cea mai grea decizie din viata mea

Blue, nu ma refeream la tine in postarea mea, pentru ca tu inca nu postasesi cand scriam eu.
Eu ma refeream la cotoroantze
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:31
zambilici, acum serios vorbind, eu nu fac aceeasi greseala
eu fac generalizari doar in pamflete

in mare insa, s-ar putea sa ai si tu dreptate. Cu o mentiune: eu ii dau dreptate lui roby incercand sa ma pun in situatia lui, nu in situatia mea.

Mi se pare normal ca, dupa cat a avut el de suferit, sa se mai afle inca sub imperiul experientelor sale si sa gandeasca asa cum gandeste. Ca nu sunt de acord cu el, si i-am si spus-o, asta e alta mancare de peste.
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:35
Roby, imi permit sa-ti spun doar atat. Am trecut printr-o experienta similara tie.
Insa, spre deosebire de tine, eu am devenit mai inteleapta. Si mai matura. Prefer sa traiesc in prezent.
Si sunt mai bucuroasa de viata, ca niciodata.
Daca tu preferi sa te minti alaturi de cineva toata viata, be my guest. Eu vreau sa fiu iubita. Sa simt ca sunt iubita.
Tu minte-te in continuare.
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:38
n-ai inteles,
n-am zis ca generalizezi tu, ci faptul ca pe altii ii certi cand generalizeaza, iar pe el il intelegi...

si eu as fi de acord cu el, daca n-ar gresi in atitudine
asa ca, imi pare rau, dar nu toata lumea e asa cum crede el...si au mai suferit si altii, nu e singurul,asta e, te plangi, te enervezi, zbieri, apoi te resemnezi
sa devii acru si ironic...nu stiu daca e cea mai buna varianta, dar daca asa se simte el mai bine...sa fie sanatos!
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:39
De la: reyya, la data 2009-12-09 14:44:53Roby Cado..haide ..mai da-le o sansa femeilor , nu suntem toate la fel , ce draku....
asta stiu,fi linistita
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:44
zambilici, am inteles.
acum

da, probabil ca am fost un pic partinitor prin faptul ca nu m-am luat de el sa il cert, cum zici tu.

problema este ca, spre deosebire de tutele care vin si arunca a proasta o generalizare din aia, roby si-a deshis inima si a spus tot ce l-a durut si tot ce a patit.

repet, asta nu inseamna ca sunt de acord cu el. doar inteleg de ce gandeste asa.

Roby tata, nu ai dat tu de dracushorul ala care sa te puna cu boticul pe labe, sa te faca sa stai sluj in fata ei si sa oftezi numai cand ii auzi numele

Atunci vei reveni si tu la viata

Iote ca a lamurit-o chiar el. Linistite? Deci nu sunteti toate la fel!

Cotoroantzelor!!!
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:44
amin.
nazirra
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:45
De la: zambila, la data 2009-12-09 14:47:32mda...
roby, credeam ca ti-a mai trecut, dar m-am inselat

din ce spune ea, vorbeste de munca ei si de planurile ei, nu de faptul ca e intretinuta, dar tu intelegi numai ce vrei, sau vezi numai ceea ce cunosti
in fine...
nu te-ai inselat
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:46
daca te-a ranit si te-a facut sa suferi un PORC nu inseamna ca nu ii dai o sansa unui BARBAT
nu toti barbatii sunt PORCI asa cum nu toate femeile sint CURVE
gluma-i gluma,pamfletu-i pamflet....viata reala e alta si de cele mai multe ori...bate filmul
eladaela
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:48
De la: ready_vivus, la data 2009-12-09 15:18:18bre, cotoroantzelor!

Roby zice bine ce zice. Greseala pe care cred eu ca o face el este aceea ca, probabil inconstient, generalizeaza. Ori asta normal ca nu convine nimanui.
Roby se mai raporteaza probabil si la o experienta anterioara si, drept sa va spun, poate ca marea majoritate am gandi la fel daca am fi in locul lui. Uitati-va numai cate frustrari apar peste tot, si nu de la Roby ci de la "distinse" utilizatoare ale forumului. Acum de ce va luati de el?

