nu stiu ce sa fac

e prima data cand scriu pe un forum despre problemele mele asa k imi cer scuze daca o sa par plictisitoare sau putin stangace:D
am avut o relatie cu prietenul meu cel mai bun...nimic anormal dar problema e ca el are un copil cu alta femeie care locuieste cu el. Practic sunt o familie doar ca nu au legalizat asta...nu se inteleg deloc si nu spun asta fiindca asa sustine el stiu fff sigur ca asa e. noi am fost impreuna 6 luni dupa care ne am despartit.eu sunt o fire care ascunde foarte usor ceea ce simte si am facut sa para ca nu regret despartirea. m am departat de el in speranta ca o sa inceapa sa tina cu adevarat la familia lui. o perioada m a cautat insistent iar eu il respingeam mai mereu am hotarat insa sa ramanem macar prieteni si am continuat sa vorbim la telefon si sa ne mai intalnim uneori.insa de un timp nu ma mai suna decat foarte rar(eu nu pot sa l sun fiindca nu stiu niciodata daca e acasa sau nu si nu vreau sa am conflicte cu "sotia" lui) si a cam inceput sa ma deranjeze....astept mereu telefoanele lui si ma enerveaza ca acum cand lui nu i mai pasa si incearca sa fie nepasator eu stau si astept de parca el a fost cel care a hotarat sa ne despartim....credeti k daca as avea sansa ar fi bine sa reiau relatia cu el sau sa l las sa si vada de familia lui si eu sa merg inainte si sa mi vad de viata mea????



in plus de asta nici parintii mei nu ar fi de acord cu relatia asta si din pacate ink depind financiar de ei:D
aida_girl
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:30
Lasa-l cu iubita si cu copilul lui.Nu-i treba ta ca se inteleg bine sau nu .Daca el te-ar fi iubit pe tine , ar fi ales sa ramana cu tine dar a preferat sa nu-ti mai raspunda cand il cauti .
Ai gresit destul , gata , mai indreapta-ti ochii si spre unul fara obligatii . Care sa te iubeasca si sa te respecte , nu sa te trateze cu cuurul.
liaiedera
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata si boala este nedreapta 23 De la: yanyacharberet 4 Septembrie 2009 17:45
topic pentru poezii stangace... 2065 De la: fleurdelis 29 Ianuarie 2016 21:13
copii ....fara nici o vina 54 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:26
FAZAN 1316 De la: Axl_22 18 Iulie 2016 22:19
EUPAREUNIE 2 De la: garbo_408288 19 Aprilie 2015 10:18
Setari Cookie-uri