Niciodata sa nu spui : "Niciodata!"

Am facut greseala de multe ori sa spun "Niciodata!"...Si, de fiecare data cand am facut asta, viata mi-a administrat vreo doi dupaci dupa cap, ca sa ma cumintesc... De ex.: in "epoca de aur" am crezut ca o sa murim noi toti si n-o sa scapam niciodata de ea(cine nu stie ce-i aia sa stai la coada la lapte de la 3 noaptea, nu stie ce-i aia criza!)...Apoi, pe alt plan, ca nu voi fi niciodata in stare sa ma descurc singura...Sau , ca n-o sa-mi placa niciodata sa conduc o masina...sau...etc.,etc.,etc. Si, s-a dovedit ca am gresit, folosindu-l pe "niciodata"...Ati patit si voi la fel? M-ar interesa f. mult si experientele altora, in acest sens, daca ele exista...Va pup si va multumesc, anticipat...
Nathaly_Albu
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:24
De multe ori Nathaly.Si cu siguranta fiecare are in viata multi de "niciodata" in functie de cit de pesimist/optimist este.
Daca eu care sunt o optimista incurabila, am lista mea de "niciodata" cum arata lista unui pesimist?
Ciresica
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STOP LEGII DUBLARII FILMELOR IN LIMBA ROMANA 127 De la: nazirra 10 Iunie 2011 23:55
unde gasesc echilibru mamicile singure? 14 De la: Blue_Tattoo 23 Aprilie 2010 15:10
LA MULTI ANI SI UN AN 2013 CU SANATATE SI NUMAI BUCURII ! 9 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 21:43
Cum sa resuscitez relatia? 28 De la: fleurdelis 13 Martie 2010 08:58
dilema 46 De la: LILO 6 Ianuarie 2010 08:22
Setari Cookie-uri