CUM IMI PURIFIC CASA??

garbo_C
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:16
buna la voi......fetele sunteti niste dragute....am ras pt o saptamana.....cat despre purificarea casei....."omul sfinteste locul". exact cum vrea el.
l_flory
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:47
nellyyyy...nuuuuu...ca aia o sa ne dea lectii sa fim dominante cu un penis mic......
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:02
De la: Micass, la data 2009-07-11 17:36:39Eu am vazut intr-un film una care isi purifica casa afumand-o cu salvie.


da,salvie si ienupar poti sa pui in lampa de aromoterapie..si multa credinta:)
littlestar76
Postat pe 29 Octombrie 2009 07:58
Exista o zicala: "omul sfinteste locul". Daca tu esti impacata cu tine te vei "impaca" si cu cele din jurul tau. Si eu am avut senzatii ciudate in casa renovata de curand, cu mobilier nou. Am aplicat toate sfaturile prietenilor - sfestanii, feng shui, .... In timp am constat ca impregnasem cele din jurul meu cu furia, nemultumirea si nefericirea mea. Cand am reusit sa ma eliberez de starile negative casa mea a devenit primitoare si odihnitoare.
laura_emilia2007
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:05
emilia...

aham,a draq mobila aia era noua, scartaia...
iasomia
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:13


Of! Iar tre. sa postez...Ok. M-am bagat in cont, sper sa nu se volatilizeze si postarea asta, ca ma las pagubasa... Deci, draga mea ! Am inteles ca stai in chirie, intr-un spatiu care nu e al tau. Pai, solutia e simpla : personalizeaza-ti spatiul in care locuiesti ! Eu, in locul tau, as face asa : in primul rand, m-as debarasa de toate obiectele care-mi creeaza senzatia de disconfort : pur si simplu, le-as face sa dispara din fata ochilor mei (depoziteaza-le undeva sa nu le vezi zilnic)! Apoi, as zugravi totul dupa gustul meu (personal, mizez pe alb sau pe nuanta pastelata a culorii care-mi creeaza senzatia de placere). Apoi, as rearanja totul in casa, astfel incat sa am cat mai mult spatiu si cat mai multa lumina. Daca stai intr-un apartament si iti obtureaza privirea un bloc din fata care-ti da senzatia de limitare si de inchistare, solutia e simpla: cumpara perdelele si draperiile care-ti plac si creeaza-ti un spatiu intim al tau ! Am vazut ca ai primit sfaturi pertinente de la fetele care-au postat pe-aici ! Nu-i rau ! O planta care-ti place, un obiect care-ti produce starea de confort (bibelou, tablou, etc.), orice te face sa te simti bine e binevenit in spatiul tau intim! Cu un efort nu cine stie ce de mare, poti face din spatiul in care locuiesti un adevarat CAMIN,al tau si numai al tau. Asculta zilnic muzica ce te relaxeaza, mai baga si oleak de aromoterapie si totul va fi ok ! Vei trai in spatiul tau si pe gustul tau ! Mult succes, ca nu e greu !
Nathaly_Albu
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:35


