CUM IMI PURIFIC CASA??

pai maimutelele is dragute pik !! nu de-acolo vine dragalasa apostrof . Nu te mai maimutari?!
blanca
Postat pe 19 August 2009 10:16
vedea-te-as cu o gorila ranjindu-ti dimineata duios, cu gura cat un cuptor cu microunde si coltii precum joardele lui vlad tzepes!
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 10:19
eu mai practica ma gandeam la maimutelele animale de companie dar tu.....
blanca
Postat pe 19 August 2009 10:58
De la: mielutza, la data 2009-08-19 10:16:37 pai maimutelele is dragute pik !! nu de-acolo vine dragalasa apostrof . Nu te mai maimutari?!

Si-ar mai fi una : i-a umblat la maimuta
iar_eu
Postat pe 19 August 2009 11:00

cuvantul badaran iti spune ceva?
blanca
Postat pe 19 August 2009 11:28
De la: didona38, la data 2009-08-19 09:48:49Cumpara un trandafir de jericho ...... si urmeaza instructiunile ai sa vezi cum se schimba tot

multumesc mult didona,am sa incerc sa fac rost de ea,am citit pe net despre ea si m-a convins.
ely_troya
Postat pe 19 August 2009 16:36
Eu am unul, si hmmm, nu rideti ca apa va ia!
Chiar s-au schimbat energiile in casa mea de cind il am.
Nu tine cont de ce spun gurile rele, ia-ti un trandafir, si dupa cum am spus citeste despre Feng Shui.
Aemulus
Postat pe 19 August 2009 18:19
De la: micabis, la data 2009-08-19 18:19:34Eu am unul, si hmmm, nu rideti ca apa va ia!
Chiar s-au schimbat energiile in casa mea de cind il am.
Nu tine cont de ce spun gurile rele, ia-ti un trandafir, si dupa cum am spus citeste despre Feng Shui.

am facut deja comanda,multumesc mult.
ely_troya
Postat pe 20 August 2009 20:34
ely, l-ai comandat cu gradinar cu tot?
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 20:37
vreau si eu unul - imi poti da detalii, te rog - unde gasesc...un pret informativ?
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 20:38
gradinar?
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 20:40
nu, trandafir.
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 20:41
uite, lady sa-mi mai spal din pacate.



email: trandafirdejericho@yahoo.com

sau la telefon: 0754-791252

1 planta costa 23 ron (230.000 lei veci) Trimit pachetul cu posta sau curier rapid cu plata ramburs.

Taxele le suporta clientul.

Pentru intrebari va stam oricand la dispozitie.

Plantele au o greutate intre 20 - 60gr.
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 20:42
trandafirul din Jericho provine din regiunile desertice ale Iordaniei si Israelului si se mai numeste planta Invierii.

Se povesteste ca Fecioara Maria plecand din Nazareth inspre Egipt in cautarea unui adapost a binecuvantat aceasta planta astfel daruindu-i viata vesnica.Totodata datorita acestei intamplari i se mai spune si Trandafirul Sfintei Maria si Mainile de rugaciune ale Mariei.

Este simbolul norocului, dragostei si frumusetii. Un adevarat miracol al naturii.

Cine vede pentru prima oara trandafirul din Jericho, nu va crede ca este posibil ca acest ghem, aparent fara viata, sa se transforme in cateva ore intr-o planta verde, catifelata


Daca vreti sa lasati acest ghem sa se desfaca, puneti-l sub robinetul cu apa calduta cateva secunde apoi intr-un vas cu putina apa calduta, astfel incat radacina sa fie in apa. Dupa cateva ore, planta se deschide si devine verde. Apa se schimba zilnic. Trandafirul de Jericho se poate lasa in apa timp de 5 - 6 zile.

Aceasta planta de desert are nevoie de foarte putina apa. De aceea, dupa aceasta perioada in care a fost tinuta in apa, planta are nevoie de o perioada fara apa. Pentru aceasta, trandafirul se va scoate din apa si se va pastra uscat, timp de cel putin 3-4 saptamani.

Procesul se poate repeta, astfel incat dupa aceasta perioada de odihna, ghemul poate fi readus la viata din nou. In stare uscata, trandafirul se pastreaza zeci de ani, astfel se poate transmite din generatie in generatie pastrandu-si aceleasi proprietati.

Tradafirul din Jericho are si utilitate practica. In stare umeda, absoarbe fumul de tigara si imbunatateste aerul. In stare uscata, indeparteaza insectele daunatoare din locul in care este pastrat. Se spune ca are un rol in diminuarea insomniilor, atunci cand este pastrat sub pat in dreptul capului.

Trandafirul de Jericho are proprietati miraculoase. Casa care ingrijeste aceasta planta nu va duce niciodata lipsa de iubire, liniste si bunastare.

