buna....poveste de iubire pe net...adevar sau.....iluzie

nici nu stiu cum sa incep ca n am scris si n am pomenit vreodata de cea ce se intampla in viata mea..stiu ca pare aiurea:) sunt un om matur..gandesc matur sunt sotie si mama....dar ce mi se intampla m,a da peste cap....sa o iau cu inceputul..sotul meu e mereu plecat cu anii ..pt bunastarea familiei ....in anul 2002 am cunoscut pe cn pe net ...un amic bun care ...m a ajutat la greu ajutat fiind banii...si multe alte chesti...fnanciare...el stia ca sunt casatorita ca am un copil eram pur si simplu amici foarte buni...asta a durat cca un an..mentionez ca nu l stiam nici din poze nici de la web zicea ca n are.....apoi intr o zi mi a dat web..era un barbat asa frumos....mi a zis cu lacrimi in ochi ca v apleca pe veci....ca inima ii spune sa lupte pt ca ma iubeste de attaa vreme(eu nestiind nimic)....dar ratiunea de om ii spune sa ma lase in pace...sa mi vad de familie si copil...am ramas surprinsa...in fine plecat a fost vreo 2 ani....intr o sambata imi suna mobillul si o voce de la celalat capat imi spune...te iubesc lupt sa te uit si nu reusesc....am reluat legatura pe net....intre timp plecase din tara sta cu o fata necasatoriti... ne am spus vorbe grele unele cu buna stiinta altele de tristete..cert este ca dupa o perioada de un an a revenit in viata mea...live nu ne am vz niciodata....dar cand cred ca m am linistit si e ok..el apare..pleaca si revine in vaiat mea mereu si mereu la nesfarsit....si eu sunt confuza...nush ce sa fc?acu mi a propus sa ne vedem ...ne stim de 10 ani .....e ceva vreme nu?dar nush dc sa accept propunerea lui sau nu?:)....multumesc pt sfaturile care o sa le primesc ..astept ras voastre...
garbo096571
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:26
"..astept ras voastre..."
ce asteptzi???

si crezi ca noi stim daca sa acceptzi sau nu?
nimeni nu stie...!
pe sotz l-ai intrebat?

"...dar cand cred ca m am linistit si e ok..el apare..pleaca si revine in vaiat mea mereu si mereu la nesfarsit..."
de ce am impresia ca el e Duncan MacLeod si tu highlanderitza ...?
chiar asa la nesfarsit?

daca tot povestea asta merge la nesfarsit, io zic ca poti sa mai asteptzi pana sa te vezi cu el...
ce atata graba? unde trecura 10 ani, mai trec inca 50... pai nu?
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartirea doare 1 De la: Axelandru 1 Mai 2019 20:59
decizia lui: s-a terminat! 213 De la: burghy 24 Aprilie 2010 11:24
Meritam o a doua sansa? 9 De la: ratuscaceaurata 10 Octombrie 2011 07:00
a doua sansa a doua viata 11 De la: elodia 19 Septembrie 2011 19:57
Chiar conteaza studiile si parerea altora intr-o relatie? 33 De la: fitze_21 7 Septembrie 2012 23:49
Setari Cookie-uri