Cresa - pareri si sfaturi pro si contra

kyrruto
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 17:27
I`m back, bre, d-ala !
ex_
Postat pe 2 Februarie 2010 17:29
De la: Romeo_Ex, la data 2010-02-01 13:56:15Ar trebui sa facem ca in filmele americane, la intanlirile alcoolicilor anonimi. Noi suntem useri anonimi ai rds-ului.
Incep eu:

-Buna, numele meu este Romeo si am net de la RDS


Buna, numele meu e...,stiti voi care, si am si eu net de la RDS

Cu romtelecomul, dupa n ani, am incheiat socotelile asa ca...Nu-s cu nimic mai buni - ma costau triplu - adica doar telefonul mai mult decat intreg pachetul de cablu + internet + telefon (+3 digimobile!) - ca sa nu mai amintesc de probleme...
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 17:32
bine ai revenit, kyrro - si sa nu mai pleci!
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 17:33
Nu prea am timp panteruto, am timpul cam masurat. Intru mai rar, dar ne-auzim !
ex_
Postat pe 2 Februarie 2010 17:36
Mai da numa la mine s-au innodat toate firele?? Pica mai ceva ca migu...
O fi de la zapada? Or fin inghetat pachetele pe drum... si mie imi dau cu tzaraita....
Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:36
kyrule, pupam fata!
Tylly
Postat pe 2 Februarie 2010 17:39
Kyrro, si eu, am intrat acum, in ultima vreme, ca in rest...si timpul meu e limitat - oricum, te citesc cu placere!

Romeo, cine stie? Oricum, dintre doua rele l-am ales pe cel mai...avantajos
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 17:39
Hello, everybody !
Romeo, o fi teava ingusta, nene...
ex_
Postat pe 2 Februarie 2010 17:40
v-am pupat..."pe portofel"

ne mai citim!
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 17:43
daca e de pupat , ma bag si io .
Kyrutz , tot mirata?
bluelight
Postat pe 2 Februarie 2010 19:05
Pai da! Nu vezi ? Sunt pe topicul potrivit, e cu cresa !
ex_
Postat pe 2 Februarie 2010 19:08
corect.
asa si eu ...prin gradinita
bluelight
Postat pe 2 Februarie 2010 19:36
kyruuu
nici io nu-s departe de gradi
zambila
Postat pe 2 Februarie 2010 19:41
treceti dragilor la upc si scapati de stres:))
monni
Postat pe 3 Februarie 2010 19:34
Blue ce mai faci? Ce face baietelul cum sa adaptat la cresa. Ii place? A racit? Cum ți se pare?
alex2007
Postat pe 11 Februarie 2010 22:33
cred ca deja a facut-o soacra mare!
pik_nik
Postat pe 11 Februarie 2010 22:34
pik ce a facut soacra ta? A racit. Dute bre si dui pastile. Te bucuri ai, anaiba e pielea pe tine .Toti ginerii si iubesc soacrele mult de ar fi nstare sa le scoata ochii.
alex2007
Postat pe 12 Februarie 2010 06:58
Scuze pik e prea de dimineața si nu am vazut ultimul cuvnt am nteles soacra mea ,dar de fapr era soacra mare. Soryy.Sunt chioara de somn si nu am vazut bine. De-abia acum mi beau cafeaua.
Oricum Blue o sa fie si soacra mare ,dar acum este prea devreme cred ca ar fi cazul ca copilul sa faca macar gradinița nu este asa draga pik.Macar si face omul un rost n viața termina macar gradinita si apoi mai vede el .De la gradineta se se nfirip prima iubire. De exemplu baietelul meu o iubeste pe doamna educatoare ce sa faci na.Pik daca ai vedeao pe doamna educatoare cred ca si tu ai vrea sa mergi la drdinita.O zi buna.
alex2007
Postat pe 12 Februarie 2010 07:11
Alex, e f bine, neasteptat de bine :)
Copilul s-a adaptat, si-a facut prieteni acolo, in fiecare zi invata ceva nou la gradi, e mai cuminte si acasa :)
Nu a racit, se simte bine :)
Sper sa fie ok in continuare, de la 1 martie vreau sa-l las la program prelungit, pana la ora 17.00, cand termin eu serviciul.

