Ce-si doresc femeile?

si eu care credeam ca au schimbat iar nemtii cursul de curgere al dunarii si ne-am scurs catre brucsel la inundatii... ai naibi nemti!
snowflake
Postat pe 19 Septembrie 2009 13:24
nu stiu daca e vb de femei neaparat dar noi, oamenii ne dorim mereu ceva ce nu putem avea. si ca sa limitez discutia la ce isi doresc femeile, am observat ca mereu, dar mereu femeile isi doresc barbatul cel mai inaccesibil. cel care le respinge, nu e niciodata bun ala amabil, care-ti face pe plac....nuuuu, doamne fereste...ala e plictisitor si ii dam repede cu flit.
il vrem pe cel care ne ignora, care ne provoaca, ala mai badaran, mai rau, mai misogin, mai naravas.....si apoi incepem sa ne plangem ca nu avem respect.
hai recunoasteti ca barbatii care v-au pupat in fund nu vi-i s-au parut interesanti....
redfire
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:35
redfire, eu sunt cal in horoscopul chinezesc... nu-mi plac iepurii... dar chiar sa umblu dupa al mai mitocan, badaran si prost-crescut, nu. exista pe undeva o limita la mitocanie si badaranie.

si "vi-i" de la ce vine?

unde esti prutene, mama, ca punand mana pe ei sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei. si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni, sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni...
snowflake
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:23
De la: redfire, la data 2009-09-19 17:35:16nu stiu daca e vb de femei neaparat dar noi, oamenii ne dorim mereu ceva ce nu putem avea. si ca sa limitez discutia la ce isi doresc femeile, am observat ca mereu, dar mereu femeile isi doresc barbatul cel mai inaccesibil. cel care le respinge, nu e niciodata bun ala amabil, care-ti face pe plac....nuuuu, doamne fereste...ala e plictisitor si ii dam repede cu flit.
il vrem pe cel care ne ignora, care ne provoaca, ala mai badaran, mai rau, mai misogin, mai naravas.....si apoi incepem sa ne plangem ca nu avem respect.
hai recunoasteti ca barbatii care v-au pupat in fund nu vi-i s-au parut interesanti....


interesant punct de vedere.trebuie totusi tinut cont de compatibilitate.de acel ceva nevazut intre doua persoane...
LILO
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:30
bre, raspunsu-i altu`, da` vi-l zic mai tarziu..
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:32
De cand "ma dau" pe garbo eu am observat asa:
1. ca sunt femei inselate care nu-nteleg unde-a inceput deraiajul si care-si doresc barbatul acasa.
2.ca sunt femei despartite de sotii lor care aici privind inapoi realizeaza ca au mirosit ceva la un moment dat dar de dragul armoniei, copiilor ,familiei au facut mereu compromisuri.
3 ca sunt femei de multe ori abuzate care tot ele se simt vinovate de lipsa de educatie a nu-stiu-cui...si incearca sa schimbe bruta.

Cam toate situatiile se invart in jurul lui acasa si a sigurantei. E clar ca asta e cel mai important pt majoritatea.
blanca
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:02
oamenii nu se schimba decat daca vor ei sa se schimbe...

e bine sa stii ce vrei si cat valorezi, si sa nu lasi pe altcineva sa te faca sa crezi altceva.
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:31
Parerea mea e alta. Eu cred ca omul nu se poate schimba. Cel putin dupa o anumita varsta. Ceea ce unii numesc schimbare e de fapt compromis.
Tiffany
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:33
tiffani, ne referim la altceva..
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:35
Ti se pare.
Tiffany
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:36
Depinde. Eu ma refeream la schimbarea pentru sine.
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:25
femeile isi doresc:-iubire
-respect
-intelegere deplina....
mai sunt si altele? nu cred...daca da, mai spuneti voi
sophia1971
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:02
femeile??? ha....femeile in general isi doresc ceea ce ele nu au si au altele.....barbatul alteia....banii alteia....masina alteia....nu cred ca mai exista pe lumea asta femei care sa nu fi fost macar o data invidioase pe o alta femeie pentru par, unghii, masina, amant, faptul ca s-a culcat cu seful....

