CUM IMI PURIFIC CASA??

mi se pare mie, sau 9 e si numarul unor spitale mai speciale?
cred ca stiu creaturile incerte de pe aici
pik_nik
Postat pe 28 August 2009 23:47
ei, in alte orase e 6 asa ca...
pura coincidenta
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 23:49
ori multiplu de 3 ( ca la mine in oras la nr 3 stau glumetii)

multam Corina!
blanca
Postat pe 28 August 2009 23:51
cu placere, Mielutzo - da e ciudat ca e multiplu de 3...o fi vreo chestie de numerologie si aici?
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 23:54
hai maii.. ..paranoia scrie pe noi azi-maine!
blanca
Postat pe 28 August 2009 23:55
d-aia !
kyra
Postat pe 28 August 2009 23:56
e interesanta chestia asta cu glumetii la multiple de trei...chiar ca nu am observat niciodata......oare ministerele si guvernul ce numar or avea in adresa?????
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 23:56
buna intrebare!!!!!
blanca
Postat pe 28 August 2009 23:58
asa-i
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 00:03
va las cu purificarile ...io incerc una cu somn !
noapte buna!
blanca
Postat pe 29 August 2009 00:06
si eu ma trag catre patut...
noapte buna, mielutzo!
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 00:07
e fericit patrut
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 00:10
noapte bunaaa...mieluuuuuu....
tutankhamon
Postat pe 29 August 2009 00:13
cine-i ala, Pik?
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 00:15
pik, nu te-ai prins??
fleur_de_lis
Postat pe 29 August 2009 00:17
pai ma bucur, pentru el, oricine ar fi, daca e fericit!
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 00:18
fleur_de_lis
Postat pe 29 August 2009 00:19
La Iasi e nr.7.
Micass
Postat pe 29 August 2009 09:35
Scapa Corina de-o grija
blanca
Postat pe 29 August 2009 10:19
De la: ely_troya, la data 2009-07-10 11:33:57Buna ziua tuturor,am cautat aici pe forum un subiect asemanator,dar nu am gasit,iar eu cum sunt de conceptia,"nu sti,mai bine intreaba"asta incerc acum sa fac si sper ca raspunsurile voastre sa fie de ajutor si altora in situatia mea,ca doar asta este si rostul unui forum,deci,problema mea este urmatoarea,MA SIMT PROST IN CASA MEA,in sensul ca desi este dupa gustul meu,va rog sa ma credeti ca nu ma simt bine,mi-e greu,ma simt apasata de ceva,parca urmarita de cineva,este ceva apasator pur si simplu,lucru care ar trebui sa ma linisteasca,locul unde ar trebui sa ma simt in siguranta,ei bine,in casa mea nu se intampla.Daca cineva s-a mai intalnit cu astfel de situatie,sunt receptiva la orice sfat si va multumesc anticipat




Incearca ,..daca cunosti pe cineva si fa o dezlegare de farmece,.. iti spun din experienta.
Mergi la biserica Sfantul Anton, din Bucuresti,....in ziua de marti,..noua marti consecutiv...

Cauta prin casa obiecte straine...
Da cu tamaie si apa sfintita...
BAFTA.
anca_53
Postat pe 29 August 2009 15:36
De la: ANTA, la data 2009-08-29 15:36:36
De la: ely_troya, la data 2009-07-10 11:33:57Buna ziua tuturor,am cautat aici pe forum un subiect asemanator,dar nu am gasit,iar eu cum sunt de conceptia,"nu sti,mai bine intreaba"asta incerc acum sa fac si sper ca raspunsurile voastre sa fie de ajutor si altora in situatia mea,ca doar asta este si rostul unui forum,deci,problema mea este urmatoarea,MA SIMT PROST IN CASA MEA,in sensul ca desi este dupa gustul meu,va rog sa ma credeti ca nu ma simt bine,mi-e greu,ma simt apasata de ceva,parca urmarita de cineva,este ceva apasator pur si simplu,lucru care ar trebui sa ma linisteasca,locul unde ar trebui sa ma simt in siguranta,ei bine,in casa mea nu se intampla.Daca cineva s-a mai intalnit cu astfel de situatie,sunt receptiva la orice sfat si va multumesc anticipat




Incearca ,..daca cunosti pe cineva si fa o dezlegare de farmece,.. iti spun din experienta.
Mergi la biserica Sfantul Anton, din Bucuresti,....in ziua de marti,..noua marti consecutiv...

