As putea sa fiu insarcinata?

Salutare tuturor! As avea si eu o problema. Poate ma lamuriti si pe mine... In aprilie am facut dragoste cu prietenul meu ... mai exact pe data de 21 si inainte sa-si puna prezervativul a curs vreo 2-3 picaturi de sperma pe mine, aproape de vagin. Incepusem sa-mi fac griji pt ca nu-mi mai venea, dar dupa cateva zile mi-a venit. In acest timp mi-a fost rau de vreo 2 ori...o data intr-o masina mi-a venit sa vomit(mirosea urat) si apoi tot asa la scoala fara motiv. Am inceput sa mananc mai mult...Acum imi simt sanii tensionati si ma dor. Luna asta trebuia sa-mi vina pe 6 dar pana acum nimic. Recunosc ca sunt ingrijorata...credeti ca as putea sa fiu insarcinata? Astept raspuns de la voi...Multumesc :*
scorpiutza_love_u
Postat pe 15 Iunie 2010 14:25
Nu ai cum sa ramai insarcinata fara ca lichidul seminal sa ajunga in interior, insa...de pre-ejaculare nu ai auzit? Simtomele tale par sa indice o sarcina, in plus intarzierea menstrei este un alt semn.Nu sunt medic, dar un simplu test de sarcina iti va confirma sau infirma temerile! ce mai stai?
Morena29
Postat pe 15 Iunie 2010 14:49
cred ca pentru linistea ta un test de sarcina este perfect,sau o consultatie,un eco ceva,simptomele par a fi a unei sarcini dar nu in totalitate.

asa ca bafta si succes.
anaROBERT
Postat pe 15 Iunie 2010 14:56
un test de sarcina nu costa mult, vreo 7 lei, si se gaseste la orice farmacie!
pinicuta_
Postat pe 15 Iunie 2010 15:30
mi-e rau! si nu, nu-s gravida!
zambila
Postat pe 15 Iunie 2010 15:32
Simptomele tale pot aparea si datorita stresului. Plus ca atunci cand te gandesti f mult la un anumit lucru tinzi sa-l vezi peste tot...
Fa-ti un test de sarcina pt linistea ta.
Rha
Postat pe 15 Iunie 2010 15:37
Hey sunt incepatoare si nu prea ma pricep la chestiile astea. De asta am indraznit s intreb p cineva care se pricepe. :)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 00:51
simptomele sunt de sarcina....dar ca sa fii sigura fa un test....ca sa stii sigur, cat inca se mai poate face ceva....
tutankhamon
Postat pe 17 Iunie 2010 01:31
De la: pinicuta_, la data 2010-06-15 15:30:16un test de sarcina nu costa mult, vreo 7 lei, si se gaseste la orice farmacie!




nu e vorba de bani...dar testul d sarcina nu pot sa-l iau acum, avand in vedere ca stau intr-o comuna unde sunt 2 farmacii si ambele farmaciste o cunosc p mami ... o s-o pun pe o prietena sa-mi ia din oras multumesc pt sfaturi. va pup
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 13:46
woooooooaa, si ti-a trebuit atat de mult ca sa te gandesti sa-i dai preietenei tale sa-ti ia un test de sarcina si sa mai deschizi si un "nou" subiect, da un search si mai gasesti multe ca asta... bai frate si pe aici o gramada de subiecte aiurea, donsoara draga, nu-ti face nimeni ecograf sau un test de sarcina pe internet, daca ai facut prostii, descurca-te altfel, daca iti zice lumea de pe aici ca nu esti insarcinata sau ca esti, nu te batea gandul sa-ti faci un test, asa-i?
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 13:54
Mai vrei un sfat?

tine-te mai bine de scoala
anakin
Postat pe 17 Iunie 2010 13:54
Da' de ce? Nu e nici pe departe la fel de interesant la scoala!

Oricum, nu crezi ca in loc de o prietena, ar trebui sa discuti cu "mami"?! Tu detii toate simptomele unei fete fara minte care se pricepe sa intre in belele! :(
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 14:00
sa ne spui daca e baiat sau fata
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 14:04
zici ca esti incepatoare?
dar cand ai facut dragoste cu prietenul erai tot incepatoare?
hai sa fim serioase
tine-te fato de scoala si lasa prostiile la o parte
tusi_Oli
Postat pe 17 Iunie 2010 14:09
ce sarirati mai asa cu gura pe fata? puse si ea o intrebare nu dadu cu paru
nelly05
Postat pe 17 Iunie 2010 14:42
trebuia sa gandeasca de doua ori si apoi sa puna intrebarea
tusi_Oli
Postat pe 17 Iunie 2010 14:46
De la: tusi_Oli, la data 2010-06-17 14:09:32zici ca esti incepatoare?
dar cand ai facut dragoste cu prietenul erai tot incepatoare?
hai sa fim serioase
tine-te fato de scoala si lasa prostiile la o parte



mda...nu am nevoie sa-mi zici tu sa ma tin de scoala :-j spre deosebire de altele eu invat...si daca nu vrei sa-mi dai un sfat...mai bine abtine-te, ok? ms;)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:15
De la: Laura_M, la data 2010-06-17 13:54:16woooooooaa, si ti-a trebuit atat de mult ca sa te gandesti sa-i dai preietenei tale sa-ti ia un test de sarcina si sa mai deschizi si un "nou" subiect, da un search si mai gasesti multe ca asta... bai frate si pe aici o gramada de subiecte aiurea, donsoara draga, nu-ti face nimeni ecograf sau un test de sarcina pe internet, daca ai facut prostii, descurca-te altfel, daca iti zice lumea de pe aici ca nu esti insarcinata sau ca esti, nu te batea gandul sa-ti faci un test, asa-i?



