Ceva sfaturi?

Am 27 ani, ma lupt inca sa termin o facultate care din motive financiare am intrerupt-o un timp pentru a ma angaja si a-mi castiga existenta intr-un mod cinstit si greu.
Am Avut trei relatii serioase esuate:
Prima relatie a durat patru ani cu inselat, batai, renuntari, reveniri, schimbari, decizia de a ne casatorii si apoi Despartirea.
Cea de-a doua a continuat-o pe prima: aceeasi poveste alt baiat. Nu a durat decat un an si jumatate. Acelasi deznodamant.
Cea de-a treia a fost putin diferita, mai multa intelegere mai multa iubire, dar ce e frumos nu dureaza.
Cu toti trei am ajuns sa convietuiesc, sa impart totul, facand compromisuri, lasandu-ma pe mine pe locul doi oferindu-le tot ce se putea: Dragoste, afectiune, cadouri, seri romantice, seri singuri cu prietenii, spatiu....etc.
Am avut trei tentative de sinucidere: toate au fost un esec. Am renuntat. Stiu ce o sa spuneti: o proasta(dar pe langa problemele sentimentale am avut probleme cu familia iar intr-un final am ajuns sa infrunt singura viata).
Asa am ajuns, dupa atatea despartiri si dezamgiri, sa devin o vanzatoare de placeri. Suna bine nu-i asa? O prostituata. Am inceput asta gandindu-ma ca vreau sa-mi continui facultatea, mergam la cursuri si in acelasi timp ducand o ,,viata buna''.
Nu am facut asta ca sa ma imbogatesc sau sa-mi cumpar masini sau sa frairesc vreun stain sa-mi cumpere apartament, am facut-o doar cat sa traiesc:sa-mi pot plati o chirie, sa pot sa-mi cumpar o carte sau sa-mi permit sa ies la un restaurant. Am incercat sa o fac in mod discret creandu-mi un cerc de cunostinte care ma viziteaza periodic si din cand in cand un strain amic sau partener de afaceri cu vreo cunostinta.
Asa am ajuns sa cunosc un strain venit pentru un proiect de cateva luni in orasul in care locuiesc. Are 48 ani, blond, ochii albastrii, 1,90 bine facut si un barbat in adevaratul sens al cuvantului.(,,nu isi arata varsta''). La inceput ne-am intalnit o data la doua saptamani asta timp de trei luni. Mi-a placut de la inceput, dar am incercat sa pastrez distanta stiind riscurile la care ma expun. Intr-o seara de februarie dupa asa zisa partida de amor m-am trezit cu o invitatie undeva in Austria la munte la o pensiune de 4 stele cu Spa , piscina etc..,.bineinteles contra unei sume pentru faptul ca il insoteam. I-am spus ca ma gandesc si o sa-l sun a doua zi.
Nu imi place sa impart patul cu clientii noaptea, oricat de mult m-ar platii. Asta face parte din ciudateniile mele. Si faput ca va trebui sa dorm trei nopti cu el mi se parea un calvar. Dar in acelasi timp gandindu-ma ca totusi il plac putin si poate ma voi relaxa fiind exact dupa sesiune si nici banii nu mi-ar strica am sunat si am acceptat.(din punct de vedere sexual nu am nimic de reprosat e tot ce si-ar putea dori o femeie).
In Austria prima noapte nu prea am dormit-o. Ma uitam pe peretii camerei gandindu-ma sau mai mult rugandu-ma sa nu ma ia in brate si sa stea cat mai departe de mine. Dar nu tot ce-ti doresti de indeplineste. A doua zi am povestit ne-am simtit bine iar seara am fost atat de obosita ca nici nu am realizat cand am adormit. Dar ceva s-a schimbat in acel weekend. Intorsi in tara el mi-a platit serviciile iar eu i-am spus ca v-a fi ultima data cand accept bani. Ne vom mai intalni, dar doar pentru distractie: fara nici un fel de impicatii sentimentale, iar el a fost de acord. Zilele au trecut. Am ajuns sa iesim in fiecare zi impreuna la cina, la cafea sa impartim acelasi pat ori la mine la apartament ori la el la hotel. A venit Pastele el a plecat acasa sa-si vada familia eu am plecat la parinti.
Ne-am intors si am continuat sa ne vedem ca si pana atunci, adica zilnic.
