Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

Nu, nu e asta. Ar fi fost frumos sa fie asa, dar nu e. Pt ca spunea mereu ca va sti daca va fi ceva. Din prima clipa. A spus ca asta e o data in viata si ca va fi totul sau nimic.
Tocmai asta nu am inteles. Cum a putut sa fie atat de categoric. Nu poti cunoaste pe cineva in 3 zile. Poate nu a fost atras de mine deloc, desi gesturile pe care le facea nu pareau sa arate asta.
Nu a dat niciun semn pt ca s-a incheiat pentru el. Cum ai zis, fiecare are dreptul la orice atitudine isi doreste sa aiba.
Dar de ce atata insistenta inainte sa ne vedem? De ce atatea vorbe mari si atat de mult feeling, pt ca apoi sa se dezica de tot?
Ce a facut a fost un soc pt mine,asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata.
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iunie 2009 18:29
Nu stiu ce e atat de greu de inteles. A insistat inainte ca sa ti-o puna si atat. Daca iti spunea adevarul voiai? Nu. Asa ca a trebuit sa iti faca capul mare cu minciuni ca sa pici. Si din pacate pentru tine ai picat. Imi pare sincer rau pentru tine dar asta e realitatea si barbati ca asta exista destui.Hai ia sa iti revii si treci mai departe. Probabil ca nu esti singura victima a lui. Daca poti fa-i antireclama. Poate macar nu mai pica altele in plasa lui. Desi cam toate merg pe principiul: mie nu mi se intampla si poate totusi pe mine ma iubeste.
Micass
Postat pe 15 Iunie 2009 19:00
Da, poate erau minciuni...
E trist si stupid deopotriva cand vezi ca a fost doar o poveste de 2 bani, ca atatea altele. Un nimic.
Asta e la mine. Nu e cu lacrimi. Doar un mare gol. GOL.
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iunie 2009 21:45
nici atata fata. scutura-te, capul sus, pieptul inainte si ..next..
a la guerre, comme a la guerre..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 21:46
Corect. merci.
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iunie 2009 21:51
da-l pe goarna, zi cine-i miselu, cu CNP cu tot..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 21:52

E...doar un barbat ca oricare altul.
Sunt furioasa si sper ca intr-o zi imi voi lua revansa cumva...am stari contradictorii, trec de la liniste la tristete, de la nepasare la...dor, de la dezamagire la manie...pt ca imi amintesc ce-mi spunea...ce cuvinte...ce ticalosie!
Va trece. Dar stim cu toate cum e pana te vindeci...cum e cand esti lasata balta. Cate se aduna in tine si cum iti vine sa-i dai cu ceva in cap si nu ai cum.
Merci pt incurajari :)
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iunie 2009 22:08
dor...normal....dor ca dreaq....pentru ca iti aduci aminte cu ce cuvinte dulci te inconjura si ce-ti spunea....iar acuma nu mai ai decat amintirea si intrebarea...de ce?....de ce mie????... raspuns....simplu....ai crezut ca cel gasit este un adevarat gentleman....neeee......vrei sa nu mai suferi???? .....reteta e foarte simpla.....nu mai crede in toata vrajeala asta comunista....abia cand vei incepe ca iti dai seama ca ceea ce iti spune un barbat iti spune din inima, cand vei percepe asta - si crede-ma pe cuvant ca vei stii exact cine merita si cine nu - atunci vei castiga.....ai grija de tine si...pentru dumnezeu.....fii si tu egoista.....si mai inabordabila......decat de cei care merita....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 10:27
Asa e, merci mult. O sa tin minte ce mi-ai scris. E atat de adevarat :)
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 11:34
ma bucur ca te-am putut ajuta....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 12:01
Buna!
Ce mai faci 2909?
Ce e nou pt. tine?
garbo001158
Postat pe 16 Iunie 2009 15:08
buna, ce mai faci tu?
eu, in covalescenta :)
imi revin, usor, usor :)
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 15:11
asa si trebuie!
lasa-l incolo.
nu e sfarsitul aici.
eu sunt bine, ....
garbo001158
Postat pe 16 Iunie 2009 15:14
am vrut sa scriu convalescenta, am gresit :)
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 15:26
De la: garbo002909, la data 2009-06-12 14:57:02eu sunt rac, el este taur. cred ca e f incapatanat si fixist.
credema k stiu cum ee sa ai un barbat taur ... si mai rau eu sunt berbec ...ii foarte greu sa tii o relatie o vad relatia mea care de 4 ani numai ne certam ... dar ii dulce impacarea... de obicei persoana de sex masculi( taur) se intoarece foarte repede la prima persoana pe care a iubito cu adevarat ..

