Onania

Buna..ma masturbez cam la 2-3 zile..vreau sa discut cu femei care se masturbeaza..si barbati..rog fara misto si glume proaste..
garbo165292
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:19
cu ultimu' efort vaz ca deschise topicu' asta... si-acuma-i in extaz, nu mai zice nimica...
zambil
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:46

deci nu ma pot abtine..:)))
am spus eu acum cateva zile ca inca nu am vazut totul...ei asta bate recordul

chiar era necesar sa deschizi un topic sa te lauzi de cat ori te masturbezi tu ...
pffff...ciudata lume.
anaROBERT
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:37
Janeto, ierea sa-ti zic ceva in ton cu topicu'... da' ma abtin, ca-s un lord
Thor_again
Postat pe 17 Decembrie 2010 14:38
mmmmmdaaaaa ioteee barbat liber sa chemam amantele sa il oboseasca
floare_cu_colti
Postat pe 17 Decembrie 2010 14:52
Da' daca nu le chemi si pe jana cu lady, eu nu ma mai joc!
Thor_again
Postat pe 17 Decembrie 2010 14:54
am vizionat profilul masturbatorului si zice ca nu are copii paaai na singur ca mainile taleeee ........ de tanar o tii asaa? incearca cu o femeie poate te vindeci daca nu te-ai obisnuit cu sexu in palma
floare_cu_colti
Postat pe 17 Decembrie 2010 14:55
De la: Thor_again, la data 2010-12-17 15:08:58mai, fata nush' daca fac, da' spate cu siguranta!
pai atunci vin cu neste prieteni nu maaa bateeeeeeee
floare_cu_colti
Postat pe 17 Decembrie 2010 15:13
eu zic sa/i dau masina de spalat Indesit
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:47


in concluzie, cel care a deschis topicul nu are nimic de adaugat?
aly_fab
Postat pe 31 Decembrie 2010 01:15


si eu am intrat sa vad daca a crescut/scazut............... ritmicitatea
cricat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 22:48
cri ce dulce ai fost
pai crezi ca o fi facut vre-o scurta la maini in asa fel incat ritmul sa scada???
anaROBERT
Postat pe 5 Ianuarie 2011 00:26



cricat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 00:29
MANUELAAA! MANUELAAA!!! MANUELAAA!!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Martie 2011 23:33
e plecata...
sora_ilsi
Postat pe 10 Martie 2011 23:38
De la: sora_ilsi, la data 2011-03-10 23:38:32e plecata...
Cine?Eu?Hai...cum poti fii asa de cruda cu mine?Se discuta de ..masturbare=Manuela!!De ce plecata?Adica..nebuna?Sau nu de mine era vorba?
elisabeta_boia
Postat pe 11 Martie 2011 20:00
oaiiillleeeuuu
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 23:07
ati vazut cine apare ca initiator la topicul asta?
mare nerusinat
dor72
Postat pe 11 Martie 2011 23:11
nu, cine-i?nu l-am vizitat...
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 23:14
wwwaaaaa
asta-i ceva pedofi
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 23:17
nu am intrat in profil, dar atunci cand accesezi "Toate forumurile" si intri pe sectiuni, la topic apare rubrica "subiect deschis de"
Groaznic!
dor72
Postat pe 11 Martie 2011 23:31
De la: dor72, la data 2011-03-11 23:31:06nu am intrat in profil, dar atunci cand accesezi "Toate forumurile" si intri pe sectiuni, la topic apare rubrica "subiect deschis de"
Groaznic!
m-am uitat si eu...de?curioasa!SOCCCC!Acum inteleg ..tema...Amin!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Martie 2011 19:26
romanii au un mare talent:sa arate cat de ridicoli sunt!
vuvuzela
Postat pe 12 Martie 2011 19:35
De la: vuvuzela, la data 2011-03-12 19:35:57romanii au un mare talent:sa arate cat de ridicoli sunt!


De ce ridicol, nu ziceai tu mai inainte pe topicul cu massturbarea ca-i ceva normal, ca ajuta la descoperirea propriei sexualitati si la imbunatatirea vietii de cuplu.Si cred ca si amenita avea vizuni similare. Ar fi culmea ipocriziei sa va indignati acum.
Omul asta e un exemplu viu al teoriei beneficiilor masturbarii.
Cea mai mare tragedie din viata lui ar fi sa-si piarda ambele maini!
charmelen
Postat pe 12 Martie 2011 19:54
De la: garbo165292, la data 2010-12-17 10:19:10Buna..ma masturbez cam la 2-3 zile..vreau sa discut cu femei care se masturbeaza..si barbati..rog fara misto si glume proaste..