Eu mai am obiceiul din cand in cand, nu foarte des, in cate o seara sa-mi inec ,,amarul'' intr-o sticla de vin cand viata ma apasa mai mult.
ASA ca dupa o discutie aprinsa cu parintii cu aceleasi nemultumiri si reprosuri am golit o sticla de vin m-am imbract sexy, m-am machiat si am plecat la El. L-am amuzat foarte tare vazandu-ma ametita. Am povestit despre problemele mele , am facut sex iar la un moment dat mi-a ,,scapat'' un te iubesc.(De obicei dupa o sticla de vin sunt foarte sincera:)si spun tot). El m-a luat in brate mi-a spus ca ma iubeste din acel weekend in afara tarii, dar ca nu mi-a spus nimic de frica sa nu il parasesc. Am inceput astfel o poveste pot spune frumoasa, cu iesiri in weekend-uri, cu romantism, cu flori cu tot ce ti-ai putea dori.
Stiam ca are o sotie si trei ingerasi foarte frumosi. Prima data si-a inselat nevasta anul trecut dupa 20 ani de casnicie iar eu am fost a treia prostituata la serviciile careia a apelat. Mi-a povestit ca nu se mai intelege cu sotia de trei ani, ca a sustinut-o material (vreo cateva sute de mii de euro, el avand afacerea lui) in pasiunile sale,a platit casa, facutirle ,intretinerea copiilori, dar ca s-a saturat sa munceasca doar sa-i plateasca ei facturile si ea sa fie mereu in pierdere , ca ar prefera ca acei bani sa-i investeasca in viitorul copiiilor, in acelasi timp ea plangandu-se mereu ca lui nu ii pasa de ce isi doreste ea, ca ea nu-si doreste sa stea acasa cu copiii(eu mi-am pus intrebarea de ce i-a facut), ca vrea sa fie o femeie independenta, de afaceri. Femeia..tot femeie, nu?
El merge acasa la fiecare 3 saptamani sa-si vada copiii si sa petreaca 3-4 zile cu ei(si ii suna in fiecare seara inainte de culcare) iar alte doua trei luni pe an le petrece in concedii impreuna cu ei.
Dar a venit si timpul sa ne luam ramas bun. El va trebui sa mearga in alta parte, pentru un alt proiect si nu vrea sa renunte la mine. Imi spune ca ma iubeste, si vrea sa ma sustina moral sa termin scoala, sa merg sa-l vizitez cate o saptamana si sa ramanem impreuna. Nu vrea sa divorteze acum din cauza copiilor. Eu nu i-am cerut si oricum ma simt vinovata pentru toata povestea desi el imi spune mereu ca nu e vina mea, ca problemele cu sotia le are deja de trei ani si ca ea nu vrea sa schimbe nimic. Am incercat sa ma despart de el, dar ma implora si ma roaga sa nu-l parasesc.
Adevarul e ca eu imi doresc o viata alaturi de el, un copil, dar nu vreau sa despart o familie.
M-am mutat intr-un apartament mai mic, m-am angajat si mi-am schimbat modul de viata pentru el.
Luni se va intoarce. Astazi m-am simtit singura si vinovata pentru ca in wekendul acesta e aniversarea lor iar el se gandeste la mine. I-am scris ca nu vreau sa-l mai vad, sa ma considere o femeie usoara care a fost acolo doar pentru ai oferi placere contra cost. Dar plang si sufar...Nu stiu ce sa fac mai departe. Am nevoie de un sfat.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:24
nu stiu ce sa zic.........dificil, intr-adevar! dar cred ca timpul le decide pe toate; nu te mai framanta atat, oricum pisica e la el in gradina acum. Ma bucur ca ai reusit sa-ti schimbi modul de viata, asta este cel mai important! Restul, dupa cum spuneam, se aranjeaza in timp! Capul sus si zambeste!
ana02
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:51
O prostituata cu constinta?
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:52
garbo047178
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:53
Incredibil nu? Daca esti prostituata nu insemna ca nu ai constiinta...Nu pot spune ca a fost visul meu de-o viata sa ofer placeri, dar...sa zicem ca am incercat-o si pe asta/
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:07
apreciez sinceritatea ta, Cattish.