Postat pe 16 Iunie 2009 15:27
am inteles draga mea!
stai linistita!
mai gresim, de, suntem oameni, nu?
sa ai o dupa amiaza asa cum ti-o doresti!
garbo001158
Postat pe 16 Iunie 2009 15:28
Berbecii sunt foarte sufletisti, eu sunt rac, dar ma inteleg bine cu ei.
Dar de taurul asta nu stiu ce sa spun, nu l-am cunoscut intr-adevar; am inteles doar cat de incapatanat si de categoric poate fi cand ia o decizie.
Nu mai conteaza :)
Va trece :)
Merci:)
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 16:01
mai eu cred ca....va trebui sa organizam o iesire pentru spalare de creieri pt fata asta in suferinta! deci suferintaaa....se scoate cu multi prieteni, multa muzica, excursii, activitati de orice gen, si cu +- mult acoool! bere/suc/cico!
daa??
toata lumea iti spune ca, daca se poarta asa NU AI PIERDUT NIMIC, dar absolut NIMIC....si tu tot o tii una si buna cu amintirile cu regretele cu parerile....te-a avut! gata! asta a fost!@! os a tii minte sa treci pe alt trotuar cd il mai intalnesti ok/??
stii vorba aia cu cui pe cui se scoate??
iesi in lume si revino-ti!
fleur_de_lis
Postat pe 16 Iunie 2009 18:44
Ok, ok, nu sunt chiar asa down...
Dimpotriva. E vara, o sa plec in vacanta, daca imi pot lua concediu. Ies cat pot de des, la job e super ok, tocmai am primit un post mai bun, deci SUNT BINE!
Va multumesc tuturor pt sprijin, chiar m-ati ajutat.
Sper sa vorbim si pe topicuri mai vesele:)
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 19:37
asa fetitza..Jamaica scrie pe tine!
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 19:44
De la: garbo001158, la data 2009-06-16 15:28:28am inteles draga mea!
stai linistita!
mai gresim, de, suntem oameni, nu?
sa ai o dupa amiaza asa cum ti-o doresti!

Buna!O sa iti povestesc si eu o intimplare aproape identica de a ta cu diferenta ca noi 2 adica eu taur el berbec conversam de 2 ani si ne-am intilnit de 2 ori pina acum , iar la sfirsitul saptamiii acesteia stabilisem ca ne intilnim iarasi . diferenta este ca intre noi nu a fost nimic pina acum de genul dragoste sau alceva.Pasiunea cum spui tu la inceput a fost naucitoare si cred ca mai exista dar acum eu privesc altfel lucrurile , deci daca nu am cedat pina acum de ce as mai face-o?Culmea este ca ne cunoastem foarte bine ma refer la caracter de aceea am avut multe pauze cu gelozii, incapatinare, orgoliu si tot tacimul.Parca am obosit. Berbecii sint si se poarta ca niste copii !
Va pup!ideea este sa nu pui suflet chiar din prima , sa stai sa analizezi sau sa iti propui sa zici ca poate cine stie , mai vedem noi.Asa zic si ei!
marcata
Postat pe 16 Iunie 2009 23:34
Aici nu e vorba nici de zodie nici de pasiune ci pur si simplu de hormonii care alearga ca nebunii.
Micass
Postat pe 17 Iunie 2009 06:20
De la: Micass, la data 2009-06-17 06:20:54Aici nu e vorba nici de zodie nici de pasiune ci pur si simplu de hormonii care alearga ca nebunii.

