daca o relatie incepe cu stari conflictuale, se pot diminua acestea pe parcurs ?

tarziu, acuma stiu ca nu esti geloasa!
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:54
ha?

domnu' da' eu n-am inteles-o p'aia cu "picioarele lungi pana in pamant"..
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:55
n-am prins ideea cu toracele, zambilici
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:55
ma enervati. cum sa nu fiti gelosi?

iaca eu recunoasc. sunt geloasa . asta e.
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:57
care idee???

totusico, lasa mami, ca si io sunt, da' nu recunosc
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:58
doamna Celleste domnisoara, as putea sa va arat, la explicatii nu ma pricep.
vreti sa va spun cum?
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:59
ce ziceai dincolo, cu torace de 12 ??

si eu sunt geloasa.dar nu la modul absurd.
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:04

cred ca nu vrea....stie ea cum ii cu toacele
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:04
De la: zambila, la data 2009-10-10 16:53:07si rochia aia scurta era mov??
si de ce avea picioarele alea asa lungi?
de la toacele ce 12??
ioi pik,te sabotezi singur!


fata, unde vezi tu torace?
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:05

Domnu', instinctu-mi spune sa zic ca nu vreau...
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:08
ai dreptate . asa am citit.
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:14
instinctul tau e intelept, DCD
vorbele sunt vorbe, demonstratia practica e...mangaiere
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:15
asta-i exemplu clasic de "palitura crancena" (sau coup de foudre cum zice ienglezu'). 'animele' au fost 'prinse' de imaginea partenerului si de aici senzatia de implinire. in general, mecanismul asta lucreaza in beneficiul speciei, pentru ca vizeaza reproducerea.

dar interesul individului nu se suprapune cu cel al speciei, dupa ce natura si-a atins scopurile. in faza urmatoare, cei 2 se descopera ca entitati individuale, dincolo de calitatea de reprezentanti biologici

stiu ca suna ciudat ce zisei io aciulea, dar la ei acum "mauru' si-a facut datoria, maurul poate sa moara", maurul fiind relatia lor.
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:34
ai dreptate!
suna ciudat
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:37
ptiu drace, sa nu-ti fie de deochi!
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:40
mda, anti a atins un punct interesant

da' ce te faci cand instinctul biologic, ala de parinte, il anihileaza pe cel individual ?

pentru ca in momentul in care ai procreat, ai responsabilitati in primul rand fata de copil, si apoi fata de tine, nu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:46
noi nici nu cunoastem tati iresponsabili, huh? tocmai aici e poanta, pentru ca femeia ar trebui sa se asigure ca mauru' va trai. or e greu sa stii asta cand privesti doar la calitatile fizice ale partenerului.

in viata reala lucrurile functioneaza cam asa: masculu' e dispus sa polenizeze tot ce prinde, insa femeia va ramane "blocata" fata de o alta relatie pentru cel putin 9 luni plus anii cat copilul e bebe, de aceea ea este cea care trenbuie sa cantareasca bine inainte.
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:58
deci tranzactia ar fi cam in felul asta: io pun oul la bataie, tu tre' sa asiguri resursele materiale pentru ca bebe sa fie la adapost. asa ca baga ceva aici in cont si un cuib macar la bloc si dupa aia mai vedem si cum e cu reproducerea.
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:03
lui anti...
"..femeia ar trebui sa se asigure ca mauru' va trai..."
Da' cand femeia isi pune fusta scurta, ciorapii cu gaurele, tocurile cele mai inalte ca sa ii puna in evidenta glezna de gazela, sutienul cel mai bun ca sa ii ridice sanii, bluza cea mai decoltata ca sa i se vada "dotarile" ... adica tot arsenalul de seductie si se plimba provocator prin fata partenerului, iar el spune, dand intr-o parte ziarul pe care il citeste absorbit, mama ce te-as fufu daca n-ai fi nevasta mea... ce e de facut?
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:05
hehe...mame si tate iresponsabili sunt la tot pasu'

si iote asa se perpetueaza ideea aia ca daca esti mama, tre' sa stai sa le suferi, pentru copii, desigur, ca asta e scuza universal valabila, iar berbatii, care este porci, se joaca de-a albinuta, polenizeaza in alta parte, si se plang ca nu ii intelege nevasta...care este ele...

ca sa raman in topic, io zic ca patania doamnei e simptomatica pentru societatea in care traim

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:06
din completarea ulterioara, s-a inteles ca ma refeream la acele garantii pe care omeneste le putem avea inainte. (si) de aceea s-au inventat contractele matrimoniale.

tu descrii situatia in care maurul traieste de drept, dar este mort de fapt. cred ca in cazul asta, dk nu e doar moarte clinica, dupa ce a fost examinat, ar trebui sa fie declarat mort si juridic.
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:13
oalio, anti...m-ai surclasat pana si pe mine la cinism

dap, da' ai dreptate cand zici de oul ala
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:15
bre,teoria asta a lu' oliciu' e veche,antica si de demult...

si corecta!
io o citii la Scopenhauer si,cu toate ca m-a contrariat (ca sa nu zic enervat de-a dreptu')la inceput,dupa ce stai si analizezi macro...cam asea e...
preciouss
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:15
sau sa admitem existentza zombilor printre noi!
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:15
hehe...stiam io ca se poate sa discutam si serios pe-acilea

preci, ma uimesti...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:18
da di ce wifo?!?
chiar asa blonda par a fi?
preciouss
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:20
mama cred ca e mai legata de copii pentru ca asa este ea (iti multumesc Doamne ca asa sunt mamele, bune, pentru ca a avut cine sa ne creasca!)

daca masculu' pleaca la polenizare, nu i se mai da voie sa intre in cuib, ca de bondari nu duce lipsa poiana.

dar lucrurile astea, dupa cum bine stiti, tre' judecate cu multa intelepciune. nu dati navala sa banati acu' bondarii. iertarea e mai buna decat razbunarea. probabil ca daca escapadele bondarului devin sistematice, mauru' e mort de-a binelea.
anticenzura
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:22
nu pisi...ma gandeam la Scopenhauer si paranormalele de noi doua

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:22
anti, bondarii e pentru secse, mamicule...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:24
tu mami...io cred ca tu esti eu intr-un univers paralel d'ala de lua Nadia Comaneci 10 la el...
preciouss
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce se inseala si femeile dar si barbatii? 260 De la: anirica 28 Mai 2010 18:54
vreau o parare va rog 29 De la: florin_c76 28 Aprilie 2010 13:08
Durere vaginala la excitare! 10 De la: garbo223990 1 Aprilie 2015 06:35
BEZNA 104 De la: Schmetterling 1 Aprilie 2015 08:25
... 6 De la: quasaria 31 Iulie 2011 15:51
Setari Cookie-uri