ba da draga :-j nu am vrut sa-mi iau ca mi-a fost frica si inca imi e ;) am zis, si o zic din nou: nu am nevoie sa ma judecati si daca nu vrei sa-mi dai un sfat, abtine-te ;) da`cata lume rautacioasa pe aici ;)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:18
De la: moniq_, la data 2010-06-17 14:00:08Da' de ce? Nu e nici pe departe la fel de interesant la scoala!

Oricum, nu crezi ca in loc de o prietena, ar trebui sa discuti cu "mami"?! Tu detii toate simptomele unei fete fara minte care se pricepe sa intre in belele! :(




da probabil ... nu pot sa-i zic mamei mele pana nu sunt sigura ... nu vreau sa o mai ingrijorez, poate nu sunt, sau sunt , nu crezi?
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:21
De la: nelly05, la data 2010-06-17 14:42:08ce sarirati mai asa cu gura pe fata? puse si ea o intrebare nu dadu cu paru



chiar asa :)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:22
De la: tusi_Oli, la data 2010-06-17 14:46:27trebuia sa gandeasca de doua ori si apoi sa puna intrebarea


m-am gandit de 10 ori;)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:22
De la: scorpiutza_love_u, la data 2010-06-17 15:21:01
De la: moniq_, la data 2010-06-17 14:00:08Da' de ce? Nu e nici pe departe la fel de interesant la scoala!

Oricum, nu crezi ca in loc de o prietena, ar trebui sa discuti cu "mami"?! Tu detii toate simptomele unei fete fara minte care se pricepe sa intre in belele! :(




da probabil ... nu pot sa-i zic mamei mele pana nu sunt sigura ... nu vreau sa o mai ingrijorez, poate nu sunt, sau sunt , nu crezi?



aa si nu-mi ziceti mie de scoala...ca sunt premianta, bine? ;)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:24
si multumesc celor care mi-au dat sfaturi ... fara sa inceapa cu gura :* mai exista si lume care e de treaba :)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:25
De la: anakin, la data 2010-06-17 13:54:20Mai vrei un sfat?

tine-te mai bine de scoala


ma tin stai linistit :)
scorpiutza_love_u
Postat pe 17 Iunie 2010 15:31
Da, daaa...
Mai taie din ele, da-le dracu', ca si eu am trecut prin varsta ta, si cunosc foarte bine sentimentul ca le stii pe toate.
Bine, dar poate ca traditia satului este sa fii mama-eroina ce traieste din alocatiile copiilor.. ce iti trebuie tie cartea atunci cand mulgi Joiana? .. spor la treaba, ca acus faci 16 ani si nu te mai baga nimeni in seama .
anakin
Postat pe 18 Iunie 2010 00:08
Raule
cricat
Postat pe 18 Iunie 2010 00:13
Scorpiutza, daca intr-adevar ai simptomele pe care le-ai descris, ar trebui in primul rand sa discuti aceasta problema cu mama ta care cu siguranta dupa ce va trece peste acest ,,soc'' , te va ajuta sa iti cumperi un test de sarcina si apoi daca rezultatul e pozitiv, te va indruma spre ceea ce e mai bine de facut, La varsta ta, eleva fiind, probabil un copil iti va ,,incurca'' putin planurile insa si un avort poate fi traumatizant nu doar fizic ci mai mult psihic. Trebuie bine cumpanit si luat o hotarare sub indrumarea mamei tale.
m_ada
Postat pe 18 Iunie 2010 00:40
ce de lamai pe aici ce aveti mai cu fata daca a pus si ea o intrebare a dat cuiva in cap ,o sa isi dea singura saraca nu o mai ajutati si voi
anaROBERT
Postat pe 18 Iunie 2010 00:42
De la: anaROBERT, la data 2010-06-18 00:42:46 ce de lamai pe aici ce aveti mai cu fata daca a pus si ea o intrebare a dat cuiva in cap ,o sa isi dea singura saraca nu o mai ajutati si voi
N-a dat i cap nimanui dar a cam dat ea cu capul de pragul de sus desi e doar un copil ce se joaca de-a oamenii mari netinand seama de sfaturile acestora.
m_ada
Postat pe 18 Iunie 2010 00:57
pai se pare ca nu o intereseaza sfaturile si parerile celorlalti cu o varsta mai inaintata ca a ei,pe ea o intereseaza doar dca este sau nu este insarcinata de parca aici ii fac eu testul sau un eco

lasa ca se face ea mare,poate odata cu copilul
anaROBERT
Postat pe 18 Iunie 2010 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce barbatii sunt niste lasi? 2 De la: zambil 26 Iulie 2009 20:52
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent 83 De la: garbo_13588 27 Octombrie 2013 00:15
mai exista pritenie adevarata? 226 De la: aztunylla 19 August 2018 16:52
Anticonceptionale yaz 47 De la: estela 3 Mai 2010 03:47
Setari Cookie-uri