Deruta...

De la: garbo044048, la data 2009-11-21 23:38:12In urma cu 3 luni si jumatate am hotarat sa pun capt unei relatii frumoase,unei relatii in care erau sentimente puternice deoparte si de alta(sau cel putin asa imi place sa cred).In acel moment am crezut ca este cel mai bine pentru noi sa ne despartim.Initiativa mi-a apartinut ,iar el nu a avut nimic de obiectatStiam ca-mi va fi greu,stiam ca-mi va lipsi,dar eram sigura ca voi reusi sa depasec momentul iar lucrurile se vor aseza.


BRE!!! Ca ma scoateti din pepeni, 'r-ati ale dreaq de adormite in papucii statului la ora asta!!!

Ce naiba, voi nu citit postarea aleia? Iote ce scrise ea cu manuta ei.
Poi ce, io i-am dictat ce sa sicrie??? Ca de era asa, mai intelegeam, ca doar mi-s berbat! Da' nu v-a zis nime' ca io i-am dictat!
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:13
mai io spun ce stiu nah! ce va tzipatzi? asa la minee>?? ha?
k si io am plans dupe un baiet...si numaa dupa laptele si miericica din vietisoara noastra am plans atata! cerul mi-e martor
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:14
ready??? sincer??? io nu am cetit.....nu am avut rabdare.....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:15
uite...clar nu era lapte si miere - "initiativa a fost a ei si el nu s-a opus" - vezi?
Sau era vreun prostanac, sau care barbat sta asa ca fraieru', ii zice aia pe care o iubeste ca pleaca, si el zice bine...whatever... du-te.


ai vazut? eeee..... !!!
Si sa continuam: precis adulmeca unde sa-si parcheze audi... Cre' ca deja cauta garaj. Si uite ca tot n-a avut timp, saracul...
Desi, in trei luni jumate ar fi putut sa get a room
Deci oricum era si ala un bleg!
basta!
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:15
vai nu ma faceti voi pi mini si spun ci n-am zis nimanui! gata, las-asha numa cu laptele si mierea
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:16
apai CE STII TUI, bai, floricico, si noi nu stim? Ha?
Da' zi-ne ce stii tu despre cazul de fata, nu despre telenovicile lu' matale, ca nu mai am nervi si de telenovicile lu' matale la ora asta, pentru bunul Dumnezeu!
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:17
mai adaug un lucru s-atat! Q...bravoooooooooooo
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:18
bai, fratilor, m-ati siderat complet!!!

deci, pana la urma, NUMAI EU SI MELANIE am citit aberatia aia de postare initiala???

Q, aia e o "proba" circumstantiala, mami, nu se pune la proces
Chestie de interpretare.,
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:18
readyyyy....daaaaaaaaa
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:19
'seara......si io am cetit.....
l_flory
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:20
te-am sideraat numa asa..la "deruta"
(sau titlul topicului nu-l mai cetisi??)
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:21
ok, Tuth... se pare ca data asta io am fost papagalu'
da' las' ca v-o luati voi cat de curand

iooiii, si cate aveam de facut la ora asta, mult mai bune si mai placute...
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:21
pai si ce vroiai, sa ii dea si un branci ca sa nu fie proba circumstantiala???

Eu...daca ii zic m-as duce si zice du-te... ma duc. Nah. Inseamna comun acord.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:22
Nu bre, ready, am citit-o si io.
Si tot n-am priceput de ce a plecat fata asta
Se mai satura omul si de prea mult bine, ma gandesc...
garbo_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:22
ready...mami.....tu ai beut mai mult asea...oleaca, in seara asta???? de ce te ataci asa de tare??? e un topic...da-l in branza ma-sii....si te rog eu, nu dorm in papucii statului, daaa???? ca nu mi-o dat statu' bani sa-mi iau pufinacsi cu nasucuri rosii....mi-i i-am luat eu, da???? si nu dorm in ei.....dorm pe mine...claaaar???
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:23
...vivus, deci ai fost cautat si in afara de profil
...daia te-am tanut si noi de povesti...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:25
ready....ideea e clara.....hai ca am citit si eu acuma ce-o zis ametita aia.....da numa jumate, ca mi se impleticesc ochii....mami, daca era numa lapte si miere, tipa asta nu pleca.....nu-i dadea papucii.....ceva ceva s-o intamplat in danemarca aia.....ceva o putit....ca nu pleaca nimeni de la bine..... ..decat daca nu ai toate doagele....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:27
..pai, intotdeauna e ceva putred in damemarca...

