Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

trece-l la capitolul ratari si uita-l, nu merita sa te mai gandesti
garbo047578
Postat pe 3 Ianuarie 2010 18:16
Daca a murit sau i s-a intamplat ceva? Eu as incerca sa-l caut sa vad ce a patit... poate tacerea lui nu e intentionata.
garbo079010
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:18
Era clar ceva in neregula cu el...dupa modul in care a reactionat inainte sa va cunoasteti. In general un individ aflat la o extrema - ca nu poate respira fara tine - ajunge si la cealalata extrema usor - ignore total. Pur si simplu asa este felul lui. Radical.
Daca era un personaj echilibrat, o lua mai sceptic de la inceput, si era mai sceptic in a-ti da un sut in fund si dupa aia. Exact asa cum unii conduc mai smucit si altii mai lin, cam asa isi conduc si relatiile: au sau viteza a cincea sau moare motoru' in drum. Fara faze intermediare.
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2010 00:14
Eu sunt casatorita de 15 ani cu un barbat pe care l-am cunoscut in mod asemanator. E chiar iubire! Poate destinul joaca un rol important in acesta loterie care este alegerea partenerului...
Gabriela_Luminita
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:12
Buna tuturor, va marturisesc ca l-am cunoscut pe sotul meu tot prin intermediul internetului desi eram din acelasi oras dar asa a fost sa fie...dupa multe e-mailuri si vorbarie la internet-cafe ( pe acea vreme, acum 8 ani) a urmat prima intalnire dupa care nu am fost pera incantata, chiar nu m-a atras, dar ne-am mai vazut, iar si iar si iata-ne casatoriti de 5 ani!
Ca un sfat nu va aruncati in pat de-odata pana nu stii cu cine ai de-a face, lasa-l sa astepte sa vezi k te vrea pe tine nu doar sex. cand e sa fie jumatatea ta, apare si din capatul lumii si veti fi impreuna orice ar fi, daca nu, asta e, mai are balta 'peste'...

ingerasha
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:26
un sfat din suflet,pentru un suflet:nu-l mai cauta,incearca sa-l uiti.recunoste ca te-a atras nu poate te-a atras!astea suntem noi,reusim mereu sa depunem la picioarele lor ceea ce avem mai de pret si anume inima,uita-l!nu va reusi decat sa-ti faca si sa-ti faci rau.eu am trecut prin asa ceva,mi-e foarte greu si acum,dupa aproape 7 luni,mai ales ca il vad aproape zilnic.ii vad ochii de gheata si sufar enorm!nu mai conteaza explicatiile:ce,de ce,de ce nu si asa mai departe!e hotararea lor,hai sa le-o respectam indiferent de ce simtim noi si data viitoare,la urmatoarea cucerire convinge-te de sentimentele lui!
alinaleila
Postat pe 6 Ianuarie 2010 22:19
Sunt perfect de acord cu raspunsul pe care ti l-a dat tutankhamon ... Daca este taur ... nu o sa stie probabil niciodata ce inseamna sa-ti asumi responsabilitatea intr-o legatura adevarata, de asta a fugit cu codita intre picioare, l-ai speriat si ATAT! Nu ai absolut nici o vina. Taurii sunt foarte conservatori, iar barbatii nu au curajul de a-si asuma absolut nici o responsabilitate legata de viata amoroasa (asa sunt si gemenii, k, exista si exceptii, dar sunt foarte greu de gasit)... asa ca treci mai departe, fruntea sus! Soarele se pregateste sa vina si pe strada ta!!!
mirelai_2005_yahoo_com
Postat pe 7 Ianuarie 2010 10:16
mama cate broderii faceti cu toatele pe o chestie foarte simpla: a vrajit omu o luna pe net (fii sigura ca nici nu erai singura la care baga din top) si a castigat un week-end de sex!
Foarte tare!
exact asta fac 99% pe site-uri din astea si partea cea mai misto este ca voi fetelor le si oferiti ce-si doresc, adica SEX FARA OBLIGATII, FARA INTALNIRI IN ORAS, TELEFOANE, IMPLICARI SENTIMENTALE (inafara de niste texte pe care ti le-a bagat, si crede-ma, si eu pot sa-ti scriu exact ceea ce vrei tu sa auzi, daca as vrea sa ti-o trag ;)

