Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

De la: __Bia__, la data 2009-08-05 17:27:15barbatii is niste badarani!:|nu merita nimic din ce putem oferi noi ...nu baga in seama...fruntea sus si mergi ianinte
mai fatuco dar femelele cum sunt? daca barbati sunt BADARANI?
yanyacharberet
Postat pe 13 August 2009 18:03
anta , buna concluzia da' parca nu esti multumita de ea!? ...ori cu cin'te certi??
blanca
Postat pe 13 August 2009 18:08
Neata & bine v-am gasit !
Ia-o ca pe o aventura, o experienta in plus...
Si eu am trecut prin asta, numai ca in cazul meu a fost si "chimia", eram compatibili in tot...Dupa o luna si un pic "a fugit" de mine, iar eu am ramas cu multe semne de intrebare...si exclamare :)
So...let's move on...
joliefirst
Postat pe 14 August 2009 09:42
De la: mielutza, la data 2009-08-13 18:08:13anta , buna concluzia da' parca nu esti multumita de ea!? ...ori cu cin'te certi??






Eu am tras niste concluzii... Nu ma cert cu nimeni se pare ca BLUE_TATTOU a uitat ce sfat a cerut si ...
anca_53
Postat pe 15 August 2009 15:02
...e! se mai intampla ...
blanca
Postat pe 15 August 2009 15:15
femeile atunci ar trei sa fie badarane:)))
garbo039261
Postat pe 15 August 2009 15:17
"ar trei" ??
blanca
Postat pe 15 August 2009 15:23
De la: garbo039261, la data 2009-08-15 15:17:45femeile atunci ar trei sa fie badarane:)))





Am nevoie de un translator...
In ce limba te-ai exprimat????
anca_53
Postat pe 16 August 2009 15:48
Mergi mai departe...!Te-ai aprins cam repede,nu are rost nici macar sa te gandesti la un asemenea specimen...Cauta altul,sunt pe toate strazile...
garbo038444
Postat pe 17 August 2009 23:22
Pe internet putem fi oricine vrem noi.
E plin internetul de barbati insurati mai ales , care cauta aventuri si de ce nu relatii de lunga durata.
Mint atat de frumos incat habar nu ai daca e insurat.
no_identify
Postat pe 18 August 2009 14:18
De la: ANTA, la data 2009-08-15 15:02:17
De la: mielutza, la data 2009-08-13 18:08:13anta , buna concluzia da' parca nu esti multumita de ea!? ...ori cu cin'te certi??






Eu am tras niste concluzii... Nu ma cert cu nimeni se pare ca BLUE_TATTOU a uitat ce sfat a cerut si ...


Anta, n-am uitat niciun sfat, nici pe ale tale, le-am citit atent si iti multumesc.
Numai ca la un moment dat, nu am mai vrut sa-mi amintesc povestea.
Toate cele bune si o zi cat mai placuta !
Blue_Tattoo
Postat pe 18 August 2009 14:18
De la: Blue_Tattoo, la data 2009-08-18 14:18:36
De la: ANTA, la data 2009-08-15 15:02:17
De la: mielutza, la data 2009-08-13 18:08:13anta , buna concluzia da' parca nu esti multumita de ea!? ...ori cu cin'te certi??






Eu am tras niste concluzii... Nu ma cert cu nimeni se pare ca BLUE_TATTOU a uitat ce sfat a cerut si ...


Anta, n-am uitat niciun sfat, nici pe ale tale, le-am citit atent si iti multumesc.
Numai ca la un moment dat, nu am mai vrut sa-mi amintesc povestea.
Toate cele bune si o zi cat mai placuta !