...cine stie cunoaste...
valentino
Postat pe 17 Iunie 2009 08:48
Cel mai periculos "specimen" de barbat intalnit mai ales pe net, dar si in viata reala este escrocul sentimental asa ca el.....escrocii sentimentali , vor exista tot atata timp cat vor exista si proastele romantice ...deci for ever !
Obisnuiti-va cu ideea si un sfat util : beliti ochii ca altfel , beliti .......ce puteti !!




Postat pe 25 Iunie 2009 11:16
pai cele mai multe vor sa beleasca.. ce pot.. d-aia prefera sa-nchida ochii...

si e invers, ca la feline si rumegatoare... apar felinele din cauza cirezilor imense de rumegatoare...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:17
mai fetelor....aici, pe net...intalniti in proportie de 99 la suta masculi la care le tropaie hormonii sau neadaptati ai vietii care nu au putut avea o relatie serioasa si mai lunga din neputinta lor si indobitocirea lor ca femeia trebuie sa fie sub papucul lor....nu va mai lasati prada sentimentelor cu gargauti din astia....fiti voi mai destepte si profitati voi din plin si distrati-va...adica lasa-ti-i pe ei sa sufere....aburiti-i voi cu cuvinte dulci si declaratii......voi asezati-va calme intr-un fotoliu moale si saurati o tigara sau o cafea....doamneeeee ce bine e!!!! ei sa sufere si pe voi sa va doara in ...scuze...popneatza....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 12:06
mda..sunt multe de spus...dar dragele mele..niciodata nu va veni fat frumos calare pe cal alb navigand pe net...decat s-o luati in freza mai dati..daca puteti..si cand stati de vorba cu "ESCROCUL"intrebati-l pe unchiul google ceva despre el,cu un nik ori un id de mess,si tre sa gasiti ceva..apoi sunt multe facut sunt multe metode de a afla amanunte despre el

Postat pe 25 Iunie 2009 13:38
Merci beaucoup :)
Un sfat foarte...vulgar :)
Blue_Tattoo
Postat pe 25 Iunie 2009 15:14
Ce usor e sa spui proaste romantice, cirezi de rumegatoare etc...
Very smart :)
Blue_Tattoo
Postat pe 25 Iunie 2009 15:17
De la: tutankhamon, la data 2009-06-25 12:06:04mai fetelor....aici, pe net...intalniti in proportie de 99 la suta masculi la care le tropaie hormonii sau neadaptati ai vietii care nu au putut avea o relatie serioasa si mai lunga din neputinta lor si indobitocirea lor ca femeia trebuie sa fie sub papucul lor....nu va mai lasati prada sentimentelor cu gargauti din astia....fiti voi mai destepte si profitati voi din plin si distrati-va...adica lasa-ti-i pe ei sa sufere....aburiti-i voi cu cuvinte dulci si declaratii......voi asezati-va calme intr-un fotoliu moale si saurati o tigara sau o cafea....doamneeeee ce bine e!!!! ei sa sufere si pe voi sa va doara in ...scuze...popneatza....


Multumesc, sincer.
Chiar a trecut. De tot.
Iti urmaresc posturile si imi plac.
Zi frumoasa !
Blue_Tattoo
Postat pe 25 Iunie 2009 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs-cel mai bun topic-aprilie 2010 62 De la: Achmed 31 August 2010 11:00
Meditatie la viata mea 5 De la: fleurdelis 10 Februarie 2010 00:18
Este Complicat... 309 De la: just-nobody 13 August 2019 15:16
nu stiu ce sa fac..... 29 De la: dor72_ 28 Decembrie 2011 20:48
De ce fug barbatii??? 330 De la: anuska82 3 Mai 2010 21:50
Setari Cookie-uri