AM VENIT, AM VAZUT, I-AM TRAS-O, AM PLECAT!
NEEEEEEEEEEEEXT!
garbo029140
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:42
ce pana mea conteaza in ce zodie e? :)))

sunteti criminale! ESTE IN ZODIA IN CARE VREA SA SI-O TRAGA CU UNA, ALTA SI GATA! :))))

iar voi care o si faceti, sunteti in zodia celor CARE SI-O TRAG USOR, PE NISTE VORBE!
au amicii mei alte definitii dar nu le pot posta.
garbo029140
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:46
Ei, nu!
Ia incearca sa le postezi
ready_vivus
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:48
corect, 140 !!!

bravo, mama...
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:49
altfel, nu ai de ce s-o treci la ratari, trece-o la experiente si data viitoare incearca sa te si bucuri cu-adevarat de partidele de sex!
dar nu te mai visa direct la biserica cu pirostriile pe cap si nu te mai gandi cum i-ar sta lui cu cununa aia de argint pe cap si daca vi se potrivesc zodiile! :)))

daca tot intri in asa ceva, macar traieste clipa!

garbo029140
Postat pe 7 Ianuarie 2010 12:04
mai, increderea mea in noii useri incepe sa se refaca
iote ca mai apar si de-aia faini
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 12:21
140, tu ai dreptate in principiu, numai ca mi se pare cam mult o luna de telefoane si poezii pe net si toate subterfugiile astea... nu crezi?!
Gasea omul unele care vroiau fix acelasi lucru dupa vreo doua zile... de ce sa te chinuiesti sa vinzi morcovi cuiva care vrea sa cumpere varza?!
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:05
pai
1. poate tipa chiar arata bine
2. am atatia colegi pe langa mine care ard gazu' pe net, crede-ma e mai putin plictisitor sa vrajesti pe net chiar si o luna decat sa muncesti :)))
garbo029140
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:17
Oameni buni, racul e perechea perfecta pt taur. Cunoscandu-ma pe mine( rac cu d in fatza) probabil racusoara i-a spus ca nu exista chimie si atunci el s-a retras si suspina in tacere. E prea mandru s-o caute iar. Racul la fel sufera in suc propriu si nu il va cauta pe taur. Concluzia mea e ca sufera amandoi si nu au curajul sa faca primul pas. La prima intalnire nici nu avea cum sa fie altfel. Trebuie sa va mai vedeti dupa o perioada, si ve-ti judeca altfel...lucrurile.
Racule mai da-i o sansa. Ce ai de pierdut? Macar vei afla daca poate sa mai fie ceva sau nu.
lady67
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:31
De la: lady67, la data 2010-01-08 19:31:39Oameni buni, racul e perechea perfecta pt taur. Cunoscandu-ma pe mine( rac cu d in fatza) probabil racusoara i-a spus ca nu exista chimie si atunci el s-a retras si suspina in tacere. E prea mandru s-o caute iar. Racul la fel sufera in suc propriu si nu il va cauta pe taur. Concluzia mea e ca sufera amandoi si nu au curajul sa faca primul pas. La prima intalnire nici nu avea cum sa fie altfel. Trebuie sa va mai vedeti dupa o perioada, si ve-ti judeca altfel...lucrurile.
Racule mai da-i o sansa. Ce ai de pierdut? Macar vei afla daca poate sa mai fie ceva sau nu.


