IUBIRE

De la: loveactually, la data 2009-09-01 21:00:37



Nimic grav... nu te speria ca nu ai motive.
.
Mirela37
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:04
nu am sperii doar cca nu pot accesa radioulvostru online
fleur_de_lis
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:05
De la: loveactually, la data 2009-09-01 21:05:50nu am sperii doar cca nu pot accesa radioulvostru online


Da, fiindca nu accepta forumul link direct .
Dar poti baga in lista id-ul de mees si moderatorul iti va da apoi link de ascultare.
Acum in emisie e colega mea cu ,,Emotie de toamna''.
Mirela37
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:14
Oricum sunt 2 iubiri diferite:ce nu e la una,e la alta!
Apropo, Agapi Mou !Cred ca stii de la ce vine?
In greceste "A IUBI" insemna "AGAPO".
Agapi mou = Iubirea mea
Iubiti-va!!!!!
Alice_Bv
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:08
O clipa.Numai el o striga asa.Dar ea?
Ioana007
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:42
si eu am auzit acest lucru, dar sigur nu poti iubi la fel 2 persoane, indiferent ce sunt ele, barbati sau femei, in concluzie nu poti iubi decat o persoana!
garbo002091
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:11
Pentru Ioana007 : depinde ce limbi straine mai stii.
Stiu limba greaca,asa ca pot sa-si spuna IUBIREA in orice limba vor.

Alice_Bv
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:56
" picaturaderoua

Postat pe: 1 Septembrie 2009, ora 16:52
Citeaza Raspunde


De la: pik_nik, la data 2009-09-01 16:41:48

aha, si fetele nu se bat, mda...
acum se explica multe...

Pai nu Pik-ule!
Ca sunt sensibile... si frumoase... si "nici cu o floare" nu trebuie atinse..
Daca era baiat......mooaaaaa ce bataie isi luaaaaa!
"
......Picaturica!!!!!! Nici baietii nu se bat, se ologesc!
Glumesc, evident! Am baiat si ...o sa ciufulesc femeia care-l va atinge cu altceva decat cu ....o floare!
Nane
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:28
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 10:57:54Si-totusi, ai dreptate. din pacate oamenii nu stiu cum sa lupte pentru iubirea lor. ei asteapta mereu pe celalalt sa lupte pentru dragostea lor. ceea ce este eronat. fiecare dintre noi trebuie sa lupte pentru sentimentele proprii: sa incercam sa vedem frumosul si binele in fiece zi in persoana de langa noi, sa nu cedam ispitelor, etc. Din pacate omul este comod si alege mereu ce-i mai simplu: o noua sursa de adrenalina exterioara lui. Dar daca vrei sa fii cu cineva, sa-l iubesti pana la moarte - asa cum te-ai angajat, trebuie sa lupti in primul rand cu slabiciunile tale, cu delasarile. celalalt nu este decat partial "vinovat" daca iti dispare iubirea fata de el.
asta nu intelege societatea moderna si egoista: ca individul trebuie sa dea mult din maini pentru propriile sentimente si stabilitati. Omul modern este superficial: daca primesc acum e ok, stau in relatie; daca nu mai primesc o perioada (din motive obiective sau pentru ca chiar eu gresesc...) nu mai stau. nimeni nu-si asuma greselile si neputintele. mereu celalalt e vinovat. Nu mai are nimeni fata de nimeni toleranta si intelegere.
de exemplu; cand o femeie, super obosita de griji, copii, etc nu mai poate fi amanta perfecta, barbatul ei, in loc sa fie miscat de greutatile de pe umerii ei, sa o ajute si astfel sa aiba si ea timp sa devina amanta, o condamna ca a ajuns in postura de femeie la cratita.





