ce ati daca, casatorite fiind,dupa 15 ani, va reintilniti cu un "fost", care intimplator v-a fost si coleg de clasa,iubirea la momentul respectiv, foarte intensa, iar acum, din vorba in vorba, se poate ajunge oricind mai departe...?

ce ati daca, casatorite fiind,dupa 15 ani, va reintilniti cu un "fost", care intimplator v-a fost si coleg de clasa,iubirea la momentul respectiv, foarte intensa, iar acum, din vorba in vorba, se poate ajunge oricind mai departe...?
gabrievelyn
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:37
ce am ce?
Dupa 15 ani se duce drak si mama iubirii...ce sint eu... contele de monte cristo??!
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:50
nu nu cred ..........................i-mi iubesc asa mult partenerul incat nu ar conta nustiu ce amagire din trecut.
floare_cu_colti
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:23
un titlu asa de luuung incat pe drum ai ratari uriase.....
nu conteaza,e trendy acum....
pai se poate oricand ajunge mai departe daca,el incearca si tu ridici picioarele....
anaROBERT
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:09
sora_ilsi
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:17
scz! ti sa intamplat tie si nu stii ce sa faci?urmeaza-ti instinctul .
weronik68
Postat pe 2 Ianuarie 2011 17:22
Nu se mai poate intampla absolut nimic.
Ce a trecut.....trecut este. Trebuie sa privesti inainte nu inapoi.
myriam
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:36
Ce sa faci? Te uiti mirata si te intrebi: doamne oare ce-am vazut eu nemaipomenit la tipul asta? Acum are burta sau cearcane , a si chelit putin..
m_ada
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:44
daca timp de 15 ani nu ti-ai mai amintit de el....de ce te-ar interesa acum?inseamna ca ceva scartaie in casnicia ta.gandeste-te,pune in balanta "riscul si beneficiul",si apoi fa ce te duce capu'.eu am trecut prin ceva asemanator si m-am gandit ca nu e bine "sa dau la porci margaritare".asaca am renuntat,si nu imi pare rau deloc.
robby
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:45
sa stii mada ca asa gandesti si de mai deschite si guraaa ca doar ce e mai bun l-ai luat cu acte
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:47
Sa sti ca am avut o experienta asemanatoare. In primul an de facultate nici nu mi-am facut vre-un prieten, eram fdela primei iubiri. Dar cum ochii care nu se vad, se uita, el a plecat din tara , apoi s-a casatorit. Vara trecuta l-am reintalnit si am vorbit ca doi oameni ce nu s-au intalnit de multi ani! Imi venea sa zambesc, asta e tipul pentru care am suferit? Doamne ce gusturi am putut avea ...
m_ada
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:55
sa stii ca acu cu mintea coapta zambesti ingaduitor si multumesti domnului ca teo ferit
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 19:04
vai si eu am patit-o dar dupa 10 ani ne-am revazut nu dupa 15 .nu s-a intamplat nimic iesit din comun.
garbo025131
Postat pe 2 Ianuarie 2011 20:26
din vorba in vorba??...pai ce cauti tu sa lungesti...vorba ca sa zicem asha???
....daca vrei tu sa se ajunga mai departe probabil ca se poate ajunge ...dar ce rost are....ce relatie e aia cu 15 ani de pauza????.....nu se poate asha ceva....DACA NU S/A PUTUT CU 15 ANI IN URMA...CE ROST MAI ARE ACUM???...
garbo171675
Postat pe 3 Ianuarie 2011 09:46
Eu te inteleg.Traiesc exact acelasi lucru.Ne-am regasit dupa 20 ani si ne iubim ca nebunii.Desii fiecare are familie,simtim ca de fapt noi am fost sortiti unul altuia.Traiesc sentimente diverse zilnic:de dor,de iubire de frustrare.Stiu ca in acest moment cea mai buna solutie e sa ne oprim aici dar nu suntem un stare s-o facem.Am incercat asta de 2 ori in 2 luni,constienti fiind de consecintele purtarii noastre,dar n-am putut.Am plans amaindoi ca doi copii desi avem 35 de ani.E complicat.Zilnic ma gandesc ca e rau,gresit ce fac si totusi....parca nu pot trai fara el.Si el simte la fel,stiu sigur.
Asa ca te inteleg.Eu am hotarat sa merg mai departe,asa,ca amanta,desi niciodata n-am mai facut asta si sunt sigura ca nici n-o s-o mai fac.De fapt sunt incapabila sa iau hotararea de a ne desparti.Gandeste-te bine!Daca iti doresti sa fii cu el altfel decat ca amanta,e foarte complicat.Daca te multumesti cu atat,cu intalniri pe furis,cu statutul de "a doua",merita sa mergi mai departe,in numele a ceea ce urmeaza sa traiesti.Ceea ce traiesc eu nu se compara cu nimic trait pana acum.Dar mie nu mi-e de ajuns .Vreau sa-i fiu sotie.Si el vrea.Dar situatie e f. complicata,atat in ceea ce ma priveste cat si in ceea ce il priveste,nu stau acum sa detaliez.
Asadar,tu alegi.Daca vrei sa mai vorbim,da-mi un semn.
Multa bafta!pa.
garbo071563
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:51
mama mia, pai e necesara o extinctie, bai ce pana mea s-a intamplat in lume ?????sa vezi si sa nu crezi, pai, de ce fufa dracului nu te-ai "aia cu el atunci ??? atunci n-ai fost buna si acum esti ??? sau invers, si acum de ce trebuie sa lungesti vorba sa ajungi acolo ?? ca vrei, sau ca nu ai discernamant sau poate iubirea aia intensa n-o fi sot finalizata si acum vreti sa stiti ce si cum ????
casperphantom
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:14
EU M-AM REINTALNIT CU FOSTUL IN URMA CU CU 5 ANI.DOI ANI AM FOST IMPREUNA,EU CASATORITA CU ALTCINEVA EL NU. DAR DUPA O RELATIE DE DOI ANI TOTUL SA TERMINAT BRUSC,EL NICI MACAR O EXPLICATIE NU MIA DAT.ORICUM IN CEI DOI ANI IMPREUNA EL M-A INSELAT LA FEL CUM FACEA SI IN URMA CU 17 ANI. DECI NU MERGE.AM SUFERIT ,INCA MAI SUFAR........AM TRECUT PE LANGA EL DE MULTE ORI DAR NICI MACAR NU M-A BAGAT IN SEAMA. INTREBARI AM MULTE DAR NU ARE CINE SA-MI DEA UN RASPUNS.
miha1412
Postat pe 5 Ianuarie 2011 10:44
ati vazut prea multe filme de dragoste
gabi123456
Postat pe 5 Ianuarie 2011 15:16
miha1412 si initiatoarea topicului..m-ati lasat fara cuvinte mai fetelor..Nimeni nu are dreptul sa va judece, si totusi..si totusi ati scris pe un site si oamenii isi spun opiniile. Inclin sa cred ca viata voastra a fost una nefericita, ca v-ati casatorit in frica si rapiditatea unei anume idei care ar suna cam asa:"hai ca asta ma ia de nevasta..repede sa accept ca cine naiba ma mai ia..", inclin sa cred ca respectul pentru voi e nul si la fel si iubirea fata de voi...