p.s. La naiba ! De cate ori tre sa ma loghez ca sa pot sa postez?! Asonanta e pura intamplare...
Nathaly_Albu
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:50
dap usor de zis
hai sa-ti spun eu cum sta treaba cu statul in chirie.
nu poti sa te debarasezi pur si simplu de obiectele care nu-ti plac, pt ca sunt ale proprietarului, nu poti sa-ti colorezi camera in portocaliu pt ca nu-i a ta si omul ala o vrea tot alba asa cum ti-a dat-o in chirie, nu poti sa te apuci sa-i schimbi casa omului cum vrea muschiu tau ca nu se poate. nu-ti place......cauta-ti alta casa.
nelly05
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:53
Fa curatenie....aeriseste si cheama fetili la un show
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:37
Buna!
Nu stiu daca crezi in vrajeli sau nu.........dar crede-ma exista!Eu am stat cu sotul intr-un apartament 8 ani,din prima am simtit ca ceva nu e in regula.Niciodata nu m-am simtit bine,intotdeauna ne-am certat..........si ne-am divortat dupa 15 ani de cind ne-am cunoscut.Ar fi prea lung sa-ti povestescdespre ce e vorba,dar poti sa fii sigura,ca ori de blestem e vb,ori cineva mort acum a locuit acolo.Trebuie sa te duci la un preot,sa-ti sfinteasca casa,dar pina la urma tot va trebui sa-l vinzi sau sa pleci de acolo..........
Crezi ce vrei,eu ti-am scris din experienta mea traita si nu doresc nimanui prin ce-em trecut.
Iti doresc numai bine!Dute la biserica neaparat,roaga-te,aprinde luminari acasa,arde tamiie acasa,mai ales vineri.
Atit poti sa-ti zic si sfatui!
Doamne ajuta!
garbo047254
Postat pe 28 Noiembrie 2009 05:18
Multi oameni folosesc CD-ul cu Purificarea prin Chakra, in camera pe care doresc sa o puridice.Lasa CD-ul sa mearga la
volum mediu si paraseste camera pentru cateva ore(aceste cd-uri
se gasesc la librarii sau chiar si pe internet).
Acesta muzica cuprinde o meditatie linistitoare care ii ajuta
pe oameni sa adoarma(lumea imi spune ca adoarme inainte de sfarsitul benzii).Muzica cuprinde si ENERGIA PURIFICATOARE A
ARHANGHELULUI MIHAIL.
Cand vei reveni mai tarziu vei simti diferenta in nivelul energetic al incaperii.
Camera va da sensatia ca este mai calda,mai placuta si mai curata.
In fiecare seara,inainte de a adormi imagineaza-ti intreaga
casa scaldata in lumina alba.Aceasta lumina nu numai ca va purifica energia caminului tau ci va crea si o bariera care tine la distanta vizitatorii sau musafirii nedoriti.
Vizualizeaza niste ingeri pazitori de statura impresionanta
sau cere-le unor asemenea ingeri sa stea de veghe in fata usilor
si ferestrelor tale sau a copiilor tai.
Pentru a purifica energia incaperii,arde putina salvie uscata
(se gaseste la plafar).
Aseaza cristale de cuart incolor,cuart roz,ametist langa patul
tau sau a copilului tau.Agata un cristal transparent in fata
geamului de la dormitor.
Ai grija ca in camera unde dormi sa fie mereu plante vii in
ghiveci.Plantele cu frunze late sunt cele mai potrivite ptr
scopuri de purificare.Pe timpul noptii plantele vor absorbi din
trupurile tale energia emisa de teama,iar dimineata la trezire
vei avea senzatia ca esti mai vioaie.
Planta degaja oxigen si mareste capacitatea de concentrare.
Oricine lucreaza cu alti oameni,fie in plan profesional, fie
oferind gratuit acte de bunavoie ar trebui sa cunoasca existenta
cordoanelor eterice si cum pot fi ele folosite.De fiecare data
cand o persoana isi formeaza cu tine o legatura bazata pe frica
(cum ar fi teama ca o vei parasi sau convingerea ca esti sursa
ei de energie si fericire), intre voi se construieste un soi de
cordon.Acest cordon este vizibil pentru toti cei clarvazatori,
copii de indigo(copii nascuti dupa 1980 cu capacitati spirituale dezvoltate inainte de nastere) sau cei cu al 6-lea simt si palpabil pentru toti cei inzestrati cu intuitie.
Cordoanele arata ca niste tuburi chirurgicale si actioneaza ca
un furtun de la pompa de benzina.Atunci cand o persoana are o
probleme si-a format o legatura cu tine,acea persoana extrage
din tine energie prin acest cordon eteric.
Poti sa nu vezi cordonul,dar ii poti simti efectele,adica
te simti obosit sau trist fara sa stii de ce.Asta se intampla
din cauza ca persoana de la celalalt capat al cordonului eteric
tocmai a absorbit o parte din energia ta sau tocmai ti-a trimis
prin cordon, energie toxica.
De fiecare data cand ai ajutat pe cineva sau cand ai o senzatie
de letargie,tristete sau oboseala ar fi bine sa-ti tai cordoanele
Pentru a-ti taia propriile cordoane rosteste cu glas tare sau
in gand urmatoarea fraza:
"Arhanghele Mihail, te chem in ajutor si te rog sa tai cordoanele
de teama care te golesc de energie si vitalitate."
Ai grija sa ramai tacuta cateva clipe si sa respiri.Ai sa simti
cum cordoanele sunt taiate sau smulse din tine.Se poate sa simti
schimbari in presiunea aerului sau alte semne palpabile ca
aceste cordoane sunt taiate.Persoana de la celalalt capat al
cordonului se va gandi la tine in clipa in care ai sa tai
cordonul, fara sa stie de ce.Cu siguranta ai sa te pomenesti
cu cei cu care erai legata prin cordoane ca iti trimit o multime
de telefoane si de mesaje prin e-mail de genul "TOCMAI MA GANDEAM
LA TINE".
Pentru a vorbi cu ingerii cuiva nu ai nevoie de o pregatire,
singurul lucru de care vei avea probabil nevoie este antrenamentul
ca sa ii poti auzi pe ingeri cand iti raspund.
Indiferent daca esti sau nu in stare sa-i vezi ori sa-i auzi
pe ingeri, ei te vad si te aud cu siguranta!

