POPORUL ESTE CEA MAI INALTA INSTITUTIE DIN ROMANIA !

"Popor unit"-nu exista asa ceva,poporul este format din indivizii cu interese si dorinte diferite ,care nu pot fi uniti decat de disperare sau foame.Trebuie sa crestem necontenit gradul de informare ,de cultura si atunci cand vom intelege mult mai multe din viata asta vom fi mai greu de manipulat ,in rest suntem masa de manevra pentru politicieni de mii de ani.Exista o cultura a democratiei care noua ne lipseste din pacate, dar peste vreo 30-40 de ani lucrurile vor intra pe un fagas normal ,pana atunci insa ......
garbo265966
Postat pe 4 August 2012 23:32
30... 40 de ani... ??? da tu de unde stii... ???
barboneli
Postat pe 5 August 2012 00:33

..da un subiect serios, poporul e suveran, dar in anumite conditii:
-educatia celorb 7 ani de acasa, cu parinti care sa i educe in spiritul valorii ,al muncii , al respectului(nu crescut de bunici, matuse, in spiritul diurnei in euro trimisi de dincolo)
-educatia in scoala, liceu, cu dascali, care au facut scoala si pedagogie, in scoli renumite si nu la ,, Siru Haret",
-educatia societatii, prin maas media, nu in spiritul , dezmatului, vulgaritatii, al buricului gol, ci prin cunoasterea legiilor, a bunului simt, al respectului , fata de familie si tara,
-umilirea natinala prin salutul,, sa traiti", prin,, merge si asa facut", prin cultivarea vechiului sistem de ,, pile si relatii"
as mai putea continua...dar astept..caderea ,, clown ' ului ce a facut din Romania, o imensa arena de circ.....
dang
Postat pe 5 August 2012 06:05

JOJO, NU M AI INTELES, SAU AI VAZUT SI CEALALTA PARTE A PAHARULUI,
AM CREEAT ANALFABETI, NU NOI DOI, GUVERNELE , CE SCIMBA IN TURA, CONDUCEREA TARII,
INTAMPLATOR CUNOSC PERSOANE SUS PUSE , DAR NU COMENTEZ, MAMA LUI FUNERIU MI A FOST PROFESOARA , SI PE EL IL STIU, CAND A AJUNNS SA CONDUCA INVATAMANTUL , FUNERIU, LEGITIMAT SI LAUDAT DE, BASESCU...SE VAD REZULTATE LA CAPACITATE SI BACALAUREAT, SANT UN PIC MAI TANAR, DAR AM INTRAT LA LICEU IN TM , CU 8, PE LOCUL 28, DINTR O CLASA, LA CARE AM CONCURAT 16/LOC, SANT SI EU LECTOR LA AJOFM , DAR ..NU DE NOI VORBEAM , DE GENERATIA ACTUALA.......
dang
Postat pe 5 August 2012 19:40
Scuze! N-am citit cu atentie!Programa scolara ar trebui revizuita total!Realitatea este ca azi copiii nuuuuuuuuuuu mai citesc!Doar ,netul este de vina!Cu groaza ma gandesc in viitor ca vom avea o tara de analfabeti! Daca li se permite azi sa predea unor**dascali**care au luat note de 4 atunci elevii care nu se prea dau in vant dupa carte, cum vor fi de educati??! Este o mare problema la noi ca totul se bazeaza **pe politica**, pe nepotism, prietenie, nu pe **competenta**!! Si asta e grav! Cum ar fi eu mare politician sa plec sa fiu ministru , in alientatie de pilda??!! Sau in transporturi, cand sunt inafara acestor meserii!!Cand mai votam ar trebui sa ne orientam dupa capacitatea omului, dupa realizarile lui, daca are asa ceva, nu dupa simpatii sau culori politice! Sa promovam tineretul, sa plece la pensie, cei nascuti dupa anul 1945!! Ca acestia mai au imprimata in cap **epoca mult vestita de aur**!! Sa se reduca din **somnambulii** din Guvern si Parlament si sa se puna pe muncit!!Nu pe chiulit!! Va doresc o zi buna!!
Jojolin
Postat pe 7 August 2012 04:54
De la: adeline, la data 2012-08-04 19:10:32
De la: SERIOSUL, la data 2012-07-28 17:30:53Poporul daca ar fi unit ,ar fi cea mai inalta institutie din Romania,atunci nimeni nu ar mai incalca Constitutia Romaniei ,nu ar mai taia salarii si pensii,alocatii indemnizatii,ca ar fi zdrobit de ștampila poporului DA !



intr-o tara normala asa s-ar intampla; dar intr-o tara unde populatia este peste 50% semianalfabeta si inculta ce pretentii ai?