Daca nu a fost sa fie acum 15 ani cand erati amandoi liberi si pregatiti sa intrati intr-o relatie..de ce oare ar fi sa fie acum?? Asa doar pentru ca acum e ceva interzis??? C'mon..baga un pic de "rezonabilitate" in toate ideile astea si ai sa vezi ce sens face totul...Aaaaaaaaaa, ok..nu-ti iubesti sotul, constati ca respira prea greu, ii pica parul de pe cap.. si ii creste par in nas (nu uita ca la toti le pica si le creste)..pai atunci anunta-l, spune-i ca te-ai trezit din amortirea in care ai intrat acum 15 ani si ca vrei sa iesi. Ce naiba..e asa de simplu!

tu miha..tu esti un caz chiar mai grav..cum femeie??? cum adica sa fii maritata, sa ai un amant..si amantul sa te insele..asta e triunghiul..triun..ahhh stai ca e patrat..ca amantul avea si o sotie ohh la naiba deja avem 5 puncte de legatura intre toate "laturile" astea..e trist, jalnic!!

un pic de respect, un pic de iubire pentru persoana voastra ar schimba multe!!
dede
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:52
De la: quasaria, la data 2010-12-19 20:50:22ce am ce?
Dupa 15 ani se duce drak si mama iubirii...ce sint eu... contele de monte cristo??!
garbo001084
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:28
De la: anaROBERT, la data 2010-12-19 23:09:30un titlu asa de luuung incat pe drum ai ratari uriase.....
nu conteaza,e trendy acum....
pai se poate oricand ajunge mai departe daca,el incearca si tu ridici picioarele....
"orice"el ,inceaca =vanator =o datorie .... ....dar ...ea ...chestia cu picioarele atat de adevarata !!
garbo001084
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:33
De la: casperphantom, la data 2011-01-03 19:14:34mama mia, pai e necesara o extinctie, bai ce pana mea s-a intamplat in lume ?????sa vezi si sa nu crezi, pai, de ce fufa dracului nu te-ai "aia cu el atunci ??? atunci n-ai fost buna si acum esti ??? sau invers, si acum de ce trebuie sa lungesti vorba sa ajungi acolo ?? ca vrei, sau ca nu ai discernamant sau poate iubirea aia intensa n-o fi sot finalizata si acum vreti sa stiti ce si cum ????
helloooooo .>nu merita ! >nu te enerva ! >si mie imi este rusine ca-s femeie ....de aceea "baietii" sunt vanatori ...ne "meritam "soarta .... din cauza unor fufe....
garbo001084
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:44
De la: garbo071563, la data 2011-01-03 18:51:38Eu te inteleg.Traiesc exact acelasi lucru.Ne-am regasit dupa 20 ani si ne iubim ca nebunii.Desii fiecare are familie,simtim ca de fapt noi am fost sortiti unul altuia.Traiesc sentimente diverse zilnic:de dor,de iubire de frustrare.Stiu ca in acest moment cea mai buna solutie e sa ne oprim aici dar nu suntem un stare s-o facem.Am incercat asta de 2 ori in 2 luni,constienti fiind de consecintele purtarii noastre,dar n-am putut.Am plans amaindoi ca doi copii desi avem 35 de ani.E complicat.Zilnic ma gandesc ca e rau,gresit ce fac si totusi....parca nu pot trai fara el.Si el simte la fel,stiu sigur.
