copiii- sensul vietii noastre

la facut?
pik_nik
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:37
mi-e raaauuuu!!!
scrrrrrrrrrba mica, ce face cutzu?
cu scricy te-ai mai vazut?
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:38
a mai ramas ,binenteles!i.am vazut profilul irinucai cea cretina si am ramas socata.sper ca nu pe viata ca bebicii mei au nevoie de o mama normala
cosmina12
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:39
hai mai tuuth cu camiloiuuu?...
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:39
rau ai facut cosmina...io inca n-am avut asa curiozitate...

deci cum spuneam de copi...(intentionat am scris asasa stiti)reusesc sa te uimeasca...cu puritatea lor...ceva de neimaginat! io inca-s cu sufletul dus acasa...la iubirea mia cea mica
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:41
fleur, camiloiu e ala de la ea din cabinet, d-al lu' bin laden
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:42
fleur...camiloiu e sefu.....e iranian.....cica persan zice el....aiurea...tot un dreaq...d-ala cu camile si cu besti...
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:43
da mai feteloor dar am scapat de...si vorbim de tacsuuu??

iou vreau sa vb de aia micaaa a miaaa
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:45
fleur, unde ti-e iubirea mica (puiul tau)?
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:47
rizzo...cutza e bine.....in fiecare seara are portia de "virusare"....fix cand ii e burta plina de papa, ca manca ca o bestiutza....se apuca - de obicei pe la 11-12 noaptea, sa se joace cu o sfoara speciala...si maraie la sfoara aia si da cu ea de toti peretii si de toate usile....si io ma uit la f si f la mine si ne intrebam....are gripa??? ii virusata???

de scrich nu mai stiu decat ca alearga ca o besmetica cu actele alea ale ei.....in rest e ok....o avut o criza de hipertensiune dar e ok...
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:47
a avut si nitica gripa parc-am inteles...

aia mic-a mia..e la mamaa dihoooooooo
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:50
rizzooo...du-te la profilul lui fleur s-o vezi pe aia mica...care a luat-o de la noi.....e o dulce ...s-a fcut mai marisoara galicanca...si are niste laboante mai mari ca la puiul ala de rotweiller....
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:53
tut, ma duc sa o vad.
fleur, aia mica e cutza de la tut sau..? sunt in ceata, iertare, si nici nu ma prea duce capu' la ora asta, m-am dezobisnuit. !
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:56
rizzo...la fleur e doo alea mici...e o data nepotica ei - lumina ochilor ei......si a doua oara e puiul de ciobanesc german pe care f l-a gasit cu cindy intr-o noapte, abandonat imreuna cu alt pui intr-un boschet...erau amandoua fetite......pe una am plasat-o la o colega de-a lui florin si pe una a adoptat-o fleur....pe acest puiutz il vei gasi la pozele ei....acuma galiganca mare....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:01
nuuu...e nepoata-mea mai...dar seamana...lumea zice ca io cu mama si cu nepoo...suntem k niste papusi din alea rusesti! una in alta! acelasi chip, acelassi sufletel...dar la varste diferite...
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:02
tutanko, vazut si placut! e foarte faina catelusa!
fleur, da' ala de o vrut sa o "execute" pe din dos pe dupa shura cine e?
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:03
fleur, sa-ti traiasca nepotica!!!
cati ani are?
fetili, incep sa ma 'nervez... ramasei fara tzigari.
ma duc sa-mi iau si revin, sa nu plecati... chestie de 5-10 minute.
tut, daca plecati n-o sa aveti parte de ... o luna. atentie! e blestem
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:05
e frati-su mai! colegul ei de apartament...cine sa fie! da vezi nu ma speria si tu acuma... cum s-o egzecute mai...is copii doar
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:05
fleuro, sperie-te, mama, ca la "colegii de apartament" instictul de imperechere se trezeste pana la un an si s-ar putea sa te trezesti cu mostenitori
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:15
rizzzzooooo...esti...o...scarrrrrba....... bine, fie....mica....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:16
De la: tutankhamon, la data 2009-11-26 00:16:26rizzzzooooo...esti...o...scarrrrrba....... bine, fie....mica....

gata, sora mea, ridicai blestemu'. sa ai parte decat poti sa duci
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:19
are dreptate rizza.....fleur...in jurul varstei de 6 luni carinei iii vine prima oara ciclul lor...atunci trebe sa ai mare grija daca nu vrei catzai tarcatzi....lupo-rotwailerieni....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:19
fetili yo va las k ma cheama datoria:incalzit laptic, dat sa pape bebe mic si somnic.va doresc sedere placuta si somnic pufos
cosmina12
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:19
somnic pufos si la tine. sa ai grija de comoritza ta mica. da-mi voie sa ii dau un pupic mic
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:21
asa rizzo...soro....asa te vreau...
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:21
De la: tutankhamon, la data 2009-11-26 00:21:45asa rizzo...soro....asa te vreau...

scrrr... vezi ce fac eu pentru tine?
amu crez ca ma duc la somn, ca nici nu mai vad ce scriu, cu tot cu ochelari
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:24
si eu v-am pupacit...nb la tuoata lumiaa
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:30
noapte buna fetili......io mai stau 20 de minute sa se termene episodu din dr house....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:34
De la: cosmina12, la data 2009-11-25 21:10:17dragi mamici am deschis acest topic pentru a ne impartasi bucuriile cat si tristetile ce le traim impreuna cu copii nostri.nu ezitati sa vorbiti despre cat de frumoasa e viata atunci cand esti mamica.va astept sa discutam pe aceasta tema


