Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum

naziiiiiii...!!!
pik_nik
Postat pe 23 Februarie 2010 20:04
DRAGA KYRRA...daca ma faci pe mine prost,tu esti mai prostanaca de multe ori...si te bagi in seama fara sa fii invitata...esti cumva de meserie .si deasta protejezi inselatoria?..
doru_dordel
Postat pe 24 Februarie 2010 07:58
dordele, Mr. & Mrs. Smith, ha?
macar a luat ceva bani pe secretele alea vandute? ma indoiesc...

am aruncat si eu o privire pe povestea vietii tale...induiosatoare pana la lacrimi!
imi dau lacrimile mai ales cand vad ca n-ai priceput nimic.
crezi ca nevasta ta s-ar fi uitat dupa altul daca tu ti-ai fi amintit sa o tratezi ca pe o femeie, sa-i faci din cand in cand un compliment, sa-i arati ca o pretuiesti?
eu am convingerea ca o femeie care se simte iubita nu priveste in alta directie.
dar daca incepe sa fie tratata ca un obiect, are dreptul sa o faca!
aaaa... ca a fost fraiera si a ales gresit si de data asta, asta-i alta poveste.


Tylly
Postat pe 24 Februarie 2010 08:27
Dordele...
Mai usor cu pianul pe scari, ca zgarii peretii!
Gradul de prostie, comensurabil sau nu, exista intr-o proportie mult mai mare la tine, comparativ cu alti utilizatori.
Spre deosebire insa de alti utilizatori pe care indraznesti sa ii improsti cu noroi, desi habar nu ai despre niste reguli elementare de comportament, tu nici macar nu vrei sa realizezi care iti este locul si emiti pretentii pretabile mai degraba unui taur comunal ajuns la varsta decrepitudinii, pe care il asteapta, firesc, abatorul sau scopirea pentru a fi mai folositor in salam sau in jug, cu un nou statut - acela de bou.
Deh, asa-i cu "doctorii astia in masini", cu vile pe Pache Protopopescu, au convingerea ca e destul sa isi permita sa bea un cico la toneta din Dorobanti colt cu Aviatorilor ca sa se creada darul lui Dumnezeu pe Terra, pentru femei.
Pana una-alta, incearca totusi sa mai pui manuta pe gramatica, pentru ca de Codul bunelor maniere inca nu cred ca esti...
ready_vivus
Postat pe 24 Februarie 2010 10:43
virusache?????ce faci fata???inviasi????
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:46

"fata"???
bre... asta e un semn ca trebuie sa ma duc sa ma mai caut pe la vreo baba doftoroaie... drept ii ca nu am mai fost demult...
Da, inviai, dar nu pentru multa vreme pe aici
Am intrat doar sa ma mai adap din fantana cunoasterii nemarginite a unora precum dordel asta...
ready_vivus
Postat pe 24 Februarie 2010 10:49
bre domnu, aprofundeaza povestea ca-i interesanta! si seducatorul si sedusa sunt prin forum
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:51
glumeam.......
adica cum.. nu ,pentru multa vreme????
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:52
ready, recunoaste ca ti-era dor de mine
zambila
Postat pe 24 Februarie 2010 10:52
de mini prima!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:53
pik,
detalii
in privat

zambilici, drept e ca nu imi era dor, dar acum daca tot ai spus...

nazi, de tine in nici un caz, dar vezi raspunsul dat zambilicai
ready_vivus
Postat pe 24 Februarie 2010 10:56
haualeo...virusache....adica di mini..nik??????????
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:57
bre domnu, rezulta ca dordel si kentfarafiltru sunt, cum ar veni, shogori
de doamna nu zic nimic
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:58
adica, o zis ca ne pupa pe ambele amandoua in acelasi timp
bine, o zis: hai, ca tot nu mai are poza cu matze, acum merge
zambila
Postat pe 24 Februarie 2010 10:59
sa pupe pisicile?
da' una e si pelican
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 11:01
pik, sunt sau nu, e problema lor.
Eu am vazut un lucru acum: un utilizator i-a spus ca e prost sau ceva de genul asta... el a "ripostat" in acelasi fel, fara sa aiba macar intentia de a incerca sa inteleaga ceva din ce i s-a spus anterior... Deosebirea mare este ca utilizatorul respectiv a avut dreptate, in detrimentul lui dordel...
ready_vivus
Postat pe 24 Februarie 2010 11:04
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 11:09
da nazi, suntem blonde
zambila
Postat pe 24 Februarie 2010 11:10
e vremea sa dormim un pic
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 11:11
m ai linistit zambiliciu.....
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 11:12
io nu vriau sa dorm.....
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 11:12
bre Dordele si mai draga , adevarul e ca-s meseriasa !