Cauta prin casa obiecte straine...
Da cu tamaie si apa sfintita...
BAFTA.

multumesc din suflet.
ely_troya
Postat pe 29 August 2009 17:34
CASA NU ARE NIMIC....SUFLETUL TAU ESTE NELINISTIT,NU ESTI TU IMPACATA CU TINE INSUTI...VIBRATIILE CARE ESTI PURTATOARE TU,TE FAC SA CREZI CA,LOCUINTA TA E DE VINA,...NU.TU ESTI UN SUFLET NELINISTIT,NU ITI GASESTI LOCUL.TREBUIE SA ITI GASESTI OCUPATII PLACUTE INIMII,INALTATOARE(asta numai daca te caracterizeaza asa ceva)CHIAR POTI CHEMA UN PREOT PENTRU A PURIFICA LOCUINTA(dar personal te sfatuiesc sa nu pui mare pret pe asa ceva).O VORBA SPUNE,,AJUTA TE SINGUR,,EU TI AM DAT UN REPER UNDE SA UMBLI...NU CASA E DE VINA,MAI ALES DACA ESTI FATA TINARA,NU CADEA IN CAPCANA ASTA CU FACATURILE,CACI ITI VOR FACE MULT RAU SI PE ALTE PLANURI.PUTEREA DE SCHIMBARE IN BINE ...E LA TINE(tine minte asta foarte bine)Saai o viata frumoasa si linistita.
magdalia63
Postat pe 29 August 2009 19:15
Elly-Troya...eu te-am sfatuit dupa cele ce mi s-au intamplat mie... si unei prietene de suflet...
Incercarea moarte nu are si incearca sa te incarci cu energii pozitive,..cu ganduri pozitive....
Nu sunt superstitioasa...Sunt persoane care fac rau din invidie,.. din rautate,..din razbunare..
anca_53
Postat pe 30 August 2009 15:18
invatati sa ascultati!
Bogdan38
Postat pe 30 August 2009 15:25
De la: pik_nik, la data 2009-08-20 20:44:44trandafirul din Jericho provine din regiunile desertice ale Iordaniei si Israelului si se mai numeste planta Invierii.

Se povesteste ca Fecioara Maria plecand din Nazareth inspre Egipt in cautarea unui adapost a binecuvantat aceasta planta astfel daruindu-i viata vesnica.Totodata datorita acestei intamplari i se mai spune si Trandafirul Sfintei Maria si Mainile de rugaciune ale Mariei.

Este simbolul norocului, dragostei si frumusetii. Un adevarat miracol al naturii.

Cine vede pentru prima oara trandafirul din Jericho, nu va crede ca este posibil ca acest ghem, aparent fara viata, sa se transforme in cateva ore intr-o planta verde, catifelata


Daca vreti sa lasati acest ghem sa se desfaca, puneti-l sub robinetul cu apa calduta cateva secunde apoi intr-un vas cu putina apa calduta, astfel incat radacina sa fie in apa. Dupa cateva ore, planta se deschide si devine verde. Apa se schimba zilnic. Trandafirul de Jericho se poate lasa in apa timp de 5 - 6 zile.

Aceasta planta de desert are nevoie de foarte putina apa. De aceea, dupa aceasta perioada in care a fost tinuta in apa, planta are nevoie de o perioada fara apa. Pentru aceasta, trandafirul se va scoate din apa si se va pastra uscat, timp de cel putin 3-4 saptamani.

Procesul se poate repeta, astfel incat dupa aceasta perioada de odihna, ghemul poate fi readus la viata din nou. In stare uscata, trandafirul se pastreaza zeci de ani, astfel se poate transmite din generatie in generatie pastrandu-si aceleasi proprietati.

Tradafirul din Jericho are si utilitate practica. In stare umeda, absoarbe fumul de tigara si imbunatateste aerul. In stare uscata, indeparteaza insectele daunatoare din locul in care este pastrat. Se spune ca are un rol in diminuarea insomniilor, atunci cand este pastrat sub pat in dreptul capului.

Trandafirul de Jericho are proprietati miraculoase. Casa care ingrijeste aceasta planta nu va duce niciodata lipsa de iubire, liniste si bunastare.

Apa in care a stat trandafirul de Jericho timp de o zi este imprastiata prin casa pentru a absorbi energiile negative si pentru a proteja membrii familiei.

Aceasta planta nu se sadeste, nu se planteaza, are nevoie doar de putina apa !



eu cred in chestile astea...si drept urmare iti trimit un mail...caci vreau si io unul!
nebuna
Postat pe 30 August 2009 16:23
De la: nebuna, la data 2009-08-30 16:23:05
De la: pik_nik, la data 2009-08-20 20:44:44trandafirul din Jericho provine din regiunile desertice ale Iordaniei si Israelului si se mai numeste planta Invierii.

