cea mai grea decizie din viata mea

io la 9!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:56
De la: l_flory, la data 2009-12-10 10:55:56cand ajungetzi la zece ...vin si eu...
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:57
ba io sunt
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:57
ce naiba? oi fi singura din lumea asta care am plecat?? voi nu ati facut-o niciodata? toate deciziile ce le-ati luat in viata au fost corecte? ei bine, ale mele nu. sper totusi ca de data asta am procedat corect.
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:58
unde-i ready? sa ne zica de solidaritatea feminina?
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:58
hehe. fii pe faza.
s-ar putea azi
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:59
sorina....asa cum ai spus si tu,timpul iti va arata daca decizia ta a fost cea mai buna
"ai castigat,continua,ai pierdut,continua"
cred ca doar de tine depinde,sa-ti dovedesti ca ai luat cea mai buna hotarare.
"mai bine mai tarziu,decat niciodata"??...eu as spune"mai bine acum,decat prea tarziu"

si cred ca nu mai trebuie cautati vinovati!!
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:00
lasa-l sa doarma. vine el mintenas..
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:00
sorina ....stai linistita ...ai facut ce ti-a dictat inima ... asta e un lucru mare...

l_flory
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:01
De la: sorinara, la data 2009-12-10 10:58:16ce naiba? oi fi singura din lumea asta care am plecat?? voi nu ati facut-o niciodata? toate deciziile ce le-ati luat in viata au fost corecte? ei bine, ale mele nu. sper totusi ca de data asta am procedat corect.
speranta moare ultima.....he he...
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:01
neatza la toata lumea..
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:02
'neata, roby!

decizia corecta?? hmmm...mda!
stie cineva care e aia??
suntem vreodata fericiti pe deplin??
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:03
lasand gluma la o parte..
pe mine gandul unei casnicii in care sa ma simt singura ma inspaimanta. poate e un prag psihologic peste care nu pot trece..vedem noi in viitor. o treaba e clara. e ultima data cand dau restart. daca nu merge nici de data asta.. aia e. voi deveni o acritura solo. lol
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:04
nu,nu esti singura care a plecat .

eu aveam un prieten pe care l-am lasat fiindca tot imi aducea flori . privit de departe arata f romantic, doar ca omul imi aducea flori mai ales cand in mod evident ma supara ceva si voiam sa discutam . imi venea sa-i dau cu florile in cap.
bluelight
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:05
neatza
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:05
blue, foarte tare!

toti am plecat, unii am si revenit, altii ba...
niciodata n-o sa stim: "cum ar fi fost daca..."
si, orice am alege, niciodata n-o sa fim fericiti complet, sau...cine stie?
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:07
De la: sorinara, la data 2009-12-10 11:04:08lasand gluma la o parte..
pe mine gandul unei casnicii in care sa ma simt singura ma inspaimanta. poate e un prag psihologic peste care nu pot trece..vedem noi in viitor. o treaba e clara. e ultima data cand dau restart. daca nu merge nici de data asta.. aia e. voi deveni o acritura solo. lol



trebuie sa fii optimista...gandeste pozitiv...
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:12
blue..uite o chestie despre mine si fostu..
pe la inceputurile noastre, mi-a cumparat o pereche de cercei. frumosi dar nu genul meu.ma scot din sarite cerceii aia cu surub. dar omu nu avea de unde sa stie asa ca mi-am calcat peste nervi si i-am purtat. i-am explicat insa clar dar finutz ca prefer cercei gen cerc care sa nu ma deranjeze.. au trecut doi ani in care ne.am cunoscut mai bine. m-a rugat sa nu imi cumpar singura cercei, sa ii als lui bucuria..ok am zis. i-am dat semnale destule cum sa fie ca sa ma bucure cu adevarat. desene, poze pe net etc. m-am asigurat ca el nu o sa se simta prost..etc. inainte de ziua mea ma intreaba ce vreau. ii spun o pereche de cercei pe care sa nu trebuiasca sa ii scot in fiecare seara...
toate buna.. vine ziua mea. el apare cu o cutiutza stiti voi..o deschid si surpriza... cercei cu enervantele suruburi.. mi-a venit sa plang oameni buni. ce e asta m-am gandit..isi bate joc de mine?? el ma ia la misto...hehe..suruburi ha?? stiu ca nu iti plac dar pt urechile tale micutze astia sunt mai frumosi. si doamna de la magazin mi-a spus ca oricum o femeie trebuie sa isi scoata cerceii in fiecare seara...i-am multumit frumos. i-am spus ca sunt superbi si ca ii voi purta ...si m-am simtit total singura...nu din cauza cerceilor..dar mi-am dat seama ca oricum am incerca sa comunic cu el... el tot cum vrea el face....
asta a fot numai una...mereu mi-a inchis gura spunandu-mi asa e mai bine-....eu stiu mai bine( 12 ani mai in varsta)....voi ce ati fi facut??
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:16
zambilo , eu cred ca putem fi fericiti.dar cred ca si fericirea e intr-o masura muncita. in sensul ca e un sir de alegeri facute in cunostinta de cauza. cu cat te cunosti mai bine ai sansa sa alegi corect.
bluelight
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:17
intreba cineva pana unde oate merge compromisul??
pana unde vrei tu sa mearga....dar nu la infinit
ptr ca asta era...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:20
ce as fii facut eu ?? i-as fii facut cadou doamnei de la magazin . tot stia ea mai bine cum trebuie purtati cerceii. mai erau si de acord ...armonie ce mai !
bluelight
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:22
mai fetelor, rele mai sunteti!!!
gestul conteaza