Draga domnule,
Prietenia cu domnisoara Right este specifica mai ales tinerilor intre 14 si 20 si ceva de ani care sunt in perioada aceea ingrata cu acnee si Reviste Playboy sub pat, a militarilor in termen si a studentilor cu ani multi de studiu pe la facultati cum e Jilava , Rahova si Gherla. Faptul ca un tip la 49 de ani fredoneaza melodia iubirii dar fara sa stie cuvintele, este trist dar are si o parte buna , pentru ca te face sa te simti din nou tanar ca la 14-18 ani. Nu-i nimic rusinos in a face playback, dar nu e un lucru demn de lauda , chiar daca o faci o data la 2 zile. Ai putea fi totusi un barbat invidiat de multi dintre sotii de varsta ta. Mult noroc la pus faianta.
garbo184899
Postat pe 17 Martie 2011 07:13
De la: garbo184899, la data 2011-03-17 07:13:11
De la: garbo165292, la data 2010-12-17 10:19:10Buna..ma masturbez cam la 2-3 zile..vreau sa discut cu femei care se masturbeaza..si barbati..rog fara misto si glume proaste..


Draga domnule,
Prietenia cu domnisoara Right este specifica mai ales tinerilor intre 14 si 20 si ceva de ani care sunt in perioada aceea ingrata cu acnee si Reviste Playboy sub pat, a militarilor in termen si a studentilor cu ani multi de studiu pe la facultati cum e Jilava , Rahova si Gherla. Faptul ca un tip la 49 de ani fredoneaza melodia iubirii dar fara sa stie cuvintele, este trist dar are si o parte buna , pentru ca te face sa te simti din nou tanar ca la 14-18 ani. Nu-i nimic rusinos in a face playback, dar nu e un lucru demn de lauda , chiar daca o faci o data la 2 zile. Ai putea fi totusi un barbat invidiat de multi dintre sotii de varsta ta. Mult noroc la pus faianta.



se mai gaureste faianta sau se arunca "lipiciul" direct pe placa?
vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 07:34
De la: charmelen, la data 2011-03-12 19:54:34
De la: vuvuzela, la data 2011-03-12 19:35:57romanii au un mare talent:sa arate cat de ridicoli sunt!


De ce ridicol, nu ziceai tu mai inainte pe topicul cu massturbarea ca-i ceva normal, ca ajuta la descoperirea propriei sexualitati si la imbunatatirea vietii de cuplu.Si cred ca si amenita avea vizuni similare. Ar fi culmea ipocriziei sa va indignati acum.
Omul asta e un exemplu viu al teoriei beneficiilor masturbarii.
Cea mai mare tragedie din viata lui ar fi sa-si piarda ambele maini!




Carmelita,pe celalalt topic,tot ce am comentat este real.si medicii recunosc.dar aici domnul a pus titlul onanie,care are alte motivatii si efecte.il stii pe Onan?el folosea aceasta practica,care i-a preluat si numele.masturbarea ajuta cuplurile sa faca si copii.insa onania o practica Onan cu fosta nevasta a fratelui sau mort(devenindu-i sotie,fosta cumnata).o facea din ura ce o purta fratelui sau,aruncandu-si "samanta",in afara organului genital feminin al sotiei ca sa nu-i faca copii.asa ca onania nu trebuie folosita de cupluri,1)pt ca nu fac copii si 2) poate duce la grave efecte medicale pt cuplu abtinandu-se sa ejaculeze in partenera.


vuvuzela
Postat pe 17 Martie 2011 08:51
De la: vuvuzela, la data 2011-03-17 08:51:59
De la: charmelen, la data 2011-03-12 19:54:34
De la: vuvuzela, la data 2011-03-12 19:35:57romanii au un mare talent:sa arate cat de ridicoli sunt!


De ce ridicol, nu ziceai tu mai inainte pe topicul cu massturbarea ca-i ceva normal, ca ajuta la descoperirea propriei sexualitati si la imbunatatirea vietii de cuplu.Si cred ca si amenita avea vizuni similare. Ar fi culmea ipocriziei sa va indignati acum.
Omul asta e un exemplu viu al teoriei beneficiilor masturbarii.
Cea mai mare tragedie din viata lui ar fi sa-si piarda ambele maini!