Se povesteste ca Fecioara Maria plecand din Nazareth inspre Egipt in cautarea unui adapost a binecuvantat aceasta planta astfel daruindu-i viata vesnica.Totodata datorita acestei intamplari i se mai spune si Trandafirul Sfintei Maria si Mainile de rugaciune ale Mariei.

Este simbolul norocului, dragostei si frumusetii. Un adevarat miracol al naturii.

Cine vede pentru prima oara trandafirul din Jericho, nu va crede ca este posibil ca acest ghem, aparent fara viata, sa se transforme in cateva ore intr-o planta verde, catifelata


Daca vreti sa lasati acest ghem sa se desfaca, puneti-l sub robinetul cu apa calduta cateva secunde apoi intr-un vas cu putina apa calduta, astfel incat radacina sa fie in apa. Dupa cateva ore, planta se deschide si devine verde. Apa se schimba zilnic. Trandafirul de Jericho se poate lasa in apa timp de 5 - 6 zile.

Aceasta planta de desert are nevoie de foarte putina apa. De aceea, dupa aceasta perioada in care a fost tinuta in apa, planta are nevoie de o perioada fara apa. Pentru aceasta, trandafirul se va scoate din apa si se va pastra uscat, timp de cel putin 3-4 saptamani.

Procesul se poate repeta, astfel incat dupa aceasta perioada de odihna, ghemul poate fi readus la viata din nou. In stare uscata, trandafirul se pastreaza zeci de ani, astfel se poate transmite din generatie in generatie pastrandu-si aceleasi proprietati.

Tradafirul din Jericho are si utilitate practica. In stare umeda, absoarbe fumul de tigara si imbunatateste aerul. In stare uscata, indeparteaza insectele daunatoare din locul in care este pastrat. Se spune ca are un rol in diminuarea insomniilor, atunci cand este pastrat sub pat in dreptul capului.

Trandafirul de Jericho are proprietati miraculoase. Casa care ingrijeste aceasta planta nu va duce niciodata lipsa de iubire, liniste si bunastare.

Apa in care a stat trandafirul de Jericho timp de o zi este imprastiata prin casa pentru a absorbi energiile negative si pentru a proteja membrii familiei.

Aceasta planta nu se sadeste, nu se planteaza, are nevoie doar de putina apa !



eu cred in chestile astea...si drept urmare iti trimit un mail...caci vreau si io unul!

email: trandafirdejericho@yahoo.com

sau la telefon: 0754-791252

1 planta costa 23 ron (230.000 lei veci) Trimit pachetul cu posta sau curier rapid cu plata ramburs.

Taxele le suporta clientul.

Pentru intrebari va stam oricand la dispozitie.

Plantele au o greutate intre 20 - 60gr.


ely_troya
Postat pe 30 August 2009 17:34
Sunt persoane care emana energie negativa si ar trebui sa simtim asta.
E ca si cind vine in vizita cineva si dupa ce pleaca (mai devreme sau mai tirziu) ceva rau se intimpla.
Incearca sa stabilesti cine in jurul tau iti induce o stare proasata, cine este vampir energetic, si ocoleste persoanele cu pricina.

Si accentuez: citeste Feng Shui, mediteaza in casa ta (spune-ti in gind ce vrei tu, chiar si o fantezie dezvolt-o in mintea ta) , cu ochii inchisi, sau doar fredoneaza-ti o melodie care iti aduce tie linistea, arunca florile uscare, cactusii, rearanjeaza-ti mobila in asa fel incit nimic sa nu fie in calea ta cind mergi (vezi masutele din mijlocul camerei care sunt obstacol in cale energiei) etc, etc, etc,
Ciresica
Postat pe 30 August 2009 19:24
Eu eman energie pozitiva, asa ca fa tu ceva prajituri cu ciocolata si cheama-ma in vizita.
Micass
Postat pe 30 August 2009 22:18
Ciresico, ai dreptate sa stii..
Mie mi se face rau, dupa ce pleaca de langa mine anumite persoane si am o durere de cap teribila.
kyra
Postat pe 30 August 2009 22:22
Dar dupa ce te-ai intalnit cu mine ti-a fost bine nu?
Micass
Postat pe 30 August 2009 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credit imobiliar 12 De la: iqart 19 Decembrie 2009 20:10
"Iubirea fa de care mi-am deschis sufletul rmne n sufletul meu pentru totdeauna." 2 De la: demonsauinger 6 Iulie 2011 15:48
Ce parere aveti de barbatii care ajuta in bucatarie si la cresterea copiiilor? 18 De la: luptatoareacurajoasa 11 Martie 2010 21:16
buna 4 De la: ficus 23 Ianuarie 2014 17:46
Un sfat pentru tatal meu? 10 De la: Laura393096 23 Ianuarie 2014 17:40
Setari Cookie-uri