Un barbat care sa poata avea grija de tine

Sunteti toti de acord ca sunt foarte multe femei care o viata intreaga au tot avut grija de barbatul lor, doar pentru ca asa stie ea ca trebuie, doar pentru ca asa a fost educata. Familia inainte de toate! Si iata ca a sosit ziua in care isi zice: "Eu am obosit sa tot am grija de el, sa tot astept sa imi ofere si el ceva din ce mi-as dori: siguranta in primul rand. Si cand ma refer la siguranta ma refer la absolut toate tipurile de siguranta: sociala, financiara si sentimentala. Constat ca am ajuns la fundul sacului si sperantele in ceea ce il priveste, sunt complet epuizate. Este clar ca nu poate sau nu vrea sa aiba grija de mine. Ma simt indreptatita sa imi pun intrebarea: Unde pot gasi un barbat care poate si sa vrea sa aiba grija de mine? Stiu ca femeile sunt mult mai numeroase decat barbatii... Stiu ca este aproape imposibil sa dai peste un barbat care sa isi asume responsabilitati, dar asta este ultima speranta pe care o am. Sa gasesc un barbat adevarat. Exista asa ceva?"
Luminoi
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:28
luminitzo,astea-s basme, mami!

cai verzi pe pereti e mai probabil sa gasesti,mai ales daca-i pictezi cu mana ta...
da' specimene d'alea cum vrei tu, e demult extincte!
preciouss
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:32
De la: Luminoi, la data 2009-10-25 11:28:31Sunteti toti de acord ca sunt foarte multe femei care o viata intreaga au tot avut grija de barbatul lor, doar pentru ca asa stie ea ca trebuie, doar pentru ca asa a fost educata. Familia inainte de toate! Si iata ca a sosit ziua in care isi zice: "Eu am obosit sa tot am grija de el, sa tot astept sa imi ofere si el ceva din ce mi-as dori: siguranta in primul rand. Si cand ma refer la siguranta ma refer la absolut toate tipurile de siguranta: sociala, financiara si sentimentala. Constat ca am ajuns la fundul sacului si sperantele in ceea ce il priveste, sunt complet epuizate. Este clar ca nu poate sau nu vrea sa aiba grija de mine. Ma simt indreptatita sa imi pun intrebarea: Unde pot gasi un barbat care poate si sa vrea sa aiba grija de mine? Stiu ca femeile sunt mult mai numeroase decat barbatii... Stiu ca este aproape imposibil sa dai peste un barbat care sa isi asume responsabilitati, dar asta este ultima speranta pe care o am. Sa gasesc un barbat adevarat. Exista asa ceva?"
cita dreptate ai, asa e noi am fost invatate sa daruim doar, si asteptam in zadar, putini sunt care i-si respecta femeea, unde naiba e ala barbat adevarat, ca si eu il caut, dar e un vis cred
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:32
De la: preciouss, la data 2009-10-25 11:32:11luminitzo,astea-s basme, mami!

cai verzi pe pereti e mai probabil sa gasesti,mai ales daca-i pictezi cu mana ta...
da' specimene d'alea cum vrei tu, e demult extincte!
chiar basme.....
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:35
V-am spus doar ca e ultima mea speranta. Va rog sa nu mi-o spulberati si pe aceasta. Undeva in sufletul meu, ma gandesc doar asa: M-as fi dus, chiar si de dragul curiozitatii, cu altul dar nu m-am simtit atat de atrasa de nici unul. Fiecarea etapa grea a casniciei o depaseam, faceam un nod in relatie si mergeam mai departe. Dar acum imi dau seama ca sunt asa de multe noduri... chiar imi doresc sa dau peste o persoana care sa ma faca sa spun: "A meritat asteptarea!"
Luminoi
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:37
o sa gasesti
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:40
Multumesc de incurajari. M-am simtit ca si pisicuta mangaiata din avataru tau
Luminoi
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:05
e motanelul meu, si e un rasfatat

asa o sa fii si tu, numa' ca trebe sa renunti la teama si sa deschizi bine ochii
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:06
De la: Luminoi, la data 2009-10-25 12:05:01Multumesc de incurajari. M-am simtit ca si pisicuta mangaiata din avataru tau
sa nu faci ghemul mare de noduri, ca tot o apa si un pamint, nu cred ca exista cineva, pt care sa spui, a meritat, toti sunt pt ei atit, si pt cit mai multe cuceriri,
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:08
De ce trebuie sa ai nevoie de un barbat care sa aiba grija de tine?Daca ai fost in stare sa ai grija de el,cu siguranta poti avea grija si de tine.Esti o femeie puternica,nu?
any_chiriac74
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:11
andruska...ioi..

