Ce sa fac acum ?

Buna!
Dupa o relatie de 2 ani mai exact, cu fix o luna inainte de a implini 2 ani ...totul s-a terminat. Am locuit impreuna timp de un an si 2 luni. Ne-am mutat intr-o locuinta noua pentru ca am cautat ceva mai bun pentru NOI... am ramas insa singura in casa care ar fi trebuit sa fie pentru noi doi...Urma sa ne mutam intr-un apartament al nostru peste o luna, si chiar in ziua cand ne faceam cele mai frumoase planuri de viitor, totul s-a terminat Ce sa fac acum sa trec mai usor peste aceasta despartire? Pentru ca durerea nu ma lasa sa traiesc parca...

Postat pe 16 Iunie 2009 14:28
De la: TerarsDrop, la data 2009-06-16 14:28:42Buna!
Dupa o relatie de 2 ani mai exact, cu fix o luna inainte de a implini 2 ani ...totul s-a terminat. Am locuit impreuna timp de un an si 2 luni. Ne-am mutat intr-o locuinta noua pentru ca am cautat ceva mai bun pentru NOI... am ramas insa singura in casa care ar fi trebuit sa fie pentru noi doi...Urma sa ne mutam intr-un apartament al nostru peste o luna, si chiar in ziua cand ne faceam cele mai frumoase planuri de viitor, totul s-a terminat Ce sa fac acum sa trec mai usor peste aceasta despartire? Pentru ca durerea nu ma lasa sa traiesc parca...




schimba locuinta
yavrum
Postat pe 16 Iunie 2009 14:33
Iarta-mi, curiozitatea, dar ce s-a intamplat?
Pare ca toate planurile, tot ce a fost frumos, s-a naruit intr-o clipa.
Mai vrei sa fiti impreuna?
Blue_Tattoo
Postat pe 16 Iunie 2009 14:53
am trecut si eu prin asa ceva, numai ca noi nu statea impreuna. cel mai bine ar fi sa incerci sa uiti de el, asa cu timpul,stiu ca nu e usor. eu am plans vreo 3 zile incontinuu.. pana mi-am dat seama ca nu merita.toate cele bune
gssp
Postat pe 16 Iunie 2009 14:59
mie nu-mi ies casele la numaratoare...
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 19:21
Greu cu matematica asta Gabitzzo!
Aemulus
Postat pe 16 Iunie 2009 19:30
pai inca nu-mi dau seama unde sta..s-a mutat, nu s-a mutat, dar in fine, poate oi fi eu obosita..dap!
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 19:32
Daca ai incercat o discutie cu el si nu mai exista cale de intoarcere ,nu sta sa jelesti dupa o relatie terminata oricat de frumoasa a fost.Incearca sa nu te izolezi ,iesi cu prietenii,invita-i la tine ,dar fara a-i antrena in discutii despre prietenul tau si despartirea de el.Icearca sa inveti sa traiesti fara el, vita merge ininte indiferent ce facem !Consider-o o experienta de viata.
lavinia
Postat pe 16 Iunie 2009 20:25
De la: lavinia, la data 2009-06-16 20:25:05Daca ai incercat o discutie cu el si nu mai exista cale de intoarcere ,nu sta sa jelesti dupa o relatie terminata oricat de frumoasa a fost.Incearca sa nu te izolezi ,iesi cu prietenii,invita-i la tine ,dar fara a-i antrena in discutii despre prietenul tau si despartirea de el.Icearca sa inveti sa traiesti fara el, vita merge ininte indiferent ce facem !Consider-o o experienta de viata.


Exact asta mi-a spus si cea mai buna prietena :) sa consider ca a fost o experienta de viata din care am invatat ceva... Eu deocamdata nu pot privi asa usor lucurile si sa nu vad mai mult de atat... Cu timpul sper sa ajung si eu la aceasi concluzie :D

