acnee

Am nevoie de ceva sfaturi cu privire la aparitia acneei.
Am 23 de ani dar nu am mai avut probleme de genul asta de aproximativ 2 ani si acum au reaparut. are cineva un remediu?
oana_sorin
Postat pe 16 Decembrie 2009 01:32
eu ma chinui de cativa ani sa scap de acnee dar nu reusesc asta....multa lume mi-a recomandat tratament cu laser...incearca si tu zynerit...mie mi-au mai disparut dar nu in totalitate...dar unei prietene ia trecut definitiv...dar ea foloseste numai zynerit
garbo086338
Postat pe 23 Decembrie 2009 20:34
mie nu mi-a fost de niciun folos zynerit
mariadumitru66
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:53
la barbati ati fost?...
zambil
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:58
esti varza....mai bine taci..
carmen_d
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:54
panty_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:55
ce suflu.....de tinerete!
bluelight
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:57
si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2010 16:11
pik_nik
Postat pe 24 Ianuarie 2010 16:16
De la: mariadumitru66, la data 2010-01-18 12:53:39mie nu mi-a fost de niciun folos zynerit

nu te supara,dar ce e "zynerit"?ma intereseaza subiectul
garbocatalyna
Postat pe 26 Ianuarie 2010 09:50
Zynerit e un tratament lichid pentru acnee ce il poti gasi in orice farmacie,doar ca e putin riscant sa il folosesti,pt ca iti usuca rau tenul.l-am folosit si eu si a dat rezultate doar ca am avut si urmari neplacute . cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog care sa iti recomande tratamentul specific tipului tau de ten . multa sanatate si ten fara acnee
oana_sorin
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:05
Eu am scapat de dureroasele cosuri cu ajutorul tratamentului cu Acnezine de la Revitol. Acest tratament consta in: Crema Acnezine de la Revitol si Pastilele Acnezine de la Revitol. Va spuns, sincer, ca scapti si de cosuri si de pete chiar si de cicatricile cauzate de acnee. Va las id-ul meu daca doriti sa stiti mai multe detalii: oana_eu2009
garbo078042
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:28
ultima data cand am fost la dermatolog(era trecuta de 70 de ani)m-a intrebat daca mi-am inceput viata sexuala ,dupa ce ii spusesem ca am 32 de ani si 2 copii;apoi mi-a recomandat samponul acela antimatreata de se cumpara de la farmacii(nu-mi vine acum in minte);asa ca ,daca poti sa-mi recomanzi un dermatolog bun si nu foarte scump...iti multumesc. P.S.verisoara mea face un tratament impotriva acneei,cu efecte vizibile dupa 3 saptamani chiar i s-a curatat tenul,dar e foarte scump
garbocatalyna
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:35
Este un dermatolog foarte bun la spitalul Sfanta Maria.
aura_mihaela
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:14
CUM SE NUMESTE DERMATOLOGUL DE LA SF.MARIA?
mariadumitru66
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:32
parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un dermatolog sa afli cauza...ca sa poti trata efectul. Acneea este o afectiune nu o rusine sau "lipsa" de barbati. Cere sfatul unei cabinet cosmetic...dar, ai grija care.In primul rand, cand ai acnee trebuie sa ai mult mai multa grija de modul in care iti cureti tenul....demachiant, tonic, crema adecvata tenului tau. In cazul acneei tenul are tendinta de a se deshidrata. Si nu ai voie sa faci anumite lucruri, manevre care sa pot duce la intinderea pe toata fata, gat etc.
garbo095712
Postat pe 5 Februarie 2010 23:39
Acneea nu este normala si nu ar trebui sa ni se intample.Ea este un semnal de alarma ca ceva nu functioneaza cum trebuie in organism si trebuie tratata problema interna inainte de a cauza si alte probleme de sanatate. Este o buna idee sa incepeti prin efectuarea analizelor si o vizita la medic.
Pina una-alta puteti incerca niste trucuri:
- masti cu argila, neprelucrata, si pentru ca dupa aceea tenul sa nu se usuce, se adauga in compozitie citeva picaturi de ulei de masline
- lumina polarizata, Bioptron, ajuta la uscarea si chiar disparitia, in timp, a acneei
- cura de detoxifiere plus eliminarea lactatelor pasteurizate
- usturoiul e un foarte bun tratament pentru acnee, in caz ca nu stiati. Doar frecati cu un catel de usturoi taiat in doua peste acnee; sau taiati catelul de usturoi in rondele si aplicati peste acnee cu ajutorul unui leucoplast, lasand sa actioneze peste noapte
- ceapa este un bun ucenic in lupta contra acneei si a urmelor lasate cand aceasta dispare. Faceti un piure cu mixerul si aplicati-l ca masca faciala o data pe saptamana
- otetul este un bun tonic antiseptic pentru acnee, actionand foarte bland daca il amestecam in proportie egala cu apa sau ceai verde (vorbim de otet de mere cu miere)
- sucul de lamaie aplicat pe ten ajuta la inchiderea porilor, precum si la marirea luminozitatii tenului, nu uitati, dupa neaparat un ulei BIO, hidratant, pentru a nu usca tenul.
Succes si sper sa va foloseasca.
Oricum nu uitati sa faceti si analize si mare atentie la cremele folosite.
Mariana
www.slabeste.bizoo.ro
anayram
Postat pe 6 Februarie 2010 03:47
ar fi bn dac ai avea un reprezentat avon sunt acolo niste solutii pe care leam folosit si acum nu mai am cosuri
clay
Postat pe 6 Februarie 2010 07:13
De la: oana_sorin, la data 2009-12-16 01:32:26 Am nevoie de ceva sfaturi cu privire la aparitia acneei.
Am 23 de ani dar nu am mai avut probleme de genul asta de aproximativ 2 ani si acum au reaparut. are cineva un remediu?
DA ERIFLUID DE LA FARMACIE DAR NU DA LA OCHI GIT SI PIEPT , ZILNIC DE CITE ORI AI TIMP MACAR 3-4 ORI PE ZI.DA REZULTAT IN MAXIM ZECE ZILE,SUNT COSMETICIANA ...SI NU UMBLA LA ELE CA-TI RAMIINE SEMNE TOATA VIATA. DUPA CE SE VA VINDECA ITI VA USCA TENU DAR FOLOSESTE O CREMA ADECVATA PT TENUL USCAT SI NU FOLOSI SAPUNUL PE FATA SAU GELURI DE DUS FOLOSESTE PASTA DE RAS,SAPUN DE RAS SAU GEL INTIM CARE NU SCHIMBA PH-ASUL PIELII..MONICA{BRAILA}
garbo077921
Postat pe 6 Februarie 2010 21:48
De la: oana_sorin, la data 2009-12-16 01:32:26 Am nevoie de ceva sfaturi cu privire la aparitia acneei.
Am 23 de ani dar nu am mai avut probleme de genul asta de aproximativ 2 ani si acum au reaparut. are cineva un remediu?