Apa in care a stat trandafirul de Jericho timp de o zi este imprastiata prin casa pentru a absorbi energiile negative si pentru a proteja membrii familiei.

Aceasta planta nu se sadeste, nu se planteaza, are nevoie doar de putina apa !

pik_nik
Postat pe 20 August 2009 20:44
Multumesc!
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 20:45
nik-pik..ce poveste adevarata frunoasa multumim..nu fetelor?
LILO
Postat pe 20 August 2009 21:13
am avut aceeasi problema...cam timp de un an! si m-am framantat la fel de mult ca si pe tine...si tot nu am reusit sa sfintesc in casa....insa dupa lupte seculare cu sentimentul asta idiot....am descoperit intr-o buna zi o teorie a numarului casei care m-a facut sa privesc cu totul altfel lucrurile. era o emisiune a lui netty sandu, pe un videochat al stirilor protv ...unde se spune ca: fiecare persoana are un numar propriu, tot asa cum fiece casa are numarul ei propriu cu anumite rezonante!daca nu te inscrii in rezonanta produsa de numarul casei, atunci degeaba locuiesti acolo...ori te schimbi tu, ori casa trebuie sa o schimbi! deci bafta
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 21:37
de asta cred eu ca ma simt bine in casa mea. de fapt, foarte bine. are acelasi numar ca si anul nasterii mele - de fapt, ulimile 2 cifre
si_totusi
Postat pe 20 August 2009 21:44
nu totusica,...toate cifrele datei tale de nastere se aduna...si rezulta cigfra destinului! la mine de ex. e 7!asta determina menirea ta...pe lume. apoi fiecare numar al unei case...are si el o predestinare pentru casa aceea! daca nu as fi probat, ziceam ca sunt prostii!dar am ramas....muta cd am vazut! eu am stat 10ani intr-o casa cu suma cifreor 5!(de ex. 3+2=5, sau 2+3=5, sau 500 da tot 5 si tot asa!)deci era cifra destinata unei vieti de reporter, ceva de genul asta! munceai 14 ore, dormeai 3, mai alergai dupa nu stiu ce....deci o viata total haotica!in care eu eram musafirul vietii mele si imi mergea teribil de bine! ei, pot sa spun ca din prima noapte dormita intr-o casa cu nr.6 toata viata mea s-a dat peste cap!toataaaaaaaa!!! e o cifra destinata familiei, si daca nu ai intentia sa iti formezi asa ceva iti merge rau rauu de tot! de fapt nimic din viata mea haotica nu a mai functionat dupa ce am inceput sa locuiesc acolo! am suferit un an intreg si nu pricepeam nimic si de ce se roteste viata mea la 180 grade! brrr...
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 16:45
Si cifra 2 pentru casa ce implica?????
Aemulus
Postat pe 21 August 2009 18:49
vrei sa zik>??
un moment
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:00
ca se admit numai perechi, fara schimb de parteneri
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 23:02
adica o pereche de matze...o pereche de catei...o pereche de papagali....o pereche de barbati....oups....
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 23:05
Cifra 2:

- este buna pentru persoane carora nu le place luxul, ci simplitatea; persoanele care stau la acest numar au inclinatii artistice ori sunt cercetatori; intr-unul din colturi e bine sa aveti ceva din argint sau opal;

iata si site_ul!
http://stirileprotv.ro/show-buzz/61/cum-te-influenteaza-numarul-casei-in-care-locuiesti-afla-de-la-neti-sandu.html

fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:05
Hmmm, merci Love!
Aemulus
Postat pe 21 August 2009 23:07
si la cifra 4???
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 23:08
tuth, aia era arca lui tata noe, mai
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 23:08
Cifra 4:

- este propice intemeierii unei familii, dar si imbogatirii; persoanele care stau la acest numar sunt dependente de munca;
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 23:10
la cifra 4 deja e gang bang
pik_nik
Postat pe 21 August 2009 23:10
lovo....am cifra mea 4...tre sa stau tot la 4?...shit.....nu am 4....7 cu 2 e 9...sau pun toate cifrele din adresa?
tutankhamon
Postat pe 21 August 2009 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Iubirea fa de care mi-am deschis sufletul rmne n sufletul meu pentru totdeauna." 2 De la: demonsauinger 6 Iulie 2011 15:48
Cultivarea canepii 20 De la: garbo_419018 18 Ianuarie 2016 08:35
BALSAMUL DE RUFE DILUAT SAU NU? 9 De la: garbo_444211 7 Iunie 2016 14:16
credit imobiliar 12 De la: iqart 19 Decembrie 2009 20:10
Masina de spalat 21 De la: garbo_506060 29 Iulie 2020 11:41
Setari Cookie-uri