cea mai grea decizie din viata mea

De la: sorinara, la data 2009-12-10 11:26:23asa am vrut sa fac si eu. mi-au fost pe limba cuvintele..da.i ei sa ii poarte..dar oameni buni, nu am vrut sa il jicnesc. nu e genul meu sa fac crize. poate aici e vina mea. ar fi trebuit sa pun piciorul in prag de mult...dar na... am tot mers cu binisorul. cu explicatiile..draga mie imi place mai mult asta sau asta...vrei te rog sa nu mai zbieri la mine de fata cu mama etc... si dadea semne ca a inteles. apoi cand avea nervi se intampla iar ceva. inca odata. poate e vina mea. am eu un stil de a scoate ce e mai rau din oameni..poate.


pai normal...daca esti fata educata si simtita...asa se intampla intotdeauna...i-a sa fi tipat tu prima sau sa te dai la el in mod direct si nu pe coloite...sa vezi atunci ce ar fi priceput baiatul...
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:33
elo ma faci sa rad..
eu tocmai asta nu vreau. sa ii paralizez propria incredere. a cumpara cadouri omului iubit e un act de cunoastere..altfel cum se deosebeste de altii carora la cumparam chestii generale??e un act prin care spui,, uite eu te cunosc mai bine decat oricine,,. si daca nici dupa ce ii explici el nu te cunoaste..ce mai e de facut??
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:36
mda...
ideea e ca noi suntem de vina, pt ca le-am permis...atat

bine, si faptul ca tupeul merge pana la cer in cazul unora, si ar lua si mai mult decat li se ofera, fara sa ofere nimic in schimb
partea buna e ca te trezesti, pana la urma
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:38
De la: zambila, la data 2009-12-10 11:38:34mda...
ideea e ca noi suntem de vina, pt ca le-am permis...atat

bine, si faptul ca tupeul merge pana la cer in cazul unora, si ar lua si mai mult decat li se ofera, fara sa ofere nimic in schimb
partea buna e ca te trezesti, pana la urma


intr-un arziu toate ne trezim...mai bine mai tarziu decat nicidata...nu-i asa?
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:40
doar ca ne trec anii pana una alta...si mai apar si diversi roby sa na judece.
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:42
De la: sorinara, la data 2009-12-10 11:42:37doar ca ne trec anii pana una alta...si mai apar si diversi roby sa na judece.


asta-i greseala noastra ca ne hotaram tarziu...cand deja incepem sa imbatranim...
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:43
In legatura cu cadourile neinspirate... eu zic ca faceti prea mare caz...
Unii barbati nu se pricep pur si simplu sa cumpere unul si se tem sa nu dezamageasca, de aceea apeleaza la parerea altor femei, vanzatoare in speta, sperand sa n-o dea de gard... dar cum gusturile difera, tocmai acolo nimeresc...

N-ar fi mai bine ca, dupa un astfel de cadou neinspirat, sa le sugeram sa mergem impreuna sa ne alegem cadoul? Evitam in felul asta si stanjeneala lor si de dezamagirea noastra.

garbo_C
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:44
mda, fiecare intelege ce cunoaste, nu putem sa-l judecam....
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:45
eu i-am daruit mai mult decat mi-a daruit el mie...am visat si eu ca orice femeie..o familie .un copil etc. visele astea i le-am daruit lui cand am plecat...nu mai pot visa nimic fetelor. ma simt goala si pustie.. o sa treaca vreme pana voi mai reusi sa visez iar..DACA voi mai reusi..aia e. de aia sunt cinica. traiesc clipa pt ca asta e tot ce mi-a mai ramas.
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:45
sorina...cred ca exact ce ai facut tu
nu era o poveste...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:45
cell...tzin sa te contrazic..m-am plimbat in enshpe magazine pana mi-a luat cadoul...si tot pe placul lui era....
eu prefer nimic..decat sa-mi ia ceva si sa nu folosesc...
l_flory
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:47
sorinara......stai cu noi......ii greu sa uiti!!!!.....da ...ai viata inainte!!!!!bucurate~!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:47
De la: Celleste, la data 2009-12-10 11:44:25In legatura cu cadourile neinspirate... eu zic ca faceti prea mare caz...
Unii barbati nu se pricep pur si simplu sa cumpere unul si se tem sa nu dezamageasca, de aceea apeleaza la parerea altor femei, vanzatoare in speta, sperand sa n-o dea de gard... dar cum gusturile difera, tocmai acolo nimeresc...