nu inteleg de ce ar trebui sa inchei relatia daca esti sigura pe iubirea lui, atata timp cat copii lui nu sunt afectati. mai rau ar fi fost daca el, din pasiune pentru tine si-ar fi neglijat copii.
dar asa, atata timp cat el da copiilor sai ce e al lor, nu vad care e problema.
stiu, tu vrei un viitor cu el. il poti avea. dar fara acte. si crede-ma, e mult mai bine asa.
nu esti prima in situatia asta. si nu vei fi ultima.
intr-un viitor probabil, cand copii lui vor fi destul de mari incat sa inteleaga, el, le va putea spune adevarul si atunci sa si legalizati relatia voastra.
parerea mea este sa lasi lucrurile sa curga de la sine. sa nu provoci suferinta inutila. si tie, si lui...
ashanna
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:08
Poison spune:

Acum cativa ani buni, era in mare voga in randul damelor o anumita entitate cu pretentii de "scriitoare", ba chiar "romanciera". Sandra Brown, pe numele ei de scena.

Aia era totusi mic copil pe langa dumneata, stimata Cattish...
Nu as putea spune insa ca ai avea talent narativ. Dar, cine stie, poate cu un pic de exercitiu si indrumare competenta, vei putea odata si odata sa scrii si tu un "roman" in genul celor scrise de "autoarea" de mai sus. Pana atunci, keep going, vorba unei reclame la ceva alcooale...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:22
PS: atentie insa sa nu dai si tu in boala Sandrei Brown: aia "scria" ziua ceea ce visa noaptea... partide de sex cat cuprinde, intre ele mai scapa si cate un textulet de genul "te iubesc, manca-ti-as!"
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:23
Parerea mea e sa-l accepti si sa nu incerci sa-l indepartezi de tine acum ca ti-ai gasit fericirea. Chiar daca e o situatie mai delicata el te-a ales pe tine, lasa-l sa vezi de ce e instare, atata timp cat nu isi neglijeaza copiii dai o sansa si lui si tie sa simtiti ce inseamna fericirea...
Ali22
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:24
Pt poison: nu am vrut si nici nu vreau sa fiu o scriitoare si pe langa sta nu am fost niciodata o cititoare infocata a Sandrei Brown. Si sa nu-mi spui ca tu ai fost ,,cinstit'' cu nevasta sau cu prietena si nu ai platit niciodata o femeie pentru sex ca nu te cred.
Ps. Sau esti vreun critic literar ascuns sub un pseudonim si cauti noi talente?:d
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:27
aha!... Deci pana la urma asta e? Vrei sa afli daca exista barbati care nu au platit vreodata pentru sex, ca sa ii faci sa te plateasca pe tine si astfel sa iti completezi un pic agenda?
Ei, afla, stimabilo, ca EU NU AM PLATIT niciodata pentru sex. Fiecare crede ce vrea si prea putin importa ceea ce crezi tu. Inca nu am ajuns in acest stadiu de decadere incat sa fiu nevoit sa platesc pentru sex.
Iar cand voi ajunge si DACA voi ajunge, in nici un caz nu cred ca as plati-o pe una ca tine. Cu scuzele de rigoare, nu cred ca una ca tine ar merita banii mei
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:29
Dragutza, notiunea "talente literare" alaturate cu tine devin un nonsens absolut...

E ciudat ca o oarecare isi face cont in 5 septembrie si tot in 5 septembrie posteaza o liturghie siropoasa, doar-doar se mai anima site-ul asta. Aveau dreptate unii, se simte ceva dubios pe aici...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:33
Nu vreau sa aflu daca platesc sau nu barbatii pentru sex. La intrebarea asta stiu raspunsul. Si 70% nu vin pentru sex. vin sa povesteasca, sa glumeasca la un pahar de vin sa-si spuna problemele. Dar nu despre asta e topicul. Asa ca te rog frumos tine pentru tine replicile taioase si daca esti un nesatisfacut al vietii apucate tu sa scri o carte.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:34
Am un alt cont facut acum un an de zile dar pe acel cont am o poza si este si localitatea de unde sunt. Am vrut sa raman anonima. Nu imi permit sa ,,ma laud'' cu meseria mea. Asa ca pls ignore.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:36
Ce "facultate" zici ca faci? "Relatii"?

