ajutatima sa scap de cosi

buna...va rog din suflet sa ma ajutati sa scap de cosi...cei care ati trecut prin asta va dati seama prin ce trec eu zi de zi...am incercat si cu zynerit dar degeaba...am fost si la dermatolog si mia dat pastile care nu aveau nici un efect...petele lasate de cosi sunt si acestea o problema
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:32
de ce sa scapi bre garbolino????
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:33
coshi, mama, coshi... pe vremea mea...
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:34
elo vaai chiar nu pricepesti?


vrea sa scape de C O S I
pune-o sa-ti spuna pe silabe :

:
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:35
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:36
POIMAINE!!! vineee MOS CRACIUN...

dar noua ne pasa de COSHI...
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:38
garbolino, mai arunca mama si tu o virgula, o cratima prin textu' ala, ca sa stim despre ce vrei sa ne povestesti
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:39
anouk, nu mai e la moda... gramatik s-a invechit... acu ascultam 50cent... si puya, marihuana... daca nu cumva i-am scos si pe astia de la molii...
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:41
bre....io am inteles ca vrea sa scape....
da' n-am inteles de ce...
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:41
snow, si io ascult 50 cent, in general ascult rap ca-mi place stilu'...

yo, man...
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:43
bey...fetitele care aveti COSHI...
hai sa va zika BABA LILO
un secret..
nu conteaza f mult cum arati pe dinafara,daca frumusetea interioara este la cote inalte..

nu vreau sa intru in amanunte..ca ma prinde 2010...
dar..
fetitele..incercati sa "simtiti" ceea ce sunteti cu adevarat..si succesul va pandeste ,oricand..
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:44
vreau sa scap de cosi pentru ca imi este rusine de cum arat ,imi e rusine sa ies pe strada si as vrea sa imi spuneti vreun tratament pe care l-ati incercat si a dat rezultate
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:47
cati ani ai mami??
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:48
bre ce naiba? tot poporul asta ii plin de'analfabeti??
ce-s alea cosi domne?
fleurdelis
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:49
fleur...nu intreba de lucruri "sfinte"

s-au pierdut atatea lucruri importante in tara asta..
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:51
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:51
anouk, eu ascult multe genuri de muzica, dar rap si hard-rock nu... dar pana la urma fiecare e liber sa asculte ce vrea... eu incercam doar sa-ti dau dreptate cu cratimele... ca parca tare frumos ar fi sa mai dea si pe la scoala si de preferinta sa mai invete unele lucruri... desi aici intru pe alt teren: scoala noastra prostia noastra... ca daca asta-i invata la scoala zau ca le-as da 23 de zile fara plata pe luna... la toti...

cat despre coshi, ca sa nu fiu declarata complet exista tratamente dar trebuie efectuate pe o perioada indelungata... si cum spunea Lilo pana la urma frumusetea interioara conteaza... si inca o chestie: ai grija ce machiaje folosesti... un fard prost calitativ iti face mai multi coshi decat iti acopera. plus ca pana la o anumita varsta textura pielii este suficient de frumoasa incat sa nu necesite pudra, fard si alte chestii. daca vrei crede-ma pe cuvant, daca nu nu...
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:52
ii pot da si un sfat "tehnic" sa ii zicem asa
chiar doua...
1 foloseste argila de la farmacii-un remediu natural de nota MAXIMA
2 FA COPII
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:54
lilo....cred ca e cam mica sa faca copii
poate doar copi
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:56
e un copil, mai... se vede ca e la pubertate, nu glumiti pe seama ei...
e o perioada dificila, iar faptul ca are cosuri n-o ajuta nici pe departe.
daca stiti un remediu, sfatuiti-o, daca nu, amintiti-va ca ati trecut si voi pe acolo...
garbo_C
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:58
snow, nu poci sa crez
nu asculti tu rap si hard rock ? hai mai mami...acdc is criminali...