nu pot sa citesc de loc ce scrie acilea....ale draq reclame
iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:14
barbatii???sa aiba grija de femei??????????

nici pomeneala...ei nu au grija decat de ei insisi....
invers da! femeile sunt grijulii cu barbatii ,doar au instinct matern...ceea ce lipseste sexului opus
LILO
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:15
pai tocmai, ca n-ai nevoie...vrei doar sa fii apreciata
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:15
Zambi,macar respect....
any_chiriac74
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:17
De la: LILO, la data 2009-10-25 12:15:04 barbatii???sa aiba grija de femei??????????

nici pomeneala...ei nu au grija decat de ei insisi....
invers da! femeile sunt grijulii cu barbatii ,doar au instinct matern...ceea ce lipseste sexului opus
ba eu cred ca barbatii au grija de femei, doar sa le faca viata amara, atit
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:18
respectul se impune de la inceput, da' nu-i suficient
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:19
Stii cum e....cand nu e,nici D-zeu nu cere
any_chiriac74
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:21
yuformy punct ochit,punct lovit...
LILO
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:21
nope....io am gasit acu 7 ani un exemplar...mai din topor, asa, mai necizelat....dar l-am educat pe parcurs...si acuma e de-ajuns sa nu mai fac nimic in casa ca face el..... o invatat sa curete si cartofii....baga rufele la masina - e adevarat inca amestecate colorate cu albe - dar mai lucram, mai lucram....
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:22
tuth...felicitari! tine-l tot asha....
LILO
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:26
Tuta,tu esti una din cele norocoase
any_chiriac74
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:26
eheee, la astea suntem concurenti...el nu face nimic, eu, nici atat
asa ca, nu se supara nimeni
zambila
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:26
De la: LILO, la data 2009-10-25 12:21:40yuformy punct ochit,punct lovit...
se cred buricul pamintului, stii culmea se lauda in alta parte ca el face totu acasa, ca sotia bla, bla, sa dea bine la cine-l crede, da el, nu a facut nimic din ce zice macar odata, asta e cazul la al meu, da l-o pirlit una de tati banii, i-o umplut camara, si dupa, ia inchis usa, asta face bautura din ei
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:27
fetele....cand nu am chef sa fac nimic...nici mancare...o bag pe aia cu mi-e rau.....au ce rau imi e.....ma doare ficatul de nu mai pot.....iiiii...imi vine sa vars.....fa-mi un ceai.....si, de la ceai, face el totul...
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:28
Corect!
any_chiriac74
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:30
De la: LILO, la data 2009-10-25 12:21:40yuformy punct ochit,punct lovit...
da dar vezi se lauda ca ei fac totu acasa, ca sotia nu face, asta e la al meu, si nu a facut macar odata in 25 ani ce spunee, da io umplut camara la una, si dupa , desteapta fiind ia inchis usa in nas, asta e barbatu
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:30
De la: tutankhamon, la data 2009-10-25 12:22:54nope....io am gasit acu 7 ani un exemplar...mai din topor, asa, mai necizelat....dar l-am educat pe parcurs...si acuma e de-ajuns sa nu mai fac nimic in casa ca face el..... o invatat sa curete si cartofii....baga rufele la masina - e adevarat inca amestecate colorate cu albe - dar mai lucram, mai lucram....
da unii zic ca ei sunt barbati, si ca e doar obligatia ta ca femee,, ce poti sai faci sa faca?
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:35
De la: tutankhamon, la data 2009-10-25 12:28:49fetele....cand nu am chef sa fac nimic...nici mancare...o bag pe aia cu mi-e rau.....au ce rau imi e.....ma doare ficatul de nu mai pot.....iiiii...imi vine sa vars.....fa-mi in ceai.....si de la ceai face el totul...
chiar esti norocoasa, al meu daca ma vede moarta si tot nu crede, greseala a fost a mea, ca si de nu puteam de rau, tot faceam, el doar de- doare capul, sta in pat ca nu mai poate............
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:39
eu cand nu am chef de facut nimik..pur si simplu nu fac! oricum nu are cine sa faca,dar nici curajul sa imi reproseze...dar...parca tot ar trebui sa fie altfel
LILO
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:47
cine poate sa-mi zica un tratament bun pt sinuzita?
YUFORMY
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Creatii Handmade! 1 De la: onixshop 12 Mai 2010 16:10
sex 142 De la: vuvuzela 23 Septembrie 2010 03:31
Ce sa fac, sa il mai astept sau ... ? 5 De la: preciouss 15 Mai 2010 19:19
Sexualitate si spiritualitate 6 De la: zaraza26 14 Octombrie 2011 08:17
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
Setari Cookie-uri