si raman tot la parerea mea !
ex_
Postat pe 24 Februarie 2010 17:58
De la: deliuta, la data 2010-01-16 00:09:54Sunt casatorita de 7 ani si am un bebe de 9 luni.Din cauza ca relatia dintre el si parinti mei nu a mers iar eu incercam sa il fac pe sotu meu sa ii inteleaga ( totodata si pe parinti mei) am ajuns sa il intrept pe sotul meu in bratele alteia.De 1 an de zile ne tot certam si de fiecare data se ajungea discutiile la parinti mei...odata la nervi i-am spus ca mai mult tin cu parinti mei decat cu el ,iar el de atunci a inceput sa ma urasca pana cand s-a razbunat pe mine umbland cu altele .A continuat asa cateva luni ,pana cand acum cand mi-a spus ca el are pe cineva si ca nu ma mai iubeste,,, eu nu l-am crezut ( eu am crezut ca indiferent de orice problema casnicia noastra nu o sa se rupa nicodata),dar acum am vazut cu ochii mei ca e adevarat si ma inseala.


iaca si raspunsul:tragi ponoasele.daca tu ai fost in stare sa-ti distrugi casnicia preferand parintii propriei tale familii iti meriti soarta.inrt-o despartire ambii parteneri sunt vinovati, intotdeauna.

Postat pe 24 Februarie 2010 19:05
Parerea mea e ca pentru el ca sot si tata a durut foarte tare cand i-ai spus "ca tii mai mult cu parintii tai decat cu el " practic el iti "era" familia ! in nici un caz parintii tai ! ai gresit ... poti sa iti repari greseala spunandu`i ca a fost doar o vorba spusa la nervi ... incearca sa`l recuceresti ...tu il cunosti cel mai bine ... sti ce ii place si ce nu ... asta ... daca i`ai dat atentie si ai avut grija sa aflii toate astea ... ! Succes !
garbo028199
Postat pe 28 Februarie 2010 04:32
Aha. Inteleg. Deci isi merita pedeapsa. Bine ca i-ai spus. Alta data sa-si tina gura si ochii in jos sa nu-l mai supere ca iar si-o baga. Mitittelul de el. E un delicat si un sensibil. Ai grija draga sa nu-l mai superi.
Doara
Postat pe 28 Februarie 2010 07:45
Deliuta, din pacate daca el o iubeste pe respetiva nu prea mai ai ce sa faci. Acum este orb si surd la tot ce ii spui tu. Iti spun asta din proprie experienta. Tot ce poti sa faci este sa-l ignori si poate asa isi va da seama ce pierde.
Incearca sa fii tare, puternica. Suferinta e mare, dar oricat i-ai explica ca ai gresit, ca meritati o a doua sansa el nu va intelege.
dantic
Postat pe 28 Februarie 2010 07:56
fleurdelis
Postat pe 28 Februarie 2010 15:51
De la: fleurdelis, la data 2010-02-28 15:51:06


Bine zici.

Cred ca acest topic s-a postat de dragul conversatiei.
Ne-am cam dat fiecare cu parerea,dar....
Am observat ca deliuta nu a mai postat nimic din ianuarie-sau ma insel?

