parerea voastra

Buna !

Am un frate de 54 ani cu un copil (20 ani -fata studenta) care a intalnit pe net o femeie de 44 ani tot cu un copil(26 ani baiat-angajat). Ambii divortati.
DE 4 ani au o relatie,eu o consider neserioasa din partea ei, si incerc sa i spun ca femeia nu este de calitate si serioasa si as vrea sa va spupun si voua povestea sa va dati o parere.

Dupa ce cei doi s au cunoscut, tipa a zis ca fratele meu este barbatul cel visat,i a spus ca vrea sa se marite cu el, ca vrea sa imbatraneasca alaturi de el, i a povestit vezi doamne "transparenta si sincera "viata ei, si a povestit de relatiile ei , tot cu barbati in "varsta si intelectuali"considerati niste "maimutoi"neseriosi. (de fapt a ascuns multe s a dovedit apoi)

A spus ca isi va inchide conturile de pe net,ca l iubeste, ca il considera la fel de imp ca fiul ei
in viata sa.

Femeia locuieste cu fiul intr un ap in chirie, dar fiul are masina bmw, motor, si traiesc ok din salarii normale.
Fratele meu, traieste cu mama de 84 ani si fiica lui, si convin ca dupa ce se stinge mama sa se mute impreuna sub acelasi acoperis( mama noastar fiind f afectata de div lui cit si fiica sa)

In acesti ani fratele meu, a fost om cu ea si indirect si cu fiul ei , a jutat o , ia cumparat diverse prin casa, i a fost alaturi la boala,la divese necazuri, a impins o sa faca o facultate etc


SI acum va cer sa mi spuneti parerea despre ce a facut ea in relatia cu fratele meu , o femeie :


- care avand un partener de cuplu(fratele meu) , culcandu se cu el, flirteaza pe un site si pe mail cu un fost iubit (gasit tot pe net), culmea denigrat vezi doamne in fata lui fratele meu la mometul cind i a povestit depre relatia avuta cu acela

-care saluta un alt fost iubit al ei cu care s a culcat ,( gasit tot pe net), denigrat si el in fata lui fratele meu, (nu sa zicem fostul sot cu care era normal sa se salute intalnindu se ) fiind de mana cu fratele meu cu care se culca in prezent

- care parinte fiind si ea ( f devotata fiului ei ), spune fratelui meu ( parinte si el ) ca sa pleci cu fita ai bani de concediu si sa pleci cu mine nu

-cea care in mod parsiv declara fratelui meu ca are o singura adresa de mail, dar foloseste o alta adresa de mail ascunsa lui , cu acei fosti iubiti inca vreo 2 ani si cu niste barbati din strainatate cunoscuti in trecut

- care spune fratelui meu ca si a inchis conturile de pe site uri de "socializare ', dar deschide altele pe ascuns, culema intr unul postand ca logo un citata de dragoste

- care povesteste pe net unor barbati anonimi ce face cu fratele meu in relatie

-cea care cere fratelui meu sa nu raspunda provocarilor unui barbat cu caruia ea s-a doar s a conversat in trecut pe net despre relatia cu fratele meu (de fapt si despre celelalte relatii ale ei, inclusiv trimitand poze cu respectivii !!!!!!!!), si spune ca nu a interesat o acel tip, dar peste 1 an incepe flirt cu acel barbat pe tel

-cea care implora pe fratele meu care o prinde mintind grav, sa i se re-acorde incredere si jura in biserica ca nu va minti si nu va ascunde nimic ,implora iertare si inca o sansa , dar minte si ascunde in continuare fel de fel

- cea care a furat ( a luat fara sa spuna, ba chiar a mintit ca au disparut respectivele chestii) din ce fratele meu luase pt ambii si da altora

-cea care spunand fratelui meu ca vrea o relatie unita in care fiecare sa stie de celalalt , dispare citeva zile neanuntand nimic ca sa faca un deziderat fiului ei

-cea care pt bani , pt un extra job cu 4.5 lei/ora neglijeaza relatia total (mentionez ca ea avand jobul de baza cu un program de 12/24 , practic nu se mai intalneau decind in we si nici atunci uneori datorita acelui program de 12/24 ) . MOTIVUL : 'CE IMI DAI TU BANI"?

-cea care spune fratelui meu cind acesta devine somer , lasa iubitule ca trecem noi impreuna si peste necazul asta si peste 3 zile considera sa plece sa se relaxeze in provincie cu fiul pt ca fratele meu nu a mai avut bani sa plece in concediu cu ea . Oricum material fratele meu nu a apelat niciodata cu nimic descurcandu se.

