pt fete!v-ati detestat vreodata statutul de femeie?

recunosc, niciodata
desi, macar din curiozitate mi-as dori sa fiu barbat o zi
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:58
De la: si_totusi, la data 2009-07-30 19:59:50nu mi s-a intamplat insa, tot noi femeile gresim ca-i lasam sa creada asta. poate ca suntem prea tolerante, poate ca nu le-am tras cu cea cratita in cap cand trebuia, poate ca nu stim sa ne impunem asa cum ar trebui
asta chiar a fost tare.Pai femeia stiti voi saraca cica a ascultat de barbat ca cica Iisus a fost BARBAT;Dumnezeu a fost barbat,dar si diavolul a fost barbat......apoi a ascultat de barbat care le-a tras e femei in noroi pana in gat si s-au dus amandoi in fundul iadului........si amandoi au avut o viata de rahat pt ca in loc sa asculte de Dumnezeu ei au ascultat unii de altiii.........
irina31
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:09
De la: moment31, la data 2009-11-04 21:09:50
De la: si_totusi, la data 2009-07-30 19:59:50nu mi s-a intamplat insa, tot noi femeile gresim ca-i lasam sa creada asta. poate ca suntem prea tolerante, poate ca nu le-am tras cu cea cratita in cap cand trebuia, poate ca nu stim sa ne impunem asa cum ar trebui

De la: moment31, la data 2009-11-01 22:44:38

am fost la biserica la slujba.Si l-am rugat pe duhovnicul meu sa mi-o traga ca sa ma ajute Dumnezeu si el a zis sa continui si cu altii.Si nu l-am mai vazut pe preotul ala gras si antipatic ca am auzit ca are si amanta.L-am spus la un preot,ce m-a facut el pe mine,ca cica sa nu mai invat oamenii de bine,am avut eu dreptate ca ala capul lui dracula.....si cica de barbat sa ascult si pe copii sa ii bat.Pai preotul ala era tampit rau,am zis ca daca nu ma satisface eu sar si il iau de barba.Ca invata oamenii doar tampenii,sper sa zboare din biserica aia sa nu mai trebuiasca sa ii mai vad mutra aia de dobitoc......Sa se duca la o biserica de satanisti ca doar lui satana ii slujeste...........

pik_nik
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:11
asta chiar a fost tare.Pai femeia stiti voi saraca cica a ascultat de barbat ca cica Iisus a fost BARBAT;Dumnezeu a fost barbat,dar si diavolul a fost barbat......apoi a ascultat de barbat care le-a tras e femei in noroi pana in gat si s-au dus amandoi in fundul iadului........si amandoi au avut o viata de rahat pt ca in loc sa asculte de Dumnezeu ei au ascultat unii de altiii......
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:53
zat de-acilea, frustrato
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:55
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...
Eu stiu ca si in germania,,mai demult cand femeia era dependenta de barbat si nemtoaicele au fost exploatate...Pt ca atunci cand depinzi de cineva,trebuie sa lasi gura mica...Si stii ca de obicei barbatii fiind pacatosi ei conduc femeile in favoarea lor.si le exploateaza...Dar acum in germania,femeia este independenta,,,de aceea nu mai este condusa de barbat....Pt ca datorita lipsurilor materiale,,femeia romanca nu poate decide singura viata ei,,pt ca este dependenta de barbat,,datorita traiului greu din Romania....Este greu sa te conduci singur atunci cand depinzi de cineva....Pt ca stii oamenii fiind imperfecti,si pacatosi,te manipuleaza stiind ca esti la mana lor....Dar femeia devenind independenta,poate gandi singura sau se poate consulta cu barbatul....Dar nu ca barbatul sa conduca viata femeiii.PAI NU II CORECT ASA
irina31
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un apel catre Dvs. 18 De la: nathalie 2 Decembrie 2011 22:58
Amintiri din copilarie... 854 De la: zambila 28 Iunie 2012 21:23
Cum sa scapam de stres 78 De la: garbo134266 5 August 2010 13:03
Ce parere aveti despre relatia dintre Dumnezeu si Omul? 103 De la: moment31 23 Octombrie 2009 15:47
Boala Invidiei Umane 36 De la: garbo174243 4 Mai 2011 05:45
Setari Cookie-uri