Carmelita,pe celalalt topic,tot ce am comentat este real.si medicii recunosc.dar aici domnul a pus titlul onanie,care are alte motivatii si efecte.il stii pe Onan?el folosea aceasta practica,care i-a preluat si numele.masturbarea ajuta cuplurile sa faca si copii.insa onania o practica Onan cu fosta nevasta a fratelui sau mort(devenindu-i sotie,fosta cumnata).o facea din ura ce o purta fratelui sau,aruncandu-si "samanta",in afara organului genital feminin al sotiei ca sa nu-i faca copii.asa ca onania nu trebuie folosita de cupluri,1)pt ca nu fac copii si 2) poate duce la grave efecte medicale pt cuplu abtinandu-se sa ejaculeze in partenera.

Am auzit de Onan, Vuvuzela si cunosc episodul biblic, dar cuvantul onanie (substantiv comun) semnifica chiar masturbatie (poti sa verifici in toate dictionarele romne disponibile online si nu numai). In plus, initiatorul topicului spune ca se masturbeaza la 2-3 zile. Nu cred ca mai e nevoie de alte precizari.
charmelen
Postat pe 17 Martie 2011 13:12
De la: charmelen, la data 2011-03-17 13:12:26
De la: vuvuzela, la data 2011-03-17 08:51:59
De la: charmelen, la data 2011-03-12 19:54:34
De la: vuvuzela, la data 2011-03-12 19:35:57romanii au un mare talent:sa arate cat de ridicoli sunt!


De ce ridicol, nu ziceai tu mai inainte pe topicul cu massturbarea ca-i ceva normal, ca ajuta la descoperirea propriei sexualitati si la imbunatatirea vietii de cuplu.Si cred ca si amenita avea vizuni similare. Ar fi culmea ipocriziei sa va indignati acum.
Omul asta e un exemplu viu al teoriei beneficiilor masturbarii.
Cea mai mare tragedie din viata lui ar fi sa-si piarda ambele maini!




Carmelita,pe celalalt topic,tot ce am comentat este real.si medicii recunosc.dar aici domnul a pus titlul onanie,care are alte motivatii si efecte.il stii pe Onan?el folosea aceasta practica,care i-a preluat si numele.masturbarea ajuta cuplurile sa faca si copii.insa onania o practica Onan cu fosta nevasta a fratelui sau mort(devenindu-i sotie,fosta cumnata).o facea din ura ce o purta fratelui sau,aruncandu-si "samanta",in afara organului genital feminin al sotiei ca sa nu-i faca copii.asa ca onania nu trebuie folosita de cupluri,1)pt ca nu fac copii si 2) poate duce la grave efecte medicale pt cuplu abtinandu-se sa ejaculeze in partenera.

Am auzit de Onan, Vuvuzela si cunosc episodul biblic, dar cuvantul onanie (substantiv comun) semnifica chiar masturbatie (poti sa verifici in toate dictionarele romne disponibile online si nu numai). In plus, initiatorul topicului spune ca se masturbeaza la 2-3 zile. Nu cred ca mai e nevoie de alte precizari.



1)nu sunt singura care explica vad diferentele..

2)a scris una la titlu si a scris alta in comentariu.

3)nici internetul nu explica unele lucruri corect.

4)cauta si pe site-uri medicale sa vezi ca exista diferente si urmari destul de grave.

5)tu crezi ca ce scrie in dex este batut in cuie?stii doar ca se sustinea candva ca pamantul este rotund,dovedindu-se apoi ca sustinerea nu corespundea realitatii.nu te comporta ca la gradinita.unele definitii nu au fost modificate.ai si alte metode de a te convinge.plus ca tipul a pus un titlu si a comentat altceva.ceea ce face dovada ca nici el nu cunoaste diferenta.sau nu stii ce inseamna ejaculare in afara organului sexual feminin pt a nu ramane doamna insarcinata??dupa parerea mea cele doua termene avand aceeasi explicatie,este total gresit.daca nu ar fii fost Onan acest termen -onania-nu ar fii existat.ori el avea contact cu sotia lui dar repet nu ejacula in doamna.in biblie nu scrie ca se masturba.si gata .cred ca acordam prea multa atentie acestor subiecte total diferite ca actiune.
vuvuzela
Postat pe 18 Martie 2011 12:33
cine??????????????
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce pot face cu un sot "bolnav" de inernet? 62 De la: miky65 27 August 2020 14:31
Pentru gasca de "jalnici" 24 De la: ladyDY 15 Februarie 2010 09:40
Fetelor, va vreau pe toate ... si chiar pot 96 De la: elisabeta_boia 9 Octombrie 2011 16:33
sex cu un ex.. 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:01
Anticonceptionale yaz 47 De la: estela 3 Mai 2010 03:47
Setari Cookie-uri