N-ar fi mai bine ca, dupa un astfel de cadou neinspirat, sa le sugeram sa mergem impreuna sa ne alegem cadoul? Evitam in felul asta si stanjeneala lor si de dezamagirea noastra.


asta am facut doi ani de zile. i-am tot sugerat ce fel de cercei imi plac. mai ,,puternica,, sugestie decat o poza pe net nu este..si nu a mers. tot cum a vrut el a facut...nu e rea vointa?? sau o titudine de genu io stiu mai bine??
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:48
De la: sorinara, la data 2009-12-10 11:45:53eu i-am daruit mai mult decat mi-a daruit el mie...am visat si eu ca orice femeie..o familie .un copil etc. visele astea i le-am daruit lui cand am plecat...nu mai pot visa nimic fetelor. ma simt goala si pustie.. o sa treaca vreme pana voi mai reusi sa visez iar..DACA voi mai reusi..aia e. de aia sunt cinica. traiesc clipa pt ca asta e tot ce mi-a mai ramas.


timpul vindeca ranile sufletesti....o sa-ti revina din nou dorinta de a trai si de a fi fericita...
Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:48
fetele, nu va mai necajiti..
mai bine o melodie frumoasa sa va pun:
http://www.youtube.com/watch?v=ersJLrA9NQo&feature=related
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:48
asa nazi mami....baga optimism!!!!

viata-i scurta...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:49
eu de acuma incolo la intrebarea ce vrei de craciunziua ta etc voi raspunde laconic..doar pe tine dragule...mi-a ajuns de cicaleli si etc
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:50
Pai, in cazul asta poate ca ar functiona psihologia inversa...

De ziua lui, ce-si doreste cel mai mult?
Aha... exact aia, dar o culoare care nu-l prinde si doua numere mai mic.
Si apoi surprinderea:
Vaaai!!! n-as fi zis ca te-ai ingrasat asa de mult, iubitule!!!
garbo_C
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:52
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:53
bai.....ia auziti acilea.....viata ii scurta.....plina de lovituri.....cind zici ca ti e bine.....zbang un pumn in barba......te lasa ko.asa .......deci hai sa facem din orice minut o bucurie......sa ridem de viata asta de kko.....pina n o luam din nou ion bot!!!!!sorinela sa nu crezi ca esti singura dezamagita de cineva......nu numa dezamagita.....umilita,ranita,doborita......da tre sa te ridici......sa zimbesti.....asiiia intii in coltu gurii....ala i rinjet......da cind ii vezi lui privirea uimita....ca poti ride ca nu te doare asiaa de tare.....zimbetul se preschimba in ris.....risul iti da pofta de viata!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:54
nu e rea vointa....e prostia din capul lor.....prostia si incapatanarea ca ei sunt cei mai destepti de pe fata pamantului....mie mi-au trebuit ani ca sa-l conving pe al meu sa nu-mi mai ia toate tampeniile....si, pana la urma, ii faceam lista din catalogul de la avon, si el se ocupa de comanda, platit, adus cadoul.....bine, ca mai tinea minte ce parfum imi place....sau mai lua unul care nu se potrivea deloc, asta e alta mancare de peste....iar mai nou imi zice....ia-ti tu ce doresti, si iti dau eu banii dupa aia....
tutankhamon
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:55
ce usor mi-ar fi fost sa fac asa--lol
asta era un alt subiect tabu.. greutatea lol...
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:55
nazi, pup fata
asa-i...pofta vine mancand
hmmmm, da' un bownie tot as manca
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:56
nazi
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:56
io vreau puiu!!!!!nu mi o trecut!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:56
eluto.....
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:57
De la: nazirra, la data 2009-12-10 11:54:51bai.....ia auziti acilea.....viata ii scurta.....plina de lovituri.....cind zici ca ti e bine.....zbang un pumn in barba......te lasa ko.asa .......deci hai sa facem din orice minut o bucurie......sa ridem de viata asta de kko.....pina n o luam din nou ion bot!!!!!sorinela sa nu crezi ca esti singura dezamagita de cineva......nu numa dezamagita.....umilita,ranita,doborita......da tre sa te ridici......sa zimbesti.....asiiia intii in coltu gurii....ala i rinjet......da cind ii vezi lui privirea uimita....ca poti ride ca nu te doare asiaa de tare.....zimbetul se preschimba in ris.....risul iti da pofta de viata!!!!!!!


ce zambet fato?? ca m-ai facut sa rad cu gura pana la urechi.. se pare ca nu is chiar asa moarta. lol
traiasca fetele!!
sorinara
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:57
De la: Celleste, la data 2009-12-10 11:52:27Pai, in cazul asta poate ca ar functiona psihologia inversa...

De ziua lui, ce-si doreste cel mai mult?
Aha... exact aia, dar o culoare care nu-l prinde si doua numere mai mic.
Si apoi surprinderea:
Vaaai!!! n-as fi zis ca te-ai ingrasat asa de mult, iubitule!!!


Begonia
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:57
Daca n-ai venit aici mai devreme...

Te invatam noi "ce vraji mai fac fetele?! " .
garbo_C
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:57
bine ai vinit la nuooooi!!!!care suntem neste duoamne!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat ajutatima 31 De la: ines_kidz 21 Decembrie 2011 20:03
sarbatorile pot reprezenta un moment bun pentru a ierta? 65 De la: bluelight 5 Decembrie 2009 15:28
sotul scorpion eu pesti 5 De la: Melanie 4 Octombrie 2009 12:22
Iubesc un barbat mai tanar............ 155 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:14
forum 6 De la: garbo193766 23 Iulie 2011 11:46
Setari Cookie-uri