De ce vrea sex...dar fara o relatie?

Ma refer la fostul meu sot, care mai nou...vrea sex!
Ne-am despartit in urma cu un an, dupa 8 ani de relatie si unul de casatorie. Duapa certuri interminabile si discutii fara rost incare imi spunea ca ma iubeste dar nu mi-o poate arata, am luat ultima decizie care imi mai ramasese si i-am spus ca ne despartim. Din acel moment, in loc sa reactioneze in felul in care am crezut eu..sa lupte pentru relatie, el a hotarat ca este f bine sa ne despartim. Si-a si gasit pe altcineva in locul meu, la cateva saptamani dupa despartire, si in cuda tuturor eforturilor mele de a ne impaca..nu a mai vrut. Divortul a durat cam un an, cu solicitari de amanare si recursuri deoarece domnul se mai razgandea uneori pentru o zi sau doua...si se gandea sa ne impacam. Intr-un final m-a convins sa divortam spunandu-mi ca "ea" era insarcinata si ca ea merita sa aiba un copil cu el.. eu insa nu meritam!
A hotarat insa sa ne vedem si sa mai vorbim. Dar ca de obicei nu m-a cautat decat daca avea nevoie de ceva..vreun interes. Am cunoscut si eu pe cineva..numai ca relatia nu este tocmai ok pentru ca in ciuda a tot ceea ce mi-a facut fostul sot, eu inca il iubesc. Cel cu care sunt stie asta, dar accepta situatia pentru ca spera ca intr-o zi sa-l uit pe sot.
Problema s-a agravat de curand deoarece fostul sot, cunoscand ce simt pentru el, vrea sa ne vedem din cand in cand pentru o partida de sex. A mentionat insa ca daca cred ca imi va face rau si ma voi reindragosti de el.. mai bine o lasam balta . Nu vrea decat si aici il citez " sa fie o satisfactie a ego-ului fiecaruia, o chestie care sa dea incredere si de a ridica moralul fiecaruia, de a da frau liber placerilor si sa stim ce asteptam unul de la altul".
Mentionez ca tipa cu care a fost( sau este)l-a inselat in tot acest timp cu prieteneul cu care era de 7 ani. Cu toate astea, el nu o invinovateste..singura vinovata sunt eu..pentru ca am hotarat sa ne despartim.
Ajutati-ma sa inteleg ce mai vrea..Eu sunt in stare sa ma vad asa cu el..ptr ca tot sper sa-si schimbe atitudinea si sa fim din nou o familie.. numai ca simt ca nu va fi asa...Oricum, inca nu pot sa ma vad casatorindu-ma cu altcineva..iar un copilas nu-mi doresc dacat cu el. Ce sa fac?
marua
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:05
marua, situatia prezentata de tine e greu de descurcat .. ..parerea mea e ca ex-sotul nu prea prezinta garantia unei casnicii durabile ,fericite... nici nu mai vb. Fa un efort, chiar daca iti va fi destul de greu... si uita-l
lika
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:48
Nici cu wc-ul n-ai o relatie. Si tot usurat te simti dupa ce il folosesti.
Tiffany
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:18
tiff!? ce chestie...
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:20
tif...da' ce"plastica" esti azi mami
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:21
Nu te supara, dar la ce intrebare a pus, n-am avut alt raspuns.
Tiffany
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:37
nu ma supar, din contra
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:41
Ma gandeam eu.
Tiffany
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:43
tif..io cred ca te "usurasi" de curand
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:46
poate chiar nu are de la cine sa primeasca un sfat bun
lika
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:47
Destul de dura replica ta.. dar adevarata!
Sfaturi am tot primit si ma tot gandesc si eu ca cel mai bine ar fi sa-l uit insa ceva in sufletul meu imi spune sa lupt.. ca nu are cum sa nu mai simta nimic pentru mine. Stiti voi..speranta moare ultima!
Ceea ce nu inteleg este comportamentului lui...ce vrea mai exact.. de ce nu se multumeste cu iubita lui de acum? Ca doar imi spunea deunazi ca e mandru ca joaca rolul de amant in relatia cu fata asta...dupa ce a descoperit ca este inselat!Ce sa inteleg ca acum vrea sa devina si amantul meu? Este ciudat pentru era un baiat foarte la locul lui. Cred ca faptul ca eu am fost singura cu care a fost ..pana sa ne despartim.. a contat.. ( suntem impreuna din liceu ..clasa a 10-a)
marua
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:20
Un sfat de la soacra mea...Dute-n sat...da de veste...vin-acasa...fa cum este...
rodyk
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:23
tovarashicilor!!!
ma oripilati, parol!!!!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:27
da' pe unde umblasi bre nea nelule??