Asta a fost intentia mea.
Iti doresc mult noroc si fericire....DAR...atentie!!!!
anca_53
Postat pe 18 August 2009 16:34
Chiar daca nu te mai intereseaza subiectul (practic l-ai ingropat) eu tot o sa-ti spun (cred ca o sa urmaresti in continuarea raspunsurile)ca esti naiva. Sentimentele se exprima privind omul in ochi si demonstrandu-i faptic ceea ce exprimi si asta... nu de la prima intalnire.... la prima intalnire abia constati omul (cum se exprima, ce ticuri are, cum priveste, maniere, studii, familie, meserie etc).Cum poti sa crezi in vorbe, cuvinte virtuale? Tu chiar ai crezut ca daca ti-a trimis emoticons (bineanteles urmate de cuvinte mestesugite)gata, omul simte ceva pentru tine? E usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune/Insirand cuvinte goale ce din coada au sa sune... Deschide ochii mari, proxima ocazie.... Si inca ceva.... ai grija ca s-ar putea sa te recomande si altor prieteni... nu vreau sa te trimit in derizoriu ... sper ca ai tras invataminte din aceasta intamplare, pe care el a transformat-o intr-un fapt la intamplare
garbo024636
Postat pe 27 August 2009 15:09
De la: garbo024636, la data 2009-08-27 15:09:25Chiar daca nu te mai intereseaza subiectul (practic l-ai ingropat) eu tot o sa-ti spun (cred ca o sa urmaresti in continuarea raspunsurile)ca esti naiva. Sentimentele se exprima privind omul in ochi si demonstrandu-i faptic ceea ce exprimi si asta... nu de la prima intalnire.... la prima intalnire abia constati omul (cum se exprima, ce ticuri are, cum priveste, maniere, studii, familie, meserie etc).Cum poti sa crezi in vorbe, cuvinte virtuale? Tu chiar ai crezut ca daca ti-a trimis emoticons (bineanteles urmate de cuvinte mestesugite)gata, omul simte ceva pentru tine? E usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune/Insirand cuvinte goale ce din coada au sa sune... Deschide ochii mari, proxima ocazie.... Si inca ceva.... ai grija ca s-ar putea sa te recomande si altor prieteni... nu vreau sa te trimit in derizoriu ... sper ca ai tras invataminte din aceasta intamplare, pe care el a transformat-o intr-un fapt la intamplare


Da, urmaresc topicul :)
Dar te inseli. Nu sunt deloc naiva.
Eu m-am intalnit cu omul asta ca sa-l cunosc, pt ca nu puteam sa am sentimente fata de cineva necunoscut. Nu a existat atractie intre noi. Asta a fost tot.
Mi-a parut rau ca nu am ramas prieteni, pt ca treceam printr-o perioada in care ma simteam singura. Si mi-ar fi placut sa-l revad pt ca mi s-a parut ok ca om. Iar eu tin la prietenie. Doar vorbisem atatea.
Dar el a ales altfel. Si asta a fost dezamagitor pt mine.
Pt ca eu sunt asa: mai intai trebuie sa ne pretuim ca oameni...,sentimentele...,aici e mai greu...

Multumesc pt sfat :) Mi-a placut si l-am citit de mai multe ori :)
Zi frumoasa !
Blue_Tattoo
Postat pe 27 August 2009 17:56
Ma bucur ca mi-ai raspuns. Discutiile serioase, de suflet sunt acelea care sunt purtate fata in fata, nu la telefon sau pe mess (progresul tehnic i tiinific este nsoit de regresii interioare). Un mare psiholog spunea ca ochii arata mintea iar buzele insufletirea. Asa ca stii totul despre om dupa grimasa... si nu in ultimul rand dupa limbajul trupului (nu dupa privire!).. Viaa nu e o oper de art. E, mai degrab, un bazar n care gseti de toate, inclusiv nimicuri.Nu te lasa coplesita de intrebari la care nu vei gasi raspuns, transforma frustrarea in ceva constructiv; ca loviturile ciocanului n dalta unui sculptor priceput.
O Paller spunea
Destinul lucreaz prin amnunte.Sunt lucruri pe care le poi avea doar dac stai departe de ele. Fcnd greeala s le caui, le pierzi.
"Lucrurile pe care le-am dorit eu, nu le-am putut obine niciodat cerndu-le sau luptndu-m pentru ele. Cum poi s lupi pentru tandree? Sau pentru duioie? Cel mult poi s le atepi."Nu poi face pe cineva s te iubeasc.
Tot ce poi face este s fii o persoan iubit

garbo024636
Postat pe 28 August 2009 16:59
De la: no_identify, la data 2009-08-18 14:18:00Pe internet putem fi oricine vrem noi.
E plin internetul de barbati insurati mai ales , care cauta aventuri si de ce nu relatii de lunga durata.
Mint atat de frumos incat habar nu ai daca e insurat.


