fond de ten bun

incearca fond de ten lichid de la avene is dermatologik si ii foarte bun :X :D
garbo013895
Postat pe 2 Iulie 2009 15:37
eu ti l recomand pe cel de la chanel. si eu aveam aceasi problema dar acum nu o mai ami sunt ff multumita de el.
gheorghe_carmen2001
Postat pe 2 Iulie 2009 16:30
eu folosesc f mult fondul de ten,de fapt nu traiesc fara el.am un ten sensibil si cel mai bun (cred eu ,mi se potriveste cel mai bine)este fondul de ten de la RIMMEL RENEW AND LIFT.ESTE EXTRAORDINAR
era33
Postat pe 9 Iulie 2009 16:27
eclat satin-christian dior;lancome-ten idole
garbo025473
Postat pe 13 Iulie 2009 05:40
Ti se face ca un fel de frimituri datorii cremei sau poate nu lasi sa actioneze crema...de obicei te dai cu crema de zi dupa lasi cam 10 min sa actioneze si dupa folosesti fondul de ten. Am patit si eu asa cu o crema de la Avon acum folosesc Garnier, si ca fond de ten folosesc MISS SPORTY SO MATTE
claudette4
Postat pe 13 Iulie 2009 18:26
buna... si eu am probleme cu fondul de ten... am tenul putin inchis... cele de la avon mi se par cele mai proaste... nu stiu ce sa folosesc ... mai ales k in unele momente imi apar si cosuri si nu stiu ce sa folosesc pt a-mi ascunde cosurile si totodata sa nu mi se vada fondul de ten ca o masca...
garbo026101
Postat pe 14 Iulie 2009 09:49
daca ma cauti iti recomand unul dar nu am voie sa fac reclama
garbo022763
Postat pe 14 Iulie 2009 10:02
un fond de ten extraordinar e cel de la L'oreal. nimic nu se compara cu el. ascunde absolut orice imperfectiune si nici nu se obs ca esti data cu el. il poti folosi si ca anticearcan, nu incarca pielea ca altele. avonul si oriflameul au avut niste fonduri de ten exceptionale. au renuntat la ele si au scos formule "imbunatatite". nici o formula nu e buna, se strange pe fata de parca esti data cu o combinatie de var/faina/margarina! combina l'orealul cu o pudra buna tot de la ei, nu cea compacta, si pt obraz niste perlute fard, se gasesc si la max factor. tot ce am enumarat mai sus costa vreo 150 de lei si iti ajung, si nu exagerez, 3 luni daca te dai cu ele zilnic!
Si nu fac reclama la nimica, nu castig absolut nimica de la ei, e un sfat total dezinteresat!
Printz3s
Postat pe 14 Iulie 2009 14:00
Accord Parfait de la L'oreal- incolor, se adapteaza la nuanta oricarui tip de ten...inainte de aplicare aplici un strat de crema adaptata tenului tau, nu foarte grasa pt ca sa nu-ti luceasca fata , ori o lotiune iluminatoare tot de la L'oreal
FloareDeColt
Postat pe 15 Iulie 2009 10:26
De obicei, se recomanda a se folosi aceeasi firma si pentru crema de fata si pentru fondul de ten. Pentru ca folosind alta firma la crema de fata, se amesteca componentele si ajung sa se respinga, probabil de aceea rezulta la tine "firmiturile" de care spui. Ceea ce ti-am scris am citit pe net, tot navigand. Eu una am patit-o pe piele mea, am folosit o crema pentru ochi de la firma Logona si crema de zi defata de la Oriflame. Insa nu au fost compatibile; s-a dovedit a fi adevarata informatia.
SysrQwe
Postat pe 27 Iulie 2009 15:10
Eu am comandat unul de unul oriflame, ce parere aveti.......a folosit careva?
mogosmh
Postat pe 8 August 2009 07:25
tare imi pare rau sa-ti spun ca AI DAT BANII DEGEABA. dc e cel la sticluta cu dozare prin pipeta, e groaznic! eu iti spun ce am incercat eu. se fac cute de la el pe fata, se duce odata cu transpiratia, lasa dare, atat pe fata cat si pe haine... am zis ca nu mai folosesc fond de ten sau pudre de la oriflame cate zile oi avea! dezastruos! nu este compatibil nici cu tenul meu, mi-a aparut o iritatie pe obraz imediat dupa ce l-am folosit prima oara.
totusi, repet, eu l-am incercat pe tenul meu si nu am fost absolut deloc multumita. poate pe al tau are alte rezultate. dc ai un ten sensibil sau cu zona T, iti recomand sa nu-l deschizi si sa incerci sa-ti recuperezi banii pe el, returnandu-l sau gasesti o cumparatoare mai putin pretentioasa. nu-l recomand defel pt folosirea zilnica!
Printz3s
Postat pe 8 August 2009 17:59
Eu una sunt reprezentant oriflame si pot sa spun ca folosesc multe produse de la aceasta firma, incepand cu oja, crema maini, fata s.a. si terminand cu fond de ten "cu pipeta" care se numeste Giordani si este diferit prin nuanta capacului. Unul are culoarea alba si altul maroniu. Eu am folosit din cel care are capacul alb. Pentru tenul meu si mai ales tenul meu este foarte bun; numai ca dupa ce-mi dau cu el, mai sterg odata surplusul si fata mea arata ca naturala. Sunt si reprezentant Lifecare si acolo am gasit produse bio pentru fata si altele, si intr-adevar produsele lor sunt mult mai bune, chiar daca sunt scumpe. Iar pentru transpiratia de pe fata incercati un pic de pudra de talc parfumata (girodani-miroase foarte bine). Tamponati fata fara sa lasati urme de pudra pe fata. nu veti mai transpira. Acelasi procedeu aplicati si la incaltaminte. Pudrati suprafata si apoi incaltati, nu veti mai avea probleme cu transpiratia (mai ales la opincute).
SysrQwe
Postat pe 9 August 2009 19:46
Scuze pentru greseli!! Repetare tenul meu....
SysrQwe
Postat pe 9 August 2009 19:48
Eu te cred ca vb in favoare firmei pe care o reprezinti cu atata ardoare, eu am postat un raspuns care a avut la baza numai ceea ce am folost pe pielea mea fara niciun fel fel de tentativa de reclama. Si daaaaa, giordani era cu capac alb si dozare cu pipeta (mama lui de fond de ten NASOL)!!! Daca dai cu un servetel sa iei surplusul, nu mai ramai cu nimic pe fata, iar dc faci greseala sa dai cu pudra perle, tot giordani, te-ai pricopsit cu niste dare de toata splendoarea.
Dar cum am spus mai sus, sunt o multime de tipuri de ten, mai bune (ca al tau), mai putin bune sau sensibile (ca al meu)...
Stiu ca odata cu el am primit de la reprezentata si un ruj si o oja asortata! Permite-mi sa-ti spun ca oja mi s-a luat a doua zi, a sarit pe jumatate de pe unghii de parca le-as fi ros toata noaptea iar de ruj ce sa mai spun decat ca e permanent! Nuuu pe buze asa cum crezi, ca era si mentolat, ci de pe haine nene!!! PERMANENT! Nu s-a mai luat nici cu mama Vanish-ului!