aaaa,uitai...a-nceput campania(agricola)
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:39
De la: Nelu_Cotrocelu, la data 2009-11-01 17:27:16tovarashicilor!!!
ma oripilati, parol!!!!


mai draga...
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:41
mai draga tovarashico, eu fusei la Maskva, dupa cum bine v-ati dat seama fara sa realizati, mai draga! Si am venit cu invataturi noi, dar voi puteti sa le ziceti si indicatii pretioase, mai draga!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:43
invataturi noi? hai zau, mai draga..
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:45
despre adevaratele valori....ca se duce dreaq tara asta
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:46
s-a dus de mult, din cauza de blazare, daca n-ai observat
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:48
sa bem pe chestia asta
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:48
tovarasha Melania ...

de unde si pana unde "mai draga" cu tovarashul EU? ca am mai zis: nu ne-am ciocnit carnetele de partid pe holurile ideologiei neocomuniste, mai draga!

daca vrei sa mi te adresezi, alege una din formulele: "mai draga TOVARASHE", "nea TOVARASHU Nelu" etc.
sa nu lipseasca "tovarashu", mai draga nepoata!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:49
sa traiesti pik
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:51
da..domnu "tovarashu",mere?
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:52
deci, stai sa-mi strang cravata de pionier, ca se deplasase inelu`, tot lungind gatul dupe matale, tovarasele drag..
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:54
mai tovarashi!
da' de nepoata mea mai stiti ceva? ca o uitai pe tovarasha de viata Nina in siberia si tare m-as mai incalzi cu o tzuica de la nepoata-mea, ca tot e nepotul plecat la baicoi...
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:55
ei, pe sfantul maret stalin, tovarashica Melania! chiar asa?

ca eu nu simtii nimic pana acum...

tovarasha, da' sa ai grija cat strangi inelul ala la gat, nu de alta da' nu as vrea sa raman prematur fara un viitor cadru de nadejde la partid!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:57
pai vezi, tovarasele? siberia cauzeaza la..simturi

ma jignesti tovarasele, sunt un cadru de nadejde cu origini sanatoase, n-am ganduri d-astea capitaliste
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:59
nu tovarashico, nu la simturi ci numai la caldura cauzeaza!
da' pe dumitale cine te-a invatat sa scoti limba la oamenii batrani?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:00
tovarasha Melaniea, te aprob pozitiv, ca demult nu am mai auzit pe mucosii astia de aici sa infiereze cu atata manie proletara capitalismul!!!

brava mai, tovarashico! maine te prezinti la examen de bagare in partid, mai draga!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:05
vai de mine, tovarasu` Nelu, batran, mai draga ? Nu e nimeni mai tanar in partid, ca matale..tinar la inima, tovarasele
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionalele si alte medicamente 6 De la: caitlin 28 Februarie 2012 16:04
prezervativ rupt 46 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:39
Ce inseamna dominare? 10 De la: garbo_465775 21 Mai 2017 13:59
Sunt prea geloasa , ajutati-ma sa nu mai fiu :( 46 De la: Lidiaolteanu 27 Iulie 2011 15:40
ajutati-ma...oare ce sa fac :( 52 De la: cricat 3 Mai 2011 19:30
Setari Cookie-uri