fond de ten bun

De la: garbo101304, la data 2010-03-10 09:58:34Si eu folosesc tot crema coloranta de la Nivea si e super tare....iti da un aspect foarte natural....


Unde anume se gasesc aceste creme colorante de la Nivea, si cum se numesc mai exact? - ca parca eu nu am vazut...
blue_dream
Postat pe 10 Martie 2010 14:53
blue_dream eu o cumpar de la farmacie si se numeste exact asa....crema coloranta de la nivea..e posibil sa gasesti si in alte magazine.....
garbo101304
Postat pe 11 Martie 2010 10:12
EU FOLOSESC FOND DE TEN DE LA GUINOT(FRANTUZESC)ARE SI FACTOR DE PROTECTIE SI SE INTINDE F BINE.MA SIMT MINUNAT CU EL .TI-L RECOMAND
mosoianu
Postat pe 21 Martie 2010 16:14
INCEARCA FONDUL DE TEN DE LA FOREVERLIVING...
garbo105907
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:09
Fondul de ten de la Cristian Dior e cel mai bun din tot ce am folosit dar si scum, insa dupa el vine Max Factor - Age Renew, care costa doar 50 lei si care are si efect antirid, de lifting, textura usoara, este ca o spuma, care nu incarca deloc tenul. Cumpara-l ca face toti bani. Daca vrei ceva mai scum de atat, poti folosi si pe cel de la Vichy- Flexilift.
georgyaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:27
eu il folosesc pe ala de la maybelline in 2 culori, crema si fond de ten. e super bun si costa in jur de 50 ron sau mai e unu de la chanell...dar e cam scump...in caz ca nu prea ai nevoie de fond de ten foloseste baza de machiaj de la oriflame..e 10 lei..si e super buna..iti da o nuanta frumoasa tare pielii...cu putin particule sclipitoare...sper ca ti-am putu fi de folos.
garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:11
Fondul de ten de la FOREVERLIVING.....SONYA ALOE MINERAL MAKE-up.
Cu textura sa diafana, de vis, ce aluneca atat de usor, netezeste chipul, diminueaza aspectul porilor si confera tenului o luminoasa stralucire.
Se prezinta ca o pudra, dar indeplineste concomitent rol de corector-cearcan, fond de ten si pudra de fixare, datorita formulei sala polivalente " 3 in 1". Se omogenizeaza usor, se mentine impecabil si realizeaza acea finisare transparent-naturala, atat de moderna!
ina_balogh@yahoo.com pentru mai multe informatii te rog sa imi scrii!..
garbo105907
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:48
@garbo101304, multumesc
blue_dream
Postat pe 14 Aprilie 2010 14:47
PRODUSE MAC COSMETICS

LA COMANDA DIN AMERICA site-ul oficial

maccosmetics.com


preturi decente
contct: z0om2003@yahoo.com

produsele vin cu factura
z0om
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:56
multumim ca ai precizat ca vin cu factura altfel o puneau de o evaziune ,,mica" ...,,irelevanta" la cate altele exista in Romania :-)
reyya
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:59
De la: reyya, la data 2010-04-15 15:59:48multumim ca ai precizat ca vin cu factura altfel o puneau de o evaziune ,,mica" ...,,irelevanta" la cate altele exista in Romania :-)



