Disolutia statului roman

bre "domnu" valentino, azi imi pomenesti virilitatea mai mult decat zice popa aleluia la slujba de duminica
lasa bre, am priceput toti ce-ti lipseste
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:06
Bisexual se spune.
Micass
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:06
tot un...adica o gluma a naturii
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:08
Daca ai fi priceput ceva...cit despre muschii tai virtuali, eram convins inainte de a-ti arata scheletul. Acu il vad si altii
valentino
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:11
nu-i bai, bre
io am unu si tare, nu doua rahitice ca tine
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:13
decat doua rahitice, mai degraba unu si tare. cred ca la statul roman se refera baietii. adica la autonomia ceruta de unguri. asa e. in unire sta puterea si noi suntem romani
si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:19
asta e discriminare sexuala, totusico! iar_eu, in cor cu valentino, au textul putin schimbat. "noi suntem poponari"


ei A zis-o, nu-i de la mine
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:23
De la: valentino, la data 2009-09-13 09:04:10Pt a-ntelege anumite taine, iti trebuie o anumita crestere, care la tine lipseste. Daca tu, barbatia o reduci doar la virilitate(discutabila, dealtfel), ma tem ca nici o alta viata(daca ar fi)nu-ti va ajunge sa recuperezi lacunele acesteia.

Cu unele persoane nu se merita sa discuti...
Zet
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:36
iote-i bre in formatie compleCta
zatuleeeeeeeeeee, aici bah, ui' ce fain mi-s io
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:38
Razboinicule.
Micass
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:44
razboinic?! neaaaaaaaah
nu-mi plac tzantzarii, atata tot
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:46
Valentino,

