CUM IMI PURIFIC CASA??

pikule....si tu al catelea esti mama?
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 23:12
oricuum...dc stati sa o ascultati pe netty sandu....se spune ca practic casa ne alege pe noi, nu noi pe ea!~ la mine oricum se explica taree multe asa!
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:13
tuth nr destinului tau este asa....dc esti nascuta pe 11.02.1976 sa zicem da>? se aduna asa: 1+1+0+2+1+9+7+6=18=1+8=9 si noua e nr tau!
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:16
Uite aici poti afla mai multe daca vrei:

http://www.elixir.ro/servicii/numerologie/Numerograma_LB.php
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:19
si aici:

http://numerologie.fidelia.ro/
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:19
multam.....am adunat cifrele datei mele de nastere si mi-a dat 4....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 23:26
si n-ai gasit semnificatii?
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:27
semnificatii la ce ?
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:28
in numerologie - la diversele numere (cifre!!!) sin viata noastra
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:30
uite, spre exemplu:

Numarul 4

Caracterizare

Acest numar este deja o putere a lui “2”, deci diviziunea intregului este si mai pregnanta. Zodia Fecioarei ii caracterizeaza aproape perfect pe cei influentati de acest numar. Sunt profunzi, seriosi, responsabili, cu spirit practic, harnici, rationali, perseverenti. Critici si firi inchise, dau dovada de tenacitate, sunt buni observatori, nu le scapa nimic. Ei sunt cei care despica firul in patru, dar nu inseamna ca au intotdeauna dreptate, desi le place sa creada acest lucru. Doresc sa se realizeze in general pe plan material si social, nu au timp sa se gandeasca la himere. Poseda o gandire logica, patrunzatoare si fina, de multe ori dand dovada de duritate si inflexibilitate. In idei sunt conservatori. Este drept ca se enerveaza rar, dar atunci cand nu se mai controleaza pot sa faca lucruri necugetate.

Corespondente

Planeta: Marte
Zodiile: Fecioara - Taur
Element: pamant
Caracteristica: realizare
Culoare: rosu
Piatra: jasp, agat

Corespondente esoterice

Arborele sefirotic - Hesed (Gedulla) - este maretia, compasiunea in care se releva bunatatea lui Dumnezeu, reprezinta focul primordial din care provine tronul Slavei si intreaga ierarhie a ingerilor. Desemneaza ingerii Hasmalim, sau Domniile.
Ierarhiile spirituale - Dominarile - spiritele intelepciunii, au sfera planetara atribuita lui Jupiter.
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:31
deci eu am gasit o semnificatie....de ce viata mea profesionala era pur si simplu de invidiat....si acum pur si simpluuuu nu 'mi mai pasaaaaaaaaaaa...
este din cauza numerelor
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:31
love, iubire, elimina numerele care nu-ti fac bine. ca din 69 plus imaginatia, tot raman de o noapte nebuna!
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 23:33
din haremul iubirilor tale,,,cred ca pur si simplu ma confunzi! nu am eu numarul ala!dar imi mai ramane de o noapte buna
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:37
Mie`mi iasa 1. Semne bune?
AMELYY
Postat pe 21 August 2009 23:38
daaa sunt bunee! cele mai bune
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:39
Numarul 1

Caracterizare

Principiul si sinteza numerelor, reprezinta Creatia, Divinitatea, care contine totul si din care decurge totul, inceputurile si originea, impulsul primar. Este conducatorul, individualistul, inovator prin excelenta. Dinamic, dar in acelasi timp si polemic, ii face o placere deosebita sa-si expuna parerile, sa ajunga la discutii contradictorii, preferand intotdeauna sa aiba ultimul cuvant. Nu cunoaste complexe de inferioritate, considerandu-se daca nu perfect, cel putin superior altuia. Este tipul mental, independent, dinamic si entuziast. Se impotriveste oricarui tip de autoritate din exterior, dar este autoritar cu altii. In cazul in care raspunde la vibratiile medii ale numarului poate fi un blajin, dar daca este starnit, da dovada a fi o bomba cu efect intarziat. In cazul in care este receptiv la vibratiile joase ale numarului, poate fi un dusman de temut, intolerant, arogant, extremist, sau poate sa nu aiba suficienta incredere in fortele proprii.

Corespondente

Planeta: Soarele
Zodiile: Leu - Capricorn
Element: foc
Caracteristica: conducere
Culoare: portocaliu
Piatra: rubin, diamant

Corespondente esoterice

Arborele sefirotic - Kether - este gandirea al carui principiu este nelimitarea, este vointa divina primordiala, pneuma Dumnezeului viu, spiritul din care, prin condensare, se formeaza Hokmah.
Ierarhiile spirituale - Serafimii - Spiritele dragostei universale, ei fac legatura de la un sistem cosmic la altul. Ei sunt cel mai aproape de Trinitate.
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:40
Multumesc
AMELYY
Postat pe 21 August 2009 23:42
saaauuuuuuuuu...pt o casa//
Cifra 1:

