Disolutia statului roman

Nu te speria Anakine ca de fapt sunt blanda. Parol. Poti sa ma iei linistit acasa. Unde ma pui acolo stau.
Tiffany
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:10
bine, tiff, daca zici ca stai cuminte acolo unde te pune omu', te iau si acasa

Uite, chestia asta imi aminteste de un prieten al meu, care mai are obiceiul sa ma sune si sa imi propuna sa merg la o bere cu el. Nu il pot refuza, dar il intreb unde o bem.. si ce credeti ca imi raspunde? "In gura o bem, ca pe-acolo se bea!"
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2009 21:45
....ce cauta un fost consilier al lui Remes (cred ca nu a uitat inca nimeni dosarul "caltabosul")pe post de premier al Romaniei?
....de ce ii platesta Statul Roman acestui domn spp-isti, masina de serviciu? in calitate de ce?
daria_
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:15
parca mai conteaza pe cine mai platim si pe cine nu!? tot o apa si-un pamant>>.
LILO
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:17
...tifani, unde ai auzit tu ca a fost Patriciu in viata asta sau intr-o alta viata la psd?
....Patriciu a fost si este prietenul lui Tatriceanu care este fostul premier agreat de Basescu, a contribuit la campania presedentiala a acestuia..... nu-mi amintesc sa fi fost vreodata Patriciu la psd, ci la pnl....


...cat cuvant poate sa aiba un presedinte care spune ca doreste sa puna un premier de la pdl, ca astia sunt partid majoritar (ei au cu 3 parlamentari in plus, iar psd-ul a avut 600 de voturi in plus - curat uninominal) si in perioada asta este nevoie de un premier politic, nu un tehnocrat care sa fie o marioneta trasa de sfoara de politic, iar a doua zi propune un tehnocrat?

...cu ce este mai bun un primar de Bucuresti si unul de Cluj, fata de un alt primar (de 13 ani in functie)indiferent din ce colt al tarii este?

daria_
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:24
..lilo, nu ai inteles: noi platim pe Croitorul de parca Parlamentul Romaniei i-ar fi acordat deja increderea...adica platim doi, dar nu avem doi premieri....
daria_
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:25
lasa ca se supara Doamne-Doamne si mai apare unul pana maine dimineata...
tutankhamon
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:33
De la: tutankhamon, la data 2009-10-16 00:33:02lasa ca se supara Doamne-Doamne si mai apare unul pana maine dimineata...




LILO
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:51
sau poate doi?????

nuuuu....trei.....cei trei purcelusi....
tutankhamon
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:55
3 Doamne..
AMELYY
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:58
...apare si propunerea sicreta a pdl-ului....
daria_
Postat pe 16 Octombrie 2009 01:06
Daria, e bine ca ai vazut doar atat din ce varza cu carnati am facut in postarea mea. Am scris in loc de pnl - pd, trebuia sa scriu ca Patriciu a fost in pnl in timpul psd-ului. Chiar m-am enervat si am scris ce mi-a venit la tastatura. Bine ca nu v-ati prins ca ma puteati face de cocoo rau. Asaca o las asa cum a cazut si am sa stau ca si pana cum deoparte de politica ca si asa nu ma pricep. Oricum esenta a ceea ce am scris e cam aceeasi, si dispretul si ura pentru psd ramane aceeasi.
Tiffany
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:45
...Patriciu a fost si este in pnl din 1990 si a fost bun doar atat cat a finantat campania marinelului.... a incercat sa-l bage base la apa, dar nu a avut dovezi...

...marinelul imparte oamenii in doua parti: aia buni care ma finanteaza pe mine si aia rai si corupti care nu ma finanteaza pe mine....

...nu exista politicieni curati...chiar si vestitul Tony Blair, favorit in cursa pentru sefia UE, este acuzat ca a acceptat mita zeci de mii de euro de la miliardarul ucrainian Victor Piniciuk pentru sustinerea unui discurs cheie pe tema aderarii (asa se ia mita, nu praful in ochii romanilor cu presupusa mita in termopane..)...

...sau, exemplu de pe plaiurile mioritice, oferirea a 30 % fratelui marinelului in firma care se ocupa de comert si manipulare a armamentului si munitiei....
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:48
...Patriciu a fost si este in pnl din 1990 si a fost bun doar atat cat a finantat campania marinelului.... a incercat sa-l bage base la apa, dar nu a avut dovezi...

