va rog ajutati.ma

am 13 ani si iubesc un baiat are 21 de ani si el ma iubeste parintii nu tin k mine si nu sunt de acord bunica a patit si ea la fel dar a ramas k bunikul kiar dak parintii ei nu vroiau si ea tine ku mine ce sa fac?ca tata i.a sp sa nu ma maicaute si el nu a vrut sa.mi faca probleme si a sp k e mai bn pt mn dak am renunta:( si mi.e dor de el a trecut mult timp dar tot imi lipseste:(am mai vb k el p mess si la telefon dar...il vreau inapoi ce sa fac?
garbo085841
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:10
daca tu la 13 ani iubesti ...
Tare va mai mananca mai fetelor pe voi !
Lasa-l naiba ca unu pleaca altu vine,mai peste cativa ani.
Traieste-ti copilaria si vezi'ti de activitati de varsta ta ,nu de baieti ...ca ai sa ai timp ...
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:30
puiule,daca ti/e drag baiatul asta ia in calcul faptul ca raporturile sexuale cu un minor sub 15 ani constituie infractiune...
nu cred ca ai vrea sa il vezi in vreo inchisoare...
elodia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:40
un copil de 13 ani trebuie sa aiba alte preocupari insa, asta vad pe sticla ecranului tv sau prin reviste. pitipoancele au devenit modele

povestea cu bunica care s-a maritat de copil e chiar interesanta.intelegenta bunica . invata numai de bine pe nepoata

hai, batrana gandeste cum gandeste . ploada ar putea sa judece putin . traieste alte timpuri.

mai 41, erau ani cand fetele faceau scoala , atat cat sa invete sa se iscaleasca si apoi la sapa . nici atunci familiile instarite si cu ceva graunte in cap, nu considerau ca fata trebuie maritata de la 13-14 ani .

pe la sate, multe femei asa erau educate . cum le cresteau putin tzatzele, gata. se uitau dupa flacai ca sa nu ramana fete batrane. asta era viitorul lor si "cariera" lor. nu aveau alte preocupari. maritat, facut copii si o viata de muncit la camp si acasa. intreab-o pe bunica ta ce a realizat in viata, inafara de a fi gospodina. asta vrei si tu? daca da, iubeste, pierde timpul cu baietii si gata. trebuie sa fie si din astea care trag matura de coada.

si_totusi
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:08
SCUZATI.MA DAR NU M.AM CULCAT K EL :)) dak ata credeti va inselati
garbo085841
Postat pe 24 Ianuarie 2010 02:32
De la: garbo085841, la data 2010-01-24 02:32:23SCUZATI.MA DAR NU M.AM CULCAT K EL :)) dak ata credeti va inselati


nu a zis nimeni ca te-ai culcat cu el ,dar lasa-l k ai doar 13 ani ...offf ai sa vezi tu ...peste cativa ani ...
blaa
Postat pe 24 Ianuarie 2010 03:20
si atunci daca nu te-ai culcat cu el.....cum esti atat de sigura ca il iubesti si ca e cel cu care vrei sa traiesti toata viata????....cum gandesti tu ca e iubirea ta pentru el...sau, mai bine zis......ce simti tu pentru el????si lasa textele invatate din serialele romanesti si telenovele.....incearca sa explici cu cuvintele tale....

si da....si totusi are dreptate....pe vremea in care bunica ta era de varsta ta, fetele se luau/se maritau repede, ca sa faca prunci si sa si munceasca - sa fie tanara si sa le poata face pe toate.....tu asta vrei??? ca faci un lighean de copii si sa culegi porumbul???tu ceva scoala nu vrei sa ai, sa stai intr-un birou frumos, sa fii imbracata in haine elegante si parfumata??
tutankhamon
Postat pe 24 Ianuarie 2010 19:32
De la: tutankhamon, la data 2010-01-24 19:32:14si atunci daca nu te-ai culcat cu el.....cum esti atat de sigura ca il iubesti si ca e cel cu care vrei sa traiesti toata viata????....cum gandesti tu ca e iubirea ta pentru el...sau, mai bine zis......ce simti tu pentru el????si lasa textele invatate din serialele romanesti si telenovele.....incearca sa explici cu cuvintele tale....

si da....si totusi are dreptate....pe vremea in care bunica ta era de varsta ta, fetele se luau/se maritau repede, ca sa faca prunci si sa si munceasca - sa fie tanara si sa le poata face pe toate.....tu asta vrei??? ca faci un lighean de copii si sa culegi porumbul???tu ceva scoala nu vrei sa ai, sa stai intr-un birou frumos, sa fii imbracata in haine elegante si parfumata??


se pare ca nu !
si..dak ea iubeste si stie ce e iubirea la 13 ani .... ....I shoot myself !
blaa
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Riduri 2 De la: Dianna01 16 Mai 2012 18:39
Cavitatie 32 De la: AIDA20 5 Martie 2010 20:39
va rog un sfar 7 De la: garbo258695 16 Mai 2012 18:39
Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina? 93 De la: chrystal_10 21 Februarie 2010 22:28
doamne cu amanti 31 De la: si_totusi 1 Ianuarie 2010 21:55
Setari Cookie-uri