Daca vrei sa stii mai multe nu ezita sa imi scri un email pe
adresa corinanyc2002@yahoo.com
In speranta ca ti-am fost de ajutor!
ConsultantBeauty
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:31
rodyk
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:33
of doamne
nelly05
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:42
cum purificam casa? teoretic sau practic?
LILO
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:46
...sau cu tamaie?!
preciouss
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:49
io asa fac: curatenie generala...aruncat tot ce ii in plus,smotruit

aprins bete parfumate,in lipsa de tamaie...si gandind di bini..
ofi bine? nu o fi bine?
LILO
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:53
poi daca te-ai simtit purificata p'orma...io cred ca-i de bine,nu?!
preciouss
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:55
si io cred...ca mi o vinit sa doorm vreo tri zale...or fi iesit dracusorii
LILO
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:57
Am gasit un blog super misto,
http://jurnaldedesigninterior.blogspot.com/
Ce parere aveti?
garbo097624
Postat pe 5 Februarie 2010 21:26
Fata draga lasa-le pe toate sa-si bata joc, pt ca vad ca doar atata stiu, in loc sa ne ajutam ,atunci cand cineva cere un sfat.E ceva de groaza cu romanii nostri. Iubito te rog, sa te interesezi, si sa faci cursuri de REIKI si ai sa inveti sa-ti purifici singura casa si pe tine .Cei care nu cred, ii rog, sa nu comenteze, pt. ca nu pt. ei scriu.Asculta-ma si o sa-mi multumesti. Eu am multe maiestrii REIKI si stiu ce spun.Singura imi purific casa, si ma purific singura, tinand cont ca vin in contact direct cu multi oameni.
SHAMBALLA
Postat pe 21 Februarie 2010 00:44
De la: SHAMBALLA, la data 2010-02-21 00:44:57Fata draga lasa-le pe toate sa-si bata joc, pt ca vad ca doar atata stiu, in loc sa ne ajutam ,atunci cand cineva cere un sfat.E ceva de groaza cu romanii nostri. Iubito te rog, sa te interesezi, si sa faci cursuri de REIKI si ai sa inveti sa-ti purifici singura casa si pe tine .Cei care nu cred, ii rog, sa nu comenteze, pt. ca nu pt. ei scriu.Asculta-ma si o sa-mi multumesti. Eu am multe maiestrii REIKI si stiu ce spun.Singura imi purific casa, si ma purific singura, tinand cont ca vin in contact direct cu multi oameni.


Cum?!?
liaiedera
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:15
Si eu am patit asa,din casa pe care am cumparat-o si-mi venea ca o manusa,devenise casa in care imi venea sa mor si sa nu ma mai scol.

Am lasat sa cante non stop(vorba vine),Beethoven.
Pentru mine,Beethoven este Dumnezeu Tatal intrupat.
mamamehela
Postat pe 30 Martie 2012 11:03
De la: mamamehela, la data 2012-03-30 11:03:39Si eu am patit asa,din casa pe care am cumparat-o si-mi venea ca o manusa,devenise casa in care imi venea sa mor si sa nu ma mai scol.

Am lasat sa cante non stop(vorba vine),Beethoven.
Pentru mine,Beethoven este Dumnezeu Tatal intrupat.


nu zau???.....
Cristina_Adler
Postat pe 30 Martie 2012 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Iubirea fa de care mi-am deschis sufletul rmne n sufletul meu pentru totdeauna." 2 De la: demonsauinger 6 Iulie 2011 15:48
De ce barbatilor le place sa fie rai si curvari si sa profite de femei? 8 De la: ingerasulluptator 27 Mai 2013 11:52
buna 4 De la: ficus 23 Ianuarie 2014 17:46
Sfaturi 4 De la: garbo_431210 16 Aprilie 2016 21:33
Un sfat pentru tatal meu? 10 De la: Laura393096 23 Ianuarie 2014 17:40
Setari Cookie-uri