-cea care cu toate ca declara iubire lui frate miu , nu i pasa si e nesimitita fata de problemele lui si ale fam lui in multe situatii, e dezinteresata , uita, pune pe prim plan extra job sau chefurile fiului ei

-cea care ascunde si ii e rusine de lume, sa spuna ca fratele meu a ajuns somer, dar se lauda cu faptul ca acesta de ani ii cumpara diverse si de faptul ca el de ani plateste peste tot pe unde merg impreuna



- cea care spune partenerului ei , adica lui frate miu, ca tatal ei ii trimite tuica, cind de fapt tatal ei se dovedeste ca habar nu are de existenta lui si de relatie chiar ea ascunzand asta cu buna stiinta in complicitate cu fiul ei (parintii ei sunt de la tara)


-spune fratelui meu considerand ca este intr o "relatie serioasa de imbatranire" asa cum zice ca o considera ea : "ce mare lucru mi ai dat tu, mah" ?

- se laida unei vecine care are si ea o relatie cu un barbat care o plimba peste tot prin tara, ca si ea a fost cu fratele meu la ....ISTANBUL,cind de fapt ei nu au fost nicaieri, el fiind somer

1.Ce parere aveti despre aceasta femeie?
2. Cum o categorisiti?
3. Ce fel de relatie este pt ea ?
4. MERITA ca fratele meu sa continuie aceasta relatie?

Astept parerile voaste si va multumesc.

garbo_5723
Postat pe 20 Iulie 2012 10:56
parerea mea...sincera, este sa iti vezi de viata ta si sa il lasi pe frate-tau sa isi rezolve problemele. E adult.
"Merita" atit timp cit el se simte confortabil in relatie, ii e mai bine cu ea decit fara, si e femeia pe care o iubeste. Iar asta poate decide el, nu tu - si in nici un caz cautind in cosul de gunoi pentru probe incriminatorii, si incercind sa faci niste fapte scandaloase din trei lulele.
N-am vazut nici un pacat "capital", oricum.

In concluzie - lasa-i sa isi vada de viata.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 11:11
acelasi raspuns ca in celalalt topic... !
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2012 11:50
pai nu se simte bine deloc, altfel nu se plingea la mine
garbo_5723
Postat pe 20 Iulie 2012 12:30
intreaba-l daca ii e mai bine cu ea decit fara.
Daca ii e mai bine fara ea, sa plece din relatie... E atit de simplu. N-are nici o relevanta cine ce a facut, care sint meritele, care sint acuzele... E mai linistit si mai fericit fara ea - pa. Daca nu, nu.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2012 12:35

....normal, asta e filmul, pe care il vezi tu...
...el poate joaca in alt film....
..daca ea joaca si in alte filme, e problema ei...
...fratele tau stie ca il judeci, tu?
...ia un bolovan si da.........
...sau oferai femeii, o floare!

..sa vezi cui o daruieste!

stiu ca te doare, dar e viata lui, priveste inainte!
dang
Postat pe 3 August 2012 15:28
ce ar fi daca l-ai lasa pe el sa isi rezolve problemele, e un pic adult nu crezi?:D esti prea infocata pt o problema care nu e a ta. apropo, viata ta cum e, daca ai trecut asa inversunata la a altuia?
MARILENA_25
Postat pe 4 August 2012 10:47
si poate e ultimul topic deschis pe aceeasi tema, ar fi cazul sa te opresti
MARILENA_25
Postat pe 4 August 2012 10:49
Cand veti invata sa lasati oamenii sa se descurce singuri in viata, ca sa poata fi ferciti sau neferciti pe propria lor alegere? Dedspre net este o tampenie fara margini sa spui "prietenul ei de pe net"",amantul ei de pe net",nu exista asa ceva ,pe net toate relatiile sunt pur si simplu virtuale .Daca spuin iubita mea ,dragoste mea care am facut sau am desfacut ,nu inseamna niciodata ca asta s-a si intamplat in realitate,ce se petrece pe net ,ramane numai pe net, crede-ma.Un singur lucru pot sa iti spun cu certitudine ,daca tu iti asumi responsabilitate stricarii acestei relatii a fratelui tau, iti asumi o mare responsabilitate si indiferent daca ai dreptate sau nu ,vei fi singura vinovata de tot ce se va intampla rau.Fiecare om trebuie sa traiasca alaturi de cineva si nu trebuie sa -i placa in mod obligatoriu ce ne place si nou sau ce ne dorim noi pentru el/ea.Mare grija cu relatiile interumane sunt extrem de greu de construit si foarte usor de distrus ,dar cine sufera...????
garbo265966
Postat pe 4 August 2012 23:14
Eh viata! ...legata cu ata....si atarnata!

Pe cand unii se straduiesc si lupta sa se linisteasca, altii, cauta sa tot "scormoneasca"!X_X

Mai!...nu e ultimu' ....fata insista....exista ceva adevar in toata povestea, dar nu prea se simt nuantele si scopul!
Fss_ssu
Postat pe 13 August 2012 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O IUBESC,MA IUBESTE,SI VOM INVINGE 114 De la: SIMPATICILA 21 Noiembrie 2014 18:42
Despartirea doare 1 De la: Axelandru 1 Mai 2019 20:59
Cine greseste? El sau eu? 40 De la: andradatudor80 26 Ianuarie 2012 10:22
Despărțire, depresie 2 De la: 4 Iulie 2020 15:19
roscata 4 De la: garbo020337 2 August 2009 14:01
Setari Cookie-uri