Mi-a placut. asa cred ca e! din pacate
garbo003197
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:49
De la: si_totusi, la data 2009-01-25 10:29:02am mai auzit asta insa, nu cred ca e posibil.
omul poate iubi in multe feluri. exista iubirea fata de parinti, copii, iubita

aici e e ici. in cazul iubitei ,intervine pasiunea. cum poti sa iubesti doua femei cu aceeasi masura?

cred ca de fapt, e o contradictie

una e pasiune , flacara, emotie . e ceva ce nu ai mai trait demult si dupa care tanjesti,
cealalta e doar femeia pe care o ai

ca vrem sa admitem sau nu, casnicia inseamna si rutina. dispare acea scanteie de emotie pura. intervin sentimente mai puternice dar, lipseste ceva. si, acel ceva ,poate sa se transforme intr-o noua dragoste ce-i drept, superficiala raportata la trainicia sentimentelor dar mai pasionala privind trairile

in timpul unei casnicii ei pot trece prin mai multe faze din astea. daca sotia lor nu stie , se consuma fara sa lase urme. de asta se spune ca un barbat nu isi paraseste familia si se intoarce intodeauna la casa lui

cand barbatii spun ca iubesc doua femei, de fapt nici ei nu stiu daca e asa. e o mare zapaceala in minte si inima.

noua cucerire devine centrul lor de atentie si asupra ei isi revarsa toata atentia , tandretea si disponibilitatea de a fi iar cavalerul in armura stralucitoare

cealalta devine doar omul de acasa. o respecta, ii leaga de ea copii, anii de trai impreuna, amintirile tineretii, familia, grupul de cunostinte, etc

adica ,de ea e legata de viata lor si face parte din ce au trait pana atunci. e pilonul lor de stabilitate si siguranta. ea e cea care le creaza imaginea de normalitate in familie si societate.de asta nu renunta la sotii.

dar pasiune? flacara aceea ce arde? emotiile starnite de o noapte in doi? nu.
tin la sotie dar , nu mai e iubirea aceea ce arde . incetul cu incetul, sotia devine ca o sora. cat s-ar zbate ea sa fie si amanta, nu va reusi.

sunt si cazuri cand, iubirea insoteste un cuplu pana la adanci batraneti dar, sunt rare




Ma refeream la acest citat, dar culmea... cred ca sunt de acord si cu cel citat inainte... Imi place ce ai scris. Asa cred si eu ca stau lucrurile... in maremasura
garbo003197
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:51
Uni spun ca iubesc o singura femeie,altii doua in acelasi timp sau mai multe dar oare sunt capabili sa iubeasca cu adevarat?Stiu ei oare ce inseamana sa iubesti cu toata fiinta s-au cel putin definitia iubiri?
tantza
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:03
pb ca nu!
fleur_de_lis
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:05
NU CRED CA POATE IUBI DOUA FEMEI IN ACELASI TIMP.SITUATIA MEA ESTE SI MAI BIZARA CA ATA .SUNT MARITATA IUBESC UN BARBAT INSURAT CARE LA RANDUL LUI MA IUBESTE SI SUNT SIGURA DE ASTA EU IN MOMENTUL DE FATA SUNT DESPARTITA DE SOTUL MEU DIN CAUZA ASTA EU SUNT GATA SA RENUNT LA TOT EL NU CU TOATE CA NU POATE SA STEA O ZI FARA MINE PREFERA SITUATIA ASTA POATE CINEVA SA INTALEAGA LUCRUL ASTA IN CONDITIILE IN CARE INTRE NOI ESTE O LEGATURA FOARTE PUTERNICA NE COMPLETAM RECIPROC SI CU TOATE ASTEA NU CREA SA RENUNTE LA CASNICIA LUI CU TOATE CA MARE LUCRU NU A MAI RAMAS DIN EA ?SUNTEM INPREUNA DE APROAPE DOI ANI DE ZILE SI NU VREA SA RENUNTE NICI LA MINE CU NICI UN CHIP.SINCER EU NU MAI INTELEG NIMIC POATE INTELEGETI VOI
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:46
De la: ALINA_MAGDALENA, la data 2009-09-22 13:46:16NU CRED CA POATE IUBI DOUA FEMEI IN ACELASI TIMP.SITUATIA MEA ESTE SI MAI BIZARA CA ATA .SUNT MARITATA IUBESC UN BARBAT INSURAT CARE LA RANDUL LUI MA IUBESTE SI SUNT SIGURA DE ASTA EU IN MOMENTUL DE FATA SUNT DESPARTITA DE SOTUL MEU DIN CAUZA ASTA EU SUNT GATA SA RENUNT LA TOT EL NU CU TOATE CA NU POATE SA STEA O ZI FARA MINE PREFERA SITUATIA ASTA POATE CINEVA SA INTALEAGA LUCRUL ASTA IN CONDITIILE IN CARE INTRE NOI ESTE O LEGATURA FOARTE PUTERNICA NE COMPLETAM RECIPROC SI CU TOATE ASTEA NU CREA SA RENUNTE LA CASNICIA LUI CU TOATE CA MARE LUCRU NU A MAI RAMAS DIN EA ?SUNTEM INPREUNA DE APROAPE DOI ANI DE ZILE SI NU VREA SA RENUNTE NICI LA MINE CU NICI UN CHIP.SINCER EU NU MAI INTELEG NIMIC POATE INTELEGETI VOI