Asa ca te inteleg.Eu am hotarat sa merg mai departe,asa,ca amanta,desi niciodata n-am mai facut asta si sunt sigura ca nici n-o s-o mai fac.De fapt sunt incapabila sa iau hotararea de a ne desparti.Gandeste-te bine!Daca iti doresti sa fii cu el altfel decat ca amanta,e foarte complicat.Daca te multumesti cu atat,cu intalniri pe furis,cu statutul de "a doua",merita sa mergi mai departe,in numele a ceea ce urmeaza sa traiesti.Ceea ce traiesc eu nu se compara cu nimic trait pana acum.Dar mie nu mi-e de ajuns .Vreau sa-i fiu sotie.Si el vrea.Dar situatie e f. complicata,atat in ceea ce ma priveste cat si in ceea ce il priveste,nu stau acum sa detaliez.
Asadar,tu alegi.Daca vrei sa mai vorbim,da-mi un semn.
Multa bafta!pa.
aoleooooo Doamne ....duduie >zau asa >>nu pricepi ca totul va tine ~trei ani si pe urma VAAAAAAAAAAAA>>=prlictiseala> GATA ?????= e bine ca poti FACE FATA IN DUPLICITAREA VIETII ....>DOAMNE >CE EFORT ,CE TEATRU ,ce minciuna ....silaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
garbo001084
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:51
Hai sa nu fim ipocrite dragelor ... E un subiect prea vast cu multe necunoscute... si nu trebuie sa judecam pe nimeni.
amila
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:18
Daca EL are o casnicie "de forma", daca si EA are o casnicie tot "de forma",dar fiecare au copii,poate nepoti,poate ca sa-au rutinat cu acel[a]partener[a]...DE CE NU O MICA,dar MICA AVENTURA???In amintirea a ce-ar fii putut sa fie,in amintirea a ce-a fost ,poate,frumos..dar soarta a vrut sa-i desparta,dar tot soarta a vrut sa-i reapropie!!DE CE NU??Dar cu masura,cu discrectie..ce e pe furis e mai GUSTOS!!Si nu implica nici o responsabilitate!!E O.K!!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:03
Baaa......Exact asta mi s-a intamplat si mie! Doar ca ne-am reintalnit dupa 21 de ani! Si am inceput sa reinnodam.....Usor!Problemele vietii si tot ce s-a intamplat in trecut , ne maturizeaza pe fiecare din noi! Si da, totul e mai intens , mai matur.... E altfel! Doar ca eu la momentul acela eram divortata! Merita! A fost cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat vreodata! Si e ! Cine a spus ca prima iubire nu se uita niciodata, are mare dreptate!
garbo074945
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:10
garbo 001084,imi lasi impresia ca ori esti geloasa,ori esti patita.lasa femeile sa faca tot ce doresc cu viata lor.nu traiesti tu in locul lor.
robby
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:47
Nu cred ca are rost sa te amagesti singura ,cea fost a fost..si nimic din cea fost nu va mai fii, ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust....
garbo181837
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:53

Asta n-o mai cred.
AMELYY
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:55
De la: anaROBERT, la data 2010-12-19 23:09:30un titlu asa de luuung incat pe drum ai ratari uriase.....
nu conteaza,e trendy acum....
pai se poate oricand ajunge mai departe daca,el incearca si tu ridici picioarele....
perla_negra
Postat pe 9 Ianuarie 2011 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROBLEME CU NETUL 4 De la: mia79x 16 Iulie 2009 18:30
Cum sa scapam de stres 78 De la: garbo134266 5 August 2010 13:03
VREAU SA FIU BUN , HAI SA DEVENIM BUNI . NU VRETI SI VOI ? 317 De la: mcherciu 26 Februarie 2010 20:07
DRAGOBETELE - ziua de iubit 38 De la: andreea_n_c 25 Februarie 2010 10:59
Eu Scorpion, el Capricorn 3 De la: dora_dora 2 Aprilie 2012 00:33
Setari Cookie-uri