Disolutia statului roman

bine faci! nu spune!
LILO
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:38
tu sau eu, bebe?
panty_C
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:38
pik, imi permisesem sa te completez, dar cred ca nu-i placu la nene garbo ca nu aparu postarea.... mai incerc odata : daca sunt ministere infiintate special pentru tot felul de fufe (pleca Ritzi si veni amanta lu Flutur); daca avem o ministreasa blonda de la drept care prin 2004 se certa la golden sprit cu Adriana Saftoiu (si chici cine castiga) ce-si permite sa de cu tifla la parlamentari romani si sa trimita la o comisie de ancheta acte false, pe care angajatii ei au refuzat sa puna stampila de conformitate; daca ministrul industriilor este cercetat penal; daca fusese pus la cotroceni un consilier craiovean ce era cercetat pentru sechestrare de persoane, crima organizata, detinerea ilegala de arme si munitii; daca fratele presedintelui se ocupa de contracte de armament...si mai continuati si voi .. ganditi-va de la ce pardid sunt acestia?
Ce termopane, masusi Tamara??? astea sunt jocuri de copil mic...aici se discuta de conflicte diplomatice la nivel UE (vezi suspendarea vizitei in Olanda)
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:41
pai ar fi bine sa taci si tu si cine mai vede...
panty_C
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:41
olandezii,or pus "cucuveaua" pe masa!!! HA HA HA
LILO
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:46
http://www.youtube.com/watch?v=W9gTQliXZrA
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:49
puneti PUBLICITATE...
LILO
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:52
Daria-Pet,
Vezi aici: http://www.libertatea.ro/stire/video-iata-cum-i-au-multumit-fanii-din-romania-lui-michael-jackson-255231.html
Cand o sa fii tu in stare sa organizezi si sa executi cateva chestii de genul asta, si sa nu mai stai tu si altii doar sa carcotiti pe la colturi, nefacand nimic , negandind nimic, ci doar asteptand sa vi se dea, sa pice din cer, eh, abia atunci poti avea pretentii la ceva...
Zet
Postat pe 9 Septembrie 2009 07:53
Hey, asta e topic de injuraturi? Ca sa stiu si eu daca injur sau draganesc!
Ciresica
Postat pe 9 Septembrie 2009 07:59
Ai dreptate Zet ,dar si cacoteala pe la colturi e buna.....toate trebuie sa aiba un inceput.... Apropo videoclipul e super!
Flor60
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:41
Draga, zet,atata timp cat exista oameni nemultumiti care prefera sa nu-si exprime public parerea si sa nu sanctioneze clasa politica mergand la vot, nu voi putea organiza asa ceva. Daca era altcineva presedinte, pun pariu ca lumea era demult in strada...
Eu obisnuiesc sa-mi spun parerea public, vorbind direct cu prietenii si cunostintele, postand comentarii la articole din ziar si acum am deschis acest topic pentru ca sunt sigura ca nu sunt singura nemultumita din tara. Stai linistit - nu mi-am propus sa te corup la o actiune de strada.
Sa inteleg ca tu esti de acord cu ce se intampla la ora actuala in tara?
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:49
De la: Flor60, la data 2009-09-09 08:41:41Ai dreptate Zet ,dar si cacoteala pe la colturi e buna.....toate trebuie sa aiba un inceput.... Apropo videoclipul e super!
carcoteala....scuze
Flor60
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:52
zatzuleeeeeeee, sunt pe aici, stiu ca ti-era dor sa ma vezi!
pik_nik
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:03
s-o racit cafelutza?
LILO
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:08
Eu am scris propunerea mea de desfiintare a celor 7 ministere si ratiunile pentru care nu vad justificarea pe blogurile unor oameni politice (consider ca si asta este o forma de protest).
Esti amabil sa-mi demonstrezi si mie care este logica sustinerii acestora intr-o perioada de criza (tinand cont de faptul ca ministerul tineretului si sportului, ministerul turismului, ministerul relatiei cu parlamentul - nu au exista in perioade cand nu a fost criza) ?
Ai facut socoteala cat consuma aiurea aceste ministere, ca eu nu am acces la organigrama si fondurile alocate lor si imi permit doar sa-mi imaginez pentru cultura mea generala (ai observat- cred - ca nu mi-am permis sa avansez cifre)?
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:09
De la: LILO, la data 2009-09-08 23:09:40 pik nik comunista am fost facuta de "blindul" anakin.tu ma faci prm-ista.nush cine m-o facut "sora"(apartinatoarea unei orientari religioase).mama (saraca) m-o facut romanca.. spuneti-mi si mie ce sunt? ca nu mai stiu help!pierdut identitate
eu te consider sora mea si prietena mea LILO ca mi-ai intrat tare la inimioara
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:59
De la: daria_pet, la data 2009-09-09 08:49:16Eu obisnuiesc sa-mi spun parerea public

Foarte bine faci!
Ai vazut in link-ul anterior ce poate face sincronizarea a 100 de romani. Uite ce face o femeie de 30 de ani, Alexandra Svet "Treziti-va! Asta nu e Romania NOASTRA!" : http://www.facebook.com/group.php?gid=2006...id=200614625390 si are cateva mii de sustinatori.