Ce nu inteleg eu este cum mai poti sta cu un barbat fara sa-l iubesti. Eu n-as putea - indiferent daca as iubi sau nu pe altcineva.
Probabil si sotia il completeaza pe unde nu-l completezi tu.
Lady_Di
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:03
Una ii carpeste pantalonii si cealalta se joaca cu acul.
Ioana007
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:43
vai fratelo...

obraznicatura mica ce esti...
iasomia
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:50
cum ar zice un mare clasic in viatza: "iubiti-va mult,bre!"
preciouss
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:30
si in cazul prietenei mele e la fel, numai ca ea nu vrea sa renunte la familie, dar cand ii spune lui, el fiind al doilea barbat din viata ei: ca gata s-a terminat, el incepe cum ca ea este iubirea lui, ca nu poate trai fara ea si multe altele, cine stie pana la urma.... va mai tin la curent, o seara buna
garbo002091
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:29
Ideea este simpla, ea sa se mute la etaj.Si cand vine el sa-l lase sa-si lepede porcarelele in fata balconasului.Ea poate pastra in mod strategic o galeata cu apa, iar daca declaratiile sunt prea incinse, in loc sa sune la pompieri, sa foloseasca galeata pe post de cana, iar pe el, sub forma de ghiveci.
Cica Suzuki, se ducea si el la o gagica/iertati-mi exprimarea aceasta asa de populara/ si ii canta versuri sub balcon scrise de el insusi si verificate de administratorul blocului, pentru orice eventualitate.Ori la un moment dat, Suzuki nu a mai aparut.Intamplarea a facut ca Suzuki sa se intalneasca cu adminul in parc, pe cand fura la table si zicea ca este nevinovat ca Abraham.
-N-ai mai venit pe la noi.-a zis administratorul.
-Nu mai vin.-a raspuns cu hotarare Suzuki.
-Te-ai suparat cu...?
-Nu.Dar de cate ori incep sa spun poezii, incepe sa ploua.Acu, n-ar fi o problema, dar prietena mea mi-a spus ca ea nu vorbeste cu baietii de la scoala elementara.Si se tot uita la pantalonii mei care ajunsesera foarte scurti, desi si asa aratam foarte sexi.
-Si acum ce faci?
-M-am inscris in clasa a opta.
-Nu mai.Mai ai de gand sa vii?
-Astept sa treaca sezonul ploios.
-Dar sa stii ca la noi toate sunt reparate.Nu curge nici macar un robinet.Nu cumva cand tu te apuci sa reciti, te apuca toate transpiratiile?
Ioana007
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:03
ioana
mi-era dor!
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:07
ESTE O SITUATIE MAI DELICATA AVEM DOI COPII IMPREUNA O CASA FACUTA ,FETELE SUNT INCA MICI DE AICI AM DECIS SA NU NE DESPARTIM SI SA CRESTEM COPII IMPREUNA.ACEASI SITUATIE ESTE SI LA
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:46
ACEASI SITUATIE ESTE SI LA EL DIFERENTA ESTE CA EU AM ALES SA IMI LAS SOTUL EL NU ARE ACEST CURAJ DIN MOTIVUL ASTA AM DECIS SA RENUNT SI LA EL SI SA INCERC SA IMI VAD DE VIATA MEA SI SA IMI CONCENTRZ ATENTIA ASUPRA FETELOR ORICUM DOARE ENORM SI NU SFATUI PE NIMENI SA FACA ASA CEVA MAI BINE EVITI DECAT SA AJUNGI IN ACEASTA SITUATIE
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:50
De la: garbo002091, la data 2009-09-22 20:29:37si in cazul prietenei mele e la fel, numai ca ea nu vrea sa renunte la familie, dar cand ii spune lui, el fiind al doilea barbat din viata ei: ca gata s-a terminat, el incepe cum ca ea este iubirea lui, ca nu poate trai fara ea si multe altele, cine stie pana la urma.... va mai tin la curent, o seara buna