garbolino, nu te spala cu sapun pe fata, foloseste un gel purificator. si fa-ti o masca cu argila o data pe saptamana

a !!! si nu incerca sa-ti acoperi cosurile cu fond de ten, ca nu-ti face decat rau
parca la oriflame erau niste solutii, nush cum se numesc, clearskin parca...care sunt foarte bune

si mare atentie la ce mananci...fara ciucalata, salamuri, si afumaturi...carne fiarta, legume, si fructe, oki ?
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:02
fetelor, eu am 30 de ani merg pe 40, vb cantecului... toata adolescenta n-am avut un cosh... acu am macar unu in fiecare saptamana... si sa stiti ca n-am cu cine sa fac copii... si deocamdata pe criza asta n-am nici cu ce.. sa-i cresc... asa ca mai bine cu coshi... nu primesti indemnizatie de la stat, ce-i drept...

iar tu aia mica, la cosmetica ai fost vreodata?...
eu cu dermatologii am o problema de cand mi-a zis unu ca daca am doar o eruptie pe piele si nu ma mananca de ce am venit la el... raspunsul corect era ca pana la urma m-a mancat undeva... dar n-am avut raspunsul corect la mine si-am dat din umeri, am platit consultatia si l-am trimis la stramosii lui cercopitecii care nu faceau eruptii decat pe la coada unde n-aveau par

dar la cosmetica a fost mereu splendid. e drept ca la saloane mai mari, cu cosmeticiene pricepute si produse de calitate... ai putea sa incerci.


p.s. anouk, nu poci hard-rock zau... imi scade calciul... si-n plus nu inteleg nik... am o pretena care vrea sa ma converteasca la rammstein... buna prietena de-a mea, de mai mult de 10 ani... si nik...
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:03
multumesc celleste...am doar 17 ani si am cerut si eu ajutor...dar vad ca unele persoane care nu au trecut prin asta fac haz de necaz
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:03
celleste...am trecut prin pubertate...dar nu dramatizam...
sincer ARGILA de la farmacie...si un sfat de la farmacista..
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:04
De la: garbo086338, la data 2009-12-22 19:03:33multumesc celleste...am doar 17 ani si am cerut si eu ajutor...dar vad ca unele persoane care nu au trecut prin asta fac haz de necaz


DA eu INTOTDEAUNA fac HAZ de NECAZ...si te sfatuiesc sa faci la fel

bunicuta mea se lua cu miinile de cap cand imi spunea cam asa: ai multe de patimit in lume...
si incepea sa zica EE si se tinea de capsor ..isi mai aducea aminte, altceva si iar exclama EEE..
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:06
lilo, la 17 ani traiesti treaba asta ca pe o drama, desi ai dreptate, nu este...
peste un an, doi, functiile hormonale se vor regla de la sine si va trece.

din ce oras esti 338?
garbo_C
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:08
nu era vorba despre tine lilo
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:08
copilu, asa e lumea asta facuta. daca iei tot prea in serios mori repede... ia-o incet. sa stii ca solutiile depind de pielea si metabolismul fiecaruia... asa ca ai mare grija ce folosesti. testeaza intai pe o bucata de piele mai putin la vedere... eu de ex nu pot folosi vichi. imi irita pielea ca naiba, dar n-am nici o problema cu cremele de la elmiplant... si-n plus nu e de stat in casa. la 17 ani multi au coshi.
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:10
ploiesti
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:10
pai uneori persoanele de pe strada se uita ciudat la mn....imi vine sa intru in pamant in acele momente
garbo086338
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BIO 1 De la: samifilip 31 Martie 2010 22:33
tatuaje timisoara 18 De la: iasomia 29 Aprilie 2010 10:45
masaj la domiciliu 1 De la: barbumirella 21 Februarie 2010 16:40
CURIOZITATE............... 1 De la: garbo092182 11 Februarie 2010 03:19
as dori si eu un sfat! 16 De la: anonima20 16 Mai 2012 18:38
Setari Cookie-uri