..noapte buna, forumisti...am uschiala la cabana plapomica...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:27
haoleoo asta cu papucii statului n-o vazui ia te uita...bre tuth io ma gandii k dac-o fi doar lapte si miericia-n papucashii asia bre...musai k ni s-or lipi de talpi si o sa dormim in ei imm,.,,ci zici//?? da aiasta numa dupe votarili di maini'ncolooo
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:27
si relax, ready... ca si mie mi-o bagat zemosu, tipa, la profil....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:28
fleur...nu dau papucashii mei cu nasucuri rosii pentru nici o votare a lui peste proaspat....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:30
noapte buna dariutz.....somnik pufos la plapomica aia....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:31
hai bai ready...da-o-n branza cu carnatzi...te suparashi bre????
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:32
asculta,stimata domnisoara,topicul se cheama deruta,dar despre ce deruta vb,a ta,topic la deruta,despartire la deruta....fi mai explicita,a cui e deruta.daca topicul nu e la deruta si nici subiectul,am o intrebare?ai simtit nevoia de intimitate?te-ai simtit ingradita/daca da trebuia sa ii explici ,iubitului cavrei sa fi o perioada singura ,sa iti pui gandurile la analizat.sau simplu vreau sa fiu singura o perioada.daca erai inteligenta sau diplomata,plecai intr-o excursie....si realizai daca poti sa te joci de-a derutasau paraseala din dragoste ,fara motiv.tipul a fost mai istet,ti-a bagat o "soparla",ca sa vada cum reactionezi .chestia cu alta tipa,e o poveste.nu cred o iota.tipulte iubea ,nu/asa ai spus.sti cum se cheama ce ai facut tu?AUTO-GOL!sfaturile nu se dau aici pe forum,"ca se ia" si la altii cu gripa asta...esti in avantaj.daca sti sa fi diplomata.succes!Alexandra
allexanndrra
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:09
Sunt putini cei care au citit postarea in intregime.Multumesc tuturor pt coment-uri.Doar un "bou" sau o "vaca" (sa fiu in ton cu majoritatea)crede ca cineva pune capat unei relatii in care totul este lapte si miere,doar de teama de-a nu face diabet! Eu nu am mentionat pentru ce am luat hotararea de a ne desparti.Cei mai multi dintre voi face-ti presupuneri.
garbo044048
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:50
mai ghicim si noi in cafea....
Da' poate mentionezi.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:05
cand dai putine detalii, nu te mira ca primesti raspunsuri care nu te satisfac. ele s-au referit strict la faptele mentionate.

Q, uita-te si-n ceasca mea, vezi, imi iese vreun drum de seara, ceva?
melanie
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:43
Nu mai ghiciti in cafea si nici in stele.Nu sunt interesata de parerea voastra pentru motivele despartirii noastre.Am redobandit ceea ce iubesc,suntem imreuna ,nu este vorba de razbunare,ambitii sau orgolii.Au ramas doar intrebarile de la sfarsitul topicului care imi umbresc oarecum fericirea.Nu caut vinovati,asa ca nu va mai transformati in judecatori.Coment-urile voastre ma ajuta chiar si cele oarecum rautacioase.Va multumesc celor care ati avut ceva de spus si astept incontinuare parerile voasre.
garbo044048
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:51
Nu sunt interesata de parerea voastra si astept in continuare parerile voastre
elodia
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:56
Nu judecam pe nimeni,fata draga. Iti consumi creierasul cu ruminatii inutile.
Fiecare are dreptul de a alege ceea ce e mai bine pentru el. Si are dreptul inalienabil de a se razgandi. Plecasesi. Asta e un fapt.
Restul e...
melanie
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mea fugit nevasta cu copii de acasa ce sa facnu maipot 51 De la: eladaela 22 Martie 2011 14:18
buna....poveste de iubire pe net...adevar sau.....iluzie 2 De la: alfheim 5 Septembrie 2011 20:21
Deruta... 161 De la: lala_cri 23 Noiembrie 2009 12:08
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
Viata unei tinere in 2013.. 18 De la: Cristina_5 24 Iunie 2013 14:13
Setari Cookie-uri