tot e mai bine decat: stiu ca-i ziua ta (asta deja era un inceput ), dar am fost ocupat si n-am apucat sa-ti iau flori, hai sa-ti alegi tu
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:23
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:23
eu...m-as fi dus la magazin si, sa-i schimb
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:25
asa am vrut sa fac si eu. mi-au fost pe limba cuvintele..da.i ei sa ii poarte..dar oameni buni, nu am vrut sa il jicnesc. nu e genul meu sa fac crize. poate aici e vina mea. ar fi trebuit sa pun piciorul in prag de mult...dar na... am tot mers cu binisorul. cu explicatiile..draga mie imi place mai mult asta sau asta...vrei te rog sa nu mai zbieri la mine de fata cu mama etc... si dadea semne ca a inteles. apoi cand avea nervi se intampla iar ceva. inca odata. poate e vina mea. am eu un stil de a scoate ce e mai rau din oameni..poate.
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:26
zambiluto...da' "banii sunt la locul lor,ia-=ti ce-ti lace tie,sti ca eu nu ma pricep" cum iti suna??
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:26
sorina,stai sa/ti povestesc eu ceva...eram de vreo doua saptamni cu sotul,necasatoriti inca la vremea aceea,si imi ofera,intr/o zi,timid,un cadou,cred ca primul...zice,am vazut la colegele de birou,sper sa/ti placa.
il desfac incantata,si sa/mi vina rau...un goblen...fetelor,n/am cusut in viata mea nici macar un nasture...am reactionat fix cum am simtit,nu m/am putut arata incantata de ceva ce detest...
au trecut de atunci 15 ani,eu nu m/am apucat de cusut,dar nici el nu/mi mai ia cadouri,doar de ziua mea si a casatoriei,de mos si cam atat...
elodia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:28
ella...cunoscut mie...
l_flory
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:30
eheeee
da:" cum, nu azi ii ziua ta!!! nu se poate, ziua ta e in iunie"
...mai ca nu mi-o cerut buletinu, desi ne stiam de ceva ani buni

frumos, nu??daaa
da' las ca recupereaza acum
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:32
daca tot suntem la capitolul dezaluiri sa va mai intreb ceva.. omu are 3 copiii pe care eu i-am iubit si respectat..si cu care m-am purtat frumos de cate ori erau cu noi.. cat de greu mi-a fost sa ma trezesc intr-o familie gata formata, aia e alta treaba. cum am plans prin colturi de sarcasmele baiatului mai mare..e alta treaba. sunt copii si m-as fi descurcat. am lucrat 10 ani intr-un liceu. stiu cum sa iau adolescentii... DAR la ineputul relatiei cu el...am avut mereu certuri pe marginea problemei copiilor.. daca indrazneam sa spun ceva imi era interpretat gresit si imi auzeam cuvinte de genul sunt copiii mei , ce vrei? sau daca mi-era rau si ma retrageam in camera mea putin...,, ai ceva cu copiii mei, nu suporti sa stai cu ei,,?? am discutat mult chestiile astea s-au rarit mai tarziu...dar.....m-au pus pe ganduri. pe voi nu v-ar fi pus???
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e pacat sa iubesti? 77 De la: garbo_120377 13 Octombrie 2012 10:07
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Vine despartirea.. am o atitudine ok? 1 De la: Flatten 9 Octombrie 2018 10:15
CE DECIZIE SA IAU? 8 De la: floradavdis 2 Aprilie 2010 11:02
Despartire... 11 De la: fleurdelis 1 Septembrie 2010 16:48
Setari Cookie-uri