Chiar nu s-a schimbat situatia de atunci?E oprit timpul?(-macar asa, o postare de dragul conversatiei).

adi2005
Postat pe 1 Martie 2010 14:40
Problema este ca daca vei continua asa, vei sfarsi prin a trai fiecare zi din viata dominata de plictiseala, de nemultumire, de toate temerile si gandurile tale negative care vor da nastere unor emotii toxice.
Pericolul sa cazi intr-o depresie e foarte aproape si pe langa asta nimic nu va fi prea roz, nici in viata profesionala si nici in cea sentimentala.
Prerea mea este ca NU MERITA SA SUFERI PENTRU NIMENI...CU ATAT MAI MULT PENTRU UN ASTFEL DE BARBAT...
Gandeste-te ca nimeni nu iti cunoaste mai bine proprile nevoi si sentimente mai bine decat tine si singura care e capabila sa umple aceste goluri esti tu.
Ce e mai trist ca acum ai acces la informatie, ca acum ai libertatea de a alege si totusi nu o faci...
Trezeste-te si gandeste-te ca ai o singura viata si tu alegi in ce fel o traiesti.
poate pentru tine in curs.

Orice etapa din viata , orice experienta are dupa parerea mea invataminte pe care cand se trage cortina e bine sa le notam undeva in mintea noastra, in ratiunea noastra, ea fiind singura pe care o putem controla.

Desi invatamintele iubirii ar putea fi atribuite inimii, educarea nu ajunge decat la nivelul ratiunii.
De cate ori ti s-a intamplat sa iubesti si apoi cand totul s-a termnat sa asociezi dragostea cu suferinta, de cate ori ti s-a intamplat sa il cataloghezi pe cel care nu-ti mai dat iubire la un moment dat drept fiind el cel rau, el imoral, el insensibil pentru ca nu mai poate sa-ti ofere ce ti-a oferit candva?

De cate ori te-ai indragostit cu adevarat de El real si nu de imaginea ideala a barbatului care ti-ai dori sa apara in viata ca urmare a nevoilor tale?

Ne indragostim sperand ca nu vom gasi in celalalt ceea ce stim ca se afla in noi, toata lasitatea, slabiciunea, compromisul.

De multe ori cand am iubit am spus el e dragostea vietii mele dar astazi am in fata o afirmatie care pune la indoiala toate credintele de acum si incep sa constientizez ce alta data am fost oarba sa vad. Ti-l spun si tie.

Pana nu ai murit( iar atunci devine o imposibilitate practica) este dificil sa spui ca cineva e iubirea vietii tale.

Pe drumul vietii sunt presarate o multime de oportunitati iar ceea ce face diferenta dintre ele sunt alegerile noastre.

Cand noi ne indragostim de cineva de fapt reflectam nevoile noastre asupra persoanei care apare si dragostea apare ca urmare e nevoii disperate de afectiune sau dragoste, pasiune sau dragoste.
Daca el nu te mai iubeste, intreba-te ce motiv ai sa-l tii langa tine? Ai putea sa raspunzi: Eu il iubesc, dar e un motiv suficient de bun ca el sa iti ofere din nou dragostea pierduta?

Nu cred!
Vreau sa intelegi ca lipsa de dragoste, dragostea neimplinita, sau dragostea pe care de fapt in majoritatea timpului o asociezi cu suferinta nu se bazeaza pe scuze sau nu este un fruct a soartei hotarate impotriva ta ci este urmare a alegerii pe care ai facut-o la inceput.

Mergi mai departe! Aminteste-ti: Pana nu ai murit este dificil sa spui era iubirea vietii tale.


Poti trai o iubire imaginara, aruncandu-te in idealizarea relatiei fara a fi cat de putin rationala si poti ajunge sa cazi in agonie la fel de usor, sau poti nota invatamintele iubirii si a stabili rational...

Fii puternica...Succes... Si ai grija de copilasul tau...nu merita sa suferi...
biatrice30
Postat pe 1 Martie 2010 16:21
Frumos spus Beatrice !

Postat pe 1 Martie 2010 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asa ceva!!! 5 De la: garbo_485388 16 Martie 2018 12:39
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
Ce e in mintea barbatilor? 132 De la: garbo_14136 27 Iulie 2014 08:17
Ghici ghicitoarea mea!! 14 De la: estela 30 Mai 2010 03:20
un sfat va rog 5 De la: garbo204643 26 Iunie 2015 23:13
Setari Cookie-uri