veti judeca
lady67
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:53
salutare si la multi ani tuturor garbo :)
va multumesc mult pt mesaje si sfaturi si ma bucur ca mi-ati impartasit din experientele voastre.
140, esti f dragut/draguta (cred ca esti barbat si destul de tanar),dar te inseli:
1. nu toate femeile se aprind repede si fac sex din prima, probabil pt unii dintre barbati asta e o problema :)
2. de multe ori, barbatii sunt cei care au asteptari nerealiste de la o relatie sau alta
3. unele dintre noi, care stiu ce inseamna un divort, nu mai viseaza la pirostrii, ci bat in lemn :)

aaa, si da, chiar arat bine :)

weekend placut tuturor si mai vorbim :)
Blue_Tattoo
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:23
buna! ceva in genul tau am patit eu anul trecut.Intru pe net de ani buni,mai ovraja...o vb serioasa alteori dar niciodata nu reusisem sa ma aprind.Pana l-am cunoscut pe el...vb din ce in ce mai des pe mess, mesaaje . seara telefoane,era peefect.Apoi a inceput sa insiste sa ne vedem.A trecut mai bn de 1 luna pana am acceptat.In mom acela nu stiu ce-a fost:eram fata in fata cu omul cu care am vb la tel zile intregi,pe care-l vazusem pe web si-mi placea si totusi acum lipsea ceva.Eram incordata.emotionata,D-zeu stie dar era total altfel.Cat imi dorisem ...si cum eram de pierduta.Si a observat asta.S-a simtit aiurea A hotarat sa-mi ia o camera la hotel si sa plece. L-am inteles perfect.....am luat ceva de mancare, m-a condusla camera sa ma stie in siguranta si urma sa plece.Dar n-a fost asa....am ajuns in pat. a fost bn sau mai putin bn,oricum dupa ce s-a terminat actul si-a aprins o tigara , s-a imbracat si m-a intrebat de ce am venit daca nu eram pregatita. Apoi a plecat...superr!!!Am incercat sa dreg dar in zadar. Lam sunat i-am trimis mesaje toata noaptea, degeaba. Apoi dim am plecat acasa depasita de situatie..disperata. Cand am ajuns in oras m-am dus direct la cea mai buna prietena care ma astepta cu sufletul la gura sa vada cum mi- iesit. Ea fusese cea care ma incurajase sa fac pasul asta.....in fine i-am povestit tot a ramas socata.L-a sunat ea sa discute cu el:)si sti ce i- a spus?ca de ce sunt nemultumita (am obtinut ce-am vrut o partida de sex).de aceea batusem eu 200 km dupa parerea lui.Imi venea sa ma intorc la el sa-l desfigurez, in viata mea nu am fost atat de umilita. Dar mi-am ascultat prietena si am incetat sa-l caut definitiv Dar dupa 3 zile m-a cautat el la inceput rece , arogant, apoi m-a implorat sa-l las sa vina el la mine sa repare ceva daca se mai poate. Si dupa 2 sapt am acceptat. Si in ziua de azi suntem impreuna si e perfect. In martie ma mut eu acolo...vom vedea ce o sa iasa Poate si la tine v-a fi bn pana la urma. bafta!
dana29
Postat pe 9 Ianuarie 2010 11:35
nu a fost sa fie asa cum a visat el..una e vraja creata pe net si alta realitatea. Ceva nu a mers sau pur si simplu a vrut sa mai bifeze inca " una la rand".
La batranete si cand va " depune armele" are cu ce se lauda ( o lista de fete femei si o viata de ratat)
NU MERITA SA INCERCI SA GASESTI EXPLICATII..uneori chiar nu exista
amarezza
Postat pe 9 Ianuarie 2010 11:49
Dana, tu esti una dintre putinele care au avut noroc ! Fii fericita atat cat se poate!
amarezza
Postat pe 9 Ianuarie 2010 19:43
dana29, ce poveste ai trait ! e incredibil.
amarezza, ai dreptate : poate nu exista explicatii, dar e sigur ca ele nu ar mai conta pt mine acum.
am lasat povestea asta in urma. definitiv.
Blue_Tattoo
Postat pe 11 Ianuarie 2010 09:43
Buna fetelor,si eu am trecut printr-o experienta identica. l-am cunoscut tot pe net si la fel ca si voi vorbeam ore in sir la telefon.Dupa aproape doua luni m-am hotarat sa il vad.Dupa primul weekend petrecut inpreuna,....surpriza....nu mai raspundea la telefon si nici pe mes nu mai vorbea.Cand am renuntat sa il mai caut ma cautat el pe mine.N-eam mutat inpreuna si totul este minunat.
vali81
Postat pe 11 Ianuarie 2010 15:27
fleurdelis
Postat pe 11 Ianuarie 2010 15:29
pt Blue!
amarezza
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:52
sti ce viata merge inainte nu conteaza cum dar este cert ca nu a vrut nimic altceva doar sex si aventura,si asta trebuie sa itipuna un semn de intrebare
garbo083491
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:14
Nu vrei sa-l mai cauti dar vrei sa-i afli reactiile... Inseamna ca-ti pasa , ca undeva acolo ... mai VREI sa fii cu el
cercelmarilena
Postat pe 18 Ianuarie 2010 11:59
De la: cercelmarilena, la data 2010-01-18 11:59:26Nu vrei sa-l mai cauti dar vrei sa-i afli reactiile... Inseamna ca-ti pasa , ca undeva acolo ... mai VREI sa fii cu el


