Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

De la: garbo103516, la data 2010-04-05 23:46:29 Draga mea
e ca si cu copiii care isi doresc cu orice pret jucaria interzisa: Cand ajung la ea si o ating, o arunca si trec la urmatoarea jucarie intezisa.
Ar fi bine daca ai intelege ca discutiile pe net sunt pt baietii lasi ( timizi, complexati, nestiutori, etc.)care pe mess sunt paralei iar in viata sunt ce sunt... Pe mess au un curaj exceptional, fanteziile sunt prezentate ca si realitati si de aceea ai avut tu impresia ca ar fi ceva intens; tot de aceea nu mai era nici chimia. De fapt chimia asta nu a existat deloc, de la inceput, ai construit-o tu in mintea ta. Trebuie sa inveti diferentele intre modul de a gandi al baietilor si cel al fetelor si atunci ai sa vezi ce simplu va fi sa depistezi falsurile.
Daca pe viitor tii cont de asta poti foarte bine controla orice relatie de acest gen. Si un sfat sincer : apa rece nu imbata numai daca crezi ca e vin!!!!!!



nu-l mai vrea, zice acest lucru de mai mult timp.
liaiedera
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:29
liaiedera,
povestea asta e uitata de mult timp. si e foarte simpla: am comunicat online si ne-am intalnit de curiozitate.si nimic altceva. fiecare dintre noi isi proiectase alte asteptari. amandoi am fost dezamagiti.
atunci mi se parea straniu sa taiem orice legatura, dupa aceea nu mi-a pasat. fiecare face ce vrea. PUNCT
Blue_Tattoo
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:45
De la: Blue_Tattoo, la data 2010-04-06 15:45:08liaiedera,
povestea asta e uitata de mult timp. si e foarte simpla: am comunicat online si ne-am intalnit de curiozitate.si nimic altceva. fiecare dintre noi isi proiectase alte asteptari. amandoi am fost dezamagiti.
atunci mi se parea straniu sa taiem orice legatura, dupa aceea nu mi-a pasat. fiecare face ce vrea. PUNCT

da, punct
liaiedera
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:11
stiu si eu cum este, m-am intalnit si eu cu cineva pe care l-am cunoscut pe net, de doua ori chiar, chiar credeam ca va fi si a treia oara, dar.... nimic. Oricum a fost mai gentil, in sensul ca, continuam sa vb pe net, dar incet incet simt ca se distanteaza... asta este, viata merge inainte, dragoste cu sila nu se poate
Miulia
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:53
asa fac toti barbatii care vor si ei ceva nou...ai cedat prea usor si nu erai pe gustul lui...barbatii vor sex dar ca sa continuie o relatie au si pretentii...ai cazut testul ...nu erai ce cauta nu neaparat in pat
yzabela_03
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:13
asa sunt barbatii isi doresc ceea ce nu pot avea............iar dupa ce au arunca totul si nu le pasa
anuska82
Postat pe 3 Mai 2010 21:54
De la: Blue_Tattoo, la data 2009-06-12 09:35:54Salut tuturor !
Am cunoscut in urma cu cateva luni pe cineva, prin net. Incet, incet, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, am descoperit ca avem foarte multe preocupari si gusturi comune, ca ne dorim aceleasi lucruri din toate punctele de vedere, ca semanam extraordinar de mult si ca...ne placem reciproc, asa, de la distanta (pt ca nu locuim in acelasi oras). Ma apela in fiecare zi de mai multe ori pe mess, imi trimitea sms pe tel, ma suna aproape in fiecare seara. Imi spunea/scria ca ii e dor de mine, ca se gandeste doar la mine, ca abia asteapta sa ma stranga in brate (cu toate ca nu ma cunostea). A fost ceva foarte intens. Cred ca pt amandoi. Pt ca fiecare isi imagina ca s-ar putea sa fi intalnit tocmai pe "ACEL CINEVA". Dupa o luna de discutii febrile pe mess, mail si la tel, am stabilit sa ne vedem in realitate. M-am dus la el, am petrecut un weekend impreuna, apoi...nimic. Nu m-a mai cautat niciodata. A trecut o luna de atunci, o perioada in care m-am simtit f rau. I-am scris o data ce gandesc, dar nu mi-a raspuns. Acum ma simt mai bine, accept incet-incet ca nu m-a placut si nu ma va cauta niciodata, dar tot nu inteleg ceva: cum poate cineva sa treaca de la o asemenea inflacarare (mesaje, telefoane, mailuri toata ziua) ....la nimic!
Suntem adulti amandoi, netul e doar un spatiu virtual de comunicare, realitatea e cu totul alta, trebuia sa stie asta. Ne-am trimis poze, stiam cum aratam, chimia insa a lipsit. La mine, cel putin. Si stiu de ce: am fost foarte incordata, presiunea a fost prea mare. Cred ca se astepta la ceva extraordinar, dar nu avea cum sa fie asa. Eram doi straini care se vedeau pt prima oara. Mie mi-ar fi placut sa ne revedem.
Nu vreau sa-l mai caut, pt ca mi se pare ca deja a trecut prea mult timp, dar vreau sa aflu mai multe pareri despre reactia lui.
Zi frumoasa tuturor!