Nu am vazut pe niciuna dintre voi, exceptand-o pe totushica, sa se ia in gura cu matildele care spun ca "berbatii este porci", asa cum vad ca va luati de el.
chiar crezi ca ele nu inteleg ce vreau eu sa spun?le place sa para "gica contra",atata tot..
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:48
ma bucur atunci

poate totusi ar trebui sa asculti si tu niste sfaturi, si sa incerci sa-ti schimbi putin atitudinea

ura si razbunarea nu te ajuta cu nimic, parol
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:49
De la: reyya, la data 2009-12-09 15:20:03Roby ..nu ca ar fi problema mea, dar la cum gandesti despre femei, te-as intreba : crezi in exceptiile frumoase, ai iubit vreodata FARA SA TE GANDESTI NICI MACAR O CLIPA ca cea pe care o iubesti doreste sa ,,profite" de o situatie ..sau are nu stiu ce interes material ???? Sau crezi cu desavarsire ca nu exista??? :-)
binenteles ca exista,si inca multe,trebuie doar sa o gasesti... .si da,numai asa am iubit.
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:50
De la: reyya, la data 2009-12-09 15:20:03Roby ..nu ca ar fi problema mea, dar la cum gandesti despre femei, te-as intreba : crezi in exceptiile frumoase, ai iubit vreodata FARA SA TE GANDESTI NICI MACAR O CLIPA ca cea pe care o iubesti doreste sa ,,profite" de o situatie ..sau are nu stiu ce interes material ???? Sau crezi cu desavarsire ca nu exista??? :-)



uite Roby o intrebare cu ,,greutate" pt tine daca doresti sa raspunzi sau sa-ti raspunzi ..TIE, in primul rand...fac o exceptie , de regula nu ma citez :-))
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:51
De la: roby_cado, la data 2009-12-09 15:51:35
De la: reyya, la data 2009-12-09 15:25:44ROBY si ca sa iti raspund la intrebarea daca ,,am papat" ceva astazi iti pot spune ca am papat ceva usor..si by the way..de regula nu prea pap kkt :-) So..astept raspunsul :-)
nu ma refeream la tine cu "papatul",reciteste..


Roby...in acest caz...mea culpa :-)
reyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:52
De la: zambila, la data 2009-12-09 15:28:02mda...
ready, hai sa-ti explic, ca exact aceeasi greseala o faci si matale

adica, te legi de toate fetele care generalizeaza ceva, n-are importanta subiectul, in schimb, pe roby il intelegi

in al doi-lea rand, pe roby il stiu de ceva vreme, ii stiu povestea, am compatimit, toata lumea l-a consiliat asa cum a stiut mai bine...pt ca acum sa ne bage pe toate in aceeasi oala, doar pt ca lui i s-a intamplat asa

imi pare rau de el, poate toti am fi gandit asa pe moment, dar nu se poate sa perseverezi in greseala

si apoi, aici e vorba de altceva, sau asa mi se apre mie
sorina a luat o decizi, n-a mintit pe nimeni, nici macar pe ea! bravo ei! unde e greseala ei?? ca iubeste pe altul?? scrie undeva ca e interzis??


hai sa fim seriosi, si corecti...
nu stiu dc pare ca generalizez.suntem pe un topic,deschis de cineva,cu un anume subiect, la care eu fac referire.cat despre interdictia aia...,e de discutat putin.poti iubi pe cine si cand vrea inimioara.dar nu cand esti deja intr-o relatie de sot sotie.divorteaza tata si iubeste-te cu cine vrei tu.
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:56
De la: Tinkerbell_, la data 2009-12-09 15:38:48Roby, imi permit sa-ti spun doar atat. Am trecut printr-o experienta similara tie.
Insa, spre deosebire de tine, eu am devenit mai inteleapta. Si mai matura. Prefer sa traiesc in prezent.
Si sunt mai bucuroasa de viata, ca niciodata.
Daca tu preferi sa te minti alaturi de cineva toata viata, be my guest. Eu vreau sa fiu iubita. Sa simt ca sunt iubita.
Tu minte-te in continuare.
atat?decat sa fi iubita?
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:58
exact
de unde sti in ce relatii era ea? sau daca nu cumva a divortat?!

recunosc ca n-am citit tot topicul, dar nu cred ca asta era ideea...in fine, am plecat acasa!
o seara faina!
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:58
Rody ,nu te scarpina in barba. Citeste printre randuri, nu te face ca nu pricepi.
Tinkerbell_
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:01
De la: Tinkerbell_, la data 2009-12-09 16:01:10Rody ,nu te scarpina in barba. Citeste printre randuri, nu te face ca nu pricepi.
am priceput foarte bine,dar sfarsitul mi-a atras atentia in mod deosebit
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:15
"..Roby tata, nu ai dat tu de dracushorul ala care sa te puna cu boticul pe labe, sa te faca sa stai sluj in fata ei si sa oftezi numai cand ii auzi numele "
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:28
De la: Celleste, la data 2009-12-09 12:02:27sorina, omul ti-a indus ideea ca numai pentru asta esti buna, sa ai grija de el, iar acum te simti inutila.

nu cred, celleste. e un om bun si m-a sprijinit in tot ce am facut. inclusiv dezvoltare personala. dar asa sunt eu. am grija de omul cu care sunt..iar acum simt golul...
apropo! voi cum faceti fratilor sa scaparti de fantomele trecutului??
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:05
De la: eladaela, la data 2009-12-09 12:08:30aseara,la o "discutie" ca intre oameni mari micul meu(care e un filozof )mi-a spus ceva:
"viata merge intotdeauna inainte,niciodata inapoi"

sa stii ca da.