Asa a fost, mult timp am vrut sa stiu de ce, de ce...
Insa apoi m-am gandit ca rezultatul concret conteaza si ca tacerea spune totul.
Mi-am spus ca asta e si am mers mai departe.
Blue_Tattoo
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:08
Eu imi pun o intrebare simpla : Daca vroia sex trebuia sa faca eforturi sa isi gaseasca pe cineva la cateva sute de km? Nu uitati raportul statistic e de aproximativ 3 femei la un barbat ....
Deci am dubii ca acesta este un scop....fiecare cred ca se gandeste sa ii fie bine si vrea mai mult decat o aventura , fie ea si virtuala.
Avea bunica mea o vorba ''Poti sa maninci un sac de sare cu cineva si sa nu il cunsti'' si sa stiti ca e adevarat ...eu nu mi-am cunoscut sotul suficcient dupa 10 ani de casnicie....
Deci nu achiesez la ideia de aventura de un we...si mai mult, e firesc sa existe un sentiment de stanjeneala la prima intalnire , in spatele monitoarelor ne desfasuram si sintem ceea ce am vrea sa fim ...realiatatea scoate la iveaal imperfectiunile noaste ....pe care cu totii le avem , mai mult sau mai putin.
chrystal_10
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:14
Draga mea
e ca si cu copiii care isi doresc cu orice pret jucaria interzisa: Cand ajung la ea si o ating, o arunca si trec la urmatoarea jucarie intezisa.
Ar fi bine daca ai intelege ca discutiile pe net sunt pt baietii lasi ( timizi, complexati, nestiutori, etc.)care pe mess sunt paralei iar in viata sunt ce sunt... Pe mess au un curaj exceptional, fanteziile sunt prezentate ca si realitati si de aceea ai avut tu impresia ca ar fi ceva intens; tot de aceea nu mai era nici chimia. De fapt chimia asta nu a existat deloc, de la inceput, ai construit-o tu in mintea ta. Trebuie sa inveti diferentele intre modul de a gandi al baietilor si cel al fetelor si atunci ai sa vezi ce simplu va fi sa depistezi falsurile.
Daca pe viitor tii cont de asta poti foarte bine controla orice relatie de acest gen. Si un sfat sincer : apa rece nu imbata numai daca crezi ca e vin!!!!!!
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre fericire 132 De la: caleidoscop 7 Iunie 2011 06:54
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
Sarutul dulce al razbunarii..... 158 De la: garbo_387286 14 Octombrie 2016 17:02
Cine greseste? El sau eu? 40 De la: andradatudor80 26 Ianuarie 2012 10:22
Setari Cookie-uri