yap...este ff adevarat,dar eu prefer sa cred ,ca noi suntem mai destepte ca ei si alegerea o facem noi nu masculii....intr-un final...ok..
Nu lasa lacrimile sa-ti umple perna, nu sta in casa si astepta ca printul sa bata la usa, cu toti ne schitam in minte cum am dori sa fie partenerul nostru insa nu defini acest contur ca fiind perfect, fara cusur, nu judeca baietii pe care ii cunosti din prima, ofera-ti timp sa ii cunosti mai bine, uita-te bine in jurul tau poate cel pe care ti-l doresti a fost exact sub nasul tau numai ca nu l-ai considerat pana recent decat doar ca un bun prieten.
Dar cel mai important lucru pe care tu il poti face atunci cand esti singur este sa-ti traiesti viata din plin, nu te inchide in tine ci mai mult fii deschis, sociabil, respecta-te pe tine in primul rand, nu-ti plange de mila, priveste-ti destinul cu zambetul pe buze si chiar provoaca-l.


Femeie nu te nasti, ci devii!
Eat right, exercise regularly, die anyway!
Viaa e scurt. Incalc regulile, iart repede, srut ncet, iubete cu adevrat, rzi necontrolat i nu regreta nimic care te-a fcut s zmbeti!

in rest tot o apa si-un pamant...ok...
garbo015269
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:54
De la: garbo015269, la data 2009-09-09 08:54:22
De la: no_identify, la data 2009-08-18 14:18:00Pe internet putem fi oricine vrem noi.
E plin internetul de barbati insurati mai ales , care cauta aventuri si de ce nu relatii de lunga durata.
Mint atat de frumos incat habar nu ai daca e insurat.


yap...este ff adevarat,dar eu prefer sa cred ,ca noi suntem mai destepte ca ei si alegerea o facem noi nu masculii....intr-un final...ok..
Nu lasa lacrimile sa-ti umple perna, nu sta in casa si astepta ca printul sa bata la usa, cu toti ne schitam in minte cum am dori sa fie partenerul nostru insa nu defini acest contur ca fiind perfect, fara cusur, nu judeca baietii pe care ii cunosti din prima, ofera-ti timp sa ii cunosti mai bine, uita-te bine in jurul tau poate cel pe care ti-l doresti a fost exact sub nasul tau numai ca nu l-ai considerat pana recent decat doar ca un bun prieten.

Dar cel mai important lucru pe care tu il poti face atunci cand esti singur este sa-ti traiesti viata din plin, nu te inchide in tine ci mai mult fii deschis, sociabil, respecta-te pe tine in primul rand, nu-ti plange de mila, priveste-ti destinul cu zambetul pe buze si chiar provoaca-l.


Femeie nu te nasti, ci devii!
Eat right, exercise regularly, die anyway!
Viaa e scurt. Incalc regulile, iart repede, srut ncet, iubete cu adevrat, rzi necontrolat i nu regreta nimic care te-a fcut s zmbeti!

in rest tot o apa si-un pamant...ok...


Buna dimineata!
Multumesc pt cuvintele bune!

Blue_Tattoo
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:59
De la: garbo015269, la data 2009-09-09 08:54:22Viaa e scurt. Incalc regulile, iart repede, srut ncet, iubete cu adevrat, rzi necontrolat i nu regreta nimic care te-a fcut s zmbeti! [quote]

Frumos citatul!
Zet
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:32
hai nu zau, bah "domnule"!
pik_nik
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:36
blue, in momentul in care s-a inregistrat topicul, noi trecem la "tocat" pana ne plictisim, chiar daca tu ai renuntat la intrebarea initiala. In plus, o mai luam si pe "aratura" ca asta este farmecul forumului.

