Disolutia statului roman

de za,o caut!zarea sai de ce nu criiiiza,nu? dar km la aragaz si altele depinde cum amenajezi toate intr-o bucatarie si depinde de organizare si membri draguta mea!!!
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:48
... margelatule, vaz ca nu te lasa inimioara sa ne parasesti... lasa calu sa-l punem la caleasca si meri sa ne scapi de criza
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:49
dario,eu nu plec,nu si nu!!stau aci sa mor martira
unde ma mai distrez eu mai bine ca aici?ia sa va spui una....
ieri imi trimit barbatul cu copilul la medicul de famelie(a facut saracutul bronsita cu schimbarea asta de temperatura,ca nici vremea nu mai e ce a fost in tara asta).
in fine,ii da tantila reteta cu medicamente,se duce al meu la farmacie si le ia.
vin acasa de la munca si ca o obsedata ce sunt ma uit si eu pe cutii la termene de valabilitate si ce sa vezi,surpriza naibii...pe cutia cu sprayul bronhodilatator(copilul meu are astm bronsic)termenul era 08.2009!!!
ma iau nervii capului si ma duc la tantila la farmacie,in prima faza cu duhul blandetii,ca de,m-a facut mama o doamna....
pai si cand i-am vazut reactia(in prima faza avea indoieli ca l-am luat de la ele,pana i-am aratat si bonul),ca nu ea,ca colega ei,ca nu sunt ele de vina ca furnizorul care a amestecat intre cutii si acea cutie....am crezut ca o strang de gat!!!!
ce scuze,ce explicatii pertinente...mi-a zis ca bine ca m-am uitat...deci m-a facut fata dasteapta,trebuia poate sa-i multumesc...
asta-i tara in care traim,unde mai gasesc eu asa ceva???
eladaela
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:49
si cumparaturile cum le faci,pe jos?
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:51
De la: eladaela, la data 2009-09-09 11:49:57dario,eu nu plec,nu si nu!!stau aci sa mor martira
unde ma mai distrez eu mai bine ca aici?ia sa va spui una....
ieri imi trimit barbatul cu copilul la medicul de famelie(a facut saracutul bronsita cu schimbarea asta de temperatura,ca nici vremea nu mai e ce a fost in tara asta).
in fine,ii da tantila reteta cu medicamente,se duce al meu la farmacie si le ia.
vin acasa de la munca si ca o obsedata ce sunt ma uit si eu pe cutii la termene de valabilitate si ce sa vezi,surpriza naibii...pe cutia cu sprayul bronhodilatator(copilul meu are astm bronsic)termenul era 08.2009!!!
ma iau nervii capului si ma duc la tantila la farmacie,in prima faza cu duhul blandetii,ca de,m-a facut mama o doamna....
pai si cand i-am vazut reactia(in prima faza avea indoieli ca l-am luat de la ele,pana i-am aratat si bonul),ca nu ea,ca colega ei,ca nu sunt ele de vina ca furnizorul care a amestecat intre cutii si acea cutie....am crezut ca o strang de gat!!!!
ce scuze,ce explicatii pertinente...mi-a zis ca bine ca m-am uitat...deci m-a facut fata dasteapta,trebuia poate sa-i multumesc...
asta-i tara in care traim,unde mai gasesc eu asa ceva???
dar farmacista ar da un medicament expirat copilului ei, femeie fara inima
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:52
..in congo
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:54
yanyo,am intrebat si eu ca omu' ce se putea intampla daca eu nu ma uitam si ii dadeam copilului acel spray bronhodilatator(i-am spus ca nu este vorba totusi de un paracetamol sau de o vitamina c),iar raspunsul ei a fost o ridicare din umeri....
oare ce trebuia sa ii fac??
eladaela
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:55
dariuto,te deranjez cumva?sau nu pot avea o parere?de ce te supara cate ceva?adevarul nu doare sa stii!trebuie sa ne conformam,nu?hai pupici!