Oricum, ms fetele pt. sfaturi

Postat pe 16 Iunie 2009 22:40
draga mea,poate nu este cel mai bun sfat pe care imi permit sa ti-l dau.........dar,incearca macar incearca sa gandesti pozitiv!
Scumpo,nu este sfarsitul lumii si nici el singurul barbat de pe acest Pamant!!!!!
Cu siguranta,vei intalni ceva mult mai bun decat ai lasat in urma!!!!!!
Roaga-te!! Sa mergi la biserica si sa te rogi!Te vei simti mult mai bine si vei fi mai linistita.
Iti doresc din suflet mult succes si capul sus!
Ai grija de tine!
ally_sbb
Postat pe 17 August 2009 15:44
Scumpo ally, de cind a avut fata problema si pina ai venit tu cu sfatul ,,cel mai bun" a mai schimbat ceva case si cazzi...aproape a prins si gust.
iar_eu
Postat pe 17 August 2009 15:49
De la: , la data 2009-06-16 14:28:42Buna!
Dupa o relatie de 2 ani mai exact, cu fix o luna inainte de a implini 2 ani ...totul s-a terminat. Am locuit impreuna timp de un an si 2 luni. Ne-am mutat intr-o locuinta noua pentru ca am cautat ceva mai bun pentru NOI... am ramas insa singura in casa care ar fi trebuit sa fie pentru noi doi...Urma sa ne mutam intr-un apartament al nostru peste o luna, si chiar in ziua cand ne faceam cele mai frumoase planuri de viitor, totul s-a terminat Ce sa fac acum sa trec mai usor peste aceasta despartire? Pentru ca durerea nu ma lasa sa traiesc parca...


Daca erati atat de fericiti si va faceati planuri peste planuri cum se face ca v-ati despartit subit?
Junona
Postat pe 17 August 2009 23:18
am trecut sh yo prin ceva asemanator,doar k noi ink n ne mutasem,dar era in plan sa o facem,dar totul s-a terminat,ne iubim aman2,dar credem k poate mai tz va fi mai rau,d-asta incerkm sa renuntam d acum,el nmai vrea nici o impakre,a zis k d data asta o sa fak c ii spune kpul,n o sa mai fak c ii zice inima,sh suferim aman2 pt asta,dar am incerkt sa purtam o discutie sh nik,nu-mi ramane dkt sa trec peste,dar e f greu,cum sa fc sa uit prima iubire adevarata sh prima rel serioasa?cum sa trec peste?
dennysutza
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:15
timpul le va rezolva pe toate. poate el nu si dorea ceea ce tu voiai, nu a putut sa ti spuna asta si a preferat sa plece. ai rabdare daca intr-adevar simte ceva pt tine te va cauta el va renunta chiar si la orgoliu ... sper sa gasesti cea mai potrivita solutie. indiferent ce se va intampla toate au un rost deci capu sus
pss
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:09
sa nu i arati sub nici o forma ca te doare,ca suferi,ca l vrei inapoi...incearca sa l faci sa stie ca te descurci si fara el,ca poti sa traiesti si fara el...asa isi va da seama ca te a pierdut,c a pierdut o persoana care il iubea mult...am patit acelasi lucru si e dureros dar fi indiferenta cu el,stiu ca e greu dar nu l lasa sa vada durerea ta si nu te umili in fata lui.ei cred ca noi ii vom ierta orice ar face si ii vom primi cu bratele dechise...incearca sa te gandesti ca nu te iubeste si iti voi spune si de ce:1=daca nu te mai iubeste vei accepta mai usor pt ca vei fi impacata cu ideea,2=daca te iubeste si se va intoarce la tine veti avea o relatie mai solida si senitmente mai puternice.incearca sa fii cu pas in fata lui,nu l face gelos,e om are sentimente foloseste te de ele...daca il vei face gelos va da vina pe tine caci din cauza ta s a dus relatia pe apa sambetei,barbatii nu isi vor recunoaste niciodata greseala...fii realista si cu capul pe umeri si ai rabdare timpul le rezolva pe toate.
nely45
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:19
pai acum depinde de ce s-a intamplat...in astfel de situatii chiar ca e greu, insa acum, fiindca nu stim motivul pt care te-a lasat sg si a plecat, tu trebuie sa iei singura htaarea cea mai buna pt ca esti sngura care stie mai bine ce s-a intamplat!
creatzaely
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:02
Momentan plangi pana obosesti. Lacrimile elimina stresul.Apoi povesteste-i oricui pana obosesti.La un moment dat instinctul tau de supravietuire si dorinta de viata te va ridica din nou la suprafata. Este adevarat, viata este plina de experinete si foarte multi oameni au trecut prin suferinte sentimentale, dar... Dupa ce te linistesti incearca sa revezi obiectiv relatia dintre voi. Intreaba-te daca iubitul tau avea calitatile pe care tu doreai cu adevarat sa le aiba. Intreaba-te unde ai gresit tu si unde a gresit el in relatie, dar in mod obiectiv. Daca reusesti sa iti dai seama de ce s-a rupt de fapt relatia, inseamna ca ai o bila alba, ai invatat ceva dintr-o experienta de viata. Toate lucrurile rele au si o parte buna in ele. In cazul de fata obiectivitatea ta te va ajuta sa nu mai faci aceeasi greseala si pe viitor. Poate l-ai supraapreciat, l-ai vazut mai bun decat e, poate ai avut prea multa incredere in el, sau poate comunicarea dintre voi nu a fost suficient de buna. Intai vezi unde era problema si incearca sa nu mai repeti aceeasi greseala si pe viitor. Apoi mergi inainte... Viata nu se opreste aici... Si ca sa il uiti mai usor, gandeste-te la momentele in care te-a facut sa suferi... Chiar era omul perfect pentru tine? Mult succes!
rodica_stefane
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:21
pe criza asta trebuie sa strangem randurile.nu mai sta sa jelesti,cauta-ti coleg de apartament poate contribuie si la intretinere .parerea mea!
matracuca
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:18
Daca nu mai e nici o sansa de impacare,si motivele sant intemeiate pt care v-ati despartit,uita-l!Nu va fi usor,va trece ceva timp,dar cu timpul il vei uita.Lasa timpul sa treaca,fii ocupata mereu,incearca sa nu te mai gandesti la el.RABDARE!
dragu_ta74
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:50
ai dreptate..timpul trece oricum si ....cui pe cui sescoate
liaiedera
Postat pe 21 Martie 2010 18:22
De la: matracuca, la data 2009-12-06 20:18:31pe criza asta trebuie sa strangem randurile.nu mai sta sa jelesti,cauta-ti coleg de apartament poate contribuie si la intretinere .parerea mea!