Concluzia mea: NEVER EVER ORIFLAME!!

PS: despre lifecare ma abtin, am avut niste dume si de acolooooo, mama-mama!
Printz3s
Postat pe 10 August 2009 12:42
De la: Printz3s, la data 2009-08-10 12:42:58Eu te cred ca vb in favoare firmei pe care o reprezinti cu atata ardoare, eu am postat un raspuns care a avut la baza numai ceea ce am folost pe pielea mea fara niciun fel fel de tentativa de reclama. Si daaaaa, giordani era cu capac alb si dozare cu pipeta (mama lui de fond de ten NASOL)!!! Daca dai cu un servetel sa iei surplusul, nu mai ramai cu nimic pe fata, iar dc faci greseala sa dai cu pudra perle, tot giordani, te-ai pricopsit cu niste dare de toata splendoarea.
Dar cum am spus mai sus, sunt o multime de tipuri de ten, mai bune (ca al tau), mai putin bune sau sensibile (ca al meu)...
Stiu ca odata cu el am primit de la reprezentata si un ruj si o oja asortata! Permite-mi sa-ti spun ca oja mi s-a luat a doua zi, a sarit pe jumatate de pe unghii de parca le-as fi ros toata noaptea iar de ruj ce sa mai spun decat ca e permanent! Nuuu pe buze asa cum crezi, ca era si mentolat, ci de pe haine nene!!! PERMANENT! Nu s-a mai luat nici cu mama Vanish-ului!

Concluzia mea: NEVER EVER ORIFLAME!!

PS: despre lifecare ma abtin, am avut niste dume si de acolooooo, mama-mama!