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:55
....margelatule, am pejosul in fata blocului si nu mi-l zgarie nima, nu mi-l fura - ca noi astia, somerii, altceva nu ne permitem, mamicule...
Scuze - ma gandeam ca faci si mata pe cavalerul si-mi imprumuti calul
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:56
bravo te felicit!ai o solutie stranie!ai grija de tine!doar suntem romani nu?
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:59
ati uitat fetelor,al meu la furat de mult si astia dau din umeri nu mai gasesc nici urmele,cica fac restrusturari si la ei!erau agitati!
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:01
dariuta zii cu pejeul de care ai????si io am unu si l iubesc ca pe ochisorii mei....
nazirra
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:06
...mai, nazira, eu am doua pejosuri - unu prin casa si unu de piata ...
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:08
daca e rosu 127,nu mai eee!
margelatu_68
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:08
...cheltui cam mult cu ele ca trebuie sa le dau papica sa nu moara de inanitie... cam mare luxul, da fac toti banii..
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:10
De la: daria_pet, la data 2009-09-09 12:10:11...cheltui cam mult cu ele ca trebuie sa le dau papica sa nu moara de inanitie... cam mare luxul, da fac toti banii..
yanyacharberet
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:00
e vorba de pejosuri
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:05
dap neneaca, copii trebuie ingrijiti din pripa..e ceea ce credeam si eu, iaca mi s-o luminat misteru..
kyra
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:10
Azi discuta Base cu reprezentantii Consiliului Magistraturii. O declaratie soc a presedintei mi-a atras atentia: presedintele a cerut parchetului sa-i arate un anume dosar ce nu a fost definitivat si inaintat instantei
Cum si-a putut permite asa ceva? Unde este separarea puterii in stat? Ne-am intors la epoca ceausista? Este cumva vorba de dosarul inceput in ianuarie 2009 impotriva fratelui sau Mircea si a nepoatei sale in transportul ilegal de munitie din 2008 despre care ne-a atras atentia interpolul Olandez? Se pare ca da...
Cand am deschis topicul acesta nu-mi imaginam ca disolutia este atat de mare si vor interveni surprize si mai mari....
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:18
imda...eu am senzatia asta de un de zile....daria...aia cu re-intoarcerea
fleur_de_lis
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:22
Alta stire vesela : inca presedintele Romaniei a participat la o intalnire cu un interlop cunoscut care, in urma cu ceva timp, a injunghiat in umar pe presedintele consiliului judetean, iar fiul lui a strivit piciorul insotitorului presedintelui consiliului judetean. Acest interlop se ocupa, printre altele, de camata, santaj, tot felul de violente. I se spune Mondialul si i-a facut cadou sotiei presedintelui tarii un colier de aur in valoare de 485.000 euro
In ce tara civilizata un interlop - sori - o persoana controversata, sub ochii mediei, pune la gatul sotiei presedintelui tarii (care priveste cu satisfactie scena) un colier de o asemenea valoare??
Este normal asa ceva si am inceput eu sa vad anormal?
Zet nu a mai dat pe aici sa ne lumineze si nici la intrebarile mele nu a raspuns. Cred ca m-a abandonat
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:26
nu mai bine nu mai deschizi tu televizorul daria??
fleur_de_lis
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:28
..il deschid, love, ca sa vad ce tampita am fost in 2004. Se spune ca fiecare tara are conducatorii pe care-i merita. Schimbare am vrut, schimbare am facut.... il deschid ca sa casc bine ochii si sa nu mai fac aceeasi greseala..A gresi e omeneste, dar a persevera in greseala e prostie..