SA STI CA SI IN CAZUL MEU SE INTAMPLA LA FEL CAND AM REALIZAT CA NU VREA SA O LASE AM VRUT SA RENUNT DAR EL MU VREA CU NICI UN CHIP SA RENUNTE LA MINE INDIFERENT CE ARGUMENTE II ADUC SAUDE CE FAC NU VREA NICI IN RUPTUL CAPULUI SA O FACA
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:56
Iubirea pierduta n-o uiti niciodata.Asa se intampla daca n-a fost sa fie.O iubire la care ai visat si care nu ti-a raspuns.Trist,foarte trist cand indiferenta inlocuieste iubirea.Iubirea iti patrunde-n suflet si nu poti s-o scoti,nici s-o exprimi cand nu are cine sa primeasca.Iubire,iubire,iubire..............
Alice_Bv
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:07
Asa mi s-a intamplat si mie cand am pierdut cheile.Nu am uitat niciodata, ba cred ca i-am afurisit pe toti care s-au aflat in directia mea vizuala.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:58
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 11:58:57Asa mi s-a intamplat si mie cand am pierdut cheile.Nu am uitat niciodata, ba cred ca i-am afurisit pe toti care s-au aflat in directia mea vizuala.



cheile..se tin legate pe un snurulet,in jurul gitului.asha nu se mai pot pierde,mai ales daca sunt f.pretioase
LILO
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:03
imi permiteti o gluma ,,,,,Da se poate iubi 2 femei in acelas timp , se numeste ,,,,,Menaj a trois
Yres
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:27
sau "menaj a troa"... sau mai bine menage-a-trois

Nu dadea! tot o gluma era si asta... da' un pic mai serioasa
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:30
nu dadeam , ce i drept sunt novice in ale limbilor straine
Yres
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:36
mami, cand esti "novice", ai doua variante: eviti sa folosesti sau, mai bine, dai un search pe google. ca asta te mai si corecteaza

Exista o vorba, a lui Abraham Lincoln, pe care ar fi bine sa o tii minte: e mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu in aceasta privinta.

Nu e rautate, nici nu o spun cu adresa directa spre tine. E doar un sfat prietenesc si o schimbare de ritm pe aici...

Hai, peace, my friend!
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine minte in CV? 33 De la: garbo_1568 7 Mai 2012 20:56
de ce un barbat distruge caracterul unei femei...Din cauza ca femeia asimileaza prostiile barbatului care o obliga sa mearga pe drumul lui apoi o judeca ca este curva si rea. 19 De la: ingerasulluptator 24 Aprilie 2013 13:18
Ce facem cu postamentul din fata sediilor Adevarul,Jurnalul National,Gandul,Realitatea,... 17 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 14:08
relatie 54 De la: dor72 13 Mai 2011 22:26
VREAU UN SFAT 15 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:05
Setari Cookie-uri