...marinelul imparte oamenii in doua parti: aia buni care ma finanteaza pe mine si aia rai si corupti care nu ma finanteaza pe mine....

...nu exista politicieni curati...chiar si vestitul Tony Blair, favorit in cursa pentru sefia UE, este acuzat ca a acceptat mita zeci de mii de euro de la miliardarul ucrainian Victor Piniciuk pentru sustinerea unui discurs cheie pe tema aderarii (asa se ia mita, nu praful in ochii romanilor cu presupusa mita in termopane..)...

...sau, exemplu de pe plaiurile mioritice, oferirea a 30 % fratelui marinelului in firma care se ocupa de comert si manipulare a armamentului si munitiei....

...ori, un serviciu de 4 ore la luxel platit cu 7000 lei/luna
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:51
De la: daria_pet, la data 2009-10-17 14:48:50...Patriciu a fost si este in pnl din 1990 si a fost bun doar atat cat a finantat campania marinelului.... a incercat sa-l bage base la apa, dar nu a avut dovezi...

...marinelul imparte oamenii in doua parti: aia buni care ma finanteaza pe mine si aia rai si corupti care nu ma finanteaza pe mine....

...nu exista politicieni curati...chiar si vestitul Tony Blair, favorit in cursa pentru sefia UE, este acuzat ca a acceptat mita zeci de mii de euro de la miliardarul ucrainian Victor Piniciuk pentru sustinerea unui discurs cheie pe tema aderarii (asa se ia mita, nu praful in ochii romanilor cu presupusa mita in termopane..)...

...sau, exemplu de pe plaiurile mioritice, oferirea a 30 % fratelui marinelului in firma care se ocupa de comert si manipulare a armamentului si munitiei....


.......ori, un serviciu de 4 ore la luxel platit cu 7000 lei/luna pentru elena ca lumineaza bucalele decand era tati primar si 50 de ani de la semnarea contractului in colo.....
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:08
...ce drac de lucrat este la forumul asta daca nu apuci sa scrii tot si se posteaza cate o parte..cate o parte si a treia oara integral???
...nu pot nici pentru ca sa ma nervozez si sa arat cat sunt de nervozata ca nu for sa sa miste fetisoarele alea palide...cica s-or imbolnavit...:(
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:13
Dar de unde stii tu ce salariu are Elena bre? Lucrezi la salarizare la Luxten? Si apoi, bravo ei. Luxten e companie privata si poate oferi salariu cui si cat vrea. Daca stie fata sa negocieze, de ce nu. Altii fura din bugetul statului pana la umar si nu se mai scrie nicaieri.
Micass
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:31
asa-i maica..`oti cu totii !
melanie
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:33
....micas, cat castiga acolo a spus chiar ea ca a avut succesuri in viata, a facut facultatea in America (a facut de fapt un semestru si nu trei - cum au ei programa acolo, iar la sfarsit sa dea un examen - au trimis o notificare cei de acolo) si lucreaza la Luxten 4 ore/zi ca trebuie sa mai mearga la Bruxel (atunci era secretara Monicai Iacob Ritzi care era europarlamentar)..cand a fost luata la intrebari din ce bani traieste si cum de isi piermite masina luxoasa si haine extravagante a zis cu gurita ei siliconata 7000 roni.... (la emisiunea zig zag a lui Ion Cristoiu facuta inainte de alegerile europarlamentare) (intre noi fie spus - nu mi-a placut emisiunea ca au fost intrebarile si raspunsurile stabilite dinnainte si prea a menajat-o Cristoiu)
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:47
...chiar crezi ca le concesiona base (atunciu era primar de bucale)gratis la aia iluminatul pe 50 de ani???
...daca ii intrebi pe cei de acolo cat salariu au ei si daca au vazut-o pe acolo (a declarat ca recupereaza in uschend orele pe cale le lipseste de acolo ca vrea sa-si pastreze postul) sigur nu-i mai iei apararea....
daria_
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:50
asa e daria...confirm....salariul ebei la luxten.....am vazut emisiunea si eu...si nu sta mama 4 ore la munca...or aratat-o in can-can ca vine numa juma de ora dupa care dispare la volanul jeepanului sa ia masa cica si e dusa in ceata...asta inainte sa fie shparlamentar la bru-xeles...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:32
...la emisiunea lui Cristoiu facuta inainte de europarlamentare am auzit declaratia ei ca lucreaza 4ore/zi pentru 7000 roni/luna....

