Ce-si doresc femeile?

cred ca si eu ma prind la pariul asta... ..ca pana una alta...parca din ce lume as putea sa vin doar nu??
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:24
in nici un caz din vreo lume pamanteana
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:24
lasaa...lasa...k eu nu vb cu tine de cand... ..mi-s mintile aiurea...
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:25
de cand floricico? de cand te-au innebunit aia cu mobila? fir-ar mama lor a dreaq de neispraviti, ca iote asa pierdui io o pretenara!
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:27
..raspundeam la ce a zis sora_ilsi in legatura cu imaginea tatalui pe care o pastreaza fata in subconstient si o cauta sa o regaseasca in imaginea viitorului sot...spuneam ca fata depinde din ce lume vine...probabil din una cu 2 parinti echilibrati si care nu au divortat.o familie ideala..alte fete vin in ghilimele zic vin..din alte lumi..iar daca familia lor nu a fost din cele ideale cu siguranta nu asta cauta la viitorul sot..imaginea tatalui protector..tralala...sau poate ca o parte asta cauta tocmai pentru ca nu au avut...who knows???
garbo055472
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:27
da uite ..personajul protector...pe el cred ca il cauta toata natura feminina nu cred ca s-ar abate cineva de la acest de nelipsit detaliu...
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:32
am redat si eu ce zic unii psihologi si ideea lor mi-a placut, poate pentru ca s-a potrivit...dar nu am gasit nici un barbat ca tatal meu, ce-i drept, adica:bun, iubitor, protector...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:33
eu am gasit dar am luat-o la o goanaaaaaaaaa.........
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:34
hai sa va lumineze moi, ca voi vad ca nu va dati seama ce va doriti: deci, fomeile isi doresc asa (nu neaparat in ordinea asta): un porsche la scara cu un sofer cat mai musculos, viril si prostalau, un sot batran cu cardul incapator si eventual o vila pe care sa o poata muta periodic prin cele mai exotice locuri din lume...

protectie? ei, ash! iubire? vax! totul se reduce la cat de mare si de tare e contul "lui".

PS: daca nu ar fi fost asa, ati fi recunoscut macar UNA dintre voi ca ceea ce isi doresc CU ADEVARAT femeile cel mai mult este sa fie stapane pe propria lor viata...
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:38
Fleur, ai fugit de un barbat bun, iubitor, protector?
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:40
eu cred ca barbatul ala a fugit de fleur
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:42
De la: ready_vivus, la data 2009-10-05 23:38:52hai sa va lumineze moi, ca voi vad ca nu va dati seama ce va doriti: deci, fomeile isi doresc asa (nu neaparat in ordinea asta): un porsche la scara cu un sofer cat mai musculos, viril si prostalau, un sot batran cu cardul incapator si eventual o vila pe care sa o poata muta periodic prin cele mai exotice locuri din lume...

protectie? ei, ash! iubire? vax! totul se reduce la cat de mare si de tare e contul "lui".

PS: daca nu ar fi fost asa, ati fi recunoscut macar UNA dintre voi ca ceea ce isi doresc CU ADEVARAT femeile cel mai mult este sa fie stapane pe propria lor viata...


heii...am ami citit undeva asta....nu stiu de unde ai luat-o , dar ai preluat-o axiomatic...si nici nu pot sa cred ca gandesti asa!
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:42
Rv, pai eu cred ca toate femeile care scriu aici sunt deja stapane pe propria lor viata, cu exceptia celor care nu scriu, ci doar isi varsa otrava...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:42
De la: sora_ilsi, la data 2009-10-05 23:40:30Fleur, ai fugit de un barbat bun, iubitor, protector?

imm..nu comentez asta...acum
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:44
fleur, poate vei fi intrat tu in mintea mea, ca de luat nu am luat-o de nicaieri...

sister, eu nu prea cred ceea ce spui tu
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:44
nici nu trebuie sa crezi tot ce se spune...
sora_ilsi
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:46
ready, nici io nu te cred, nu stiu de ce...
zambila
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:48
hehe, sister, cred ca a fost prima data cand nu am fost de acord cu tine.
dar mi-am revenit la ultima ta postare: asa e, de data asta ai avut dreptate! nu trebuie sa crezi tot

zambilici, depinde CE anume nu crezi...
ia dezvolta matalutza si mai vedem
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:48
bada am ami citit-ooo asta cu femeia vrea sa fie stapanul propriei sale vieti! deci pots a jur asta! bun, lasand la o parte provenienta..."axiomei"...
da, poate cada vrea ea asta, dar.... vrea sa fie stapana propriei sale vieti pentru majoritatea omenirii....nu si pentru cel caruia abia asteapta sa-i puna inima la picioare...de fapt eu cred ca atunci cand esti cel mai supus iubirii, legat cu cele mai grele lanturi...esti cel mai liber, pentru ca ai aripi...
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:49
fleur, inseamna ca ai citit-o in cartea pe care am publicat-o acum vreo 10 ani
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:49
zambilutzo, daca ne-am gasit noi, cum sa-l mai crezi pe neseriosul asta?
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:51
pai sa zicem ca nu cred ca ai vorbit serios la prima parte a postarii tale!
zambila
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:51
nu stiu...se pare cu cine am onoarea...dar lasa-ma sa te informez ca putin....asa...tu .te inseli!
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:51
da, insa mai departe a ramas consecvent
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:52
pik, daca tot esti pe aici, si ne-am gasit, ia spune tu ce-si doresc femeile?
zambila
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:52
Un barbat tandru,afectuos,sentimental,spiritual,care sa imi spuna ca sunt femeia visurilor lui,cu o voce pregnant masculina,care sa-mi ghiceasca gandurile,care stie sa se poarte cu o femeie,cu prestanta in societate,protector,un amant bun,.....am scapat ceva cumva?
scrichy
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:53
banutzii, scrichy! p-aia i-ai scapat!
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:54
nu, scri, a sunat ceasul si te-ai trezit
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:54
un amant bun???
cuvantul amant ....el insusi zgarie auzul aici
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:54
zambilici, cauta tu adevarul in postarile mele
substratul e usor de gasit pentru o fata isteatza
ready_vivus
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In lipsa mamei 22 De la: Jojolin 30 Decembrie 2010 08:10
uite o zicala falsa si diabolica.....Ca cel destept cedeaza...asta ar insemna sa il lase pe omul rau sa aiba ultimul cuvant si el sa conduca si sa aiba dreptate 16 De la: ingerasulluptator 12 August 2012 08:32
Arta de a te trage din maimuta......... 72 De la: allexanndrra 10 August 2009 05:23
Cum sa castigi intre 50 -150 euro pe luna 8 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:40
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
Setari Cookie-uri