despartiri

sincer? corul brotacilor de balta cum ii numesti naty, foarte rautacios...

acest cor"sublim" cred ca o atras multi forumisti..si cu siguranta si pe tine...

dar ceea ce te supara este pur si simp;u faptul ca nu te poti ridica la valoarea lor si nici nu ii poti trage jos la nivelul tau...

asa ca lasa corul sa cante...si tu cauta insi pe masura ta...

exemple..irinuka=moment=crestina= nush cine..


PAREREA MEA

si lasa-ne in durerea noastra sa ne bucuram de vorbele de duh>>>
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:57


Tuthule, ai si tu o problema existentiala??? Sau, cu alte cuvinte, te simti un fel de judecator gata sa dea sentinte??? Ups ! C-a aparut alta judecatoare care ma trimite la culcare... Fetelor, va e teama ca, prin postarile mele va alung admiratorii??? V-ati simtit, cumva, vizate de ceea ce am postat???
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:15


Cat despre "Irinuca", ca profil psihilogic seamana ca 2 picaturi de apa cu Costelush, un elev de cls . a 8-a care se da adult si care intra pe toate forumurile unde se produce cu voluptate, din plin... , mai ales cand e bagat in seama
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:20
povestea cu cel copilas a fost un gest de o mare lipsa de bun simt. nu se glumeste cu astfel de subiecte. am sustinut acolo, de ce nu cred in autenticitatea lui.

in mod normal, un astfel de subiect atrage compasiune. nimeni nu este asa de lipsit de suflet, incat sa dea cu piatra intr-un om ce se afla intr-o situatie ca aceasta. insa, una e sa fie o situatie reala, alta e o facatura.

- spune ca l-a gasit decedat - nici o mama nu foloseste asa de termen pentru a denumi o astfel de nenorocire. e un termen rece, oficial. in situatii de acestea, se folosesc termeni care au legatura cu implicarea sufleteasca , chiar daca par putin deplasati.

- spune de copilul de 2 ani. se vede ca aceasta postare nu a fost scrisa de o femeie . sau nu de o femeie ce are copii. copilul de 2 ani nu realizeaza astfel de conexiuni. nu-i permite dezvoltarea psihica. e o particularitate de varsta. abia de la varsta de 3 ani incepe sa puna intrebari si sa inteleaga cate ceva din jurul lui.
la 2 ani abia leaga cateva cuvinte. ce sa discuti cu el ? cum refuza el sa vorbeasca despre fratior, cand nu se exprima in propozitii?

intrebarea e , ce motiv ar avea sa deschida un astfel de topic, un om normal? la intrebarea aceasta nici eu nu am raspuns

banuiesc ca a fost un subiect propus - neinspirat - de catre admini

oricum, cazul nu e real si dincolo de motivatii, ramane ideea ca nu se poate scrie chiar despre orice pe un forum


si_totusi
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:22


Draga mea, e parerea ta, si o respect. Dar cum, adeseori , "viata bate filmul", daca, totusi, povestea e REALA?! Cel mai adesea gresim imaginandu-ne ca toti sunt ca noi, ca ar face ca noi, etc.,etc. Uite, chiar si asa fiind, mi s-a parut TOTAL INDECENT sa tratezi o astfel de tema cu un dispret atat de suveran Sa terfelesti durerea unui om intr-un asa hal...In fond, topicul avea ca tema decesul unui bebelus si socul celorlalti membri ai familiei, inclusiv al fratiorului de doi anisori...prin urmare, nu e decent sa te apuci sa-ti bati joc de tema asta...Poti s-o ignori, poti sa spui o vb. buna, cum au si spus atatia dintre cei care au postat...Dar nu sa incepi sa te zbenguiesti cu hlizeli de tot rahatul...DACA, TOTUSI, POVESTEA E ADEVARATA SI FEMEIA CARE A POSTAT CHIAR A CITIT TOT?! CAM CU CE CREZI TU CA AU MANGAIAT-O INDOIELILE TALE SI COMENTARIILE "DE INALTA CLASA" ALE CELORLALTI? Si-atunci, nu ti se pare ca seamana totul a oracaiala???
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:47