Macar ti-a dat-o bine ?? Daca da, asta e, mai ai si alte semene :)) Daca nu ... ce rost are oricum mai gasesti cati vrei sa-ti dea o cioca. :))

z3m3123
Postat pe 21 Iunie 2010 10:46
nu mi se pare prea dureros ce ti s-a intamplat; cunosc f bine lumea virtuala, a netului in speta; spun asta pt ca am petrecut un an singur, dupa divort si am trait multe experiente si frumoase si de cosmar; faptul ca unele sit-uri , de matrimoniale in special, au fost create pt a uni oamenii singuri sau care au probleme in familie, se percep in mod gresit de unele persoane, indiferent de sex; fel si fel de indivizi ( curve, femei fara moraliate sau care au doar un scop bine definit si motivat, barbati de doi lei, inculti si abjecti, excroci sentimentali, etc) au transformat aceste ferestre in ocazii de a agata sau de a seduce doar pt propriul amuzament ori pt a obtine ceva nu a avut niciodata; dupa cum am mai spus, cunosc f bine aceasta lume....si eu am patito destul in cateva randuri insa voba aceea..."un sut in fund, un pas inainte"; cat priveste povestea ta, este ceva destul de corect sa se intample asa pt ca, in general, apropierea sufleteasca este posibila pe mess, mobil, camera web sau cu foto insa impactul pe care i-l are intalnirea reala, asupra celor doi, poate fi pozitiva sau negativa (negativa in cazul tau); tot asa de bine, probabil ca tipul de care spui a avut doar un scop: sa te vada in patul lui! sunt destui asemenea tipi care comunica, vrajesc si cuceresc la distanta femeile ce vor o relatie de durata pt ca apoi sa treaca la urmatoarea" victima"; in concluzie, pe viitor daca vrei sa ai o relatie de durata si sa nu existe nicun dubiu, cauta pe cineva prin orasul tau, altfel risti sa vi din nou aici si sa postezi un un nou episod pe care l-ai trait. succesuri!!
tymbark
Postat pe 24 Iunie 2010 13:28
tymbark,
merci de sfat, uitasem povestea :)


nu a fost cu sex. mie mi s-a parut urat pt ca dupa ce am povestit tot felul de lucruri, s-a purtat asa. ca si cum un om in care ai incredere te minte.

eu stiam cine este acea persoana, dar nu facusem cunostinta in realitate. toti spuneau ca e un tip ok. intr-un fel, am avut in incredere in el ca om.

nu m-a atras deloc, deloc ca barbat. puteam schimba un salut din joi in pasti ca tot ne cunoscusem.

eram la 6 luni dupa divort si povestea asta m-a cam scarbit.

acum e aproape hilar, atunci parea tare ciudat si caraghios.

zi frumoasa :)
Blue_Tattoo
Postat pe 24 Iunie 2010 16:19
De la: Blue_Tattoo, la data 2010-06-24 16:19:24tymbark,
merci de sfat, uitasem povestea :)


nu a fost cu sex. mie mi s-a parut urat pt ca dupa ce am povestit tot felul de lucruri, s-a purtat asa. ca si cum un om in care ai incredere te minte.

