Credem in Dumnezeu cu adevarat sau ....ne prefacem ?

zambilooo...imi pare rau...eu sunt...mi-a zis-o cineva clar aici pe forum....te rog....stai la rand...da???
tutankhamon
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:54
bre, nu ma lasi si pe mine sa am o si io o clona? adica, numai io nu?
zambila
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:56
buhuhuuuuuuuuuuuuuuu, iata-i ca vin
mortii vii, de haloweeeeeeeeeeeeeeeeeeen...!
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:57
popa tanda din scripturi,
da la lume-nvataturi.
behaind, el zice-asa:
sa nu faci in viata ta,
ceea ce te-ar supara
ce ti-ar face altii

altii, da -spui intelept
insa eu, sa n-am eu drept
ba cu stangul , ba cu dreptul
sa-mi sarut duhovnicul?
si_totusi
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:00
zambiluto...vrei sa fii clona mea ?

ca io n-am decat una...si crez ca se plictiseste...

da' chiar...unde-i preci ?
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:01
De la: si_totusi, la data 2009-10-29 00:00:21popa tanda din scripturi,
da la lume-nvataturi.
behaind, el zice-asa:
sa nu faci in viata ta,
ceea ce te-ar supara
ce ti-ar face altii

altii, da -spui intelept
insa eu, sa n-am eu drept
ba cu stangul , ba cu dreptul
sa-mi sarut duhovnicul?

nu!
pik_nik
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:03
zambilutzoooo...nope...am clone cei mai tari din tot forumul....piku si irinuca.....ca mi s-o spus ca seman si cu unu si cu altul... doamne apara si pazeste sa seman cu irinuca...
tutankhamon
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:05
De la: tutankhamon, la data 2009-10-29 00:05:22zambilutzoooo...nope...am clone cei mai tari din tot forumul....piku si irinuca.....ca mi s-o spus ca seman si cu unu si cu altul... doamne apara si pazeste sa seman cu irinuca...

Multi dintre oameni nu vor sa se schimbe,pt ca le este frica ca or sa rada altii de ei.Lor le este frica mai mult de oameni decat de Dumnezeu.Dar oricum oamenii nu te ajuta cu nimic,ei practic nu te pot ajuta pt ca ei sunt saraci sufleteste.Si Dumnezeu zie ca daca asculti mai mult de oameni decat de El,atunci sa mergi la oameni sa te ajute.Dar oamenii nu te pot ajuta,pt ca au sufletul gol din cauza pacatelor,pt ca pacatele ne indeparteaza de Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu ii da omului exact cum face.Daca minte si fura si el la randul lui est mintit si furat.Pt ca nimeninu are dreptul sa faca rau nimanui,pt ca daca face rau primeste rau.Chiar daca un om iti greseste nu ai dreptul sa te razbuni,pt ca vei fii pedepsit,adica si tu la randul tau vei primi la fel dar de la oameni de la care nici macar nu te astepti.
pik_nik
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:08
ioi, ce de clone-mi fac!!
wife
zambila
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:09
a-nnebunit lupu', zambilo...iote la pik...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:12
Pt ca din cauza rautatii oamenilor au fost razboiele.Sa incercam sa fim mai de omenie si sa incercam sa ne iubim si sa ne intelegem unii pe altiii...Dar pt a putea sa intelegem pe ceilalti si sa iesim la lumina,avem nevoie de rugaciune la Bunul Dumnezeu sa ne lumineze mintile si sa ne ajute sa fim fericiti in viata noastra si sa avem o viata fericita si linistita alaturi de semenii nostri.......Pt ca pacatele oamenilor departeaza oamenii de lumina lui Dumnezeu.Asta este pacatele noastre ne desparte de iubirea si ajutorul lui Dumnezeu.....Cu cat omul pacatuieste mai mult se indeparteaza cat mai mult de Dumnezeu si de lumina Lui.Si de asta omul traieste in intuneric abandonat de Dumnezeu datorita pacatelor lui.Eu stiu ca omul nu poate iesi doar putin,putin la lumina lui Dumnezeu.Si sa incerce sa scape de patimi si de pacate,care duc omul doar la suferinta si la intuneric
irina31
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:56
Cu cat omul pacatuieste mai mult se indeparteaza cat mai mult de Dumnezeu si de lumina Lui.Si de asta omul traieste in intuneric abandonat de Dumnezeu datorita pacatelor lui.Eu stiu ca omul nu poate iesi doar putin,putin la lumina lui Dumnezeu.Si sa incerce sa scape de patimi si de pacate,care duc omul doar la suferinta si la intuneric.....De asta omul traieste omul doar in ura si nu mai simte pic de iubire fata de nimeni.Pt ca doar Dumnezeu este cel ce ne poate da iubire in inimile noastre sarace........pacatele noastre ne secatuieste inima noastra de iubire,pana inima noastra ramane goala si rece.Pt ca iubirea doar Dumnezeu ne-o poate reda prin rugaciune smerita din inima la Bunul Dumnezeu.........daca omul nu se roaga,diavolul secatuieste omul de toata iubirea ce o simte din inima lui,pana inima lui devine goala si plina de ura fata de semenii sai,care asta este foarte pacat.Pt ca nici un om nu se naste rau,omul se inraieste datorita pacatelor si pt ca nu are protectia lui Dumnezeu...
irina31
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:58
care ii dati un restart ?

