fond de ten bun

si eu vand laptop... .... x51 h, 1 an 6 luni vechime, stare buna de functionare... + geanta, 1200 pret , transport curierat...
manditza21
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:58
SCUUMP,doamna SCUMP! dincolo era mai ieftin
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 18:00
Eu caut de mult timp un fond de ten bun,am avut l'oreal acord parfait si infaillible,dar nu mi-au placut deloc....nu gaseam nici nuanta potrivita si nici nu rezistau.Mi-am cumparat revlon colostary ca am vazut ca e tare laudat,asta nu are putere mare de acoperire in schimb e forte rezistent la transer.As incerca max factor color adapt am auzit ca e bun,ati folosit?
lavinia_b
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:05
Buna fetelor,
eu nu am folosit niciodata fond de ten, dar vreau sa va zic ceva.
Din intamplare am dat peste "bare minerals kit" este o pudra dar cand aplicata nu se simte si nu se vede ca pudrele normale ori fondul de ten. Si ce este mai important nu strica tenul, porii inca respira, poti sa te culci fara sa te mai demachezi ( daca vrei, ori esti prea obosita sa o mai faci) si tot nu iti afecteaza tenul. NU esti dispusa la iritatii ale tenului si chestii dinastea pentru ca pudra contine minerale pure, nu chimicale. E super, eu nu mai pot sa stau fara kit-ul asta. Iti ofera luminozitate si aspectul acela al unui ten sanatos. In kit este si o sticluta cu vitamine ce se aplica inaintea utilizarii unei creme de fata pentru a-ti hranii tenul si, inca o sticluta ( nu stiu exact ce contine) dar este pentru a oferii pielii firmitate, cum ar fii ridurile sunt acoperite si chiar tratate.
Cred ca puteti sa aflati mai multe detalii pe internet, nu am un site anume dar sunt convinsa va o sa-l gasiti. E super tare, cand il folosesti zici ca nu porti nimic pe fata, exact senzatia asta o ai, eu una sunt super incantata.
persidadamian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:32
Da...halatul???...cat costa halatul???
DORI_
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:38
Fondul de ten bun probabil il gasesti...prin eliminare....dupa ce le-ai folosit...pentru ca,cu siguranta pentru fiecare tip de ten...se potriveste un anume fond de ten...
secretul meu???...pe care cu siguranta il stiti multe dintre voi este sa....amestec fond de ten,atunci cand il aplic cu putina crema de fata...tocmai pentru a rezulta un aspect normal si a nu rezulta aspectul acela de...."masca" dezagreabil...si neaparat trebuie aplicat si pe gat si decolteu...pentru a fii aceeasi nuanta...asta o spun pentru ca am vazut chiar si "la case mari"...fata de portelan si gat plus decolteu bronzate....ori invers...
DORI_
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:44
http://bareescentuals.com/on/demandware.store/Sites-BareEscentuals-Site/default/Home-Show?brandId=BM&site=251

asta e site-ul, nu sunt sigura, mai cautati si voi, doar sa fiti atente sa nu comandati ceva fake.
persidadamian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:45
LA ce te referi Daniela? cu halatul ala
persidadamian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:49
La reclama de la televizor la care se referea Lilo.....
De la: LILO, la data 2010-01-04 18:00:26SCUUMP,doamna SCUMP! dincolo era mai ieftin
DORI_
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:27

Foarte bun este fondul de ten LOGONA cu o textur fin, mtsoas i care nu ncarc tenul.Pe deasupra, este BIO. Folosete-l cu mult ncredere, dar l poi procura doar de la partenerii LIFE CARE, sau, mai simplu i mai ieftin,s devii tu nsi partener. Life Care ofer o gam larg de produse cosmetice BIO. Pentru mai multe informaii,acceseaz www.life- care.ro sau la telefon 0744532089.
acidor28
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:57
Am intrat pe site-ul life care dar n-am gasit niciun fon de ten...probabil momentan nu-l au si daca mi-as face comanda de pe site as risca sa nu-mi aleg bine nuanta potrivita
lavinia_b
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:27
De la: roctzana, la data 2009-03-16 09:36:46 Draga mea...incearca de la maybelline fondul de ten AFFINITONE...o sa gasesti nuanta potrivita si are vitamina E care nu usuca fata...eu sunt f multumita(acopera f bine) si nici nu e scump.