- persoanele care stau la numarul 1 sunt persoane puternice, ambitioase, active, dar totodata singuratice si uneori razbunatoare; aceasta este cifra conducatorilor; este bine ca intr-un colt al casei sa ai un rubin, un diamant sau un simbol al soarelui;
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:42
De la: AMELYY, la data 2009-08-21 23:42:06Multumesc


cu placere!
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 23:43
Am avut si eu astfel de probleme , ma apasa noaptea si nu puteam sa ma misc ,trebuia sa ma inchin cu limba ca altfel nu puteam si cred ca am rezolvat-o .Suna-ma daca vrei -0745078241
paula_zotescu
Postat pe 26 August 2009 08:32
corinutz zi la 9 ce ai tu acolo...
blanca
Postat pe 26 August 2009 08:49
De la: ely_troya, la data 2009-08-20 20:34:58
De la: micabis, la data 2009-08-19 18:19:34Eu am unul, si hmmm, nu rideti ca apa va ia!
Chiar s-au schimbat energiile in casa mea de cind il am.
Nu tine cont de ce spun gurile rele, ia-ti un trandafir, si dupa cum am spus citeste despre Feng Shui.

am facut deja comanda,multumesc mult.

am intrat azi in posesia lui,e minunat cum s-a deschis,va tin la curent cu schimbarile.
ely_troya
Postat pe 26 August 2009 16:49
am intrat si eu pe site,numarul numelui meu este 6 iar eu stau la nr 2,poate fi acest lucru motivul a ceea ce am spus la deschiderea acestui subiect???
ely_troya
Postat pe 26 August 2009 17:08
De la: ely_troya, la data 2009-08-26 16:49:48
am intrat azi in posesia lui,e minunat cum s-a deschis,va tin la curent cu schimbarile.

De unde ?
Micass
Postat pe 26 August 2009 19:13
De la: Micass, la data 2009-08-26 19:13:33
De la: ely_troya, la data 2009-08-26 16:49:48
am intrat azi in posesia lui,e minunat cum s-a deschis,va tin la curent cu schimbarile.

De unde ?

de aici micass
email: trandafirdejericho@yahoo.com

sau la telefon: 0754-791252

1 planta costa 23 ron (230.000 lei veci) Trimit pachetul cu posta sau curier rapid cu plata ramburs.

Taxele le suporta clientul.

Pentru intrebari va stam oricand la dispozitie.

Plantele au o greutate intre 20 - 60gr.

coletul a ajuns in 3 zile de la comanda telefonica.
ely_troya
Postat pe 27 August 2009 19:54
Multumesc.
Micass
Postat pe 27 August 2009 20:00
De la: mielutza, la data 2009-08-26 08:49:50corinutz zi la 9 ce ai tu acolo...


Mielutzo, scuze, dar doar acum am vazut intrebarea ta - trebuie insa sa caut ca mi-am pierdut bookmark-urile - un bob zabava
lady_corina
Postat pe 27 August 2009 20:58
Mielutzo, uite:

Numarul 9
Caracterizare

Despre acesta am putea spune ca este un numar "7" extrovertit, deci este tot un numar spiritual, dar cu o energie debordanta. Reprezentantii sai sunt altruisti, nobili, activi, entuziasti. Persoane deosebit de senzitive, clarvazatoare, intuitive, au o vitalitate accentuata, o inteligenta clara. Sunt tipul de oameni ce aduc noul, sunt progresisti, extravaganti, nonconformisti, revolutionari, caracterizati prin mare sete de cunoastere. Poate multi dintre "zapacitii" care au facut inventii revolutionare sau curajosii care au schimbat istoria, au avut afinitate cu acest numar. Altruismul lor poate sa mearga pana la uitarea de sine. Acestea sunt caracteristice entitatilor care vor pune bazele epocii in care intram curand.
Corespondente

Planeta: Uranus
Zodiile: Varsator - Berbec
Element: foc
Caracteristica: altruism
Culoare: alb-violet
Piatra: alexandrid, ametist
Corespondente esoterice

Arborele sefirotic - Yesod - temelia, fundamentul. Al noualea cor de ingeri prin care Dumnezeu trimite Ingerii pazitori.
Ierarhiile spirituale - Ingerii - sunt regnul imediat superior noua ierarhic, sunt delimitati de sfera corespunzatoare Lunii. Ei nu se pot incarna ca oameni, dar influenteaza oamenii prin corpul eteric al acestora, corpul eteric reprezentand pentru ingeri corpul cel mai grosier, asa cum pentru noi corpul cel mai grosier este corpul fizic.
lady_corina
Postat pe 27 August 2009 21:00
De la: Micass, la data 2009-08-27 20:00:06Multumesc.

cu multa placere.
ely_troya
Postat pe 28 August 2009 19:35
Mielutzoooooooooooooooooooooooo!
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 23:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Iubirea fa de care mi-am deschis sufletul rmne n sufletul meu pentru totdeauna." 2 De la: demonsauinger 6 Iulie 2011 15:48
ajutorul cuiva 2 De la: prynty 22 Martie 2010 18:47
CUM IMI PURIFIC CASA?? 204 De la: ely_troya 30 Martie 2012 12:09
musculite de pamant 20 De la: laponaenigel 22 Mai 2012 13:09
Sfaturi 4 De la: garbo_431210 16 Aprilie 2016 21:33
Setari Cookie-uri