Ce poza frumoasa, ce sfaturi bune dar... ala-i nume in care lumea sa se-ncreada?MATRACUCA, ia vezi, suna frumos?
liaiedera
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:04
Oare iedera nu suna?
53_nono
Postat pe 7 Aprilie 2010 02:56
Oare iedera nu suna?
53_nono
Postat pe 7 Aprilie 2010 02:56
fa ceva ce nu ai mai afcut...ca sa uiti mai usor..ieis in cluburi..plimbate si distreazate cu prietenele tale..fa-ti prieteni noi..poate ..vei cunoaste un barbat...si cine stie cum vor evolua lucrurile...succes
garbo057755
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:10
De la: 53, la data 2010-04-07 02:56:49Oare iedera nu suna?


Alatur astea doua nume-LIAIEDERA----------matracuca- ti se pare ca suna la fel? si scuza-ma ca n-am putut sa le apropii
liaiedera
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:09

http://www.youtube.com/watch?v=u31NAq9ECrU&feature=related

"edera"..fain filmulet
LILO
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:13
De la: LILO, la data 2010-04-07 17:13:35
http://www.youtube.com/watch?v=u31NAq9ECrU&feature=related

"edera"..fain filmulet


Cand eram tanara semanam cu acest personaj.Fiica mea , acum mare de ani, a semanat un timp cu Iedera.De la acest personaj mi-am luat si eu numele de Iedera.
Ma bucur ca-ti place. Multumesc
liaiedera
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:26
iubit-o tu plangi dupa o relatie de 2 ani si ai plans 3zile ?
eu ampiedut o casnicie dupa 21 de ani de iubire si dragoste adevarata ( asta cred eu ca a fost ,nu stiu el ce crede ?), eu am plans 2 saptamani si mai plang si acum dar asta trebuie sa-mi continui viata ca am 2 fete la liceu si trebuie sa le tin la scoala nu pot sa-mi permit sa stau sa jelesc. a plecat intr-o zi fara sa spuna un cuvant cand am ajuns acasa de la servici al meu sot si-a facut bagajul si-a luat tot si dus a fost.
garbo097338
Postat pe 8 Aprilie 2010 09:00
De la: garbo097338, la data 2010-04-08 09:00:28iubit-o tu plangi dupa o relatie de 2 ani si ai plans 3zile ?
eu ampiedut o casnicie dupa 21 de ani de iubire si dragoste adevarata ( asta cred eu ca a fost ,nu stiu el ce crede ?), eu am plans 2 saptamani si mai plang si acum dar asta trebuie sa-mi continui viata ca am 2 fete la liceu si trebuie sa le tin la scoala nu pot sa-mi permit sa stau sa jelesc. a plecat intr-o zi fara sa spuna un cuvant cand am ajuns acasa de la servici al meu sot si-a facut bagajul si-a luat tot si dus a fost.

...si ati ramas singurele in casa...ca sa va faceti de cap???..si mai si plangeti dupa el?!!
andreea_n_c
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:29
Nu draga, au dat petrecere. Penibila mai esti!
Doara
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niste sfaturi,un ajutor din partea voastra!:* 5 De la: emilly_dy 27 Decembrie 2010 21:19
credeti in prevestirile din vise... 69 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 20:08
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
michael jackson.. 60 De la: lady_corina 7 August 2009 02:45
ma cauta ex-ul... sa-l flituiesc sau sa/i dau apa la moara? 51 De la: mia79x 7 Iulie 2009 14:40
Setari Cookie-uri