Vezi ca daca calci din greseala intr-o balega de pica_nica s-ar putea sa ramai cu acele resturi pestiteliale pe urmele tale...
Ignora total, e doar un gunoi ratat.
Zet
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:54
zatuleeeeeeeeeeee, zglobiuleeeeeeeeee, iti cam tremura mana cu "pestitelialele" alea
o fi de la niscaiva deprinderi nocturne?
acum astept sa plangi peste tot ca in topicul asta e unu' care injura
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:57
Pikule, stiu cit de greu se traieste cind nu te impaci cu realitatea diferita de ideile preconcepute. Ceva ani in urma am suferit si eu de aceasta boala, de aia te-nteleg. Invata sa stii sa si pierzi. In viata, nu numai se cistiga. Arta de a sti sa pierzi, te face, de fapt, invingator, crede-ma. Pe de alta parte, daca tu faci o tragedie dintr-o gluma, cit de proasta o poti numi, in virtual, crezi ca eventualele trufandale, oricit de bine le-ai ameti, nu vad ce zace-n tine, manifestindu-te asa. Diferenta dintre noi sta in faptul ca, pe cita vreme, mie nu-mi schimba nimic nici reactia ta, nici impresia altora, pe tine te afecteaza puternic. Eu p-aci ma distrez, tu traiesti. Pe mine nu ma intereseaza, din multe motive, sa cuceresc pe nimeni, insa tu nu poti spune la fel. Si un alt lucru: ciinele ce latra, nu musca...aviz amatoarelor.
valentino
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:01
bre "domnu" iar_valentino, daca nu m-as jena de jena ta, ti-as spune mai multe aici
adica adevaratele motive pentru care tot latri la mine, chiar din ziua in care am intrat pe forum
da' nu-i bai cu ce zici acolo, tu sa fii sanatos, ca de restu' oricum nu mai ai parte
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:05
Daca tot va acuzati in public de una alta, de ce n-o dati pe bune sa spuneti ce si cum? De ce tot o dati prin prejur? Lasati loc la interpretari si oricum nu se intelege nimic din acuzele voastre.
Micass
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:42
Ce va jigniti unul pe altul pe aici.Bine a zis un prieten de-al meu ca politica este "o femeie tanara care se culca cu un batran"Sa-mi fie cu iertare dar de ce nu va respectati opiniile ,treceti imediat la jigniri?Santem o tara libera ,fiecare are dreptul la o opinie,daca unul sau altul e mai inteligent poate aduce contraargumente.Fiti optimisti!
Flor60
Postat pe 13 Septembrie 2009 13:33
...bai, cremenalilor, o dadurat si acilea pe sexologie ma miram eu sa rezistati la ispita
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 13:38
... protestul magistratilor mi se pare justificat . Voi ce ati face daca intr-o zi ati observa va fi s-a taiat nejustificat din salariu? Ce ar face domnii guvernanti daca s-ar trezi cu lefurile diminuate? Ce ar face domnii parlamentari daca li s-ar taia cota de combustibil pentru masini, chirii, birou parlamentar...? Pai domnii guvernanti se mira cum sa mai arunce banii pe ceva ministerese care nu-si justifica activitatea nici macar atunci cand nu este criza, dar acum? (Sori - isi justifica activitatea prin tot felul de spectacole, clipuri publicitare.. care in acte costa foarte mult, dar cei care au prestat serviciile spun ca au primit mai putin).
Jiustitia este un sector bugetar care aduce bani la buget prin colectarea taxei de timbru. La politie si finante o parte din veniturile obtinute prin amenzi se intorc sub forma de prime. La justitie merge INTEGRAL in bugetul de stat. Banii de pe taxele judiciare sunt mult mai multi decat cei pe care ii incaseaza magistratii.
In orice tara civilizata, justitia este foarte bine platita tocmai in ideea de a exista cat mai putina coruptie. Ca in orice domeniu, orice padure isi are uscaturile ei... Deci, sa nu culpabilizam intregul corp din pricina gorbunovilor...
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 13:50
dariooooo..si de unde mama sa faca burtoaca si viloaca judecatorii si politzaii???tre sa traiasca si ei nu??? tu nu ai vazut la stiri ca la toate cazurile in care apare un politist pe post si explica cauzele accidentului, in proportie de 98 % poulitzaiul e unu cu borta revarsata peste bracinari si cu barbie dubla???? iar judecatorii de lene ce le e, nu mai citesc dosarul, ci baga din top????
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:00
pai cum sa ceteasca, mamicule, 500- 600 de dosare pe saptamana - un judecator intra de cel putin 2 ori pe saptamana in sala - ce aia e supermen? citesc si ei pe sarite, mai apleaca surechiusa bleaga la cate o pila, mai strecoara euroi sub roba..Ia baga si matale 5-6 pacienti odata si tine fiecare tura 2-3 minute - sa vezi ce misto ii faci...
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:05
...ideea este ca sunt prea putini comparativ cu dosarele pe care le au la ora actuala (corpul magistratilor a ramas cu schema ceausista). Pai cate dosare de retrocedari,litigii de munca, litigii comerciale, financiare si de tot felul care nu existau pana in 90.....Daca mergi intr-o sala de de judecata o saptamana, o sa-ti schimbi perceptia. Dosarele in care se fac magarii sunt putine comparativ cu cele corecte. Am avut in august un proces si nu a fost procedura completa pentru ca partea cealalta nu a primit citatia...nu s-au trimis citatii in toate dosarele din lipsa de bani...pai daca, la banii pe care-i colecteaza din taxa de timbru, nu exista bani pentru un timbru (atat costa trimiterea unei citatii) si exista pentru alte prostioare..... no comment
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:13
dariooo...gresesti...fiecare judecator are o armata de consulieri si asistenti pe langa ei.....aia ce pana mea fac??
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:15
thut, consilieri au guvernantii si presedintele....nici macar parlementarii nu au consilieri...
Judecatorii au doar grefierul de sedinta (care nu este de fiecare data acelasi)..ala ia doar notite in sala (ca nu-si mai aminteste nimeni ce s-a vorbit daca nu se noteaza pe hartie _ scripta manet )... Consilierul ar fi ca si cum ai pune asistenta sa lucreze la dantura unui pacient si tu ti-ai da cu parerea .
...confuzia nu-ti apartine si aceasta perceptie este indusa de base si boci - iti imaginezi ce teama ii este la base de dosarele lui pe care le-a dosit in urma cu 5 ani? Dar astea care stau sa vina ?
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:34
...sa va spui si voua o stire vesele: cica mearsa base cu marie la un restorant ce-i amintea de tineratele lui de marinel si nu vezu, seracu, ca e nunta - cica o confunda pe miresica cu alba ca zapada sau ca zana zorilor (nu-i prea clar cu cine).... sa aseza la o masa (da nu obsarva ca este aperitivul gata pregatit acolo si nu sa da comanda).... manca.... beu.... dansa cu marie si - daca baga el de sama ca nu-l baga lumea in sama - sa baga in sama, adeca in hora de mana ca aia avusara orbul la gaina si nu stiau ce mare cinste le facea gaozaru (nu dadea ca asa le zice el la astea care e de parte barbateasca,; alea de parte femeiasca e pasarici)
....na ca ma rasai pana dadui in verde ....tulai, doamne....
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:02
haideti sa ii plangem pe saracutii de judecatori...ca au multe dosare de lucrat...si putine parale de luat! pai nu ii obliga nimeni sa fie judecatori..pot lucra in privat , oriunde e mai lejer!! dar la cate sute de milioane iau lunar, de fapt miliarde adunand si spaga, ar fi bine sa nu mai comenteze nimic!! astazi nu isi merita nci 20% din lefuri!! si isi permit sa ne sfideze..stabilindu-si singuri lefurile!! cata nesimtire au..ceva de speriat

