ?VINA E A LUI ....
sofiana
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:19
De la: letitia_n, la data 2010-01-19 20:41:30 el nu v-a sti cum sa plece mai repede la alta,care este tot timpul mai frumoasa ,mai desteapa si care se reguleaza si mai bine....

maica, asta e viata... selectia...
pe aia cine o pune sa fie mai urata, mai proasta si mai tamaioasa ?

(si femeile fac absolut la fel... scrie la istorie)
garbo059117
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:58
De la: garbo059117, la data 2010-01-20 14:58:12
De la: letitia_n, la data 2010-01-19 20:41:30 el nu v-a sti cum sa plece mai repede la alta,care este tot timpul mai frumoasa ,mai desteapa si care se reguleaza si mai bine....

maica, asta e viata... selectia...
pe aia cine o pune sa fie mai urata, mai proasta si mai tamaioasa ?

(si femeile fac absolut la fel... scrie la istorie)


da 117 asa este , doar letitia _n habar nu are sa foloseasca viitorul , daca e si cu ,,regulatul" cum e cu viitorul verbului e nasol :-)
Cat despre subiectul in cauza e discutabil..de infantili/e , jigodism in stare pura , ipocrizie , lipsa de consecventa, lipsa afectivitatii eventual mimarea ei , indiferent de sex...e adevarat le gasim pretutindeni , ca tot scrie in istorie :-)
reyya
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:04
Cata intelepciune in raspunsul tau,imi provoci sila.nu cred ca asta e un motiv sa iti inseli sotia pt ca aceasta spune ca isi iubeste mai mult parintii,asta este un pretext,omul la nervi spune multe.Stii ce iti spun eu:,,mai bine ai plange pt prostia care zace in tine'',iar acestei femei care este inselata de sot....fa ce crezi tu ca este mai bine pt tine si copilul tau.
euoana
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:37
deliuta ,fata draga ,fugi cat de repede poti ,chiar daca simti ca iti smulgi si sufletul din piept .multumeste-i Celui de Sus ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu cand copilasul ar fi inteles ce se intampla .Suferinta copilului in asemenea cazuri este infinita si poate avea urmari cumplite ,...iti povesteste o mama care a trecut printr-o experienta asemanatoare .nu doresc nimanui sa fie nevoita sa priveasca neputincioasa, tristetea si uneori spaima din ochii propriului copil. A fost nevoie de ani buni de psihoterapie pentru ca fiica mea sa poata scapa de cosmaruri.nu-mi iert faptul ca am supus-o la o suferinta ,datorita unei idei perimate cum ca un copil trebuie sa creasca cu ambii parinti .fugi ,fato si nu privi in urma.nu-ti fie frica ,D-zeu te va ajuta sa-ti cresti copilasul in liniste .pastreaza-ti verticalitatea si nu sta acolo unde nu esti dorita si iubita ! Divorteaza cat mai repede ,nu accepta sa fii manipulata emotional !
elena2maibine
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:53
De la: deliuta, la data 2010-01-16 02:11:54imi este prea greu sa ma despart de el. El a fost singuru barbat din viata mea, si nu pot trece peste aceasta durere.

Poate ca asta e problema...Ti-e frica sa incerci ceva nou.Omul se teme de ceea ce nu cunoaste.Poti iesi din aceasta situatie dureroasa insa ai nevoie de all help u can get.Cere divortul si vezi cum reactioneaza.Poate isi da seama ca daca te pierde pe tine,pierde totul...Si poate isi revine la realitate nenorocitul....Stii cum se zice:Cafeaua se strica cu zahar,vinul cu suc si DRAGOSTEA PRIN CASATORIE. E evident ca nu merita o femeie dedicata ca si tine si care sa-l iubesca cum o faci tu..Mai ales ca presupun ca stie ca a fost singurul din viata ta si nu te crede capabila sa-l parasesti sau sa-l inseli sau de astea.Mult noroc!!!!
doruka2006
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vine mosu 1 De la: anisoaraf 5 Decembrie 2009 22:07
metodele voastre de contraceptie 3 De la: charmelen 24 Februarie 2011 14:48
Pentru doamne care se respecta 72 De la: garbo265966 15 August 2012 09:00
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
"Femeia Izvor" - visul barbatilor...dupa ce-i dau de gust! 140 De la: garbo090662 3 Martie 2017 14:17
Setari Cookie-uri