Da din punct de vedere populatia Romaniei este semianalfabeta ca America dar a inceput sa ia lectii....

http://www.youtube.com/watch?v=zJ_pw1iqISA
VOIAJOR
Postat pe 8 August 2012 00:36
De la: VOIAJOR, la data 2012-08-08 00:36:25
De la: adeline, la data 2012-08-04 19:10:32
De la: SERIOSUL, la data 2012-07-28 17:30:53Poporul daca ar fi unit ,ar fi cea mai inalta institutie din Romania,atunci nimeni nu ar mai incalca Constitutia Romaniei ,nu ar mai taia salarii si pensii,alocatii indemnizatii,ca ar fi zdrobit de ștampila poporului DA !



intr-o tara normala asa s-ar intampla; dar intr-o tara unde populatia este peste 50% semianalfabeta si inculta ce pretentii ai?

Da din punct de vedere populatia Romaniei este semianalfabeta din punct de vedere politic ca America dar a inceput sa ia lectii....

http://www.youtube.com/watch?v=zJ_pw1iqISA


Am omis sa precizez,intr- țara de analfabeti politici .........

http://www.youtube.com/watch?v=1uZesFkcRs8&feature=endscreen&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 8 August 2012 07:46

Demagogie ieftina!
cat de inalt o fi un popor vegetal?
Nu-i de mirare ca am ajuns sa fim condusi de un adormit cu puseuri de isterie ocazionale si de un copiator vesnic certat cu adevarul.
charmelen
Postat pe 9 August 2012 17:05
Din ce am urmarit eu evolutia politica in Ro din adolescenta si pana acum, pana sa se cheme fiecare Partid in felul lui(azi) membrii partidelor,au facut toti parte din FASSSSSSSSSS-ne-u, care pi rand o luat contact vizual, o facut schimb de idei,so schimbat la "fata," nu o fost compatibili si conform " noii Constit. Demo" au infiintat alte noi Partide,cete,gloate ....si si-o adus si neamurile.....sa atarne la cantar. Si ce culoare are : cheia, frunza, steagu, X balonu' ....nu mai intereseaza decat pe Occident....restu-i REST!....asa ca?!
II usor sa judeci un "om de sacrificiu" fie conducator de Tara fie Sef de "Organe" de la Burebista-n coa....fara sa te pui in locu lui si sa-ti spui tie cat de "mai capabil" ai fi sa faci ce nu poate face "ALA"
Asa ca, Poporul, nu-i decat TAVALUGU..celorlalte institutii, cete, gloate...care stiu si fac DE TOATE...nica!
Fss_ssu
Postat pe 9 August 2012 22:19
hipocondru? ce-i aia?

ca nu "pusca" ceva:

"HIPOCNDRU, hipocondre, s. n. Regiune a peretelui abdominal la mamifere și la psri, situat la dreapta și la stnga regiunii epigastrice, sub ultimele coaste. Din fr. hypocondre." (sursa DEX)
panty_C
Postat pe 9 August 2012 23:58
Daca tot ai intrat in "sfera ceia' " di ce n-ar fi si Hipocondria? ca tot nu ;)) si nici nu face..
...pa'n la urma zice Stop si te lasa-n pace...te trimite si la Morga....!

A...sa cred ca are comportament compulsiv in scop de reasigurare?
eeeee!...cred ca sunt aproape de cea mai mare distanta dintre "popo' si inalta instit."

...posibil intra in CR( cartea recordurilor...despre asta zaceam)
Fss_ssu
Postat pe 10 August 2012 01:28

Noapte bunicica!
Fss_ssu
Postat pe 10 August 2012 01:30
De la: suparatu_, la data 2012-08-10 01:30:52
Noapte bunicica!
[/quote
Desteptarea este greoaie dupa un somn lung......

http://www.trilulilu.ro/video-diverse/cu-drag-pentru-tine-prieten-a-drag-a-d]
VOIAJOR
Postat pe 1 Septembrie 2012 17:18
Mai ales cind combatantii cad la pace ,ca sug de la acelasi .....popor
VOIAJOR
Postat pe 21 Septembrie 2012 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua, 8 De la: alfheim 27 Mai 2011 22:52
aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:( 21 De la: bau 30 Iunie 2010 16:58
haine 1 De la: garbo172159 30 Ianuarie 2011 13:38
E important sa stii ce te poate face fericit, 22 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 16:27
De ce oare la unii oameni nu le place sa vorbeasca despre Dumnezeu? 51 De la: vuvuzela 13 Iulie 2010 22:24
Setari Cookie-uri