Oare faptul ca stam, niste anonimi, in spatele unui ecran si nu ne putem uita in ochii celui cu care conversam inseamna ca nu ne mai asumam conditia de Om??? Asta m-a durut cel mai tare citind aberatiile de-acolo. Si, cei care postau intr-o veselie si intr-o zbenguiala totala, erau, cica, vechi forumisti si oameni "subtiri"...
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:58


Oare in asa hal ni s-au alienat valorile si perceptiile incat radem cand asistam la o tragedie si plangem la o comedie???
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:03
tanti/cucoana/duduie...care e problema ta existentiala, mamicule??? nu ti se da suficienta atentie????nu esti periata si bagata in seama??? nu tine nimeni cont de ceea ce spui???...hm....asta denota o grava problema comportamentala/psihica.....nu ti se pare ca ti s-a pus pata aiurea pe toata lumea, cand, de fapt, problema e tocmai la tine??

ia revizuieste-ti atitudinea si limbajul, ca nu ar strica...prea ne crezi pe toti prosti si tu esti desteapta pamantului....sau crezi ca vorbesti cu copilashii aia pe care cica ii educi??? sincera sa fiu, ma cam indoiesc ca niste parinti cu capul pe umeri ti-ar lasa pe maini progeniturile....pentru ca nu poti sa-i inveti decat injuraturi, cuvinte urate, lipsa educatiei, lipsa respectului pentru ceilalti....io ti-as sugera sa nu te mai dai mare si rotunda pe aici. ca nu ne impresionezi....

nu te obosi sa-mi raspunzi in stilu-ti caracteristic.....nu vei reusi sa faci decat sa intaresti convingerea multora despre tine...mai trage o dusca din sticla aia si du-te si te culca....e mai bine pentru problema ta...un somn odihnitor...
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:11
nataly, o tema de acest gen e tratata cu dispret, cand se ia in deradere un astfel de necaz. asta a facut cel sau cea care, a vrut sa deschida o oaresce tema de discutie


e parerea ta , ti-o respect insa, subiectul nu e real - dupa parerea mea. am motivat si de ce . punct.

nu-mi place sa fiu pacalita si sa mi se serveasca subiecte, care sunt sub limita bunului simt.
si_totusi
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:11
cucoana,
ca tot vad ca te dai in stamba in continuare, e drept, la ora asta cu ceva mai multa coerenta decat in serile precedente... probabil numai seara obisnuiesti sa mai tragi cate o dusca, ceea ce nu e chiar asa de rau avand in vedere varsta inaintata si frustrarile care dovedesti ca te incearca...

ca tot zici de bun simt: ar trebui sa mai lasi la o parte iluziile pe care ti le da virtualul si lamentarile generate de bufeurile pe care le ai, probabil si de hormonii in exces care te macina... nu e o insulta, e ceva natural sa ai astfel de probleme la anii tai...

da, exact BUNUL SIMT ar trebui sa te faca si pe tine sa intelegi ca sentimentul MATERN nu e ala care razbate din telenovelele si serialele cu elodia, pe care demonstrezi cu prisosinta ca le devorezi.
aici nu mai dezvolt, daca mai ai totusi un minim de inteligenta, reciteste postarea totushicai si poate vei intelege ceva.

s-ar putea ca unii dintre noi sa avem ceva cunostinte mai avansate in ce priveste tehnica de calcul si s-ar putea ca tot unii dintre noi sa mai stim si cum sa identificam locatia de unde pleaca un mesaj. nu e nimeni tampit pe aici ca sa ia in deradere o astfel de tragedie, dar unii pot sa mai si discearna, REAL, cu probe, cand un subiect e aruncat aiurea-n tramvai, doar pentru audienta.

daca erai un pic mai atenta si nu aveai mintea incetosata de aburii alcoolului -crede-me, din nou NU te insult, prefer sa cred ca asa erai decat sa cred ca asta e de fapt gandirea ta, efectele alcoolului trec, prostia nu- ai fi reusit sa discerni ceva mai mult...



ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:20


Magistral ! Soprana de coloratura a inviat din postura de mumie si e in duet cu Buhaiul de balta nr. 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAGISTRAL !
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:33
Q. E. D.
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:34
Tuth,
tot imi reprosa amoeba asta ca mai am pana sa ajung la nivelul ei...
tocmai de aceea, de acum inainte, cand voi considera ca am ajuns atat de jos incat sa ma raportez la nivelul ei, ii voi da o replica. Pana atunci... sictir total, ca oricum nu vorbeste ea ci vorbesc aburii alcoolului de la betzivaneala de aseara... cine stie, s-o fi dres si de dimineata cu niscaiva parfumuri.
ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:37
doamna, vrei sa incetezi odata cu provocarile astea ? ca deja sari calu' rau de tot...ce tot ii tragi aici cu chestia asta ? ai chef de cearta si nu ai cu cine , sau cum ?

de azi dimineata o tot tii langa cu subiectul asta, doar doar ti-o raspunde cineva ca sa te poti certa in voie

singura care si-a permis pe topicul ala sa fac pe cineva prost, esti dumneata. iar pe topicul asta iar ai jignit fara jena. deci, nu esti in masura sa vorbesti despre "opere" alese" atata timp cat atitudinea dumitale nu e cu nimic mai buna

si pe urma faci pe victima si te plangi ca esti jignita.

deschide-ti un topic si posteaza-ti acolo frustrarile

hai, ignore placut
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:38
De la: si_totusi, la data 2009-11-26 14:11:55nataly, o tema de acest gen e tratata cu dispret, cand se ia in deradere un astfel de necaz. asta a facut cel sau cea care, a vrut sa deschida o oaresce tema de discutie


e parerea ta , ti-o respect insa, subiectul nu e real - dupa parerea mea. am motivat si de ce . punct.

nu-mi place sa fiu pacalita si sa mi se serveasca subiecte, care sunt sub limita bunului simt.


Totusico, eu am tratat subiectul ca fiind real...Tocmai pt. ca parea ireal. Cand un om este in stare de soc se comporta ilogic...In plus, ma indoiesc de faptul ca cineva ar putea fi atat de cinic incat sa abordeze un asa subiect "la misto"...Cand, pot fi abordate "la misto" atatea si atatea subiecte...In sfarsit...Oricum, ma bucur ca am putut discuta civilizat cu tine. Acum o sa iau loc in liniste in fotoliu si-o sa degust o alta capodopera numita "MAREA DISCULPARE"...Protagonistii sunt de mare clasa...
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:47


Aoleu ! Am pierdut uvertura !
Nathaly_Albu
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:50
bauturica..?

chiar!
unde o fi tanti poetesa beata si sensibila ei aparatoare?
ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:51
ei, unde?
n-o recunosti in postarea de deasupra ta?
ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:55
ma mir ca s-a luat de talica asa,parca te simpatiza...
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:36
dap... si eu o simpatizam, pana mi-am dat seama ca saraca are ceva probleme cu lichidele fara grade alcoolice... mai bine zis are ceva impotriva lor si nu le foloseste pentru uz intern

din pacate, cand uzeaza de celelalte lichide, se scapa la forumuri ca porcu-n valau...
ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:41
ioaaii...ce mai pierdui oare?

ma tot intreb cum poate "cineva" sa se creada "culta" daca arunca noroi in toate partile?


dar nu ii nici o problema,ca tot pe "dansa" se murdareste..

vorba cantecului"fost-am dus de-acasa"
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:46
lilo pe unde umblasi cand aci fu nevoie de tine?
Helen29
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:50
banane... portocale...
Lilo, nu dadea!
ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:52
am luat o gura de aer curat...bun la toate...si cand ma intorc ce vad?

LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:53
bune bune..fructele sunt energizante...tocmai ce aveam nevoie...
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:54
Luati si de la mine un energizant...www.youtube.com/watch?v=oNgSeJzLJFc...
DORI_
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:59
Se pare ca nu a intrat melodia pe care v-am pus-o...incerc s-o pun din nou..../www.youtube.com/watch?v=oNgSeJzLJFc
DORI_
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:32
doamne ce'a fost acii! tuth mie mi-a palcut aia cu spaima k ne alunga admiratorii... :oo doamne, mareee ti-i gradina!
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:47
De la: , la data 2009-06-30 23:23:16vreau sa inteleg de ce dupa 2 ani de relatie m-am despartit de iubita mea.locuim impreuna dupa 2 luni de cand ne-am cunoscut.ea pot spune k a facut multe sacrificiii pt mine.era la facultate in alt oras si s-a mutata cu mine in alt oras doar pt a fi cu mine.totul bine si frumos.o iubesc mult poate este doar obisnuinta sau nu stiu.eu din fire am un comportament mai "agresiv" sa zicem,cand ne mai certam aveam obiceul sa vorbesc urat f urat gen injuraturi etc dar fara a avea un scop din asta chiar dak o injuram nu faceam chestia asta k sa ii fac rau era gen un fel de obisnuinta cred un mod de manifestar.nu am lovito sau nu am avut intentia vreodata dar din gesturile mele si vorbele urate am aflat k incepuse sa ii fie frik de mine.nu imi dau seama cum s-a ajuns aici. eu sunt k in proverbul faimos "cainele care latra nu musca niciodata".este ciudat k tocmai acum mi-am dat seama cat rau am putut sa provoc fara sa vreau.plus k ea este si o persoana care are atacuri de panik si mai este si o persoana ff usor influientabila mai ales de maiksa care nu ma inghite deloc.in fine am lungit-o ff mult.as dori enorm sa fim din nou imbreua sar schimba multe dar nu stiu cum sa fac sa ii explic si sa fim iar impreuna.scuze dak v-am plictisit dar as avea ceva sfaturi merci
Poate ca nu o iubesti de asta ai lovit-o....Pt ca daca iubesti nu faci rau nimanui.....Poate era doar obisnuinta.....Un fel de obsesie...Dar eu cu oamenii pe care ii iubesc nu ma comport urat,,,ma comport urat doar cu persoanele care imi sunt atipatice,,si atunci cand sunt nervoasa imi descarc nervii pe ei....
garbo027119
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:04
De la: garbo027119, la data 2009-11-26 21:04:12
De la: , la data 2009-06-30 23:23:16vreau sa inteleg de ce dupa 2 ani de relatie m-am despartit de iubita mea.locuim impreuna dupa 2 luni de cand ne-am cunoscut.ea pot spune k a facut multe sacrificiii pt mine.era la facultate in alt oras si s-a mutata cu mine in alt oras doar pt a fi cu mine.totul bine si frumos.o iubesc mult poate este doar obisnuinta sau nu stiu.eu din fire am un comportament mai "agresiv" sa zicem,cand ne mai certam aveam obiceul sa vorbesc urat f urat gen injuraturi etc dar fara a avea un scop din asta chiar dak o injuram nu faceam chestia asta k sa ii fac rau era gen un fel de obisnuinta cred un mod de manifestar.nu am lovito sau nu am avut intentia vreodata dar din gesturile mele si vorbele urate am aflat k incepuse sa ii fie frik de mine.nu imi dau seama cum s-a ajuns aici. eu sunt k in proverbul faimos "cainele care latra nu musca niciodata".este ciudat k tocmai acum mi-am dat seama cat rau am putut sa provoc fara sa vreau.plus k ea este si o persoana care are atacuri de panik si mai este si o persoana ff usor influientabila mai ales de maiksa care nu ma inghite deloc.in fine am lungit-o ff mult.as dori enorm sa fim din nou imbreua sar schimba multe dar nu stiu cum sa fac sa ii explic si sa fim iar impreuna.scuze dak v-am plictisit dar as avea ceva sfaturi merci
Poate ca nu o iubesti de asta ai lovit-o....Pt ca daca iubesti nu faci rau nimanui.....Poate era doar obisnuinta.....Un fel de obsesie...Dar eu cu oamenii pe care ii iubesc nu ma comport urat,,,ma comport urat doar cu persoanele care imi sunt antipatice,,si atunci cand sunt nervoasa imi descarc nervii pe ei....
garbo027119
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, 10 De la: irinutza5655 15 Februarie 2013 15:08
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
Chiar am nevoie urgent de un sfat! sunt intr-o situatie prea confuza! 24 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:06
prea gelos...sau...??? 66 De la: ladyDY 16 Martie 2010 19:39
parerea voastra 10 De la: garbo_5723 13 August 2012 13:43
Setari Cookie-uri