daca ar fi o lege buna prin care sa le fie verificate averile si confiscate unde nu pot fi justificate + racoare pe multi ani ...multi ar deveni cinstiti, modesti si competenti!
superbus
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:30
cati rechini au fost anchetati si condamnati dupa revolutie? dar cati judecatori,procurori corupti au ajuns la racoare? avem una din cele mai corupte justitii din ue si cred ca niciun judecator ori procuror inchis!! asta e romanica... sa le dublam salariile incompetentilor ar fi cea mai buna solutie!!!
superbus
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:03

bine plantat subiectu' la Relatii Sex!!
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:40
...Singura solutie pentru eradicarea acestui "cancer social," este luarea de atitudine publica si exercitarea de presiuni asupra... politicienilor alesi pentru a ne servi si reprezenta. Cu cat mai multi oameni isi cunosc si exercita drepturile date de Dumnezeu la libertate de constiinta si exprimare, cu atat mai greu le va veni acestor...... "viermi gaunosi "sa-si faca treaba lor murdara...........


........
Romania si-a pierdut in buna masura trasatura de stat de drept.... Pentru ca elementul definitoriu al unui sistem democratic este separarea celor trei puteri in stat: puterea legislativa, puterea judecatoreasca si puterea executiva.
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:29
...Singura solutie pentru eradicarea acestui "cancer social," este luarea de atitudine publica si exercitarea de presiuni asupra... politicienilor alesi pentru a ne servi si reprezenta. Cu cat mai multi oameni isi cunosc si exercita drepturile date de Dumnezeu la libertate de constiinta si exprimare, cu atat mai greu le va veni acestor...... "viermi gaunosi "sa-si faca treaba lor murdara...........


........
Romania si-a pierdut in buna masura trasatura de stat de drept.... Pentru ca elementul definitoriu al unui sistem democratic este separarea celor trei puteri in stat: puterea legislativa, puterea judecatoreasca si puterea executiva......................................................
Reprezentantii mai multor natiuni se intalnesc intr-un restaurant. Toti au cerut cate un pahar de vin, dar cand au adus vinul, in fiecare pahar era o musca.
Suedezul a cerut alt vin in acelasi pahar.
Englezul vin nou in pahar nou............
Finlandezul a scos musca si a baut vinul.
Rusul a baut vinul cu tot cu musca.
Chinezul a mancat musca, dar nu a baut vinul.
Evreul a prins musca si a vandut-o chinezului.........
Romanul a baut trei sferturi de pahar si a cerut sa-i fie schimbat.
Norvegianul a prins musca si s-a dus la pescuit.
Irlandezul a maruntit musca si i-a trimis paharul englezului.
Americanul a inceput proces impotriva restaurantutlui si a cerut 65 mil dolari daune morale..............................
Scotianul a prins musca de gat si a zis:
- Chiar acum sa scuipi tot ce ai baut!....
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
relatii pe internet ... 92 De la: Blonda_Suprema 7 August 2013 17:41
buna... 49 De la: tugubel 11 Decembrie 2011 15:52
debut sexual 95 De la: KNIGHT_31 30 August 2010 00:04
Ghici ghicitoarea mea!! 14 De la: estela 30 Mai 2010 03:20
Setari Cookie-uri