Zynerit-ul este foarte bun.... tine-te timp de 3 luni de tratamentul cu Zynerit, aplica-l de 2 ori pe zi(indicat dupa amiaza si seara) pe tenul perfect curat, iar dimineata aplica-ti o crema pentru ten uscat ( chiar daca tenul tau este gras, normal sau mixt ) pt. ca Zynerit-ul ti-l usuca. Daca il folosesti 3 luni fara intrerupere vei vedea ca ai scapat de acest cosmar. Eu am fost la dermato ca eram disperata si mi s-a recomandat Zynerit. Pot spune ca acum nu mai am nici o problema, nu mai am nici macar unul, am un ten de invidiat. Daca ai ciclu regulat, cu 2 zile inainte sa-ti apara menstra incepe din nou tratamentul cu Zynerit pana cand menstra iti dispare si nu vei mai avea acnee nici in timpul menstrei. Bafta multa!
shyrety
Postat pe 7 Februarie 2010 12:08
Draguta, mergi la Spitalul Colentina- dermato,bucuresti si caut-o pe dr.Olteanu Rodica, te salveaza imediat cu tratament. Nu mai sta pe ganduri,merita.Este o draguta doctoritza.
garbo061502
Postat pe 8 Februarie 2010 08:46
Acneea poate sa apara si din cauza unor probleme de digestie sau absorbtie la nivel intestinal. am vazut medici care au folosit cu succes in tratamentul acneei medicamentul probiotic ENTEROL. este natural si fara efecte adverse. Succes.
garbo093188
Postat pe 8 Februarie 2010 16:09
Combinatia dintre miere si scortisoara este folosita de secole in medicina orientala. Scortisoara face parte dintre cele mai cunoscute condimente, iar calitatile mierii de albine devin din ce in ce mai cunoscute. Aceste ingrediente detin calitati extraordinare si au fost folosite ca remedii inca din cele mai vechi timpuri.
ACNEE
Acnee. Aplica o pasta formata din miere (3 linguri) si scortisoara (1 lingurita) pe cosuri inainte de culcare. Indeparteaza cu apa calduta a doua zi.
SPER SA-MI SPUI DE BINE
Sophia53
Postat pe 8 Februarie 2010 19:40
eu am incercat cu miere si scortisoara timp de 2 saptamani si nu am fost multumita de rezultat
alinutza_alinutza09
Postat pe 29 Martie 2010 23:24
Oana parerea mea este sa te duci la cosmetik;) pupici:*
deeagcamelia
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:45
dute la un dermato..iti va recomanda un tratament..eu urmez de app un an si chiar functioneaza:D:D
garbo043743
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:41
la mine a functionat terapia cu laser si zyneritul...nu pot sa zic ca am scapat total de acnee insa nu mai am probleme asa mari cu ea. incearca si vezi rezultatul...
garbo032578
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:03
unde ai incercat terapia cu laserul?
vreau sa incep si eu la un cabinet particular din vatar luminoasa.
dar parca nu am incredere
mariadumitru66
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:59
hi hi :D dar nu va lasa urme laserul??:O:O:O:O
deeagcamelia
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:42
buna all! si eu am aceeasi problema cu acneea si sincer nu mai cred in nici un fel de crema...am incercat si ceaiuri si zynerit,creme si lotiuni pe baza de plante si multe altele...as dori 1sfat de la voi..ceva care,chiar functioneaza..va multumesc!
raluca_zambilici
Postat pe 5 Iunie 2010 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilare definitiva 6 De la: garbo_11140 26 Februarie 2013 16:06
Metrpolitan Cosmetics 1 De la: Jess 11 Iulie 2010 13:27
Castiga bonuri valorice Sodexho Pass 56 De la: Cris_cris 13 Iulie 2013 19:29
produse sanatoase 1 De la: laura_tm 24 August 2009 03:26
as dori si eu un sfat! 16 De la: anonima20 16 Mai 2012 18:38
Setari Cookie-uri