(asa-i ca am baieti minunati? )
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:07
De la: roby_cado, la data 2009-12-09 12:25:57sorina,ce zodie esti mami? ,varsator?


nu ,tati. sunt balanta. da de ce draga? vrei sa te scarpin io??
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:09
De la: sorinara, la data 2009-12-09 17:07:12
De la: eladaela, la data 2009-12-09 12:08:30aseara,la o "discutie" ca intre oameni mari micul meu(care e un filozof )mi-a spus ceva:
"viata merge intotdeauna inainte,niciodata inapoi"

sa stii ca da.

(asa-i ca am baieti minunati? )


super tare. si eu raman masca la cata inbtepelpciune are fetita mea cateodata, de parca imi da ceata, pentru ca noi, "astia mari" ne pierdem in desisul vietii si in prostii..
sa-ti fie sanatosi strunfisorii.
cattharsis
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:11

roby, mi se pare mie sau e printre cuvintele tale niscaiva rautate la adresa mea? faptul ca l-am parasit iti da amintiri neplacute? se poate. dar eu am vrut sa fiu sincera si sa ii spun ca nu merge. aia e. ok, m-am indragostit la altcineva. se mai intampla. asta nu inseamna ca il urasc pe fostu sau ca nu stiu prin ce trece. oricum e om in toata firea si isi va reveni. i-as fi facut mai mult rau stand cu el eu asa cred.
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:19

roby, mi se pare mie sau e printre cuvintele tale niscaiva rautate la adresa mea? faptul ca l-am parasit iti da amintiri neplacute? se poate. dar eu am vrut sa fiu sincera si sa ii spun ca nu merge. aia e. ok, m-am indragostit la altcineva. se mai intampla. asta nu inseamna ca il urasc pe fostu sau ca nu stiu prin ce trece. oricum e om in toata firea si isi va reveni. i-as fi facut mai mult rau stand cu el eu asa cred.
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:19
De la: sorinara, la data 2009-12-09 17:09:39
De la: roby_cado, la data 2009-12-09 12:25:57sorina,ce zodie esti mami? ,varsator?


nu ,tati. sunt balanta. da de ce draga? vrei sa te scarpin io??
nu puiule,nu-mi duce grija,tu scarpina-te pe tine in continuare,sau de fapt, mai gaseste pe cineva sa te scarpine,ca de "mancarimeeee"....,nu duci lipsa..
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:50
De la: sorinara, la data 2009-12-09 17:19:32
roby, mi se pare mie sau e printre cuvintele tale niscaiva rautate la adresa mea? faptul ca l-am parasit iti da amintiri neplacute? se poate. dar eu am vrut sa fiu sincera si sa ii spun ca nu merge. aia e. ok, m-am indragostit la altcineva. se mai intampla. asta nu inseamna ca il urasc pe fostu sau ca nu stiu prin ce trece. oricum e om in toata firea si isi va reveni. i-as fi facut mai mult rau stand cu el eu asa cred.
nu la adresa ta,ci a tuturor celor ca tine,care sunt atat de "sinceri"...(iar mi-o iau ca generalizez,dar daca asta inseamna ca generalizez,asa sa fie).se mai intampla,ha?stii prin ce trece,ha?,isi va reveni,ca e om in toata firea,ha?.
atat de simplu e...
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:57

da de unde stii tu cate mi-a facut el?? daca nu l-am vorbit de rau inseamna neaparat ca el e ingerul iar eu sunt diavolul?? daca nu am fost melodramatica aici pe forum spunand cat am plans din cauza lui si cum m-am chinuit crezi tu cumva ca viata mea a fost roz?? uite ce e. poate ai suferit mult asa cum citesc aici. nici mie nu mi-a fost usor in viata. habar nu ai cu cine vorbesti si ce experiente am avut. iti mai spun un singur lucru. el m-a parasit de 3 ori. apoi a revenit..eu l-am iertat pt ca l-am iubit. iubirea insa nu rezista la toate socurile pe care voi barbatii le inventati...
sorinara
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:03
nu spun ca n-ai avea dreptate,dar....
1:eu cred ca e cam tardiv pentru astfel de "dezvaluiri",ce zici?.reciteste-ti postarile..
2:dc nu l-ai parasit pe "monstrul" ala,inainte de a te indragosti de un altul?
roby_cado
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
40 DE ANI ????CE SE INTIMPLA DUPA 100 De la: garbo005849 14 August 2009 10:17
Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine. 903 De la: iasomia 25 Noiembrie 2010 12:32
despartiri 347 De la: garbo027924 13 Decembrie 2009 02:34
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
Meditatie la viata mea 5 De la: fleurdelis 10 Februarie 2010 00:18
Setari Cookie-uri