eu stiam cine este acea persoana, dar nu facusem cunostinta in realitate. toti spuneau ca e un tip ok. intr-un fel, am avut in incredere in el ca om.

nu m-a atras deloc, deloc ca barbat. puteam schimba un salut din joi in pasti ca tot ne cunoscusem.

eram la 6 luni dupa divort si povestea asta m-a cam scarbit.

acum e aproape hilar, atunci parea tare ciudat si caraghios.

zi frumoasa :)

in cazul asta nu se mai merita sa discutam
tymbark
Postat pe 25 Iunie 2010 15:39
Buna Blue,
eu cred ca te va mai cauta tipul. Mi se pare cunoscut comportamentul.
Sunt unii care lasa situatia neterminata sa aiba o rezerva. Dupa o perioada o sa vina sa/ti spuna ca a avut multa treaba, ca a murit pisica..... etc.
O sa vezi atunci cum o sa reactionezi.
Dupa o perioada plina iar o sa urmeze una de ignor.
Cunosc un taur care face asa.
cricat
Postat pe 28 Iunie 2010 07:41
Eu cred ca tipul respectiv cauta o aventura mai mult.Sau poate vroia ceva special,avea un ideal pe care spera sa`l gaseasca la tine.Probabil cauta doar o relatie sexuala sau doar ceva trecator, un weekend in compania ta.Spatiul virtual este un loc ambiguu,unde scapi de plictiseala,legi prietenii dar incet,incet noutatea descoperirii unui nou partener de discutii se pierde cu cat va cunoasteti mai bine.Eu am patit ceva similar cu un tip care mi`a fost prezentat de un amic.Era unchiul lui,mi`a zis ca tipul isi cauta pe cineva si ca e si cam timid.Am vb pe mess,ne`am intalnit,am iesit de vreo 3 ori,eram destul de atasati unul de altul.Insa intr`o seara m`a invitat la el dupa ce am mers in club.Am fost la el,dar nu s`a intamplat mare lucru pentru ca nu eram eu convinsa ca e cazul dupa 2 intalniri sa devenim intimi.Si el a fost dezamagit cred,de atunci n`am mai vb.Unii barbati sunt mai mult pe interes,e ft greu sa`i verifici si sa`ti dai seama de ei.Ideea e ca apoi m`a mai cautat si mi`a zis ca ii pare rau ca n`am mai vb de atunci.Dar l`am refuzat categoric,era clar ca isi cauta doar o relatie sexuala ceea ce pe mine nu ma caracterizeaza. Apoi am aflat ca si`a gasit o prietena care i`a oferit tot ce dorea el insa n`a durat decat 2 sap pt ca el s`a plictisit de ea.Si la final mi`am zis....uite ca am avut intuitie si mi`am dat seama ca doar vroia sa se foloseasca de mine.
sandra_baby
Postat pe 28 Iunie 2010 20:26
da, probabil ca da
nelly05
Postat pe 28 Iunie 2010 20:27
daaaaaaaaaaaaaa??
hai maiiii.....!
io nu creeeeeeeeeed
fleurdelis
Postat pe 28 Iunie 2010 20:32
ce zice ? ce zice ?
eu_vio
Postat pe 28 Iunie 2010 20:32




Vio , esti fenomenala , ha , ha , ha !
liaiedera
Postat pe 29 Iunie 2010 22:43
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 22:49
pe bune???
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2010 22:52
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 06:55
mai , eu n-am inteles
adevarul e ca m-am facut ... blonda
eu_vio
Postat pe 1 Iulie 2010 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Muzica,filme,piese de teatru,locuri preferate...ce mai ,hobby uri!!! 1 De la: l_erika 13 August 2009 23:38
O IUBESC,MA IUBESTE,SI VOM INVINGE 114 De la: SIMPATICILA 21 Noiembrie 2014 18:42
Ce sa fac acum ? 31 De la: liaiedera 8 Aprilie 2010 19:02
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!! 98 De la: wiorin 27 Februarie 2011 02:29
Setari Cookie-uri