Acum 8 ani de zile, m-am prezentat la medicul de familie, crezand ca am probleme cu rinichii, ma dureau salele in rest tot normal.
Mi-am dat seama ca trec prin ceva schimbari pentru ca imi crescuse pofta de mancare dar nici nu-mi trecea prin cap ce rezultat voi primii.
Dupa cum va spuneam, m-am prezentat pentru un consult foarte convinsa ca m-am racit la rinichi.
Poate ca ar fii trebuit sa-mi vedeti fata in momentul in care doctorul mi-a dat un test de sarcina, ca sa intelegeti mai exact ce vreau sa zic.
Am facut primul test si a iesit pozitiv, am zis ca nu e posibil si am mai cerut unul , cand am vazut ca si al doilea test a iesit pozitiv, am inceput sa plang ca o nebuna, cred ca am speriat si doctorul. Eram insarcinata, aveam un bebeu de numa 3 luni
Dupa o ora si jumatate petrecuta in cabinetul doctoritei si inca 2-3 ore de plimbare printr-un oras in care locuisem doar de 2 ani, incet, incet am inceput sa realizez si eu ca sunt insarcinata.
Dupa ce a trecut faza cu socul, am intrat intr-un restaurant am mancat m-am dus acasa i-am dat vestea sotului, a fost foarte incantat pentru ca el a fost cel care striga de ceva timp ca isi doreste un copil.
6 luni mai tarziu pe data de 1/07/2001, la ora 2pm fix, a venit pe lume Julia, care cantarea la 53 de cm 3.800Kg.
Nici noaptea nu o lasam sa doarma o trezeam sa o tin in brate, sa ma joc cu ea, sa-i cant cantam intr-una ,ii ziceam povesti desi stiam ca nu le intelege, dar dadea din manute si se uita la mine si zambea. Nu ma simteam niciodata obosita, ori sa simt ca am nevoie de pauze ori ceva de genu. Era atata de frumoasa (si este in continuare) incat nu-mi puteam lua ochii de la ea. Si acum ma mai trezesc noaptea si de 3 ori numai sa o vad cum doarme si cum rade in somn.
LA 6 luni, a zis pentru prima data mama foarte clar si la 8 luni si jumatate, aproape 9 luni a facut primii pasi.
LA 3 anisori cand a inceput sa merga la cresa toati au ramas uimiti. Stia cam 15 melodii in spaniola cu tot cu traducere, romaneste, engleza, povesti o gramada, poezii. LA 4 anisori deja recita Ce Te Legeni Codrule a lui Mihai Eminescu si muuuuulte altele.

Acum la 8 anisori a luat primul loc din scoala la Irlandeza (Irish)si, nu mai imi cere papusi barbie si bratz doar carti de povesti si jocuri pentru wii, plystation si nintendo.
AAAA da si bineinteles vioara si fluier nou pentru clasele de muzica.
Este un copil foarte cuminte, intelegator si foarte intelept. Cand sunt foarte obosita vine si ma mangaie pe par pana cand adoarme si ea langa mine.
Am dat in melancolie, cred ca v-am povestit destul, desii oricat de mult as vorbii despre ea si ceea ce simt si ceea ce inseamna Julia pentru mine si starile pe care mi le transmite, nu cred ca va fii destul niciodata.
Atunci cand imi spune ca sunt cea mai buna mamica din lume si ca ma iubeste pana la infinit si felul in care-si aminteste parintii in fiecare seara la rugaciune, nu cred ca va pot spune in cuvinte ceea ce simt, cuvintele nu-si mai au rostul.
Este cel mai frumos cadou pe care Dumnezeu mi la dat si acest luceafar imi lumineaza mintea si inima in fiecare zi.
VA doresc noapte buna si Cosmina cred ca e super faina tema discutiei.
persidadamian
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:21

....da persida...este ceva foarte minunat..



...asa ca dragelor ...urmatoare 4 pagini sunt ale mele.....

....hai ca am glumit....

...eu am 4 ingerasi ....am mai spus....sunt foarte mandra de ele,de mine si de taticul lor....

...pt mine au fost si sunt aerul pe care al respir.....
...emotzii peste emotzii....intrarile in gradinitze ....clasa antai..
...anul acesta cea mare a mers la liceu....peste 2 ani ...iar clasa antai...

...ce sa spun...este ceva de vis.....si cica omu vrea baiat...

... sper sa ma tzina capu.... pana pe la vreo 80 de ani asa ....

...ioiii...cate-mi trec prin cap....mai bine ma culc ...ca parca vad ca dimineatza mi-o iau... .

l_flory
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se lasa copil de patru ani sa dispara din ochi? 97 De la: calla 11 Noiembrie 2013 08:36
Cautati o bona? 1 De la: CautaBona 17 Mai 2012 15:16
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
Probleme cu cel mic la gradinita. 26 De la: nicoleta26 6 Septembrie 2013 14:12
am nevoie de un sfat va rog, 4 De la: kairia 9 August 2009 12:26
Setari Cookie-uri