Sunt de acord cu tine,aceste fonduri de ten sunt exceptionale.Si eu le recomand cu toata caldura.
nelik
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:17
ai dreptate produsele cosmetice si nu numai d ela AMWAY sunt cele mai bune.
si_vica2009
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:51
Eu folosesc fond de ten de la Giordani Oriflame
lala_cri
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:22
Intradevar piata ofera produse de firma care uneori merita banii, alteori nu .Eu am incercat diferite fonduri de ten de la diferite firme deoarece eram colaboratoare la mai multe societati cu distribuire directa.In momentul cand am cunoscut produsele Hemel m-am hotarat ca de aici in colo voi colabora cu diferite firme pentru un venit dar de folosit voi folosi doar produse ce au in componenta parte din natura.Hemel-ul ofera atat pudra (lichida,solida )si fond de ten ce au compusi naturali pana la 70%.Daca doriti le puteti obtine direct de la firma cu pret de colaborator.
garbo092475
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:03
Draga mea,
Sa te gandesti sa aplici fond de ten doar daca ai peste 30 ani sau o profesie care te determina la o protectie a tenului. Eu folosesc fond de ten Maxfactor ( Porcelain ). Il aplic cu un buretel pentru fond de ten, asa cum fac zugravii cand aplica gletul , adica cu miscari spre ten, verticale si nu prin stergere(tamponare).
Chiar glumesc si spun ca ma 'gletuiesc"!. Dupa circa 15 minute , cu un servetel usor umezit , tot prin tamponare , indepartez surplusul.
In cazul meu, arata impecabil !
Bafta multa !
Pimpinella
Postat pe 24 Ianuarie 2010 11:31
buna referitor la ce fond de ten ti sar potrivi.daca spui ca ai un ten normal este ok sa flosesti un fond de ten cu putere mai minca de acoperire,asta ce inseamna?ca nu-ti incarca fata,nu da aspect de masca.sa folosesti un fond de ten nu conteaza firma dar sa fie foarte fluid ca textura doar asa poti sai dai seama daca incarca sau nu.Iar inainte sa aplici fondul de ten sa foosesti crema pentru ten normal-mixt in nici un caz sa nu amesteci fondul de ten cu crema.iar firmiturile se foarmeaza si pentru ca amesteci crema cu fondul de ten ,dar se poate intampla si daka folosesti crema si nu o lasi sa intre in piele dooua minute inainte de aplicarea a fondului de ten.iti pot recomanda sa folosesti fond de ten de la BOURJOI sunt foarte calitative.succes.
garbo012023
Postat pe 25 Ianuarie 2010 00:01
color adapt este ok calitativ dar ai grija conteaza ce tip de ten ai.este pentru ten mixt,contine pudra si are putere de acoperire.succes
garbo012023
Postat pe 25 Ianuarie 2010 00:03
inainte erau bune cele de la avon dar acum au ajuns un rahat nu mai au nici textura nici culoarea care trebuie
krystyana84
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:17
ai folosit fondul de ten de la hemel,de unde il pot cumpara si cat costa?
lavinia_b
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:14
Da ,l-am folosit si nu ma despart de el zi de zi.Are o putere de acoperire foarte buna si mie i-mi ajunge un flacon cam 10 luni sau mai mult.Contine si crema antirid iar pentru un machiaj folosesc foarte putin pentru ca aplicarea este usoara si se poate face foarte bine pe un ten ce are apicata o baza de machiaj din crema de zi sau pe un ten umed.Nu contine apa , se intinde foarte bine pe ten umed si nici macar nu se cunoaste ca ai folosit fond de ten atat de bine interctioneaja cu pielea fetei. Daca vrei sa cumperi poti sa o faci direct de la firma cu pret de 120 ron prin intermediul meu (factura pe numele meu si plata la ridicarea coletului) sau te poti inscrie la firma ca si colaborator si beneficiezi de avantajele pe care le ofera rirma.Mai multe informatii la telefon 0754426521.
garbo092475
Postat pe 26 Ianuarie 2010 23:20
salut eu folosesc de la Revlon si sunt foarte multumita si are si pret bun (65lei) e super ti-l recomand.
simonika88
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:59
cred ca mai am multe fonduri de ten de testat pana sa ajung la unul care sa-mi placa si sa mi se potriveasca si ca nuanta(niciodata nu mi-am gasit nuanta apropiata tenului din cauza,de acu cand testez ies afara sa vad....si mai gaseti si o vanzatoare de aia "dragutza")...., sa acopere bine si sa fie rezistent la transefr
lavinia_b
Postat pe 2 Februarie 2010 17:55
Un fond de ten bun nu inseamna neaparat sa fie f scump,el tb sa fie de buna calitate si sa ti se si potriveasca,tb luat in functie de tenul pe care il ai,in general tb aplicat dupa ce in prealabil ti-ai curatat fata bine cu demachiant si lotiune tonica si ai folosit si o baza de machiaj pt ai oferi fetei un aspect de naturalete nu de masca zugravita...
Yellowrose
Postat pe 3 Februarie 2010 12:46
cel mai bun fond de ten este de la shiseido .eu il folosesc de 1 an si sunt ff multzumita de el.
radu_adriana
Postat pe 14 Februarie 2010 12:09
Va invitam, la o zi de rasfat la Swiss Beauty Salon, unde echipa noastra de profesionisti se vor ocupa de rasfatul dumneavoastra dupa o zi obositoare de munca.Va stam la dispozitie cu urmatoarele servicii si preturi promotionale:
Coafor
 Tuns = 9 RON
 Coafat dama = 17 RON
 Permanent = 25 RON
 Manopera vopsit = 12 RON
 Extensii par natural/suvita = 12 RON
Frizerie
 Tuns = 9 RON
 Ras barbna = 7 RON
 Masaj capilar = 13 RON
 Tratament contra caderii parului = 11 RON
 Masca revitalizanta = 9 RON
Manichiura/ Pedichiuira
 Manichiuira = 13 RON
 Pedichiura = 18 RON
 Parafina maini = 14 RON
 Parafina picioare = 18 RON
 Unghii false gel/acryl = 130 RON
Cosmetica
 Pensat = 7 RON
 Tratament facial = 49 RON
 Extensii gene/manunchi = 5 RON
 Vopsit sprancene = 10 Ron
 Trtament facial caviar = 179 RON
Masaj
 Masaj relaxare ( 50 minute) = 49 RON
 Masaj anticelulitic (30 minute) = 39 RON
 Masaj terapeutic ( 30 minute) = 39 RON
Make-up
 Make-up = 49 Ron
 Make-up special (corectii, miopie, strabism) = 109 RON
 Make-up ochelari = 58 RON
 Make-up transformational = 98 RON
Oferim si pachete promotionale care vin in intampinarea clientilor nostrii:
 Sei Bella = (spalat, coafat, manichiura, pedichiura, parafina maini, parafina picioare) = 81 RON
 Princess = (vopsit, spalat, coafat, manichiura, pedichiura, make-up, pensat) = 129 RON