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:31
da! asta da! eu sunt speriata oarecum din 2007, cd fix de ziua mea a iesit lumea la universitate sa ii ceara plecarea! nu a fost suspendat el atunci??
fleur_de_lis
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:33
De la: daria_pet, la data 2009-09-10 14:26:24Alta stire vesela : inca presedintele Romaniei a participat la o intalnire cu un interlop cunoscut care, in urma cu ceva timp, a injunghiat in umar pe presedintele consiliului judetean, iar fiul lui a strivit piciorul insotitorului presedintelui consiliului judetean. Acest interlop se ocupa, printre altele, de camata, santaj, tot felul de violente. I se spune Mondialul si i-a facut cadou sotiei presedintelui tarii un colier de aur in valoare de 485.000 euro
In ce tara civilizata un interlop - sori - o persoana controversata, sub ochii mediei, pune la gatul sotiei presedintelui tarii (care priveste cu satisfactie scena) un colier de o asemenea valoare??
Este normal asa ceva si am inceput eu sa vad anormal?
Zet nu a mai dat pe aici sa ne lumineze si nici la intrebarile mele nu a raspuns. Cred ca m-a abandonat
e posibil ca prima doamna a romaniei stie sa faca ceva foarte special celui care ia daruit colierul cadou,hmmmm pisica blanda zgarie rau, ma refer la baseasca
yanyacharberet
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:25
a fost suspendat, love, dar constitutia spune ca dupa ce-l suspenda parlamentul se face referendum - asta ca o masura de prevedere sa nu dea parlamentul jos presedintii cand vrea muschiul lui. La referendum au mers doar 37 % din populatie, restul il injurau, dar stateau merci pe telenovele sau meciuri. Ai lui au iesit incorpore la vot...si uite asa a avut dumnealui 50 si ceva sau 60 % din participantii la vot si a ramas in continuare. De aceea zic sa nu ne mai lamentam ca merge traba rau...merge rau pentru ca nu ne exercitam drepturile...Ciudat - pe timpul impuscatului am fi vrut sa alegem si nu puteam, acum putem sa ne exercitam dreptul, dar nu vrem..
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:42
yanya, exclus...seraca Marioara este sub papucului tiranului. Dupa cate imi amintesc, prin 2000 ea statea acasa la cratita si Base la golden sprit cu blonda de la drept. Colierul ala cred ca o sa mearga in pusculita la aia mica - ma gandesc ca nu o fi atat de magar sa-l dea la blonda.
Am prins aseara stirea din zbor, iar azi de dimineata am vazut unde a fost: la o paranghelie a tiganilor si a dansta cu tigancile in hora. Era cand langa regele Cioaba, cand langa Mondialu. Mariuta, seraca, statea pe margine si privea cum se da in stamba si baga nasul pe la tatasoarele tigancilor ilustrul ei sot.
Aia mica umbla acum cu fiul unui mafiot care la frageda varsta de 29 de ani inca nu are serviciu (a fost consilier cateva luni si a dat de greu)cu un brat, umar si spate tatuat, iar taticu era foarte incantat de noua achizitie a fica-si, ca Hrebenciucu mic era prea serios si muncea pentru banii lui si nu astepta de la taticutu - deci nu corespundea..
daria_
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:51
ce tara plina de MERDE
yanyacharberet
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:58
tu mi-amintesti de personajul acela din asfalt tango yania...care abia la sf filmului renunta la franta si invata sa spuna ....pe romaneste!
fleur_de_lis
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:00
De la: fleur_de_lis, la data 2009-09-10 20:00:32tu mi-amintesti de personajul acela din asfalt tango yania...care abia la sf filmului renunta la franta si invata sa spuna ....pe romaneste!
asa mai pe intelesul tau am spus .....ce tara plina de rahati
yanyacharberet
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dece varsta de 20 de ani ii asa dificila? 69 De la: gmpa 3 Mai 2010 00:28
Indepartarea ridurilor 14 De la: garbo_407365 24 Aprilie 2017 19:43
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
ajutor va rog! 1 De la: garbo_507383 17 Septembrie 2020 18:40
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Setari Cookie-uri