imi prinde bine un sfat

De la: tutankhamon, la data 2009-07-22 13:39:58bravo anucutzule....traieste mama clipa.....iesi in lume, urmareste fluturasii si goangele....socializeaza si simte-te iubita.....pe el....lasa-l deocamdata in pace si studiaza-i miscarile.....ce e in sufletul tau e absolut normal...te simti ca si cum si-ar fi batut joc de tine....si asta nu trece asa de usor.....vorba ta...daca va fi sa fie, va fi....



Citeam undeva o chestie foarte mistolegata de viata. "Traieste viata in asa fel incat atunci cand esti intrebat "Ce ai facut pana acum?" sa ai ce insirui (ca rapuns).

Asta fac, pe bune, dar ca acum NU vreau sa il pierd, inca nu sunt 100% convinsa.
Ma deranjeaza cand nu ma cauta si asta e un semn de intrebare pt mine, cel mai important e ca nu mai sunt asa dependenta de el si de noi.

aaaaaaaaa, am uitat ceva foarte important, familia lui ma doreste, m-au judecat mult prin prisma comportamentului lui.


ancanca
Postat pe 22 Iulie 2009 13:56
in ce sens familia lui te doreste dupa ce te-au judecat prin prisma comportamentului lui????ha????
tutankhamon
Postat pe 23 Iulie 2009 12:08
De la: tutankhamon, la data 2009-07-23 12:08:03in ce sens familia lui te doreste dupa ce te-au judecat prin prisma comportamentului lui????ha????


el mereu spunea doar ce dorea el, vorbea doar de lucrurile negative dintre noi. am avut o discutie cu ai lui si ei chiar s-au aratat foarte dornici sa ne ajuta, iar pe el l-au mustrat "hotaraste-te si tu odata, nu tot taragana". mi-au spus ca ei isi doresc sa fim bine si fericiti.

plus de asta tatal a pus foarte bine probleme(mie chiar mi-a placut): dupa 5 ani impreuna alegeti sa va opriti sau sa continuati, care credeti ca e urmatoarea etapa avand in vedere ce a fost intre voi

ieri mi-a fost foarte dor de el


ancanca
Postat pe 23 Iulie 2009 12:59
Adica pana acum a povestit parintilor lui numai lucrurile negative dintre voi, iar de acum inainte va povesti numai lucrurile pozitive sa te iubeasca socrii.
Daca ii place viata la tara, niciodata nu ai sa-l scoti din mediul acela.
Daca a rupt relatia cu tine cu 2 luni inainte de nunta,iar acum ti-a cerut sa amanati pana la primavara, inseamna ca nu este pregatit pentru acest pas, in orice caz, nu cu tine.
Inclin sa cred ce au spus unii antescriitori ( ) - nu i-a dat fetita de 19 ani ce i-ai dat tu si mai gusta putin de la tine.
Cred ca esti hotarata deja. Dragostea e oarba. Vei avea sotul stabilit de El; vei locui in casa construita de El; vei avea serviciul stabilit de El; vei avea cati copii va stabili El ca poate sa-i intretina; vei merge in locatiile de vacanta stabilite de El; vei merge la mama cat va crede El de des; vei merge la iarba verde cand va avea El timp; vei iesi cu prietenele la o barfa mica daca va dori El sa te lase........daca ceva nu va merge, vinovata vei fi TU, care nu intelegi clasa muncitoare ce-ti ofera totul.
daria_
Postat pe 30 Iulie 2009 00:10
Suzuki, care era flacau de la tara, s-a insurat si el cu una de la oras.Acu vine intr-o dimineata la grajd si incepe bietul om sa isi faca cruce.
-Fa-i nevasta,-ii zise el lui Suzuka, nevasta lui de la oras.Nu trebuie sa ridici si sa lasi coada vacii mai femeie, ca nu este pompa aia din curte unde stateai tu.Daca faci asta, niciodata vaca n-o sa-ti dee lapte, ba o sa creada ca ai inebunit si o sa-ti ceara sa ii spui poezii de Eminescu, sau sa ii canti cu mariachi un cantec de dragoste pentru taurul comunal.Pe vaca, no, trebuie sa o prinzi de tate asa cum te-am prins eu aseara pe tine, cu nadejde, mai.Altfel devine vaca stearpa, se leaga la cap peste coarne cu servetul si zice ca este bolunda.
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:43
Ioana, sperii fata
Sincer - eu am fost maritata 20 de ani cu un baiat de la tara si nici acum nu stiu sa mulg vaca.
Am incercat, dar nu mi-a iesit.
Ma pricep sa mulg boul, ca sigur iese ceva, dar vaca ... e grele maica
daria_
Postat pe 31 Iulie 2009 21:09
draga mea eu am trecut prin asa ceva ,ma refer ca relatie si am renuntat desi imi era greu,pentru ca dupa un timp sa aflu ca in timp ce eram impreuna a cunoscut pe alta,cu o situatie mult peste mine si din marea lui dragoste pt mine s-a casatorit cu cealalta.Nu regret pentru ca in timp am aflat ca era alt om,mai brutal si vulgar,plus ca daduse in patima bauturii.Vzi de drumul tau in viata si trece-l in uitare.Mutatul a fost un pretext.Mult noroc.
Dalimi
Postat pe 1 August 2009 17:04
draga mea eu am trecut prin asa ceva ,ma refer ca relatie si am renuntat desi imi era greu,pentru ca dupa un timp sa aflu ca in timp ce eram impreuna a cunoscut pe alta,cu o situatie mult peste mine si din marea lui dragoste pt mine s-a casatorit cu cealalta.Nu regret pentru ca in timp am aflat ca era alt om,mai brutal si vulgar,plus ca daduse in patima bauturii.Vzi de drumul tau in viata si trece-l in uitare.Mutatul a fost un pretext.Mult noroc.
Dalimi
Postat pe 1 August 2009 17:04
Daria,de aia schimba boii grajdurile, pentru ca si ei cauta o mulgatoare ideala, care in timp ce ii trag de coada, nu-i numesc boi ci tauri.
Ioana007
Postat pe 1 August 2009 19:28
Buna dragelor
Cu mare durere in suflet si strangere de inima i-am cerut sa-si revizuiasca sentimentele si sa ma caute cand este sigur de ceva, altfel sa nu ma mai caute.
Imi doresc o familie, sa fiu iubita, si sa iubesc, iar situatia care este intre noi e de prea mult timp si nu ma ajuta nici macar sa ma vindec.