Programarile se pot face la telefoanele:
021.222 10 72
0733 652 974
0764 595 040
Luni Vineri: 09.00 21.00
Sambata : 09.00 15.00
Duminica : pe baza de programare

Va asteptam in Bulevardul; Nicolae Titulescu nr.92, sector 1, Bucuresti
SBS
Postat pe 16 Februarie 2010 15:24
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:32
Firimiturile acelea se formeaza datorita incopatibilitatii fondului de ten cu crema respectiva (cel mai probabil).
Ca recomandare din partea mea :- ptr o varianta lejera de fond de ten ai de la Yves Rocher gama Couleur Nature-fond de ten efect natural cu extract de bumbac(lapte de bumbac)la 70ron sau o varianta mai simpla Luminelle (tot Yves Rocher)-fond de ten cu efect calmant la 39ron; daca vrei ceva mai sofisticat, atunci poti opta ptr fondul de ten rezistent 14h(cu lapte extras din bumbac si fitopigmenti ce asigura rezistenta) la 70ron.
Aceste produse le gasesti in magazinele Yves Rocher si te asigur ca merita sa le incerci.:)
LSD
Postat pe 20 Februarie 2010 10:15
afinitone-mai usor de intins si toleriane de la "La Roche-Posay -f bun dar e f dens...le-am folosit...sint bune ,fara probleme,secretul unui fond de ten sau oricarui produs cosmetic sau farmaceutic este sa fie cit se poate,de proaspat...pe cit posibil...pt ca substantele active au atunci efectul scontat...stiu ca exista un spray care se da dupa ce te fardezi si fixeaza machiajul...dar nu stiu cum se numeste,am vazut la Dicovery sau la Fashion.
doamnelor daca stiti postati pe site...sau pe
@yahoo.com .va doresc o primavara frumoasa...cred ca de pin mai incolo...
joachim
Postat pe 9 Martie 2010 18:50
Si eu folosesc tot crema coloranta de la Nivea si e super tare....iti da un aspect foarte natural....
garbo101304
Postat pe 10 Martie 2010 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bataie de joooc 31 De la: ana_cox19 16 Mai 2012 19:26
hi! 5 De la: HelenMichelle 19 Octombrie 2010 14:33
buna 5 De la: kyra 18 Septembrie 2009 22:01
produse oriflame 7 De la: eu_geminy 19 Septembrie 2011 22:55
MACHIAJ PROFESIONAL LA DOMICILIU 1 De la: anamakeup 18 Martie 2011 16:48
Setari Cookie-uri