ca deja mi se face mila...

wife_de_zmeu
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:03
pt ca pacatele atrofiaza mintea omului.La fel i se va intampla si unui credincios,daca nu continua sa asculte de constiinta lui si sa incerce sa se fereasca de pacate.Mintea o sa incepe sa i se atrofieze.Pt ca pacatele ne despart cat mai mult de lumina lui Dumnezeu,de asta oamenii au mintea atrofiata datorita pacatelelor si patimilor pt care oamenii trebuie sa scape de ele,daca vor sa iasa la lumina si sa nu traiasca in intuneric........Bunul Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ne putem imbogati inimile asa cum am fost atunci cand ne-am nascut.Aveam inima pura si plina de iubire. Doamne ajuta-ne pe toti va pup mai vb o zi faina
irina31
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:07
ai vazut, sis?! si ti-am zis sa nu razi de mine, ca te ajunge...
garbo_C
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:07
ahammm...nenea asta isi rade in pumni de noi...las' ca il ajunge si pe el...
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:12
anakin, stiam si eu pilda aceea cu barcile, e foarte sugestiva...
sora_ilsi
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:49
daca mergi la biserica nu inseamnna ca esti credincios cum la fel daca te duciintr un garaj nu te poti face masina
florenta
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:21
eu una cred in dumnezeu stiu ca fara dumnezeu sunt un om ca si mort ma incalzeste faptul ca exista dumnezeu ca sunt in siguranta cind ma rog e psihologic cunoscut ca te simti mai bine dupa o rugaciune
florenta
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:35
florenta, iertat fie-mi pacatul, tu nu cumva te mai numesti si irina sau moment31...?
stii, noi p'aici am devenit cam paranoici...
garbo_C
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:38
De la: Celleste, la data 2009-11-03 11:38:33florenta, iertat fie-mi pacatul, tu nu cumva te mai numesti si irina sau moment31...?
stii, noi p'aici am devenit cam paranoici...

Cu cat omul pacatuieste mai mult se indeparteaza cat mai mult de Dumnezeu si de lumina Lui.Si de asta omul traieste in intuneric abandonat de Dumnezeu datorita pacatelor lui.Eu stiu ca omul nu poate iesi doar putin,putin la lumina lui Dumnezeu.Si sa incerce sa scape de patimi si de pacate,care duc omul doar la suferinta si la intuneric.....De asta omul traieste omul doar in ura si nu mai simte pic de iubire fata de nimeni.Pt ca doar Dumnezeu este cel ce ne poate da iubire in inimile noastre sarace........pacatele noastre ne secatuieste inima noastra de iubire,pana inima noastra ramane goala si rece.Pt ca iubirea doar Dumnezeu ne-o poate reda prin rugaciune smerita din inima la Bunul Dumnezeu.........daca omul nu se roaga,diavolul secatuieste omul de toata iubirea ce o simte din inima lui,pana inima lui devine goala si plina de ura fata de semenii sai,care asta este foarte pacat.Pt ca nici un om nu se naste rau,omul se inraieste datorita pacatelor si pt ca nu are protectia lui Dumnezeu...
pik_nik
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:41
pik, te-ai convertit pe bune? sau ii faci curte irinei in stilul ei si cu aceleasi greseli de exprimare, ortografie, etc.?
sora_ilsi
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:52
e un copy din textele irinucai
cauta altceva
pik_nik
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:54
ai muncit ceva la selectie, de-aia ma derutasi, pikule ...eu nu caut nimic, pacatele mele, de pe-aici iei de-a gata...
sora_ilsi
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:59
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:08
buna ziua,
Elena_Lucyana
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:13
te razi, wife, te razi, da' purceaua e moarta in cotet, cum se zice...
sora_ilsi
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:22
dap, ilsi...mi se pare teribil de amuzant...

se duse dreaq topicu' asta...si nu ne mai scapam de fata asta, care tre' sa recunostem, e un personaj delicios...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:24
de acord cu tine wife, cand e vorba de "personaje", dar s-a umplut si viata reala de personaje de-astea de nu stii unde sa mai fugi...
sora_ilsi
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:27
dap, da' pentru asta avem si un remediu...un superb ignore...

eleno, bine ai venit...desi ma tem ca nu e tocmai topicul nimerit sa-ti faci debutul...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE 1085 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
Piticii de la mansarda 730 De la: preciouss 24 Ianuarie 2016 22:23
Ajutati-ma daca puteti 19 De la: violete 11 Decembrie 2009 17:16
de ce oare rotty si fluturas sunt asa rele,o fi oare pt ca sunt prietene bune si cine se aseamana se aduna 144 De la: garbo_406810 15 Decembrie 2014 20:33
Lucrul cu tine insuti 100 De la: alfheim 16 Iunie 2011 09:24
Setari Cookie-uri