Eu va recomand un fond de ten Radiant se numeste si costa aprox 50 ron, l-am luat de la Unirii din Bucuresti, e cu spf 20 si lichid si mat. Si proaspat ca data de fabricatie...eu ma uit la asa ceva....
Cat despre Oriflame, doar parfumul Volare il folosesc, restul nu are rost sa comentez aici cat de proaste sunt.....
............................................................
castiga parfumul tau Coco Chanel:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=2&art=32
exposhop
Postat pe 10 August 2009 12:54
Nu fac reclama deloc firmei Oriflame, chiar daca sunt reprezentant Oriflame, fiindca nu toate produsele sunt de calitate, iar unele aproape deloc. Am tras concluzia ca toate produsele lor sunt rebuturi pentru noi romanii( ce se refuza in alte tari, merg la noi romanii ca nu suntem pretentiosi!! cred ca asta e politica Monicai Tatoiu).Eu spuneam ca mai sterg cu servetelul surplusul ca imi simt fata incarcata, chiar daca dau cu buretele.
Intotdeauna ce e scump nu e si bun.Cat despre cei de la Lifecare, pana acum nu m-au dezamagit, comparativ cu Oriflame. In special produsele de la firma Krauter, care este foarte ceruta pe piata noastra si merge foarte bine.

Cat despre Vanish, pata care incercam s-o scot era recenta si nu am scos-o cu toata reclama lui, asa ca m-am intors la clasicul clor. RECLAMA ESTE SUFLETUL COMERTULUI!! Ce sa mai zicem...
SysrQwe
Postat pe 11 August 2009 16:50
eu folosesc vichy si mi se pare bun, dar ai mai putea incerca de la maxfactor este unul care are si crema si culoare, le amesteci si iese foarte ok
garbo033575
Postat pe 17 August 2009 13:53
deci:
din ce vad eu aici foarte multi au raspuns cu o oferta din ceea ce ei vand pentru a-si spori afecerea!:D
salutari celor care au raspuns cu sfaturi dezinteresate(din pacate e plina lumea de oportunisti) .
Ideea e urmatoarea : eu am folosit de-a lungul vremii o gramada de tipuri de fond de ten (trebuie sa recunosc ...niciodata nu mi-am permis un astfel de produs de peste 6 milioane vechi - cum ar fi cel care costa peste 150 de euro, mi se pare ca nu prea e deloc pentru un om din Romania decat daca e .."de bani gata " sau habar nu are cum se castiga banii deci nu ar avea sens sa recomanzi asa ceva ..mai ales ca un astfel de produs se foloseste destul de des si trebuiesc cumparate cateva flacoane pe an..) si...din ce am constatat ..produsele sunt bune cele pe care le suporta tipul de ten , mediul in care traiesti , cat de mult stai in caldura, cum transiri, etc...; concluzia: trebuie folosite produse de calitate si adaptate - adica de firma pe cat se poate si nu e rau sa mergi intr-un astfel de raion si sa cetri sfatul d-nelor care vand... !
Dyas_zen
Postat pe 18 August 2009 15:26
fetelor ganditi va ca ar trebui sa renuntati la fondul de ten 10 zile! ce ati face? nu ati mai iesi din casa? nu stiu cum e mai sanatos: cu sau fara fond de ten? vreau si eu niste pareri. multumesc
l_erika
Postat pe 18 August 2009 15:34
De la: l_erika, la data 2009-08-18 15:34:57fetelor ganditi va ca ar trebui sa renuntati la fondul de ten 10 zile! ce ati face? nu ati mai iesi din casa? nu stiu cum e mai sanatos: cu sau fara fond de ten? vreau si eu niste pareri. multumesc


Nu, nu pot sta 10 zile fara fond de ten. Bine, dc as sta numai acasa, da as rezista. Dar, atata timp cat pe strada sunt tone de praf, cum sa imi las pielea descoperita?
Fondul meu de ten imi apara pratic pielea cea mai sensibila, cea de pe fatza si gat.
Si pe deasupra, cea care NU se da macar cu putin anticearcan, sau fard de obraz, toate completate cu ceva mascara si o linie subtire de eye liner, e o femeie stearsa! Nu isi scoate in evidenta nimic!