"Anonim" pe internet? parerea ta, dragutza...
crezi ca un nick si cateva informatii aruncate la oha te ajuta sa ramai anonima?
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:36
Raspunde-mi sincer. Ai suferit cumva din dragoste recent sau esti doar un frustrat care vrea sa se bage in seama?
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:42
georgicut
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:04
yo am suferit din dragoste shi apropo imi place sandra brown intrun fel nu ma refer la acele partide de sex
georgicut
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:06
gresit, Cattish...
nu am "suferit din dragoste recent" si nici nu sunt "doar un frustrat"...

Sunt doar un frustrat care a suferit din dragoste recent (sesizezi vreo deosebire? )
Ma rog, asta e valabila doar pentru nivelul tau 'telectual. Eventual si pentru al lui "georgicut" care inca nu a descoperit tastatura, ci doar mouse-ul si click-urile...

georgicut: bravo! tocmai ai descoperit si gandaceii aia care in limbaj comun se numesc "litere". Tine-o tot asa, mai ai un pic si descoperi si limbajul articulat
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:07
In ce iti masori tu intelectualitatea? In centimetri?
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:10
dragutza, din cate se vede, masuratori in centimetri faci doar matale. sondeaza in continuare, poate la un moment dat cineva va da si de petrol...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:12
De la: georgicut, la data 2009-09-05 12:06:30yo am suferit din dragoste shi apropo imi place sandra brown intrun fel nu ma refer la acele partide de sex
[/qu


da' la ce te referi? ca aia altceva nu stie.......
ana02
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:13
matraguna, nu chiar. giorgicut stie sa scrie si cuvinte "intrun fel "
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:13
georgicut, mami, la cei 14 ani ai tai, cred ca ai suferit rau de tot.......ia mai bine o carte, citeste-o si invata sa scrii!
ana02
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:15
Cattish, bine te/am gasit! voi comite o indiscretie, cu scuzele de rigoare.Mi/a sarit in ochi fraza in care scriai ca ai avut trei tentative de sinucidere.Si atunci, pentru mine n/a mai contat nici sexul pe bani ,nici bosorogul ala inamorat, doat tu, ca subiect al unui proiect pe care ma chinui sa/l elaborez.Mi/am ales o tema ciudata Tentativele de suicid /fapt social?
Iarta/ma ca intru cu bocancii in intimitatea ta, fie ea realitate sau fictiune....
O voi face doar cu acordul tau.
elodia
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:15
totushico, stie, stie...
tocmai i-am facut laudatium...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:15
matraguna? AHA!
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:16
ana02, voi n-ati auzit de "precocitate"? pai dc o-nceput la "gradi" o avut vreme
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:19
De la: garbo043444, la data 2009-09-05 12:15:32 Cattish, bine te/am gasit! voi comite o indiscretie, cu scuzele de rigoare.Mi/a sarit in ochi fraza in care scriai ca ai avut trei tentative de sinucidere.Si atunci, pentru mine n/a mai contat nici sexul pe bani ,nici bosorogul ala inamorat, doat tu, ca subiect al unui proiect pe care ma chinui sa/l elaborez.Mi/am ales o tema ciudata Tentativele de suicid /fapt social?
Iarta/ma ca intru cu bocancii in intimitatea ta, fie ea realitate sau fictiune....
O voi face doar cu acordul tau.

Si eu cu ce te pot ajuta?
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:19
da, lilo , cred ca ai dreptate, din pacate!
ana02
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rudele 2 De la: nathalie 6 Decembrie 2011 21:51
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
Sperante, vise si umilinta 155 De la: Lady_Di 28 Decembrie 2010 08:57
credeti ? 280 De la: pantera_neagra 24 Aprilie 2010 18:44
AM LUAT DECIZIA CORECTA???? 42 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 03:21
Setari Cookie-uri