"Viaa e scurt. Incalc regulile, iart repede, srut ncet, iubete cu adevrat, rzi necontrolat i nu regreta nimic care te-a fcut s zmbeti! [quote]"

Sunt de acord doar ca viata e scurta..... restul este dat ca sa-i pofteasca aici pe irinuca si vieru
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:05
De la: daria_pet, la data 2009-09-09 12:05:46blue, in momentul in care s-a inregistrat topicul, noi trecem la "tocat" pana ne plictisim, chiar daca tu ai renuntat la intrebarea initiala. In plus, o mai luam si pe "aratura" ca asta este farmecul forumului.

"Viaa e scurt. Incalc regulile, iart repede, srut ncet, iubete cu adevrat, rzi necontrolat i nu regreta nimic care te-a fcut s zmbeti! [quote]"

Sunt de acord doar ca viata e scurta..... restul este dat ca sa-i pofteasca aici pe irinuca si vieru


ok, ok... :)
zi frumoasa !
Blue_Tattoo
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:53
Buna tuturor !
Blue Tattoo, daca cauti o sa gasesti un topic cu "barbatul taur" la discutiile din Garbo. Are 33, 34 pagini. Daca ai timp si nu te plictisesti....citeste ! Eu am citit toate postarile pentru ca si eu am intalnit un taur.
O sa ai multe surprize citind. Nu stiu daca mai este un alt topic atat de dezbatut. Te pup, toate cele bune. (Apropos, eu sunt rac.)
SelenaM
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:17
De la: SelenaM, la data 2009-09-09 13:17:48Buna tuturor !
Blue Tattoo, daca cauti o sa gasesti un topic cu "barbatul taur" la discutiile din Garbo. Are 33, 34 pagini. Daca ai timp si nu te plictisesti....citeste ! Eu am citit toate postarile pentru ca si eu am intalnit un taur.
O sa ai multe surprize citind. Nu stiu daca mai este un alt topic atat de dezbatut. Te pup, toate cele bune. (Apropos, eu sunt rac.)


ha ! si eu tot rac sunt.
am citit ce e pe topicul despre barbatul taur...
merci mult !
Blue_Tattoo
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:46
Si mie mi s-a intamplat...situatia seamana mult...noi vorbisem km vreo 3 luni pe net daca imi aduc aminte bine, doar cateva sms-uri si mai deloc la telefon. Amandoi din Bucuresti...intr-o zi ne-am intalnit si am mers in parc, eu 16 el 18. Asta a fost tot. De atunci nu a mai intrat pe net(mirc pe vremea aceea..) iar pe telefon mi se spunea ca e altcineva. Mi s-a parut f dubios dar dupa un timp am uitat tot. Uneori e mai bine ca prietenii de pe net sa ramana acolo...pe net, cu toate ca pe prietenul meu l-am cunoscut intamplator tot pe net:)) dar fiind in acelasi liceu ne-am vazut repede, am fost amici 2 ani si de 4 si ceva suntem impreuna:D
ralucamunteanu13
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:21
Nu mi s-a intamplat...Ce cred despre asta?
N-a fost sa fie...
panty_C
Postat pe 10 Septembrie 2009 04:47
mie mi s-a intamplat ..in urma cu 4-5 ani ..aveam un cont pe un site si l-am "cunoscut" pe el era din alta tara .vorbeam in trei limbi ..o luna de zile am stat zi de zi pe net cu webcamul de la 9 am la 9pm + cate un mail seara pe la 11. era haios romantic grijuliu frumos foc ..le avea pe toate ..in cele din urma a venit el in romania sa ne cunoastem si nu stiu a fost ciudat ..adica eu ma simteam urata , el era la fel doar ca era scund .. plus in scris e haios sa vb in 3 limbi dar in realitate era aiurea tare . si da am avut 3 zile in care ne-am si "prostit" si apoi el a plecat am continuat sa vb pe mess si prin mail-uri ...dupa care el si-a schimbat jobul( cred ca-l concediasera ptr ca a stat doar pe mess ), a ajuns prin anglia unde culmea pc-urile de acolo nu aveau mess.. si pana la craciun deja gata ..
nu stiu ..pe mess e altfel ..conteaza daca e ceva si-n realitate