Poate ar trebui facut ceva mai mult... in sensul implicarii in a crea societatea romana dorita...


P.S. Daria_Pet, nu am absolut nimic personal cu tine sau cu orice forumist civilizat. M-am adresat tie, pentru ca tu ai deschis topicul. Dar eu nu fac politica si nici simpatii politice nu am.
Ciresica, topice de injuraturi sunt acolo unde scrie un prieten de-al tau, fa si tu cum te taie capul...
Zet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:24
draga, zet - "Eu neleg c domnioara Svet vrea s fac un bnu cinstit pe spinarea fraierilor care s-ar ntoarce-n ar sau ar veni, prin firma de relocare pe care o manageriaz (din cladirea lui Locic), mnai de nalte idealuri revoluionare, dar nu chiar toi avem ciung-n pr. Fiindc obisnuim sa ne tundem scurt ca s nu ne-o lipeasc alii. " sunt spusele lui Ciutacu si subscriu la ele fara altre comentarii - ar fi de prisos.
Daca ar fi manata de "imensa dragoste de tara" nu ar astepta sa fie remunerata pentru ce face....
Eu si altii ne exprimam opinia pe unde ne permit resursele materiale (de - nu toti suntem manegeri la firma respectiva, mai suntem si niste umili someri cu ceva diplome in buzunar) riscand sa fim improscati cu noroi pentru opiniile noastre si nu cu bani, asa cum asteapta aceasta domsorica ..
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:44
In alta oridine de idei, astept sa-mi spui o parere pertinenta vis-a-vis de cele 7 ministere pe care eu le vad de prisos si de strans cureaua la onor Guvern si sa-mi arati unde am gresit sau ce este inexact in expunerea mea de motive
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:46
eu vreau acasa ca nu ma place acilea
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:47
buna,fetelor gata cafeaua?
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:49
De la: margelatu_68, la data 2009-09-09 10:49:32 buna,fetelor gata cafeaua?
gata cafeaua, vrei si tu o cafea?
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:52
yanyo,abia venisi si vrei acasa???
vreau si eu....in Congo
eladaela
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:54
yanya, am baut una la cinci ,dar nu stiu,nici prea multa nu e buna,in exces asa
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:56
De la: eladaela, la data 2009-09-09 10:54:10yanyo,abia venisi si vrei acasa???
vreau si eu....in Congo
nu-mi place aici , faptul ca am fetita aici in tara, cand sunt cu ea e diferit , dar cand vad ce mitocanie e aici , ma dezgusta, cel putin vanzatoarele sunt deplorabile iar coafezele la fel, cei 7 ani de acasa sau dus pe rapa, deci intr-un cuvant eu spun DEPLORABIL, tot ce se intampla in saraca tara a noastra
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:57
De la: margelatu_68, la data 2009-09-09 10:56:10yanya, am baut una la cinci ,dar nu stiu,nici prea multa nu e buna,in exces asa
hmmm ca sa nu fie cafeaua prea tare iti pun laptic , dar cred ca nici asa nu-ti place
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:58
yanyo,daca nu ne spui si tu ca aici in tarisoara noastra au ramas doar oamenii de nimic,suntem pretenare.
nici mie nu-mi place ce vaz dar asta e....n-am unde draq sa plec.
eladaela
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:59
De la: daria_pet, la data 2009-09-09 10:46:25In alta oridine de idei, astept sa-mi spui o parere pertinenta vis-a-vis de cele 7 ministere pe care eu le vad de prisos

Eu nu as desfiinta nici unul din ministerele enumerate de tine. Daca continui cu logica expusa, tu ai pastra doar vreo 5 ministere, iar restul le-ai face directii...

Pentru o judecata limpede, ar trebui sa citesti putin despre felul in care functioneaza un guvern si parghiile de conducere in functionarea unui stat. Atunci ai realiza ca nu e vreo disolutie a statului roman, cum spun si acei "analisti" politici inregimentati in campanii electorale...
Tu esti puternic influentata in ce scrii de un partizanat politic... asa pare... ca urmare si tu faci campanie electorala...
Zet
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:59
multumesc,ca esti tare draguta,dar sa vedem poate e mai dulce un pic!
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:00
Mergeti la cafenea ca veti gasi o cafeluta la nisip excelenta
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dimineata se face sexul cu nevasta ca sa fii primul 119 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:54
sarcina??? 6 De la: iceboxxx 7 Februarie 2012 03:38
Muntele lui Venus 107 De la: daria_pet 17 Mai 2011 17:11
La Ginecologie.... 9 De la: AnonimSbS 9 August 2009 02:40
Prima noapte..Sfaturi, Multumesc anticipat! 35 De la: kinga444 4 Octombrie 2009 20:49
Setari Cookie-uri