Ce sunt visele,va place sa visati ,si cand ati avut cel mai frumos vis???


Astept opiniile voastre,multumesc!
LoveVelvet
Postat pe 11 Septembrie 2012 20:46
Mi-am amintit...


I only dream in black and white, I only dream cause I'm alive
I only dream in black and white, to save me from myself...
Iron Maiden, io i rocku'
Axl_R
Postat pe 11 Septembrie 2012 21:06
imi place sa visez... lucruri care au sanse mici de a se indeplini dar care imi aduc zambet pe fata si in suflet.
cri_cat
Postat pe 11 Septembrie 2012 21:11


Foarte frumos exprimat,fetelor,va multumesc!

Un singur vis as vrea sa fiu,
Si lacrimile-mi sa curga in siroaie,
In umbra timpului.....
Cand geana -n stropi de mir se-ndoaie..


Pentru voi!
LoveVelvet
Postat pe 11 Septembrie 2012 21:21
cri_cat
Postat pe 11 Septembrie 2012 21:28
"Si anume,El vorbeste in vis,in vedeniile noptii,atunci cand somnul se lasa peste oameni si cand ei dorm in asternutul lor.Atunci El da instintari oamenilor si-i cutremura cu aratarile sale.Ca sa intoarca pe om de la cele rele si sa-l fereasca de mandrie" {Iov,33;15-17}

VISUL ESTE CALEA REGALA SPRE INCONSTIENT !!!!

"Nimeni nu are de unde sa stie daca e treaz sau doarme,cine stie daca atunci cand ne gandim ca santem treji nu cumva dorim somnul cel mai adanc?" Blaise Pascal
"sunt constient ca nu exista indicii prin care sa distingem veghea de somn" Rene Descartes
"Exista vreun criteriu prin care sa putem deosebi visul de realitate?" Schopenhauer
elisabeta_boia
Postat pe 11 Septembrie 2012 22:57
Nu-mi pot imagina viaa fr vise! De multe ori realitatea i d o palm...i nc una. Dar clipa/clipele cnd pot visa m fac/ajut s pot merge mai departe...Viaa nu-i d prea multe (cel puin mie, nu mi-o dat) fur/mi iau mcar cteva clipe pt a putea zmbi...
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2012 15:07
Eu asociez visul,cu un zbor de albatros,lin,pur,suav,dar atat de puternic,ce cuprinde cu anvergura aripilor sale ,mintea si sufletul omului,,purtandu-l in lumea umbrelor inimii ,pasind pe sperante si dorinte neimplinite pana la acel moment!! Visul este puntea dintre trup si spirit,,cine poate trece dincolo,in universul sufletului,se poate numi un om fericit!!
LoveVelvet
Postat pe 12 Septembrie 2012 15:16
S-a pierdut fata in visare.....
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2012 16:02
De la: Axl_R, la data 2012-09-11 21:06:03Mi-am amintit...


I only dream in black and white, I only dream cause I'm alive
I only dream in black and white, to save me from myself...
Iron Maiden, io i rocku'


same o same o!
ralucaandrei86
Postat pe 5 Octombrie 2012 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
buna 4 De la: prometeus_wife 16 Mai 2009 13:37
Oare bunul simt si recunostinta,sinceritatea si corectitudinea nu mai exista pt ca nu este apreciata decat teoretic,si de aceea este reprimata 14 De la: ingerasulluptator 1 Martie 2012 18:11
un sfat? 23 De la: quasaria 11 Aprilie 2010 02:24
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
Setari Cookie-uri