Poate ca eu l-am indepartat, poate ca nu am stiut sa ma comport, poate ca nu o sa mai intalnesc un om ca si el .... mi-e drag inca si foarte dor de el, dar ce a fost a fost si nu mai am cum sa schimb.

Stiu ca urmeaz ceva greu, dar nu va tine o viata intreaga.

Nu are rost sa mint pe nimeni, mai sper la un happy end.


O zi buna tuturor
Anca
ancanca
Postat pe 24 August 2009 15:30
ancutza, scumpo... deci, nimic nou...
Ella34
Postat pe 24 August 2009 15:34
anca mi se pare f bine ca i ai spus ce aveai de zis! parerea mea sincera este ca ori nu te iubeste ori nu este pregatit sa se insoare cu tine. dupa 4 ani de rel nu stiu cum se poate intalni cu altcineva, sa amane nunta etc. imi pun intrebarea:daca nu te a iubit cum ati rezistat impreuna 4 ani? daca te iubeste, o sa si deschida sufletul in fata ta si o sa ti explice care e motivul comportamentului sau. iti doresc numai bine
l_erika
Postat pe 24 August 2009 15:45
De la: l_erika, la data 2009-08-24 15:45:15anca mi se pare f bine ca i ai spus ce aveai de zis! parerea mea sincera este ca ori nu te iubeste ori nu este pregatit sa se insoare cu tine. dupa 4 ani de rel nu stiu cum se poate intalni cu altcineva, sa amane nunta etc. imi pun intrebarea:daca nu te a iubit cum ati rezistat impreuna 4 ani? daca te iubeste, o sa si deschida sufletul in fata ta si o sa ti explice care e motivul comportamentului sau. iti doresc numai bine


chiar m-a iubit, sunt foarte sigura de asta si a fost foarte frumos totul mai putin ultimele luni. de explicat mi-a explicat, a spus ca nu stie ce este cu el ca are momente cand simte dor de noi si momente cand nici nu se gandeste la noi, ca ii e teama sa nu se reia ce a fost in ultimele luni, ii e teama sa mai incercam, nu mai are incredere in noi ca si cuplu. da a recunoscut ca iese cu fete , cica deocamdata doar sa se decarce sufleteste , insa ... nu pot sa cred asta.

crede-am pe cuvant ca as mai astepta pana se lumineaza, dar mi-am pierdut rabdarea si am nevoie de atatea ....

credeti ca ar trebui sa mai astept daca inca il mai doresc?



ancanca
Postat pe 24 August 2009 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cafeneaua trei cirese, doua piersici si un gratar..... 11457 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:39
e normala o asemenea schimbare? de ce baietii ajung la un moment dat pasivi? 13 De la: gmpa 20 Aprilie 2010 01:47
concurs 22 De la: manina 23 Noiembrie 2009 11:02
BUna lume.... 8 De la: tutankhamon 30 August 2009 23:16
Taratele de grau 20 De la: alex2007 18 Mai 2010 07:58
Setari Cookie-uri