e grea despartirea

de fapt am fost cu un baiat aproape 2 ani pana in noaptea de revelion knd eu vroiam sa il petrec si cu familia mea iar el o tinea pe a lui k nu si nu....parintii mei mergeau la un local unde eram sigura ca ma voi simti ff bine,el vroia sa stam la el acasa cu parintii lui si atat iar mie nu imi convenea...in fine....
si m-am hotarat sa il las singur in noaptea de revelion,iar el m-a sunat plangand si mi-a spus k i-am distrus seara:(...eu nu stiam ce sa fac deoarece si ai mei se suparau daca nu mergeam cu ei si am preferat sa merg cu parintii,asta fiin vineri noaptea
sambata seara el a iesit la club cu prietenii lui iar mie nu mi-a zis nimic....l-am sunat dimineata pe la vreo 4 jumatate cu numar privat si a raspuns el,iar peste 10 minute am sunat din nou si a raspuns o tipa care ma facea cu ou si cu otet ca de ce ii deranjez prietenul ei si nu stiu ce....eu nu am vrut sa ma cert cu ea si nu am zis nimic si i-am inchis
el duminica mi-a adus tot felul de explicatii k a vrut sa ma raneasca asa cum l-am ranit eu de revelion,iar eu i-am zis k de rev am fost doar cu familia si rudele nu am fost cu alti baieti

el pe parcursul relatiei mi-a gresit de foarte multe ori si tot timpul am avut puterea sa il iert desi nu a merita acest sacrificiu facut de mine:((

el si acum ma suna si se roaga de mine sa ne impacam,dar eu nu siu ce sa mai fac...pe de o parte l-as ierta pt k il iubesc enorm,dar pe de alta parte nu mai vreau sa sufar din cauza greselilor lui=((

astept pareri!
garbo106612
Postat pe 5 Ianuarie 2011 19:54
Sa sti ca nu mereu este OK sa te gandesti la altii si dupa la tine... si in relatia mea am intampinat aceasta problema, pt ca el voia sa stea cu familia lui in noaptea de revelion si eu cu a mea...dar impreuna am cazut de comun acord sa fie bine pt amandoi...asa ca am hotarat sa mergem si colo si colo. Tu ca fata ( femeie ) consider ca ar fi trebuit sa ii propui acest lucru. Intr-o relatie dupa parerea mea punctul de rezistenta este intelegerea. Degeaba exista dragoste daca nu este intelegere.
Iar in ceea ce priveste fata ce ti-a raspuns la telefon, eu cred ca a facut-o intentionat sa te supere, daca era sa fie adevarat, sa fie cu o alta fata nu cred ca i-ar fi permis sa iti raspunda tie...parerea mea.
Acum decizia iti apartine, dar eu cred in proverbul "lupul isi schimba parul, dar naravul ba".
blonda_no1
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:16
adevarul asta e : si eu sunt tare incapatanata,dar nu asta a fost intentia mea sa il ranesc ci vroiam sa fac intr-un fel sa nu fie nimeni suparat,dar am dat cu bata in balta si tot persoana iubita a suferit:( chiar regret gestul facut:(
garbo106612
Postat pe 12 Ianuarie 2011 19:49
"el si acum ma suna si se roaga de mine sa ne impacam,dar eu nu siu ce sa mai fac...pe de o parte l-as ierta pt k il iubesc enorm,dar pe de alta parte nu mai vreau sa sufar din cauza greselilor lui=(("

Adevarul e ca da, numai el a gresit.Tu ai fost o ingerasa iar el un demon.Saracul baiat, lasa-l singur ca nu a pierdut mare lucru.
Ciresica
Postat pe 12 Ianuarie 2011 19:53
cireaso..,tu esti..?
roby_cado
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:24
Robica, sunt mama de baieti, nu e normAL SA VAD LUCRURILE ASTFEL?
Eu nu am spus niciodata ca numai barbatul e vinovat.Ba din contra, cred ca de cele mai multe ori vina este in buzunarul nostru dar suntem prea motzate sa o recunoastem.
Robica, da tu stii ca mie-mi place de tine asa ca inchide ochii si arunca tigara.
Ciresica
Postat pe 13 Ianuarie 2011 03:50
blonda no1 , mare dreptate
ageagea
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:24
si ciresica, nu te baga in viata baietilor
ageagea
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:27
Nu inteleg cum,dupa cateva postari "on topic",discutiile aluneca mereu inspre cu totul alta directie...
Si nu ma refer doar la topicul asta...
Din cate am vazut,unii useri se cunosc din cu totul alte parti,fie ele reale sau virtuale,si-si muta rafuielile pe unde-i apuca sau pe unde dau unii de altii,profitand din plin de (bine)facerile anonimatului...

Cu riscul de a-mi lua peste bot mustruluiala de rigoare: este vre-un topic pe care lucrurile se iau in serios?
Sa ma lumineze si pe mine cineva!
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 18:09
noup
adica nu este. cu vreo doua, hai, maxim trei exceptii. dar numeste si tu un "topic serios" de aici
(in afara de ala numit "s-a uitat fix in ochii mei, oare am ramas gravida?")
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 18:21
Exista un astfel de topic?!?
Pe bune?
As rade,daca n-ar fi de plans...
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 18:25
exista altele si mai si. ca sa nu mai spunem de cele deschise la mishto, doar ca sa mai invioreze vreun amarat de admin activitatea pe aici
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 18:34
Practic,tu imi spui ca 99% din forumul asta e bataie de joc?
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 18:39
practic, teoretic...
cum vrei tu. in mare insa, ai prins ideea
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire 31 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:17
FILME 1 De la: human 16 Februarie 2011 10:57
O IUBESC,MA IUBESTE,SI VOM INVINGE 114 De la: SIMPATICILA 21 Noiembrie 2014 18:42
Despartire dupa 6 ani 58 De la: si_totusi 3 Februarie 2011 13:04
Muzica,filme,piese de teatru,locuri preferate...ce mai ,hobby uri!!! 1 De la: l_erika 13 August 2009 23:38
Setari Cookie-uri