si ca sa va scutesc de intrebari stupide si de commenturi malitioase....eu mi-as fi dorit intotdeauna sa fiu mai slaba.....si imi vine sa le strang de gat pe cele care pot manca orice, la orice ora si nu pun domle gram pe ele...

unghiile mele sunt fabulos de tari asa ca le pot lasa oricat de lungi vreau, parul este bogat, lung si matasos, masina visurilor mele costa un milion de dolari, asa ca ma abtin....iar cu seful....nu le am...e prea burtos, transpirat si ii miroase gura....
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:07
nu, ceea ce zici nu e un adevar absolut, sa zic asa
uite, eu n -am fost , nu sunt si .nu voi fi invidioasa pe nimeni.
nu generaliza, nu toate femeile sunt la fel...
tocmai de aceea D-zeu mi-a dat :un sot admirabil, un copil inteligent si..frumos, in concluzie da, suntem o familie unita, respectata si fericita!!!.........aaaaaa, da si multe persoane ma invidiaza, dar.nu le port "pica".asta-i lumea "imperfecta",...
- o seara frumoasa!...
sophia1971
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:25
Tuth, esti o scumpa!

Mai, eu daca am fost vreodata invidioasa pe ceva am fost cand am vazut ca eu trebuie sa-mi rup oasele muncind sa obtin ceva-ul ala si altii(tele) pareau ca obtin fluierand. Pe urma am vazut ca la mijloc sunt de multe ori compromisuri pe care eu nu le-as face si mi-am zis ca, deh, daca te "tine stomacul" asta o fi...
blanca
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:40

Tuth... vreau s-o vad si eu pe aia care s-ar culca cu seful meu...
Nici la dusmani sa nu le doresti... Trei transplanturi de stomac n-ar salva-o...

Blanca, ma gandeam sa-i fur o poza si sa ti-o trimit, pentru colectia ta din galeria cu ciudati...
Ella_34
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:58
ce dorintza ciudata ai!
si aduce si a perversiune
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:00

Mai... numai la prostii ti-e gandul...
Ella_34
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:01
citeam asa, in trecere, curios sa mai vad si eu ce-si doresc femeile
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:04
Femeile, in general, isi doresc un sot care sa semene cu tatal lor, sa le ofere iubire neconditionata si protectie...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:04
brrrrrrrrrr....o nuuu!
eu nu-mi doresc deloc un sot care sa semene cu tatal meu...si niic cu vreounul din bunicii mei...
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:06
io nu mi-am dorit nici moarta un sot care sa semene cu tatal meu....iiiihhhh....dar pe zi ce trece descopar ca seamana si la ticuri, si la urlat, si la mai tooooot.....
tutankhamon
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:09
Fleur, ziceam, in general...
1. si nu ma refeream la: infatisare neaparat
2. cam asa spun cercetarile in domeniu...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:10
nici eu nu vb de infatisare doamneee fereste!
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:11
Sorry, dar cred ca asa mi-ar placea mie sa fie...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:12
dar poty sa spun cu mana pe inima ca....dimpotriva opusul....a fost cum sa zic..nici macar alegerea ci...de opusul tiparului m-am trezit indragostita dintr=o data! poate de aia nici n;a mers la mine nimica, pt ca la engocieri mai inalte...s'au busit rezonantele...k sa zik asa!..
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:14
depinde din ce lume vii...consider ca putina lume mai gandeste asha...in raport cu cea care gandeste invers..
garbo055472
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:15
??? daca cumva cu mine vb...detaliaza ce inseamna "din ce lume vin!" te rog...
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:17
pai din cate am vazut pana acum pe alte topicuri, femeile isi doresc si ele cate un pik la casa...
sau cel putin unele dintre ele
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:18
fleur, pun pariu ca nici 472 nu stie exact ce-a vrut sa spuna...
Ella_34
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Romania 3 De la: Jojolin 25 August 2010 07:07
Accidete de srviciu 8 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:19
Singuratatea din...mijlocul familiei..!! 80 De la: garbo171675 10 Ianuarie 2013 22:09
Singuratatea in....DOI !!!! 126 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
History of the Ryder Cup 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:36
Setari Cookie-uri