apoi dupa ceva timp stateam pur si simplu de plictiseala pe net si un user m-a intrebat "ce fac miercuri?" si uite asa convinsa ca e jumatatea mea, m-am maritat cu el .. desi el nu crede ca-s jumatatea lui ...

ideea e ca nu cred ca are importanta unde-l cunosti..se putea sa te intanlesti 2-3 sapt cu el si deznodamantul sa fie acelas
garbo049387
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:24
De la: garbo049387, la data 2009-09-10 21:24:58mie mi s-a intamplat ..in urma cu 4-5 ani ..aveam un cont pe un site si l-am "cunoscut" pe el era din alta tara .vorbeam in trei limbi ..o luna de zile am stat zi de zi pe net cu webcamul de la 9 am la 9pm + cate un mail seara pe la 11. era haios romantic grijuliu frumos foc ..le avea pe toate ..in cele din urma a venit el in romania sa ne cunoastem si nu stiu a fost ciudat ..adica eu ma simteam urata , el era la fel doar ca era scund .. plus in scris e haios sa vb in 3 limbi dar in realitate era aiurea tare . si da am avut 3 zile in care ne-am si "prostit" si apoi el a plecat am continuat sa vb pe mess si prin mail-uri ...dupa care el si-a schimbat jobul( cred ca-l concediasera ptr ca a stat doar pe mess ), a ajuns prin anglia unde culmea pc-urile de acolo nu aveau mess.. si pana la craciun deja gata ..
nu stiu ..pe mess e altfel ..conteaza daca e ceva si-n realitate

apoi dupa ceva timp stateam pur si simplu de plictiseala pe net si un user m-a intrebat "ce fac miercuri?" si uite asa convinsa ca e jumatatea mea, m-am maritat cu el .. desi el nu crede ca-s jumatatea lui ...

ideea e ca nu cred ca are importanta unde-l cunosti..se putea sa te intanlesti 2-3 sapt cu el si deznodamantul sa fie acelas