Merci pt sfaturi :)

Weekend placut !
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Februarie 2010 19:09
Pik, sper sa nu ma faca soacra, never :)
Eu am o parere tare proasta despre casatorie, sunt convinsa ca tu intelegi de ce... :)
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Februarie 2010 19:11
noi doi gandim sanatos
pik_nik
Postat pe 12 Februarie 2010 19:20
BLUE nu toți oamenii sunt la fel,tu ai avut ne sansa sa ntlnesti omul nepotrivit.Sincer mi pare rau si oricine ar fi fost n locul tu poate ca avea aceasi parere ca tine. Dar ți doresc mult putere sa treci peste asta pentru ca ai nevoie ca altfel daca nu depsesti acest obstacol și continui sa gndesti negativ vei ramne singura toata viața.Bine acum gandesti ca ai copilul dar se va face mare si trebuie sa-și faca un rost n viața si nu poti sa-l ții langa tine daca el nu vrea. De cele mai multe ori multi copii nu se mai gandesc ce sacrificii au facut printii lor pt ei, bine asta nu este valabil si pt tine.Viața ne poate oferi si bucurii dar si necazurii si tot timpul trebuie sa avem o soluție de rezerva ca sa putem face fața. Mult noroc si numai bine. Sa ne mai ți la curent cu noutațile care apar cu comportamentul micuțului.Bafta! Sper ca nu te-am deranjat ca mi-am dat si eu cu parerea daca te-am suparat mi cer scuze. O zi buna Blue Și tuturor care intra pe acest topic.
alex2007
Postat pe 13 Februarie 2010 14:13
Alex, ai perfecta dreptate in tot ce spui.
Multumesc pentru gandurile bune :)
Blue_Tattoo
Postat pe 13 Februarie 2010 18:28
Blue pupici si tie si la cel mic. O seara minunata.
alex2007
Postat pe 13 Februarie 2010 19:50
Cresa este 1 optiune buna.
Eu, multumesc Domnului, am parinti tineri si in putere si nu am fost nevoita sa o dau la cresa.
Nirvana
Postat pe 15 Februarie 2010 12:12
Am cateva cunostinte care au preferat sa isi dea copiii la cresa, decat sa puna cine-stie-ce bona, si copilasii sunt ok, si sunt mai sociabili
on_fire
Postat pe 15 Februarie 2010 14:40
Buna fetelor si eu am doi copii, gemenii baiat si fata in varsta de 1an si 5luni, si iam inscris la cresa CiobanasuluI. Mai dureaza putin cu dosaru,si luni pe 22 vom merge la cresa, va fi prima zi va dati seama, mami are emoti mari de tot si tati. Speram sa fie bine, sa nu racim si sa fim cuminti.. Cu inscrierea nu a fost greu sau poate am avut noi noroc,(pe 5 ianuarie) Lam trimis pe sotu sa faca inscrierea pentru 2 locuri, au spus sa avem rabdare ca, ne va suna ei,cam peste o luna si ceva,si neau sunat pe 11feb. si am sarit in sus de bucurie, Am citit numai lucruri bune despre aceasta cresa,foarte multe mamici multumite, este ocresa de stat si costa 6 lei pe zi,este in sectoru 2, si foarte aproape de casa,Va pup si sper sa mai vorbim, abea asteptam sa incepem cresa
puiu78
Postat pe 15 Februarie 2010 19:09
Puiu78, va tin pumnii :)
Sa ne scrii cum se simt copilasii, cum le merge :)
Seara placuta :)
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Februarie 2010 20:46
Puiu 78 ar trebui sa nu va faceți probleme caci copilașii se vor acomoda foarte bine si n fiecare zi o sa vedeți cte o schimbare n bine și un lucru important este ca sunt mpreuna . Si eu am un baietel de 1an și 3 luni care merge la cresa dar n sect 1 și este totul OK nu aveți de ce sa va faceti probleme.Acolo exista personal calificat si de care stie sa-si faca treaba si care va schimba n bine coportamentul copilului pe care o bona nu putea indiferent cat s-ar fi straduit si n plus costa foarte mult o bona mai ales ca voim aveti 2 copilasi.La noi n cartier o bona costa de la 12mil-16 mil n functie de posibilitati. Parerea mea este ca cer prea mult.
alex2007
Postat pe 16 Februarie 2010 07:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clubul de Muzica.ro se da startul inscrierilor in noul an scolar 2017/2018 !! 1 De la: clubul_de_muzica 25 August 2017 14:02
De la ce varsta incepem studiul unui instrument? 2 De la: clubul_de_muzica 28 Septembrie 2016 12:54
Cum scapam de pampers? 4 De la: daria_pet 25 Iunie 2009 01:04
mamici,bunici,matusi,de prescolari.... 25 De la: chanty 28 Septembrie 2010 23:27
Clubul de Muzica.ro Importanta concertelor/expozitilor de la o varsta frageda 1 De la: clubul_de_muzica 14 Iulie 2016 14:23
Setari Cookie-uri