Prietena mea ma parasit..motiv religia va rog sa cititi

Nu stiu cum sa incep, am avut aproape un an impreuna, ne-am iubit si ne iubim nespus de mult asta fara nicio indoiala, de multe ori ne am spus ca nu putem trai unul fara celalalt. Era totul bine nu am avut nicio discutie , ea este Pentecostala si eu sunt Catolic, ea mereu a avut sentimentul ca face rau ca e cu mine si ca este pacat, dar faptul ca ne iubeam asa de mult nu o fost problema, pana acu doua zile.. ea mia spus ca sa gandit mult si relatia merge mai in serios si ii este frica, ca faptul ca sunt de alta religie si poate o duc pe calea cea rea, si a decis sa termine relatia asa dintro data avand in vedere ca eu am incercat sa o conving de multe ori, iam spus ca pentru ea mas schimba de regilie si as face orice, dar ea nu a vrut a spus ca e rau ca trebuie sa simt eu sa fac asta si ca mai incolo o sa imi dau seama ca a facut bine pentru ca eu merit mai mult de la o relatie. La Penticostali am citit ca religia este pe primul loc dar totusi nu stiu de ce a luat decizia asta, eu o iubesc asa de mult si ea la fel dar o spus ca deja o luat o decizie si sa accept, si asta am facut.. ne am spus adio si gata.. eu nu vreau so pierd asa a fost singura fata care am iubit asa de mult.
garbo_476876
Postat pe 14 Octombrie 2017 21:25
http://m.adevarul.ro/cultura/spiritualitate/religia-penticostala-regulile-ghideaza-membrii-comunitatii-1_54c292ab448e03c0fde48be8/index.html aici aveti un articol care explica religia penticostala pentru cei care nu stiu

Va rog sa imi da ti parerea voastra
garbo_476876
Postat pe 14 Octombrie 2017 21:28
Chiar am pierduto de tot? Imi pare asa de rau ca o relatie sa se termine din cauza asta, si asta este motivul nu este altul asta stiu 100%
garbo_476876
Postat pe 14 Octombrie 2017 21:30
Din cite stiu, penticostalii (ca celelalte secte pseudo-crestine) nu permit casatoria cu un partener care nu apartine cultului lor.
Daca chiar iti doresti o casatorie guvernata de reguli stupide invata sa practici glosolalia ca sa dovedesti ca ai fost atins de duhul sfint/ Nu e greu, balmajeste ceva neinteligibil si gata, esti penticostal.
Daca iti doresti in schimb o viata normala, gaseste-ti o femeie normala si vei fi fericit.
Bafta.
Tommy_Boy
Postat pe 15 Octombrie 2017 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 1 De la: eUniversum 30 Ianuarie 2012 18:37
Cosmarul din care multe aveti ce invata 66 De la: ioanasad 3 Iunie 2014 15:08
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
Seful mamei mele! 20 De la: Axl_22 27 Septembrie 2011 07:08
Setari Cookie-uri