salut,
povestea ta seamana tare cu a mea :)
merci si weekend placut !
Blue_Tattoo
Postat pe 11 Septembrie 2009 08:48
Mi s-a intamplat si mie sa fiu...in situatia lui.Dupa cateva luni de vb pe mess, la tel, ne vedeam cu web-ul, etc., eu rac , el scorpion, ne intelegeam perfect in respectiva relatie virtuala, cand ne-am intalnit...n-a existat scanteia , din partea mea.Am fost complet dezamagita. Nu era...cel de care ma indragostisem. Ca eram indragostita, asa credeam eu. Abia asteptam sa vin acasa, sa intru pe net, sa-l vad, sa-l aud...Si cand in sfarsit l-am cunoscut...nu era EL, cel pe care-l credeam eu, nu stiu...Am fost complet bulversata, imi era chiar antipatic, nu mi-a placut in re alitate exact ce m-a atras la el fizic pe net , adica ochii, avea niste ochi verzi, superbi...care in realitate mi s-au parut reci, duri, ce sa mai, nu mi-a placut. Cum sa-i spun, na? Ca mi-era jena sa intru in pamant!Reactia instinctiva a fost si la mine sa nu-i mai raspund la telefoane, sa stau pe invizibil pe mess, etc. Dupa ce m-am adunat (adica dupa vreo luna) i-am trimis un mail in care am incercat sa-l fac sa inteleaga ca ...nu are rost sa continuam(cum m-am priceput mai bine si incercand sa nu-l ranesc, sa spun ca eu sunt de vina etc.)Asadar, oamenii sunt lasi in general, nu numai barbatii...
Fiind rac, adica incapatanata si perseverenta, am incercat ...cu altcineva.Iar vb pe mess, iar telefoane si tot tacamul, iar...soc.De data asta a fost reciproc. Pur si simplu nu ne-am placut in realitate.Si ne-am spus-o. Am ramas amici.
A treia oara a fost cu noroc. Mi-am cunoscut marea iubire.Si am stiut de prima data cand l-am vazut ca el e cel pe care-l cautam.
Mult noroc in continuare. Si sa nu fii dezamagita. Se zice ca racilor, in general, nu prea le iese nimic din prima. La mine e verificata treaba asta...
monalisa
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:50
:))):))):))) ai perfecta dreptate! nu merita nici unul
garbo010026
Postat pe 8 Octombrie 2009 19:11
De la: monalisa, la data 2009-10-08 17:50:34Mi s-a intamplat si mie sa fiu...in situatia lui.Dupa cateva luni de vb pe mess, la tel, ne vedeam cu web-ul, etc., eu rac , el scorpion, ne intelegeam perfect in respectiva relatie virtuala, cand ne-am intalnit...n-a existat scanteia , din partea mea.Am fost complet dezamagita. Nu era...cel de care ma indragostisem. Ca eram indragostita, asa credeam eu. Abia asteptam sa vin acasa, sa intru pe net, sa-l vad, sa-l aud...Si cand in sfarsit l-am cunoscut...nu era EL, cel pe care-l credeam eu, nu stiu...Am fost complet bulversata, imi era chiar antipatic, nu mi-a placut in re alitate exact ce m-a atras la el fizic pe net , adica ochii, avea niste ochi verzi, superbi...care in realitate mi s-au parut reci, duri, ce sa mai, nu mi-a placut. Cum sa-i spun, na? Ca mi-era jena sa intru in pamant!Reactia instinctiva a fost si la mine sa nu-i mai raspund la telefoane, sa stau pe invizibil pe mess, etc. Dupa ce m-am adunat (adica dupa vreo luna) i-am trimis un mail in care am incercat sa-l fac sa inteleaga ca ...nu are rost sa continuam(cum m-am priceput mai bine si incercand sa nu-l ranesc, sa spun ca eu sunt de vina etc.)Asadar, oamenii sunt lasi in general, nu numai barbatii...
Fiind rac, adica incapatanata si perseverenta, am incercat ...cu altcineva.Iar vb pe mess, iar telefoane si tot tacamul, iar...soc.De data asta a fost reciproc. Pur si simplu nu ne-am placut in realitate.Si ne-am spus-o. Am ramas amici.
A treia oara a fost cu noroc. Mi-am cunoscut marea iubire.Si am stiut de prima data cand l-am vazut ca el e cel pe care-l cautam.
Mult noroc in continuare. Si sa nu fii dezamagita. Se zice ca racilor, in general, nu prea le iese nimic din prima. La mine e verificata treaba asta...


salut si multumesc :)
aici nu a fost nici atractie, nici antipatie...si eu am stiut ca nu e ce vreau eu, la fel ca si tine.
cu toate astea, mi s-ar fi parut normal sa ne spunem ce credem si sa ramana loc de buna ziua.
am fost surprinsa de reactie si cumva suparata. ca atunci cand un amic bun te dezamageste.a trecut insa mult timp si nu mai conteaza.
merci inca o data si weekend placut !
Blue_Tattoo
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niste sfaturi,un ajutor din partea voastra!:* 5 De la: emilly_dy 27 Decembrie 2010 21:19
despartiri dureroase 13 De la: elodia 7 Ianuarie 2010 10:55
avem sanse sa ne impacam? 249 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 16:30
V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat 227 De la: albatros 21 Noiembrie 2009 19:12
Cosmarul din care multe aveti ce invata 66 De la: ioanasad 3 Iunie 2014 15:08
Setari Cookie-uri