....can-can nu citesc, dar am vazut-o intr-o emisiune a Cristinei Topescu cand declara ca isi pastreaza postul si vine la serviciu sa recupereze orele in weekend...

..cred ca la chestiunea zilei am scris cheltuielile pe care le-a facut inainte de europarlamentare cu siliconarea buzelor si nu numai....acolo am copiat din ziare .....
daria_
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:16
daria, "sa traiesti bine!":P
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:22
....pai traiesc cum mi-am asternut...
...cu suba pa mine in miez de iarna...cred ca majoritatea oraselor din tara descopera ce a zis gaga: "iarna nu-i ca vara"...iote..daca nu ne zacea el, noi ni ovsarvam...
...nush cum sa face da otoritatile noastre is tot timpu luate pe nepregatite de iarna...si nici sa ma nervozaz nu am cu ce....
daria_
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:30
fix de aia am facut un efort financiar si ne-am bagat la jug cu un credit pe cinci ani, ca sa ne punem termopane si centrala.....ca veneam acasa si trajea prin toate shelea ca pi shahlau....si inghetam, oricate bulendre puneam pe noi...acuma ni se rupe de radet....afara bate vantul ca un crivat, in casa e ca vara, la plaja....unde mai pun ca nu mai platesc aiurea o caldura pe care nu o aveam niciodata....e adevarat ca platesc gazul....dar macar nu il platesc aiurea...am pus termostat si platesc atata cat consum...
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:49
....thut, singura, cu doi copii la facultate nu-mi prea permit sa fac vre un credit.....asa ca-mi pun suba pa mine si suflu in deste....astept sa vada si dom primare de la noi ca e zapada afara si sa nu mai astepte pana la 15 nov. ca sa bage caldura...
daria_
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:17
io ce sa mai zic??? cand am plcat cu creditul asta...aveam amandoi servici...acuma am numai eu.... si al meu nu gaseste niika....a lucrat in bcr....8 ani....l-au aruncat ca pe o masea stricata....si dupa aia tutele alea l-au asasinat 2 luni cu telefoanele pentru ca nu stiau cum se face ceea ce preluasera de la el... si tot ce am apucat sa punem deoparte s-a dus.....11 milioane rata la banca pe luna nu e usor....stiu ce inseamna...
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:22
...azi, dupa ce s-a convins marinelul ca nu poate santaja parlamentul cu bau bau dizolvare pe data de 7 decembrie, s-a autoinvitat la pro tv si ne-a anuntat, in stilul caracteristic, ca, daca nu va putea face Croitoru guvern, o sa stam cu micul muc pe cap pana in ianuarie ("o sa las viitorului presedinte sa se pronunte asupra candidaturii unui alt premier")...
..parca era urgenta sa existe un guvern care sa poata sta la discutie cu fmi-ul pentru ca altfel nu se mai pot platii in noiembrie si decembrie pensiile si salariile...

...cica sloganul lui base este Romania bunului simt... bunul simt, in acceptiunea marimelului inseamna un parlament care sa voteze ce-i ordona comandantul suprem...
daria_
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:31
...declaratie nesocanta a delegatiei FMI dupa intalnirea cu muc cel mic (care a intarziat pentru ca descuta la etno tv. ce dastept, censtit si harnec era el cand merea cu gastele la pescut) si psd-ul: este bine ca pe timp de criza sa se ocupe de tara guvernul unei coalitii de partide care sa aiba o larga sustine in parlament....

...mie imi cam suna a bate saua sa priceapa base - asa cica e prin alte parti in democratie.....
daria_
Postat pe 31 Octombrie 2009 00:35
...marinelul a verificat existenta coalitiei : A CAZUT GUVERNUL CROITORASUL CEL VETEAZ....
...oare s-a convins marinelu? ...nu prea cred...
daria_
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Loredana isi impinge sotul la (sexting) 13 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 16:47
Contra plictiselii 58 De la: garbo265966 26 August 2012 11:49
Femeia insarcinata si ginecologia 24 De la: anakin 23 Noiembrie 2010 00:14
dar sotia rezista sa faca sex doar cu sotul ei toata viata? 1381 De la: florin_c76 21 Aprilie 2010 15:22
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
Setari Cookie-uri