Un barbat care sa poata avea grija de tine

mai fetelor, voi sunteti de vina...
credeti ca va ridica cineva statuie daca le faceti pe toate?
io ma indoiesc
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:51
la mine e oboseala acumulata...si simt uneori ca ma sfarsesc.....si atunci mi se rupe de tot...si se apuca dragutzul de el si face....mai stangaci...ma enervez toata in mintea mea....dar pe dinafara sunt lapte miere si zambet...ca daca ma supar, nu mai face....
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:51
Ma asteptam de la Tutankhamon la un un raspuns acid. Chiar ma intrebam cand voi fi lovita? Nu despre asta este vorba. Credeam ca m-am facut inteleasa
Luminoi
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:53
luminoiul, ai vazut un indicator de avertizare cu textul" atentie, cad pietre?" altfel, nu-mi explic cum tocmai ce ai aparut nou nouta si te astepti sa faci cucui
si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2009 14:03
totushoaico,iar dai in psihoze d'alea,mami?!

oalio,cum le miroshi matalutza...
preciouss
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:07

Sareacii berbati.......!!!Nici nu isi dau seama ce ii asteapata.....!!!!
TEODORRD
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:38
De la: Luminoi, la data 2009-10-25 11:28:31Sunteti toti de acord ca sunt foarte multe femei care o viata intreaga au tot avut grija de barbatul lor, doar pentru ca asa stie ea ca trebuie, doar pentru ca asa a fost educata. Familia inainte de toate! Si iata ca a sosit ziua in care isi zice: "Eu am obosit sa tot am grija de el, sa tot astept sa imi ofere si el ceva din ce mi-as dori: siguranta in primul rand. Si cand ma refer la siguranta ma refer la absolut toate tipurile de siguranta: sociala, financiara si sentimentala. Constat ca am ajuns la fundul sacului si sperantele in ceea ce il priveste, sunt complet epuizate. Este clar ca nu poate sau nu vrea sa aiba grija de mine. Ma simt indreptatita sa imi pun intrebarea: Unde pot gasi un barbat care poate si sa vrea sa aiba grija de mine? Stiu ca femeile sunt mult mai numeroase decat barbatii... Stiu ca este aproape imposibil sa dai peste un barbat care sa isi asume responsabilitati, dar asta este ultima speranta pe care o am. Sa gasesc un barbat adevarat. Exista asa ceva?"


Si eu am facut candva greseala asta,doar o data dupa care am mers pe alta cale: dai ,dau si eu,cat dai primesti si de la mine.
Uneori e greu sa te abtii sa nu daruiesti prea plinul sufletului tau si nu numai dar incearca sa dai doar cat merita dar si sa-ti iei partea care ti se cuvine.

Postat pe 25 Octombrie 2009 19:17

cred ca stiu cum e cu un barbat "care are grija de tine"... cu asa ceva am fost casatorita si zau ca e moartea pasiunii.
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca "are grija de tine" prin prisma faptului ca "el stie mai bine": deci n-are importanta ce vrei tu... ci ce considera el ca iti trebuie.

Atunci am realizat ca nu imi doresc o bona, ci acel barbat care sa ma determine PE MINE sa am eu grija de el - si pentru ca vreau, pentru ca mi-e drag, nu pentru ca "asta trebuie sa facem noi, femeile".
quasaria
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:30
noi femeile nu " trebuie sa facem " nu scrie in certificatul nostru de nastere ca asta-i fisa postului de femeie

si apoi, a avea grija de cineva nu inseamna a-i anihila personalitatea

faci ceva din inima . ca asa simti. in nici un caz ca trebuie
si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:48
voi ar trebui sa veniti cu instructiuni de folosire
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:49
de maine,poti incepe sa ma protejezi. iti spun pe parcurs cum .
si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:50
eu nu vreau sa aiba el grija, sau sa am eu.sa avem.unul de altul.
...si pe urma am cazut din pat si m-am trezit
bluelight
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:50
adevarul e ca ,seamana a sf.

si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:54
De la: YUFORMY, la data 2009-10-25 12:50:52 cine poate sa-mi zica un tratament bun pt sinuzita?


Fereste-te de curent!...daca-i extrem de grav se va ajunge la punctie ...si..nu-i deloc usor de suportat(cunosc o amica,care-a facut..)
rosioara61
Postat pe 25 Octombrie 2009 23:14
De la: rosioara61, la data 2009-10-25 23:14:50
De la: YUFORMY, la data 2009-10-25 12:50:52 cine poate sa-mi zica un tratament bun pt sinuzita?


Fereste-te de curent!...daca-i extrem de grav se va ajunge la punctie ...si..nu-i deloc usor de suportat(cunosc o amica,care-a facut..)
stiu am auzit, si mi-e frika.
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 23:16
protejati,protejati si iar protejati,pt a nu deveni parintii tuturor fiilor de deznadejde ai patriei,mai draga!

bre,Cotrocelu' ne-o abandonat ?
preciouss
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna a fii sectant? 180 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 02:40
Cine mi-a furat peruca? 54 De la: Sarikiz 13 Mai 2013 10:48
Protect Your iPad With iPad Case 1 De la: garbo182414 14 Ianuarie 2011 14:07
Vreau sa ma mut cu ea 55 De la: garbo_404586 11 Septembrie 2014 12:07
CASTING PT MINI FOTOMODELE CONSTANTA 1 De la: kidz007767 6 August 2012 16:21
Setari Cookie-uri