eu am zis.. pt siguranta persoanei cre comanda ... sa vada ca sunt cumpareate de pe site si nu din alte parti .. sau chiar facaturi
z0om
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:13
,,EXISTA FOND DETEN BATON ESTE CE-L MAI BUN,, DE LA LOREEAL,MAX-FACTOR,SEVANTINE,
105905
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:26
AFFINITONE......nu stiu ce tip de ten au cei care il recomanda..eu am tenul uscat si imi face foarte nasol tenul....prima impresie e buna dar usuca foarte tare ...nu rezista si a doua zi mai am si 1000 de cosuri de la el cu toate ca ma demachiez foarte bine.....il folosesc doar la ocazii speciale.....acum vreau ceva bun dar sa fie pentr ten uscat...ca nu prea sunt asa clare precizarile pe care le am gasit
garbo116211
Postat pe 2 Mai 2010 18:46
Eu tot nu inteleg de ce aveti nevoie de fond de ten.
Ciresica
Postat pe 2 Mai 2010 20:56
cum de ce?? ca sa astupe porii si sa se irite.
bluelight
Postat pe 2 Mai 2010 21:06
hahahaha, Luminitzo, merci ca m-ai luminat!
Ciresica
Postat pe 3 Mai 2010 05:22
incearca noul fond de ten de la Vichy:Aerateint. Forma Fluida e pentru ten normal-gras iar cea crema pentru ten normal uscat.
arankalil
Postat pe 5 Mai 2010 16:27
Am vazut azi dimineata o pustoaica de clasa a VIII-a care mergea la scoala data cu fond de te sau pudra sau ce o fi fost....Arata ca o masca japoneza...sau o gheisa.
Anyway, tot nu inteleg de ce sa folosesti fond de ten.O fi el bun la ceva ca prea il foloseste multa lume.
Ciresica
Postat pe 5 Mai 2010 18:41
e foaaaarte bun. arati de parca nu esti tu cand te dai cu...
pe urma , poti arata ca un tu in adolescenta( cu niste cosuri adica ) asta fiind un bun remediu pentru cele ce sufera de nostalgii fara rost.
bluelight
Postat pe 5 Mai 2010 18:59
Luminitzo, mie nu-mi e rusine vu virsta mea si cu felul cum arat.
La 20 de ani am arat ca la 20 la 45 ca la 45.ce e rau in asta?
De ce sa vreau o fata de portelan cind scirtie incheieturile oricum?
E o chesti de demnitate (asa cu inteleg eu demnitatea)
Dar lumea se pacaleste cu trucuri de astea cum ca ar arata tinare, frumoase si destepte.
Eu...mai de la tzara...vreau sa-mi arat virsta ca nu degeaba am trait sa ajung aici!

fetelor dragelor, nu luati seama la parerea mea.Folositi fonduri de ten organice, minerale, artificiale de care vreti voi daca asta va da incredere in voi si va face sa va simtiti bine!
Ciresica
Postat pe 5 Mai 2010 19:04
nici mie. si nu e rau nimic rau sa te placi asa cum esti.dimpotriva.
imi pare rau insa de fetele tinere care sunt frumoase si n-au nevoie de aceste "imbunatatiri" dar insista sa-si puna zilnic o masca pe fata.
bluelight
Postat pe 5 Mai 2010 19:11
De la: SysrQwe, la data 2009-08-11 16:50:42Nu fac reclama deloc firmei Oriflame, chiar daca sunt reprezentant Oriflame, fiindca nu toate produsele sunt de calitate, iar unele aproape deloc. Am tras concluzia ca toate produsele lor sunt rebuturi pentru noi romanii( ce se refuza in alte tari, merg la noi romanii ca nu suntem pretentiosi!! cred ca asta e politica Monicai Tatoiu).Eu spuneam ca mai sterg cu servetelul surplusul ca imi simt fata incarcata, chiar daca dau cu buretele.
Intotdeauna ce e scump nu e si bun.Cat despre cei de la Lifecare, pana acum nu m-au dezamagit, comparativ cu Oriflame. In special produsele de la firma Krauter, care este foarte ceruta pe piata noastra si merge foarte bine.

Cat despre Vanish, pata care incercam s-o scot era recenta si nu am scos-o cu toata reclama lui, asa ca m-am intors la clasicul clor. RECLAMA ESTE SUFLETUL COMERTULUI!! Ce sa mai zicem...