Un bun amic de-al meu spunea: "Nu exista femei urate. Ci doar femei carora le pasa si se ingrijesc de felul cum arata si altele carora nu le pasa... "
Printz3s
Postat pe 18 August 2009 18:50
hihi..:D eu va recomand cu caldura maybelline affinitone..e super...se intinde ft bine si nu lasa urme..bafta;)
caasssy
Postat pe 19 August 2009 13:32
dak nu ash folosi fond de ten 10 zile l'as inlocui cu crema cu protectie...care are o tenta de culoare foarte discreta
caasssy
Postat pe 19 August 2009 13:33
cassy mi ai putea recomanda o crema din asta de care zici? mersi
l_erika
Postat pe 19 August 2009 13:37
Ca o concluzie: Fonduri de ten bune sunt cele de la firme de renume.(Chanel, etc...) Eu personal folosesc Deborah, dar nu merge la toata lumea... Daca incerci un fon de ten mai ieftin, adica Avon, Oriflame etc.. risti dupa cateva aplicari sa devii dezamagita... Incearca fondul de ten mai lichid,(sunt fonduri de ten lichide, dar un pic mai cremoase, incearca ceva precum un ulei mai dens) pentru ca se uniformizeaza mai bine cu tenul si nu il da in cantitate mare... Se stie ca inainte de fond de ten trebuie sa ai fata hidratata cu o crema... Incearca o crema cu textura usoara si nu o aplica in cantitate:), pentru ca din aceasta cauza apar firimituri pe fata.
Fata trebuie si ea la randul ei exfoliata, pentru ca daca ai mici cojite pe fata, in momentul in care te dai cu fond de ten , acestea se amplifica...
Nu am facut nici un curs de cosmetica, si nici nu cred ca am nevoie... Tot ce stiu este din proprie experienta, asa ca poti sa-mi urmezi sfatul fara nici o grija... Daca mai ai probleme, ma poti contacta oricand. Nu vreau sa-ti vand nimic :))(am vazut ca fetele isi fac publicitate)
eva_2506
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:13
De la: anasavu, la data 2009-09-28 20:13:49Ca o concluzie: Fonduri de ten bune sunt cele de la firme de renume.(Chanel, etc...) Eu personal folosesc Deborah, dar nu merge la toata lumea... Daca incerci un fon de ten mai ieftin, adica Avon, Oriflame etc.. risti dupa cateva aplicari sa devii dezamagita... Incearca fondul de ten mai lichid,(sunt fonduri de ten lichide, dar un pic mai cremoase, incearca ceva precum un ulei mai dens) pentru ca se uniformizeaza mai bine cu tenul si nu il da in cantitate mare... Se stie ca inainte de fond de ten trebuie sa ai fata hidratata cu o crema... Incearca o crema cu textura usoara si nu o aplica in cantitate:), pentru ca din aceasta cauza apar firimituri pe fata.
Fata trebuie si ea la randul ei exfoliata, pentru ca daca ai mici cojite pe fata, in momentul in care te dai cu fond de ten , acestea se amplifica...
Nu am facut nici un curs de cosmetica, si nici nu cred ca am nevoie... Tot ce stiu este din proprie experienta, asa ca poti sa-mi urmezi sfatul fara nici o grija... Daca mai ai probleme, ma poti contacta oricand. Nu vreau sa-ti vand nimic :))(am vazut ca fetele isi fac publicitate)



inca ceva... Nu folosi L'Oreal, daca iti pui mana pe fata dupa ce te dai cu fond de ten, raman numai pete...
eva_2506
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:17
[
refan
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:10
Am primit de curand cateva pliculete de fond de ten de la firma Maybelline- Dream Satin liquid . Pot sa spun ca sunt fff multumita de el. E foarte fin!Fata arata de parca e naturala, nu data cu fond de ten. Dar, se stie ca dupa ce iti dai cu un fond de ten, fata se sterge cu un servetel pentru a lua surplusul de fond de ten, cat si crema de fata pe care ai folosit-o. De unde stiu asta: cand era postul tv "Tele 7abc" avea o emisiune dimineata in care ne arata cum sa ne machiem si cum sa folosim fondul de ten. Acolo, cel de la make-up arata toate "secretele" meseriei, ca sa zic asa.
SysrQwe
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:30
incearca "time + " de la seventeen e crima fondul de ten acopera orice impuritate de pe fata si in plus dureaza mult timp pe ten :X
eu il ador ..
Al3xutzzzzza
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:41
Eu iti recomanda Girdani de la 0riflame! eu sunt f foarte multumita de el si pe deasupra are si un miros placut.
garbo048966
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: eladaela 13 August 2010 13:08
realizez machiaj profesional 1 De la: LarisukM 24 Noiembrie 2014 21:15
Machiaj de Halloween 1 De la: garbo_7980 30 Octombrie 2012 08:54
Cadouri super pentru 1-8 martie. 1 De la: produsedefirma 21 Februarie 2010 14:07
cosmetice profesionale 1 De la: adycryna 18 Mai 2010 19:33
Setari Cookie-uri