Oameni buni! Vedem zi de zi tot felul de lucruri despre nocivitatea produselor de zi cu zi, a alimentelor pe care le folosim..... Cred ca merita sa dam niste bani in plus pentru SANATATEA noastra. Puteti sa ma invinuiti de subiectivism, dar haideti sa incepem sa traim sanatos. Si, ca bonus, putem sa si castigam bani....... Cum? Nu vreau sa plictisesc, asa ca astept mesaje pe adresa alinanghelache@yahoo.com sau vizitati site-ul http://produse-bio.yolasite.com. Eu zic ca merita........ Inca ceva: daca vreti o gramada de bani si sa stati degeaba, nu pierdeti timpul scriindu-mi.
alinanghelache
Postat pe 19 Iunie 2010 12:15
Eu cred ca fiecare tip de ten are nevoie de un anumit fond de ten..daca un fond de ten i se potriveste cuiva nu inseamna ca ti se potriveste neaparat si tie...si eu am tenul ca al tau si folosesc Affinitone - Maybelline New York si este foarte bun si nici nu e prea scump..cel mai bine ar fi sa intrebi vanzatoarea de la magazinul de cosmetice ce iti propune si care este cel mai bun fond de ten pentru tenul tau..dar si mai bine daca nu ai nicio imperfectiune sa nu folosesti fond de ten decat dupa o anumita varsta cand apar ridurile...eu vorbesc:-"
garbo162883
Postat pe 14 Iulie 2010 20:28
cel de la avon mi se pare foarte bun, incearca!!
narcysa
Postat pe 17 Iulie 2010 16:24
Eu folosesc un fond de ten de la Amway, e incredibil de bun, are o textura foarte misto. Am incercat multe fonduri de ten de la diferite branduri de pe piata dar pentru mine asta a mers cel mai bine. Il recomand
Ioanaaaaaaaa
Postat pe 28 Iulie 2010 13:29
Ti-l recomand pe cel de la IL MAKIAGE! E foarte bun si la un pret avantajos! http://makeup-artist-profesional.blogspot.com/2010/07/il-makiage.html
garbo164355
Postat pe 2 August 2010 11:37
Eu folosesc un fon de ten cu ingrediente naturale Dr.Hauschka e foarte bun, de fapt toate produsele lor sunt cu ingrediente naturale, sunt foarte multumita de el.il gasesti pe www.cosulbio.ro.aici sunt numai produse bio.
barbateasca
Postat pe 18 Noiembrie 2010 15:42
afinitone e doar ca sa ti dea putina culoare,dar nu acopera deloc. La mine totul a mers ok pana sa am nevoie sa mi acopar niste cosuri nu exagerat de vizibile.Din pacate nu are putere de acoperire
yuyo
Postat pe 3 Martie 2011 23:40
Sunt de acord cu danutza. Eu folosesc tot un fond de ten fluid care nu incarca si uniformizeaza perfect tenul. Il utilizez deja de doi ani si sunt super multumita de el. Are tot ce imi pot dori de la un fond de ten.
Kimberlita
Postat pe 23 Martie 2011 23:54
De ceva vreme si eu utilizez un fond de ten fluid de la Parisax. Acopera super bine, nu incarca tenul, lansandu-l uniform si stralucitor. Inainte nu eram dependenta de acest produs de make-up, dar acum am inceput sa ma dau aproape zilnic.
garbo198964
Postat pe 29 Martie 2011 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este cel mai potrivit machiaj pentru o mireasa? 11 De la: machiaj 27 Octombrie 2016 10:00
Bataie de joooc 31 De la: ana_cox19 16 Mai 2012 19:26
Make-up Professional (Preturi Accesibile) 1 De la: garbo_403047 12 Iunie 2014 22:56
Machiaj profesional.Machiaj mireasa. Makeup Artist Natalia Kiselev 3 De la: TheMakeupArtist 8 Ianuarie 2018 14:15
Machiaj profesional 6 De la: Jess 15 Septembrie 2019 19:05
Setari Cookie-uri